Skocz do zawartości

Zablokowany bootloader Mi5s


mackur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
próbuję odblokować bootloader, ale napotykam problemy. Mam MIUI Global 8.0.3.0 (MAGMIDI).
Ok. tydzień temu otrzymałem sms, że przyznano mi uprawnienia na odblokowanie urządzenia.

W telefonie zalogowałem się na konto Xiaomi, z którego wysłałem prośbę na odblokowanie. Uruchomiłem telefon w odpowiednim trybie fastboot (mam charakterystyczne logo na ekranie). Uruchamiam jako administrator MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en loguję się na konto, z którego wnioskowałem o odblokowanie, po id xiaomi, po nr tel też próbowałem, ale po chwili namysłu 50% otrzymuję komunikat, że nie jest możliwa weryfikacja.

Próbowałem też za pomocą Minimal ADB and Fastboot ale otrzymywałem komunikaty, że też nie jest to możliwe.

Przeczytałem również, żeby odblokować trzeba mieć wersję Dev ja mam stable, a więc narzędziem Mi flash spróbowałem zainstalować najpierw china global, aby potem zmienić na china dev, ponieważ nie ma oprogramowania w wersji global dev. Przy próbie flashowania: flash xbl error.

Ma ktoś może podobne doświadczenia i chce się podzielić na forum?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam załącznik z ADB.

Nie mam w telefonie włożonej karty SIM z nr tel., na który założyłem konto, czytałem, że różnie z tym bywa, może mieć wpływ, ale podejrzewam, że nie.
Zauważyłem, że znikał post, który został opublikowany dzisiaj rano. Dziękuję za odpowiedź zdążyłem przeczytać.

Jeśli ktoś jednak jest chętny podzielić się co można jeszcze zrobić, będę wdzięczny. Odblokowywałem już kilka telefonów Xiaomi, tak, aby działało, gdyby udało się mi również opiszę w jaki sposób to zrobiłem.

cmd.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam załącznik z ADB.
Nie mam w telefonie włożonej karty SIM z nr tel., na który założyłem konto, czytałem, że różnie z tym bywa, może mieć wpływ, ale podejrzewam, że nie.
Zauważyłem, że znikał post, który został opublikowany dzisiaj rano. Dziękuję za odpowiedź zdążyłem przeczytać.
Jeśli ktoś jednak jest chętny podzielić się co można jeszcze zrobić, będę wdzięczny. Odblokowywałem już kilka telefonów Xiaomi, tak, aby działało, gdyby udało się mi również opiszę w jaki sposób to zrobiłem.
cmd.thumb.PNG.6983e878eb6f221415796c317dd06b09.PNG

Wg mnie musisz przejść na China Dev (Globala Dev jeszcze nie ma). Pewnie jedynym sposobem jest kabelek do deep falash

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mackur flashujesz w trybie fastboot, więc nie ma prawa się udać - w fastboot flashujemy przy odblokowanym bootloaderze. 

Z zablokowanym bootloaderem telefon flashujemy w trybie download (edl) w który wchodzisz albo z trybu fastboot komendą "fastboot oem edl" lub kablem deep flash. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie "fastboot oem edl" mam komunikat:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem edl
...
FAILED (remote: Need to unlock the device to use this command)
finished. total time: 0.016s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb reboot bootloader
error: no devices/emulators found

 

Edytowane przez mackur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mackur napisał:

FAILED (remote: Need to unlock the device to use this command)

Czyli tak jak u innych na tym romie. Kabelek najpewniejszy: https://miuipolska.pl/forum/topic/18426-zbrickowany-telefon/?do=findComment&comment=259396

Albo pomęcz się chwilę na tym romie bo gdzieś czytałem że idą zmiany na lepsze z odblokowaniami (ale może to tylko plotki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak u innych na tym romie. Kabelek najpewniejszy: https://miuipolska.pl/forum/topic/18426-zbrickowany-telefon/?do=findComment&comment=259396
Albo pomęcz się chwilę na tym romie bo gdzieś czytałem że idą zmiany na lepsze z odblokowaniami (ale może to tylko plotki).
 

Co oznacza "na lepsze" ?

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, galakty napisał:

Kedacom - pod takim sterownikiem nie pójdzie odblokowanie BL.

Dzięki za wskazówkę, na drugim komputerze mam Android Bootloader Interface i komunikaty mam te same.

Edytowane przez mackur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...