Skocz do zawartości

Stable global GPS nie działa


domell98

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem tydzień temu mi 5 3/64, po otrzymaniu zaktualizowałem do globala 8.1.4.0 i gps nie łapie wogóle, mija 5 minut 0 satelit. Zamawiałem 2 takie same i na drugim to samo. Pobrałem aplikację gps status i w pozycji fix/satellite mam 0/0 a na innym telefonie mam 0/25 i tam gps działa. Co może być problemem?

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global Stable - nie dziwi nic. Niestety, ale prawdopodobnie w pliku konfiguracji gps nie jest ustawiony region Europy, czy Polski. 

Wgraj sobie za pomocą programu MiFlash z zaznaczoną opcją flash_all rom Global Developer (wszystkie dane z telefonu ulecą także zrób sobie backup) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, domell98 napisał:

A jakiejś innej opcji nie ma? Korzystam z Android Pay a na global dev ponoć nie działa.

To prawda, nie działa. Na razie masz wybór, albo GPS, albo Pay. Inna opcja to poczekać i mieć nadzieję, że może na global stable 8.2 to ogarną. Wiara czyni cuda (podobno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszecie, jeszcze tydzień temu korzystałem z global stable na mi5 i normalnie łapał fixa na zewnątrz po kilkunastu sekundach, teraz korzystam z global dev i działa to jeszcze szybciej. Nie próbujesz przypadkiem wyszukiwać satelitów w bloku, lub w jakimś większym obiekcie? Do przeprowadzenia testu GPS wystarczy Ci wbudowana diagnostyka.

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, CryRek napisał:

Bzdury piszecie, jeszcze tydzień temu korzystałem z global stable na mi5 i normalnie łapał fixa na zewnątrz po kilkunastu sekundach

Widzę, że z niewieloma xiaomi miałeś styczność ;) To, że Tobie Global Stable działa poprawnie nie znaczy, że na innym egzemplarzu też będzie. A wręcz przeciwnie - na kolejnych kilkunastu będą różnorakie problemy. Przez moje ręce tygodniowo przewija się się kilkadziesiąt różnych modeli i wiem, o czym piszę ;))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w aucie, na dworze i złapało tylko jedną satelitę ale pozycji nie ustaliło, zamawiałem 2 telefony jednocześnie z ibg i na drugim kolegi to samo, też nic nie łapie, poczekam na 8.2 może pomoże

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, adamwrk napisał:

Nie masz przypadkiem założonego jakiegoś etui z metalową ramką? Np. Luphie blokuje całkowicie GPS...

No ruszyło, mam etui Luphie i nie pomyślałem że to od tego. GPS złapał pozycje w 10 sekund.

Dzięki za pomoc

 

edit. Założyłem spowrotem etui i działa teraz z etui, też zlapał w 10 sekund.

Mam takie etui: https://pl.aliexpress.com/item/LUPHIE-Brand-Metal-Aluminum-Border-Silicone-Hard-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-5-M5-Mi5-Mi/32743201205.html?isOrigTitle=true&isOrig=true#extend

Zanim zdjąłem etui bawiłem się ustawieniami i kilka razy restartowałem telefon, wyłączyłem i włączyłem optymalizacje MIUI w opcjach programistycznych i robiłem kilka razy fixy różnymi aplikacjami z sklepu typu gps fix, przyznałem również uprawnienie lokalizacji kilku aplikacjom od google czyli to raczej nie od etui zależało.

Edytowane przez domell98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...