Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

do wgrania Global Stable nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera ale by zainstalować Global dev trzeba go odblokować czy tez można wgrać przez MiFlesh bez odblokowywania go? I po zrobieniu flash all nic juz nie trzeba robić czy zrobić jeszcze przywrócenie ustawień fabrycznych z pozycji telefonu?

dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemonk25 napisał:

Panie moglibyście napisać ile RAM-u zostaje wolnego na 3GB dostępnego i ile na 4GB? Bo zastanawiam sie który wybrać :P

Mam wersję 4GB. Sporo zależy od ROMu, bo na MIUI8 na xiaomi.eu (czyli na dev china) miałem 1.8/1.9GB (po pierwszym uruchomieniu telefonu z poudełka, to miałem nawet ponad 2GB wolnego miejsca), a po otwarciu kilku aplikacji i działania ich w tle, pamięć utrzymywała się na poziomie 1.2 do 1.5GB wolnego, nawet jak korzystałem z przeglądarki internetowej, kilku otwartych kart, przełączałem się między apką pocztową i kilkoma innymi w tle, to nie spadało poniżej 800-900MB. A teraz na MIUI9 ilość wolnej pamięci spadła drastycznie i na starcie mam 1.2GB wolnego, potem spada do 700-600MB, niby wciąż dużo, ale aplikacje się zamykają w tle i już jest problem. Mam nadzieję, że to się poprawi w kolejnych wersjach, bo jeśli tak zostanie, to chyba wrócę do jednego z pierwszych wydań MIUI9, tam jeszcze było w miarę ok. Za to nie wiem jak jest na ROMach typu global stable, bo nie używałem.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz jeszcze w tych kieszeniach. Mi się szkło zbiło i od miesiąca noszę telefon bez niego... bo czekam, aż z chin przybędzie nowe :D

Na razie nie mam rys ani niczego niepokojącego. Jeśli nie nosisz telefonu razem z kluczami, piaskiem, czy szlachetnymi kamieniami to raczej nic mu nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3.10.2017 at 7:17 PM, istilthael said:

Witam,

Czy ekran mocno się rysuje od noszenia w kieszeni bez folii/szkła?

A moja opinia jest że TAK. Żona nosiła w torebce z dala od kluczy i ma kilka małych rysek i jedną 2-3 cm (na szczęście płytkie). Pod tym względem ten ekran to tragedia. I nauczka na przyszłość: Nie zdejmować folii transportowej dopóki się nie kupi szkła/folii ochronnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ~1,5 miesiąca używam słuchawki, nosze luzem w kieszeni i żadnej rysy na ekranie nie mam. Natomiast mam jedną skazę (dość spore wgłębienie) na pleckach i nie mam pojęcia jakim cudem powstało.
U mnie  po wyjęciu z pudełka było 2,2 do 2,8GB wolnego, po instalacji 35 aplikacji mam średnio 1GB (650-1200MB). Dużo RAM potrafi wszamać skype i wtedy niektóre aplikację są zamykane.

Edytowane przez Słony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem głośny, na pewno głośniejszy od Redmi Note 2 (na głośniku). Dużo zależy też od samego radia online, bo te potrafią być mocno stłumione.
Ale czasem mam wrażenie, że na słuchawkach jest dosyć cichy (pchełki Xiaomi, które dostałem w zestawie) i stopnie regulacji głośności nie są zbyt dobre, bo na maksa jest za głośno, a stopień niżej już jest za cicho. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dostałem telefon zauważyłem dopiero brak NFC, będzie trzeba kartę znów nosić jak to było z Windowsem. Zastanawiam się czy nie zablokowali tego bo jeszcze nie wgłębiałem się tak w serwisówkę. Druga sprawa nie wiem czy to bug OS czy nakładki, zegar nie odświeża się w tle, jak tylko wrócę na home screen z któreś z bocznych kart widzę, że w tedy dopiero przeskakuje. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mim odczuciu głośnik nie jest ani cichy ani głośny za to jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Na słuchawkach dousznych jest głośno ale jakość dalej pozostaje mizerna.

 

Rozmawiacie przez skype ? Czy u was też po tym jak ktoś zadzwoni to po powrocie do skype nie działa wam mikrofon ? Musze resetować telefon bo nic innego nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Chelsey napisał:

Dla każdego telefonu z czytnikiem linii papilarnych. To, że Xiaomi nie ma tu nic do rzeczy.

Nie generalizujmy bo na Windowsie się da tak odblokować telefon dlatego pytam bo wolałbym rozwiniętą opcję...

Edytowane przez djtonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, djtonka napisał:

Nie generalizujmy bo na Windowsie się da tak odblokować telefon dlatego pytam bo wolałbym rozwiniętą opcję...

Dla androida i iOS (czyli jakieś 99% rynku) po pierwszym uruchomieniu musisz wpisać pin/hasło normalnie. Ze względów bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy OEM ma swoje lepsze priorytety i szukał bym odpowiedzi dlaczego na Windowsie nie można by było za pierwszym razem ale nie ważne, jest jak jest zatem.

Zapytam ponownie o ten zastygły w tle zegar, godzina odświeża się zauważalnie dopiero jak wrócę na home screen z bocznej karty, bug?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szybkias napisał:

warto wg Was dopłacać prawie 200 zł do wersji 4/48?

Jeśli potrzebujesz pamięci (głównie masowej na pliki), to tak. RAM niekoniecznie, ale zawsze warto mieć. I tak nie znajdziesz lepszego sprzętu w tej cenie na polskim rynku.

5 minut temu, tomn95 napisał:

Ja kupiłem w proline jakiś czas temu i mam problemy z zasięgiem 2g nawet nie wiem czy to przypadek 

Gdzie kupiłeś to nie ma znaczenia, bo sprzęt jest wszędzie taki sam. Twój problem z zasięgiem jest taki jak kilku innych osób i go nie naprawisz softem. Ktoś na forum pisał, że zdarzają się egzemplarze z słabym zasięgiem i trzeba oddać na gwarancję. Problem pojawia się co jakiś czas i najprawdopodobniej jest to usterka "typowa" dla tego modelu (każdy telefon ma jakieś usterki), ale w nie wychodzi ona po jakimś czasie użytkowania, tylko od razu po wyjęciu z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djtonka

Na gwarancji wymiana na nową płytę główną. W Redmi 4A jak koledzy nie wymienili płyt głównych to telefony wróciły na serwis i od zeszłego tygodnia nowe płyty główne montujemy w tym modelu innych które mają taką samą usterkę. 

@Lamcza

Ja czegoś nie rozumiem. Serwis może ci dać całą nową płytę główną oryginalną i ty marudzisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mgcompany napisał:

Jeśli potrzebujesz pamięci (głównie masowej na pliki), to tak. RAM niekoniecznie, ale zawsze warto mieć.

Pamiec masowa to nie problem. Myślę że 32 gb wystarczyłyby mi bez problemu. Ale bardziej interesuje mnie sprawa z RAM-em. Bo po pierwsze to android a po drugie z tego co czytałem nakladka IMUI dużo RAM-u bierze. Szukam telefonu(jak zawsze) na około 3 lata wiec nie chciałbym mieć problemów z lagami. Dlatego wezmę raczej wersje 4GB by mieć spokój ducha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...