Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

@q_ral akurat tak trafiło. Ja mam rn3 pro z Tianma a moja mama ma rn3 pro z boe. Na co trafisz to w sumie loteria. A różnice nie są aż tak wielkie (przynajmniej między moim a mamy rn3).

@rysib żaden rn4x nie ma b20. Telefon sprzedawany globalnie z tym pasmem to "Redmi Note 4 Global". Ktoś może pomyśleć inaczej gdyż RN4x to praktycznie ten sam telefon i oba mają tą samą nazwę kodową i pasuje do nich ten sam rom. Ale bez "X" ma b20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz @, potem pierwsze litery nicku i wybierasz z listy tą osobę. Inaczej nie zadziała. 

A co do RN4X, to one nie posiadają B20, CE i ładowarki europejskiej, bo to model na rynek chiński. Redmi Note 4 Snapdragon Global, to wersja dla nas i ma to, czego nie ma 4X. Generalnie to to samo, ale modem ma obsługę B20. Na zagranicznych forach są wątki o odblokowaniu częstotliwości w 4X, ale to nie działa dla B20.

Można się w tym pogubić, ale z racji tego, że technicznie te modele są te same, to posiadacze RN4 Snapdragon siedzą na forach RN4X, bo jak wejdziesz na forum RN4, to tam znajdziesz głównie tych co mają wersję z Mediatekiem i się nie dogadasz. 

Wszystko przez zagmatwane nazewnictwo na rynkach polskim i aliexpressowym.

Jeśli będziesz szukał wersji z B20 na Ali, to szukaj pod nazwą "Redmi Note 4 Snapdragon Global" i w opisie musi być napisane, że posiada B20, certyfikat CE i europejską ładowarkę. Jeśli będziesz szukał w Polsce, to najlepiej w polecanych sklepach typu sferis i proline.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od ponad 2 tygodni posiadam Redmi Note 4 w wersji z snapdragonem 3/32GB, otóż od trochę ponad tygodnia mam problem z sygnałem sieci. Na świeżym powietrzu łapie powiedzmy że dobrze, ale jak tylko wejdę do domu lub jakiegokolwiek budynku nagle tracę cały sygnał ("Brak usługi" lub "Tylko połączenia alarmowe"). Na poprzednich telefonach wszystko działa sprawnie, instalowałem wczoraj MIUI Polska najnowszą wersję ze strony i także nic nie pomogło. Nie wiem już co zrobić poza oddaniem telefonu na gwarancję. 

PS. Korzystam z Dual SIM jedna Play prywatna oraz Orange służbowa, pojedyńczo także nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany Żeby mieć pewność 200% to będzie ten LINK.

PS

2 godziny temu, mgcompany napisał:

Wpisujesz @, potem pierwsze litery nicku i wybierasz z listy tą osobę. Inaczej nie zadziała. 

 

No wreszcie wiem jak to działa. :idea: Dzięki.

@Dasch  A próbowałeś zmienić "operatorów sieci" lub wyciągnąć kartę sim?

Edytowane przez rysib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rysib Tak, to jest ten. Oficjalny Global, z ładowarką EU, częstotliwością B20 800 MHz.

@Dasch Wgraj roota, zainstaluj jakąś apkę do sprawdzania aktualnej częstotliwości z jakiej korzystają karty, sprawdź na mapach na jakich częstotliwościach działa Twój operator w okolicy i porównaj dane. Ewentualnie spróbuj ustawić częstotliwości na 3G lub 2G i sprawdź jak się sprawuje, bo 2G to powinien złapać wszędzie. No i napisz czy masz wersję z B20 czy bez, to też może mieć znaczenie, bo jeśli masz bez, a operatorzy przeszli na nową częstotliwość, to nic nie pomoże w trybie 4G.

Jeśli na dalej nie będzie się łączyć, to może mieć usterkę i pozostaje gwarancja.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany Mam wersję global z ładowarką EU i 800Mhz, mieszkam tak naprawdę w centrum Poznania a sytuacja powtarza się w każdej części miasta w jakimkolwiek budynku.

Myślę że na bank jest coś uszkodzonego w modemie bo dziwne jest aby 2 inne sieci operatorów nie działały równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dasch napisał:

Cześć,

Od ponad 2 tygodni posiadam Redmi Note 4 w wersji z snapdragonem 3/32GB, otóż od trochę ponad tygodnia mam problem z sygnałem sieci. Na świeżym powietrzu łapie powiedzmy że dobrze, ale jak tylko wejdę do domu lub jakiegokolwiek budynku nagle tracę cały sygnał ("Brak usługi" lub "Tylko połączenia alarmowe"). Na poprzednich telefonach wszystko działa sprawnie, instalowałem wczoraj MIUI Polska najnowszą wersję ze strony i także nic nie pomogło. Nie wiem już co zrobić poza oddaniem telefonu na gwarancję. 

PS. Korzystam z Dual SIM jedna Play prywatna oraz Orange służbowa, pojedyńczo także nie działają.

Ja mam podobnie. Z tym ze na poczatku jak kupilem telefon bylo wszystko ok. Zasieg 2 g caly czas na full (w statystykach baterii zielony pasek przez caly cykl). Dopiero od jakiegoś tygodnia lub dwóch coś zaczęło się dziać. 3 kreski 2g lub wcale i tak skacze mówię tu o budynku, ale na zewnątrz też tak bywa. Telefon kupiłem w proline z ladowaka eu i jest to wersja global z b20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, TomoS napisał:

Da się jakoś wyłączyć narastający dzwięk połączenia? W opcjach nie ma nic na ten temat.

Już kiedyś było: " Naciskasz ikonę telefonu (słuchawka), następnie trzy kreseczki po lewej stronie (przycisk podświetlany lewy dolny róg), wybierasz ustawienia - połączenia przychodzące i odznaczasz narastający dzwonek. ". Działanie niby potwierdzone, u mnie problem nie występuje, ale ja na 8.2 siedzę:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłem i nie żałuję zmiany. Note 4 wcale nie jest tak duży jak się wydaje. Fakt, że jak się założy na niego konkretną obudowę , to rozmiar się zwiększy. Jednak ja mam dwa etui i to jedno gumowe powiększa telefon , ale nawet z tym etui nie jest tak źle. Teraz noszę go w skóropodobnym etui i dla mnie to najlepsze połączenie. Jeśli chodzi o wydajność to ja odczułem różnicę po przejściu z Redmi 3 . Co prawda mam wersję z 3GB Ramu i Redmi 3 , również miał tyle samo pamięci, ale Note 4 działa płynniej. No i bateria lepiej trzyma w Note 4 dzięki bardziej oszczędnemu procesorowi. Za taką kasę , za którą możesz kupić wersję 4/64, to bym się nie zastanawiał, o ile procesor Mediateka Cię nie odstrasza :-D

Edytowane przez tomasznowak
Dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to etui skórzane? Poka, poka.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Co prawda ma klapkę, której otwieranie nie bardzo mi się spodobało na dłuższą metę, więc ją uciąłem i zostawiłem same plecki https://m.aliexpress.com/s/item/32748288217.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.1e779cddUIjKaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasznowak napisał:

o ile procesor Mediateka Cię nie odstrasza

Nie wprowadzaj kolegi w błąd, bo wersja z Mediatekiem to wynalazek. Normalny Redmi Note 4 w wersji 4/64GB jest z Snapdragonem i tylko w wersji Global.

Z iMuci też korzystam i jest bardzo fajne, a własnie otwieranie pionowe jest w niej najlepsze, bo nie przysparza problemów tak jak poziome. Same plecki skórzane robi Mofi, tyle że kosztują praktycznie tyle samo, ale za to są inne kolory.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj kolegi w błąd, bo wersja z Mediatekiem to wynalazek. Normalny Redmi Note 4 w wersji 4/64GB jest z Snapdragonem i tylko w wersji Global.
Z iMuci też korzystam i jest bardzo fajne, a własnie otwieranie pionowe jest w niej najlepsze, bo nie przysparza problemów tak jak poziome. Same plecki skórzane robi Mofi, tyle że kosztują praktycznie tyle samo, ale za to są inne kolory.
To było, po pierwsze z przymrużeniem oka, czyli żart , a po drugie istnieje wersja z mediatekiem 4/64 GB. Przynajmniej ja spotkałem się z takimi ofertami w różnych sklepach. Uważam, że lepiej dopytać się dokładnie sprzedawcy jaką wersję ma rzeczywiście w ofercie niż być " pewnym" , że istnieje tylko jedna wersja danego modelu, a potem się nie miło zaskoczyć, bo nie każdemu Mediatek odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki problem, że miał brak sygnału, pisało tylko połączenia alarmowe, a wystarczyło wejść w ustawienia / sieci komórkowe i kliknąć na dane karty sim i pojawił się sygnał? Ze dwa razy mi się w ostatnim czasie to zdarzyło. Telefon mam od dwóch tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnym. Oryginalny soft nadpisuje recovery i usuwa roota z systemu. Nawet jak robisz aktualizacje dev czy xiaomi.eu, to też usuwa roota (i inne dodatki, typu blokada reklam w hosts), tyle że zostawia TWRP.

Jakieś ciekawe zmiany?

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...