Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Matko. Może już jestem wcięty, ale czytam te problemu ludzi...kurna to jest tylko pieprzony telefon. Boshh. Ma działać, a nie ciągle sprawdzać ile pamięci mam wolnej, a ile zajętej. #jprdl

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko. Może już jestem wcięty, ale czytam te problemu ludzi...kurna to jest tylko pieprzony telefon. Boshh. Ma działać, a nie ciągle sprawdzać ile pamięci mam wolnej, a ile zajętej. #jprdl

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Moja kobieta też to samo mówi i jest w tym konsekwentna. Nie zagląda tutaj. A tak swoją drogą jak przyjedzie co do czego to muszę jej ustawiać. Ostatnio sąsiad miał problem z telefonem. Dał do naprawy . Bez jaj - miesiąc go mieli w serwisie. Przez miesiąc przywracali ustawienia fabryczne. Cholera, tylko telefon, a popłynął na parę złotych bo klienci się nie mogli dodzwonić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, djtonka napisał:
Boje się że się zarażę tym po kilku latach z Windowsem gdzie temat pozostałego RAM i task managera nie istnieje

Ciekawe, dlaczego Windows mobile już nie istnieje? Mam tablet Toshiby na Windowsie z dwoma giga ramu. Problemem nie jest zbyt mała jego ilość. Problem tkwi w za małej pamięci wewnętrznej. Tutaj to ona powoduje ograniczenia. Oczywiście zawsze mogę podłączyć dysk (i to nie jeden) i nawet z niego uruchamiać system... Androidowi wystarczy nawet 4 giga pamięci wewnętrznej do sprawnego działania. Uruchomisz Windowsa na czterogigowym dysku? Uruchomisz jak go wykastrujesz, ale i tak w krotkim czasie się zatka. Tutaj czyścisz dyski, tam pamięć. Jedno nie ulega wątpliwości, im czystszy dysk na pececie (czyta. wiecej wolnej przestrzeni i mniej śmieci), tym sprawniej działa system. To samo dotyczy internal w androidzie, który zostawia śmieci nawet po poprzednim systemie, mimo że było.robione wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam tablet Toshiby na Windowsie z dwoma giga ramu. Problemem nie jest zbyt mała jego ilość. Problem tkwi w za małej pamięci wewnętrznej. Tutaj to ona powoduje ograniczenia. Oczywiście zawsze mogę podłączyć dysk (i to nie jeden) i nawet z niego uruchamiać system

Zawsze sprzęt jest jakoś ograniczony byś po pewnym czasie poszedł i kupił kolejny. W Windows jest to świetne że można podłączyć dysk 2,5' bezpośrednio do tabletu i on działa, w android nie do pomyślenia.

>>>>>>>>>>>>>

Ja zauważyłem u siebie że system gdy RAMu wolnego jest mniej niż ~750MB ubija jakąś/jakieś aplikację, ona nadal jest w zminimalizowanych pod kreseczkami ale po jej tąpnięciu uruchamia się z zimnego startu.

Różnica wychodzi jest w tym że przy 3GB względem 4/6... system będzie częściej ubijał aplikacje zminimalizowane. Na minus przy większej ilości RAM jest pewnie to że zminimalizowane aplikację będą obciążać procesor - ale to jeszcze muszę jakoś zweryfikować.

W sumie nadal ja jestem za większą ilością RAM aniżeli mniejszą lecz mówię tu o sobie, mniej wymagającym użytkownikom 3GB spokojnie wystarczy.

Android >5 miał problemy z RAM ale 6 tego problemu jest najwidoczniej pozbawiony, nie wiem jak 7 bo po nieprzychylnych opiniach z forum wstrzymuję się z aktualizowaniem.

 

 

PS. Ciekawy jestem czy da rade zwiększyć limit z tych ~750 do np. 300MB bo teraz jak to co poniektórzy mówią RAM nieużywany to RAM marnowany :) A może ten limit właśnie został zwiększony dlatego ludzie piszą że maja mniej RAM w A7 ?!

 

 

Edytowane przez Słony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, możesz w dalszym ciagu lamentować jego niedostatek. Ja idę na rower

=====

przy pisaniu SMS mi zamulił, opóźnienie było widać przy pisaniu, RAM 1.4GB wolnego ale cache cały zajęty przez streaming Deezera po 3h, to może być przyczyna?

 

Edytowane przez djtonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jakim pewnym sklepie mogę jeszcze kupić redmi note 4 global 3/32. Chciałbym kupić wersję biało złotą ale już nie ma dostępnej w Sferisie hmm Jaki sklep polecacie? 

Znalazłem w komisie obok ,taka wersję https://www.olx.pl/oferta/xiaomi-redmi-note-4-64gb-zloty-czarny-szary-krakow-mobile4ugsm-799zl-CID99-IDow8uS.html pierwszy raz widzę 4/64 na snapdragonie, co sądzicie o takiej wersji? 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, dołączam do dyskusji na temat RAM-u, więc zamierzam kupić redmi note 4 tylko problem polega na tym, że nie jestem pewien co do ilości pamięci operacyjnej, załóżmy że będę korzystał z androida w wersji 7.0 i MIUI w wersji 8 lub 9 nie wiem jak sprawa wygląda w tym temacie na r/xiaomi powiedzieli mi że wersja dev jest dostępna ale nie ma jeszcze stabilnej dla tego modelu zresztą nie wiem o co chodzi z tym całym bootloaderem itp. bo jeszcze się w to nie zagłębiałem, po prostu xperia J już od jakiegoś czasu nie wyrabia i muszę zmienić tego rupiecia na coś sensownego, redmi note 4 to chyba najlepsza opcja do 800 złotych ale przejdźmy do kwestii ram-u, więc nie używam żadnych aplikacji typu facebook, snapchat, instagram itp. telefonu będę używał głównie do youtube, internetu, słuchania muzyki, może jakieś proste gierki, google maps, reddita, jakichś serwisów informacyjnych, czytnika plików pdf. i wielu innych użytecznych aplikacji tego typu, użytkownicy paru innych serwisów zarówno z polski i innych międzynarodowych zasugerowali że 4GB w moim przypadku nie będzie potrzebne i nie odczuję różnicy a dodatkowe 32 gb pamięci masowej nie jest warte 170 złotych np: w tym sklepie https://www.pcprojekt.pl różnica to około 170 złotych, natomiast chciałem poznać opinię większej grupy osób, czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniami w zależności od wersji 3/32, 4/64

Edytowane przez copykate
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria szybko spadła do 90% dziś rano, parę godzin wcześniej ładowałem od pustej do pełnej. Pracuję na telefonie więcej niż bym używał aplikacji do rozrywki, więc konwersja video czy skanowanie dokumentów do pdf oraz ich edycja a mają czasami po nad 100MB nie zajmuje wszystkim wątków i RAM nie brakuje aby zadzwonić. Skoro pytasz o większą kość, obawiasz się że ci na FB nie starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2017 o 11:59, djtonka napisał:
Nie, możesz w dalszym ciagu lamentować jego niedostatek. Ja idę na rower =====

przy pisaniu SMS mi zamulił, opóźnienie było widać przy pisaniu, RAM 1.4GB wolnego ale cache cały zajęty przez streaming Deezera po 3h, to może być przyczyna?

Nie narzekam na brak ramu. Odpowiadam jedynie na pytanie które tu zadano - czy jest sens kupować czterogigowego rn4. W moim odczuciu, jeżeli kogoś stać, to jest. A teraz jeszcze odniosę się do ubijania apek w Miui.

Niue jest to przypadłość tej nakładki . Bo co by nie mówić, jest to taki sam android jak każdy inny, więc pies pogrzebany jest w aplikacjach. Specyficzna aplikacją jest panel sterowania i tu należy szukać przyczyn dla niektórych nie komfortowych związanych z ubijaniem apek. Przyznam, że sam o.tym zapomniałem. Dzisiaj dopiero mi się przypomniało, że przecież już z podobną nakładką się spotkałem na jakimś telefonie. Tam było to tak uciążliwe, że po prostu wyrzuciłem to. Oczywiście pewne rzeczy pozostały.... Mi w w zasadzie nie przeszkadza ten panel ale jeżeli ktoś ma problemy niech wejdzie w ustawienia jak na screnie są tam listy wyjątków. Zaznaczam, że nie sprawdzałem tego ale myślę, że to może wielu pomóc.

178fdeccbd1d54ff7bb9d03074462c94.jpg

 

Jest jeszcze apka systemowa monitorująca pamięć, można ją usunąć ale nie wiem na ile system będzie stabilny. Znajdę czas to poeksperymentuje.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jakim pewnym sklepie mogę jeszcze kupić redmi note 4 global 3/32. Chciałbym kupić wersję biało złotą ale już nie ma dostępnej w Sferisie hmm Jaki sklep polecacie? 
Znalazłem w komisie obok ,taka wersję https://www.olx.pl/oferta/xiaomi-redmi-note-4-64gb-zloty-czarny-szary-krakow-mobile4ugsm-799zl-CID99-IDow8uS.html pierwszy raz widzę 4/64 na snapdragonie, co sądzicie o takiej wersji? 
Z góry dziękuję za odpowiedź
Ja tam kupowałem. Polecam.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomoS napisał:

Jak najlepiej zrobić clean install MIUI9? Po premierze chciałbym wgrać na czysto i chciałbym wiedzieć czy zrobić to przez TWRP czy MiFlash?

Po premierze? To jesteś w... lekkim niedoczasie... ;) Premiera była już jakiś czas temu.

Jeśli całkowicie wyczyścić - przez MiFlash. Jeśli wgrasz ROM China dev, nie powinien zablokować się bootloader. Wówczas wgrasz MIUI Polska/EU.

Generalnie jednak nie ma takiej potrzeby. MiFlash to tak naprawdę ostateczność i stosuje się ją wówczas, gdy system nie pracuje poprawnie, coś złego dzieje się z telefonem.

Jeśli już chcesz, to w TWRP, w sekcji Wipe, zaznacz wszystko poza System i przesuń suwak. Potem podłącz telefon do komputera, wgraj ostatni ROM MIUI Polska/EU i zainstaluj go w TWRP.

Pamiętaj tylko, aby zgrać swoje dane na komputer, zanim cokolwiek zaczniesz kombinować, bo niewątpliwie je stracisz po takich operacjach.

No i na przyszłość, dopisz pytanie do bardziej odpowiedniego wątku niż ten... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOT Masz taki sam jak na 6.0.1? Bateria trzyma tak samo? 
Raczej taki sam. Piszę raczej tak dlatego bo 8.5.2 miałem krótko, a wiadomo , że cokolwiek o baterii można powiedzieć po kilku, kilkunastu dniach . U mnie SOT to zwykle 10 - 11 godz przy dwóch trzech dniach. Reszta również działa dobrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Note 4 Global, chyba piszę w dobrym dziale bo lepszego nie widzę.

Telefon fajny, wydajny. MIUI rewelacja, ale nie doczytałem przed zakupem, że obsługa kart jest ograniczona. Potrzebuje dual sim i dlatego zostałem pozbawiony karty SD. Dziwne ograniczenie w tym "chińskim ajfonie"

Bateria nie taki kozak jak ją chwalą, ale kilka dni wytrzymuje. Bateria niewymienna, taki dziś klimat, padnie to wymień telefon.

Wydałem na niego 729zł w Proline i jestem mega zadowolony, niestety Xiaomi coraz pewniej wkracza na nasz rynek, niebawem cudowne ceny się skończą.

Bardzo duże problemy z zabezpieczeniem telefonu, wybredni mają problem z etui książeczkowym, ledwo dwa ciekawe wzory. Brak szkieł ochronnych na cały wyświetlacz.

System żre 2GB RAM, brak fejsbookow i innego badziewia, ledwo zainstalowany CM Browser i appka pogodowa. Troche przegiecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Note 4 Global, chyba piszę w dobrym dziale bo lepszego nie widzę.
Telefon fajny, wydajny. MIUI rewelacja, ale nie doczytałem przed zakupem, że obsługa kart jest ograniczona. Potrzebuje dual sim i dlatego zostałem pozbawiony karty SD. Dziwne ograniczenie w tym "chińskim ajfonie"
Bateria nie taki kozak jak ją chwalą, ale kilka dni wytrzymuje. Bateria niewymienna, taki dziś klimat, padnie to wymień telefon.
Wydałem na niego 729zł w Proline i jestem mega zadowolony, niestety Xiaomi coraz pewniej wkracza na nasz rynek, niebawem cudowne ceny się skończą.
Bardzo duże problemy z zabezpieczeniem telefonu, wybredni mają problem z etui książeczkowym, ledwo dwa ciekawe wzory. Brak szkieł ochronnych na cały wyświetlacz.
System żre 2GB RAM, brak fejsbookow i innego badziewia, ledwo zainstalowany CM Browser i appka pogodowa. Troche przegiecie.
 
Instaluj, a o pamięć się nie martw. Telefon działa płynnie. Jak chcesz mieć kartę SD to przyklej sobie sim do karty SD (odpowiednio przygotowaną) i będzie po kłopocie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sheol napisał:

System żre 2GB RAM, brak fejsbookow i innego badziewia, ledwo zainstalowany CM Browser i appka pogodowa. Troche przegiecie.

 

System chyba dopasowuje ilość zajętego ramu do jego calkowitej pojemności. Mam redmi note 4 z 3GB ramu i z 4 GB ramu. Żona ma redmi 4A z 2GB ramu. Aplikacji jest na nich niewiele, są prawie nowe nie zapchane, wszystkie na Globalu. Po przeczyszczeniu pamięci w telefonie żony zostaje 1GB wolnego miejsca, w 3GB redmi note zostaje 1,5GB miejsca a w 4GB zostaje 2GB miejsca. Widać że system stara się zając około połowy ramu a druga połowę zostawia. Być może przyspiesza to działanie, pozwala zużyć mniej baterii itp. Pewnie jak mu trzeba na coś więcej niż sobie zostawił to zwalnia ten ram, ale skoro nie są włączone żadne aplikacje to chyba nie ma sensu żeby liczyć na to że będzie jak najwięcej ramu wolnego, bo po co, niech zajmuje ile chce, byle wszystko płynnie działało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sheol napisał:

Mam Note 4 Global, chyba piszę w dobrym dziale bo lepszego nie widzę.

Telefon fajny, wydajny. MIUI rewelacja, ale nie doczytałem przed zakupem, że obsługa kart jest ograniczona. Potrzebuje dual sim i dlatego zostałem pozbawiony karty SD. Dziwne ograniczenie w tym "chińskim ajfonie"

Bateria nie taki kozak jak ją chwalą, ale kilka dni wytrzymuje. Bateria niewymienna, taki dziś klimat, padnie to wymień telefon.

Wydałem na niego 729zł w Proline i jestem mega zadowolony, niestety Xiaomi coraz pewniej wkracza na nasz rynek, niebawem cudowne ceny się skończą.

Bardzo duże problemy z zabezpieczeniem telefonu, wybredni mają problem z etui książeczkowym, ledwo dwa ciekawe wzory. Brak szkieł ochronnych na cały wyświetlacz.

System żre 2GB RAM, brak fejsbookow i innego badziewia, ledwo zainstalowany CM Browser i appka pogodowa. Troche przegiecie.

 

Hybrydowe sloty są niestety standardem dzisiaj w każdym smartphonie wszystkich producentów i osobne sloty na SD wypadły jakieś dwa lata temu z rynku. Niestety, możesz jedynie próbować zabaw wycinankami kart i wciskaniem na siłę, co często nie zdaje egzaminu. Albo mogłeś kupić wersję z większą ilością pamięci. Ot, kolejny zabieg by oferować podstawowe wersje i droższe z większą ilością pamięci, co zmusza do kupowania tych droższych jeśli chce się mieć dużo pamięci i dualSIM.

Baterię można wymienić, tylko trzeba rozebrać telefon. Nikt nie powiedział, że to nie jest możliwe.

Tematy z pokrowcami możesz znaleźć w dziale "Akcesoria", tam jest sporo tych, które się poleca. Największy wybór jest oczywiście na Aliexpress, w Polsce jest sporo mniejszy, a na pewno dużo droższy, czasem za cenę pokrowca w Polsce możesz kupić 3-4 takie same w Chinach.
Szkła też są dostępne, wątki z nimi masz w tym samym dziale, poczytaj, a dowiesz się czemu jest tak jak jest.

52 minuty temu, apo napisał:

System chyba dopasowuje ilość zajętego ramu do jego calkowitej pojemności. Mam redmi note 4 z 3GB ramu i z 4 GB ramu. Żona ma redmi 4A z 2GB ramu. Aplikacji jest na nich niewiele, są prawie nowe nie zapchane, wszystkie na Globalu. Po przeczyszczeniu pamięci w telefonie żony zostaje 1GB wolnego miejsca, w 3GB redmi note zostaje 1,5GB miejsca a w 4GB zostaje 2GB miejsca. Widać że system stara się zając około połowy ramu a druga połowę zostawia. Być może przyspiesza to działanie, pozwala zużyć mniej baterii itp. Pewnie jak mu trzeba na coś więcej niż sobie zostawił to zwalnia ten ram, ale skoro nie są włączone żadne aplikacje to chyba nie ma sensu żeby liczyć na to że będzie jak najwięcej ramu wolnego, bo po co, niech zajmuje ile chce, byle wszystko płynnie działało.

Oczywiście, że system rezerwuje część pamięci RAM, możesz też spojrzeć w ustawienia i dokładne wykorzystanie pamięci, to znajdziesz tam sporo wstępnie załadowanych aplikacji, których nawet nie używasz.

Różnice w zużyciu pamięci między R4A, a RN4 można też uzasadnić tym, że R4A ma mniejszą rozdzielczość ekranu i potrzebuje mniej pamięci na grafikę i obszar roboczy. Tak samo miałem gdy przechodziłem z Redmi Note 4G LTE (2GB RAM, rozdzielczość 1280x720) na Redmi Note 2 (2GB RAM, rozdzielczość 1920x1080), różnica w zajętości pamięci po uruchomieniu, to kilkaset MB, oczywiście na systemach miuipolska w tej samej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sheol napisał:

Mam Note 4 Global, chyba piszę w dobrym dziale bo lepszego nie widzę.

Telefon fajny, wydajny. MIUI rewelacja, ale nie doczytałem przed zakupem, że obsługa kart jest ograniczona. Potrzebuje dual sim i dlatego zostałem pozbawiony karty SD. Dziwne ograniczenie w tym "chińskim ajfonie"

Bateria nie taki kozak jak ją chwalą, ale kilka dni wytrzymuje. Bateria niewymienna, taki dziś klimat, padnie to wymień telefon.

Wydałem na niego 729zł w Proline i jestem mega zadowolony, niestety Xiaomi coraz pewniej wkracza na nasz rynek, niebawem cudowne ceny się skończą.

Bardzo duże problemy z zabezpieczeniem telefonu, wybredni mają problem z etui książeczkowym, ledwo dwa ciekawe wzory. Brak szkieł ochronnych na cały wyświetlacz.

System żre 2GB RAM, brak fejsbookow i innego badziewia, ledwo zainstalowany CM Browser i appka pogodowa. Troche przegiecie.

 

system nie żre 2gb RAM, linux na którym bazowany jest android po prostu rezerwuje pamięć ram i jeśli jest potrzeba to daje ją innym aplikacją oczywiście w miarę możliwości, poczytaj trochę to się dowiesz o co chodzi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rm_125 napisał:

to nie jest ograniczenie tylko normalny slot hybrydowy.

hah "bateria nie kozak ale kilka dni trzyma" teraz pojechałeś, 

co masz na myśli mówiąc ze cudowne ceny sie skończą ? ja dałem 670 zł albo nawet mniej za wersje 4/64 global 

gdzie kupowales po takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mgcompany napisał:

Hybrydowe sloty są niestety standardem dzisiaj w każdym smartphonie wszystkich producentów i osobne sloty na SD wypadły jakieś dwa lata temu z rynku. Niestety, możesz jedynie próbować zabaw wycinankami kart i wciskaniem na siłę, co często nie zdaje egzaminu.

Ale mam nadzieję, że wiesz o tym, że piszesz nieprawdę. Przykład pierwszy z brzegu czyli telefon mojej żony Samsung Galaxy J7 2017. Osobne sloty na na dwie karty sim i osobny na kartę pamięci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zulu88 napisał:

Ale mam nadzieję, że wiesz o tym, że piszesz nieprawdę. Przykład pierwszy z brzegu czyli telefon mojej żony Samsung Galaxy J7 2017. Osobne sloty na na dwie karty sim i osobny na kartę pamięci.

No, to się ciesz. :) Zawsze jest jakiś wyjątek.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...