Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Roman_M napisał:

(...)Jak chcesz mieć kartę SD to przyklej sobie sim do karty SD (odpowiednio przygotowaną) (...)
 

 Ciekawe, nie wiedziałem, że tak można. Idzie gdzieś o tym poczytać więcej?

6 godzin temu, rm_125 napisał:

to nie jest ograniczenie tylko normalny slot hybrydowy.

hah "bateria nie kozak ale kilka dni trzyma" teraz pojechałeś, 

co masz na myśli mówiąc ze cudowne ceny sie skończą ? ja dałem 670 zł albo nawet mniej za wersje 4/64 global 

Inne telefony, np mój poprzedni miał 2x SIM + slot SD. Żona w tym roku kupiła Szajsunga, też ma trzy sloty. Tutaj mogli dodać trzeci slot, ale ograniczyli koszty produkcji.

Tak, nie jest kozak jak ją wspaniale opisują, miała trzymać spokojnie tydzień i więcej a tak nie jest, ale połowa z tego jest dobrym i tak wynikiem. Zobaczymy ile będzie trzymać za rok.

Zwyczajnie, wejdą do masowego handlu w PL, do sieci komórkowych i ceny skoczą do góry, już nie kupisz za 670zł, chyba, ze chińczyka, ja sie jednak nie bawię w chińczyki, wiec piszę o polskich dystrybucjach.

 

 

5 godzin temu, mgcompany napisał:

Hybrydowe sloty są niestety standardem dzisiaj w każdym smartphonie wszystkich producentów i osobne sloty na SD wypadły jakieś dwa lata temu z rynku.

Baterię można wymienić, tylko trzeba rozebrać telefon. Nikt nie powiedział, że to nie jest możliwe.

 

 

 

Podobnie jak wbudowane baterie są dziś standardem. Szkoda.

Baterię wymienisz, jeśli ją dokupisz, na allegro na dziś są dwie aukcje, ale to są zamienniki, nie oryginały, niedawno jak patrzyłem to nie było żadnej. Może z czasem będą dostępne jak telefony staną sie popularniejsze.

 

O szkłach i pokrowcach wiem, pisałem w tamtych działach i je czytałem.

Edytowane przez Sheol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sheol
Nie chce nic mówić ale kupując typowego chińczyka jakim jest xiaomi to nie ma co płakać że na allegro nie ma akcesoriów.
Ciebie dziwi że na allegro tak mało ofert a mnie dziwi jak ktoś kupuje na allegro płacąc pośrednikom ( mówię o szkłach itd)

Gdzie masz opis że trzyma tydzień? Koledze który używa telefonu tylko do dzwonienia to tyle trzyma. A mało kto kupuje taki telefon tylko do dzwonienia.

Bateria niewymienna co to za problem. Może tak, ilu masz znajomych który co 2 lata kupują nowe baterie ? 
Z resztą bateria jest wymienna tylko więcej zabawy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemonk25 napisał:

Jak wygląda sprawa gwarancji? I jaka jest szansa ze będzie trzeba dopłacić VAT?

gwarancja zazwyczaj na rok, ale w chinach więc się trochę naczekasz, są też gwarancje na terenie eu na rok np: ibuygou ale nie jestem pewien jak to działa a szansy w % na to czy zapłacisz vat raczej nikt ci nie da, to jest po prostu loteria, czytałem że jak telefon jest w europejskim magazynie a nie wysyłany bezpośrednio z chin do ciebie to raczej też nie zapłacisz vatu bo go nie ma jeśli kupujesz na terenie europy i podobno najbezpieczniejsza metoda płatności to karta podpięta pod paypal i przy okazji jak rozpakowujesz chińczyka to nagrywaj wszystko drugim telefonem, przezorny zawsze ubezpieczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rm_125 napisał:

@Sheol
Nie chce nic mówić ale kupując typowego chińczyka jakim jest xiaomi to nie ma co płakać że na allegro nie ma akcesoriów.
Ciebie dziwi że na allegro tak mało ofert a mnie dziwi jak ktoś kupuje na allegro płacąc pośrednikom ( mówię o szkłach itd)

Gdzie masz opis że trzyma tydzień? Koledze który używa telefonu tylko do dzwonienia to tyle trzyma. A mało kto kupuje taki telefon tylko do dzwonienia.

Bateria niewymienna co to za problem. Może tak, ilu masz znajomych który co 2 lata kupują nowe baterie ? 
Z resztą bateria jest wymienna tylko więcej zabawy  

Nie, zaoszczędzę 5zł i będę czekał miesiąc aż przyjdzie z Chin szkiełko czy futerał xD

Zwariowałeś? Gdzie logika?

 

Na tym forum wyczytałem o tygodniu, podobne dane są też w specyfikacji na portalach GSM.

 

Bateria niewymienna, znalazłem zamienniki, nie wiadomo ile warte, może nic. Są oryginały w obrocie poza serwisem Xiaomi? Za dwa lata nawet zamienniki mogą być już nieosiągalne.

Bateria po dwóch latach może trzymać kilka h w takim telefonie skoro w Szajsungu słabszym i mniejszym już po roku jest odczuwalna znaczna różnica, tyle, ze tam ładowanie jest co dwa dni.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję telefon kupuję równocześnie 2 szybki. Widzę, że obudowa się "kończy"(ipaky tak mają)  zamawiam następna. 
W taki snobów własnie zaoszczędziłem paręnaście złotych. 

Baterią => na przykładzie mojego starego redmi 1s, sprzedałem do koledze z pracy telefon teraz ma ponad 3.5 roku. Zamówiłem mu ostatnio baterię bo miał wrażenie że słabsza. Zaskoczenie na Aliexpresie jest ich multum za 5$ i 10$ oryginał.

Napisałem, że kolega na redmi 3 ładuje co 9 dni a ja redmi 3 ładuje w czasie pracy bo mam słaby zasięg i lubię sobie odpalić angry birds. Jaki morał ? bateria jest kwestią indywidualną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sheol Wzorem poprzednich modeli Xiaomi, nie będzie oryginalnych baterii dostępnych na rynku, tylko zamienniki. A nawet jak gdzieś piszą, że to oryginały, to i tak nie wyglądają jak oryginały i są zamiennikami. Patrząc na ilość zamówień, to nie ma jakiejś rewelacji i sprzedają ich na pewno dużo mniej niż do poprzednich modeli. Z zamienników, to sporo osób polecało Nohon, ale tutaj występuje tylko dla BN41 (Redmi Note 4 na MTK), a dla BN43 (Redmi Note 4 Snap) nie ma tej firmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rm_125 napisał:

...Zaskoczenie na Aliexpresie jest ich multum za 5$ i 10$ oryginał.

powinno ci być odjęte te 7 punktów reputacji za szerzenie defetyzmu

22 godziny temu, rm_125 napisał:

czego cytujesz wyrywany z kontekstu kawałek ?
I jakoś próbujesz mnie pouczać czy co ? 

tak bo mam kwity na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw, czemu ten system jest tak poblokowany?

np panel sterowania robi co chce, wywala mi domyślną przeglądarkę, ustawia swoją, nie mogę dodać wyjątków, białej listy i wiele innych, wywala mi opcje programistyczne, gdzie mam włączone debugowanie, jest wiele opcji, które są, ale jako właściciel nie mam na nie wpływu, coś chce włączyć, ale się nie da bo przycisk nie reaguje albo w ogóle jest szary i nie da się go kliknąć.

 

Nigdy wcześniej nie spotkałem się aby system tak bardzo ograniczał kontrolę użytkownika a telefonów miałem już bardzo dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lamcza napisał:

Baterii Oryginalnych do tel.starszych niz 1,5-2 lata szukac ze świecą, a jak się nawet znajdzie to po takim czasie nie są zbyt wiele warte. Polecam spogladać w strone znanych zamienników np. nohon do redmi note 4g u mojej mamy radzi sobie całkiem dobrze.

Ciekawe jakie jest napięcie przy 100%?

Edytowane przez djtonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sheol napisał:

A tak btw, czemu ten system jest tak poblokowany?

np panel sterowania robi co chce, wywala mi domyślną przeglądarkę, ustawia swoją, nie mogę dodać wyjątków, białej listy i wiele innych, wywala mi opcje programistyczne, gdzie mam włączone debugowanie, jest wiele opcji, które są, ale jako właściciel nie mam na nie wpływu, coś chce włączyć, ale się nie da bo przycisk nie reaguje albo w ogóle jest szary i nie da się go kliknąć.

 

Nigdy wcześniej nie spotkałem się aby system tak bardzo ograniczał kontrolę użytkownika a telefonów miałem już bardzo dużo..

Nie uruchamiaj optymalizacji systemu, to Ci nie będzie tego robić :P Ewentualnie jak już ją robisz, to patrz na komunikaty jakie wypluwa :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Nie uruchamiaj optymalizacji systemu, to Ci nie będzie tego robić :P Ewentualnie jak już ją robisz, to patrz na komunikaty jakie wypluwa :) 

No tak, ale czemu nie mam wpływu na nią, nie mogę dodać wyjątków ani decydować co ma robić a co nie?

Komunikaty? Optymalizacja robi co chce, wystarczy ją uruchomić, później nie mam już na nic wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kozdrobot napisał:

A właśnie. Może mi ktoś powiedzieć tak na chłopski rozum za co odpowiedzialna jest ta optymalizacja miui? Wyłączyłem to i widzę jedynie różnice w ustawieniach - przypominają te ze zwykłego androida. 

To w ogóle coś zmienia? Bawiłem się tym nie raz i nigdy różnicy żadnej nie odczułem, a już na pewno nie wizualnej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Wyłącz optymalizację MIUI

Urządzenie uruchomi się ponownie, aby zastosować zmiany. Uwaga: Wyłączenie funkcji spowoduje poważne zmiany w wyglądzie interfejsu użytkownika.

 

 

Fajnie, ale nie chodzi mi o to aby uwalić MIUI bo nie po to kupowałem Xiaomi ;) Chciałbym tylko mieć większą władzę nad tym systemem, aby nie robił to co on chce a to co ja chcę. Każdego dnia odkrywam różne elementy systemu na które nie mam wpływu.

 

Dla Was może jest to normalne, ale ja dopiero zaczynam z Xiaomi i nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką blokadą suwerenności użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może dziwne pytanie ale wolę zapytać :P

Kupiłem kilka dni temu ten telefon i zastanawiam się nad naklejkami z tyłu obudowy. Są 2. Jedna to certyfikat CE. Napisane Made in China. Model itd. A druga to jakieś Warning, znaczki chińskie trochę angielskiego i numery IMEI. Można obie odkleić czy trzeba je zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...