Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, czasy definitywnie się zmieniają. Teraz wielu rzeczy po prostu nie opłaca się robić dłubiąc pod mikroskopem.

Pamiętam czasy telewizorów lampowych, kiedy dało się "podłubać" w sprzęcie :) Jak pojawiły się telewizory z elektroniką, procesorami, modułami, było już ciężej ale jakoś dało się zaradzić uszkodzeniu pojedynczego rezystora / kondensatora.

Teraz po prostu jest prościej wymienić płytę. Podmień teraz taki pojedynczy element na płycie :) Może to i mało opłacalne, ale czy możliwe do wykonania?,

Weź i znajdź na płycie i w dodatku wymień o ile taki element znajdziesz w jakimkolwiek sklepie. Giełdy elektroniczne, o ile takie jeszcze są raczej takich miniaturek nie posiadają. Pewien nie jestem, bo na takiej giełdzie byłem jakieś 20 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza

Teraz 4 GB to nie zrobi różnicy a za jakiś czas jak podniosą zużycie RAM to 4 GB nie uchroni przed katastrofą. 

7 godzin temu, djtonka napisał:

Czasy się zmieniły, po co szkolić i podnosić kwalifikacje skoro niedługo automat w galerii podmieni płytę za ciebie o zgrozo. Ciężko to serwisem nazywać nawet :)

Więc dlatego do takiego ''serwisu'' może iść każdy który ma zdolności manualne i dużo cierpliwości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 gb nie zrobi roznicy xD? jestes jednym z tych co bojkotowali oneplusa za 6gb ramu :D?

Mialem op3  i panie 6gb ramu robi roznice!  Nawet ten 1 gb miedzy 3 a 4gb zrobi różnice ale nie na miui ;P skad wiem, że nawet 1 gb coś daje ?

Bo mialem lg g5 z 4 gb a teraz mam  redmi nota z 3 gb :P akurat przesiadalem sie z 2 gb na 6gb potem na 4 i teraz na 3 wiec mam odczucie tej roznicy. Tylko jak wspominalem siedząc na miui to faktycznie 3 a 4 gb zadna roznica i tak ci ubije aplikacje i tak :P chyba, ze na dev jest lepiej z optymalizacja bo na globalu to jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, djtonka napisał:

a może warto się zastanowić czy twoja aktywność na smartfonie tyle wymaga RAM?

myślę, że nie jestem aż tak wymagający. Podstawowe czynności jak fb, messenger, przeglądarke, lekkie gry. Ale czytałem, że MIUI duży RAM-u zjada, więc też chcę mieć zapas. Szukam telefonu na dłuższy czas i nie chciałbym by po jakimś czasie zaczął lagować. Przesiadam się z Windowsa z Lumii 735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam FB an i Messangera, jadę autem, telefon połączony przez Roidmi, leci streaming radia (Czwórka) przez VLC w tle, na pierwszym planie Google maps. Córka mówi "tata włącz Króla Lwa", klikam środkowy kwadrat, z pulpitu odpalam Spotify z Królem Lwem który pałzuje VLC, przyciskiem recents przełączam się na mapy.

Potem recents i wybierając jakąkolwiek miniaturkę nic nie ładuje od nowa, no może jest sekunda pauzy.

Myślę że większość robi z igły widły z tym ubijaniem, wystarczy ogarnąć zarządzanie energią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poradzicie coś bo już skończyły mi się pomysły. Potrzebuje mieć YouTube odpalonego w tle/na zgaszonym ekranie. Obecnie taką funkcje oferuje Firefox jak i aplikacja Autobeat, ale tu jest problem. Niestety system mi je praktycznie natychmiast ubija. Obie aplikacje są odznaczone w autostarcie, obie mają wyłączone oszczędzanie energii w tle i obie są zablokowane w menu z otwartymi aplikacjami. I dalej to samo... Jakieś pomysły? Bo to chyba niemożliwe...

 

Aha, wersja miui to 8.5.8.0

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Chelsey napisał:

Panowie, poradzicie coś bo już skończyły mi się pomysły. Potrzebuje mieć YouTube odpalonego w tle/na zgaszonym ekranie. Obecnie taką funkcje oferuje Firefox jak i aplikacja Autobeat, ale tu jest problem. Niestety system mi je praktycznie natychmiast ubija. Obie aplikacje są odznaczone w autostarcie, obie mają wyłączone oszczędzanie energii w tle i obie są zablokowane w menu z otwartymi aplikacjami. I dalej to samo... Jakieś pomysły? Bo to chyba niemożliwe...

ja używam do Youtuba programu z Xda IYTBP, działa w tle, umożliwia logowanie. Nie pamiętam czy tak robiłem ale powinieneś odznaczyć optymalizację w ustawieniach baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie, że MIUI zabierze Wam dodatkową pamięć i tak owszem jest, ale! Mam AGM X1 z 4GB, który ma czystego Androida 5.1 (wiem, starszy niż 7) i tam po starcie mam 2.5GB wolnej pamięci. Jak kupiłem wiosną RN4 4/64GB, to na fabrycznym globalu miałem spokojnie 2GB wolnej pamięci, czasem nawet 2.1, 2.2GB, więc po uruchomieniu systemu nie ma aż tak dużej różnicy w wykorzystaniu pamięci, nakładka nie zajmuje znacznie większej ilości. Później, z każdą aktualizacją ta ilość spadała i do końca sierpnia było dobrze, było dostępne po odpaleniu kilku aplikacji 1.3-1.5GB i aplikacje nie wyłączały się, więc warto dołożyć do pamięci jeśli korzysta się z wielu programów, bo to po prostu wygoda. Jak wartość wolnej pamięci spadnie poniżej 1GB, to wtedy system powoli zaczyna wyłączać aplikacje w tle. Ostatnie aktualizacje MIUI 9 dev china (a przez to xiaomi.eu) skopały zarządzanie pamięcią i teraz jest ciulowo, jakby wycieli mi z telefonu z 2GB RAMu, a na pewno z ten 1GB. Czekam do kolejnej aktualizacji i jeśli nie poprawią tego, to wracam do wersji z sierpnia (co prawda jest kilka błędów, ale drobnych), bo to jest całkiem głupie, że nagle Xiaomi mnie "okradło" z pamięci.

A zmiany w ustawieniach odnośnie pamięci, procesów, baterii, energii, czegokolwiek, nie przynoszą skutków, co najwyżej jeszcze pogarsza sytuację. Więc polecam tą wersję, ale tylko z MIUI 8 lub MIU 9 z końca sierpnia.

10 godzin temu, szybkias napisał:

To biorę wersję 4GB ale nie jesteście coś zgodni w tym temacie czy jest potrzebne :P 

Bo, to zależy kto jak używa smartphona. Jeśli możesz, to spokojnie bierz wersję 4/64. Jeśli budżet Ci nie pozwala, to weź 3/32. Ale jeśli korzystasz z programów, które lubią zająć RAM lub korzystasz wielu apek na raz i się między nimi przełączasz, a budżet Ci nie pozwala, to zwiększ budżet dla świętego spokoju. :D 

Osobiście nie reaguję na opinie typu "A na co to komu! Ja tego nie potrzebuję! Po co tego tyle! I tak nie wykorzystam takiej pamięci!", bo nie odzwierciedlają moich potrzeb. I tak każdy powinien robić, wpierw patrzeć realnie na swoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojtek.02 napisał:
@Roman_MZdradzisz co w ustawieniach programisty ustawiasz?  Wystukane z RN4 tapatalk    

Ustawienia programisty/optymalizacja pamięci/zaawansowana  Ponadto - inne uprawnienia/ uprawnienia/ rozpocznij w tle.

Mam kilka apek ustawionych które system mi nie ubija.

 

Dnia 7.10.2017 o 09:38, szybkias napisał:
To biorę wersję 4GB ale nie jesteście coś zgodni w tym temacie czy jest potrzebne  

Potrzebne i to jak najbardziej jeżeli chcesz mieć komfortową obsługę. Więcej pamięci, to szybszy odczyt. Szybszy odczyt powoduje mniejsze drenowanie baterii. Można więcej podać przykładów ale te powinny Cię już przekonać.

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Roman_M napisał:

Potrzebne i to jak najbardziej jeżeli chcesz mieć komfortową obsługę.

Więcej pamięci, to szybszy odczyt. Szybszy odczyt powoduje mniejsze drenowanie baterii. Można więcej podać przykładów ale te powinny Cię już przekonać.

Myślisz że moje P2 działa zauważalnie szybciej niż 4x? Hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, djtonka napisał:
Myślisz że moje P2 działa zauważalnie szybciej niż 4x? Hehe

A ma to samo pod maską czy tylko na podstawie zbiornika go porównujesz? A poważnie, ile masz wolnego ramu przy trzech giga? 1,2 może 1,3. Przy czterech na tym samym systemie jest od około 1,6 do dwóch giga. Oznacza to, że system Ci tłucze apki ze znacznie większa częstotliwością. Jakie są tego następstwa? Choćby krótsza praca baterii na jednym cyklu. O komforcie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz mogę w 100% powiedzieć że mnie przekonaliście. Dzieki za odpowiedzi, biorę 4GB. Jeszcze jakieś szkło hartowane dobiorę i będzie ok

Włącz powiadomienia dla foxa łącznie z powiadomieniem na ekranie blokady. Niektóre apki tego potrzebują by nie były zamykane. Aczkolwiek sam firefox nie wydaje mi się by tego potrzebował ale skoro uruchamiasz na Youtube to różnie może to być. Sprawdź też ustawienia danych w tle. 

A wracając do tego czy miui wykorzysta więcej niż 3 giga. Tyle zostało z "czterech" giga

232c47b2a33b8333723ee558b923fce3.jpg

Prosty wniosek - Android zawsze zostawia w rezerwie jakąś część z pamięci nie znaczy, że gdy jest więcej to nie wykorzystuje tego. Przy czterech giga trochę więcej procesów w tle może działać niż przy trzech, a co za tym idzie więcej aplikacji może działać właśnie w tle. Proste. Rzecz w tym jeżeli już ma coś pracować, to to z czego korzystamy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...