Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego czekam z wypiekami na twarzy na NaturalCase od 3MK. Żonie założyłem na Mi5. Rewelacja. Jakbyś nic nie miał na telefonie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w innym dziale, ale napisze jeszcze tutaj. Czy to jest bug jakiś na Androidzie 7 wersja global, że w panelu sterowania podczas optymalizacji pokazuje mi jakiś problem z zasilaniem i przegrzaniem? Na poprzedniej wersji Andka nie przypominam sobie żeby coś takiego się pojawiało. Telefon mam kilka dni, do nowszego Androida zaktualizowałem go dzisiaj. Co ciekawe jak ustawie w opcjach ostrzeżenie przed przegrzewaniem np na 40 st, to taki komunikat się nie pojawia. Jedynie jak mam wyłączone ostrzeganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, majdan12 napisał:

@tomn95

Że coś może wyrzucać błąd itp. wiele razy były problemu że ktoś przeszedł z MIUI 7 na MIUI 8 i jego konfiguracja nie chciała dobrze działać a jak na czysto zainstalował MIUI 8 telefon działał jak złoto. 

Zachwalacie tak tego deva ale w czym on jest taki dobry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/12/2017 o 08:17, jaqjordan napisał:

Witam wszystkich,

Chciałem się dowiedzieć jak wyglądają Wasze RN4X po jakimś czasie użytkowania. Nosicie je w czymś czy golasy? Powiem Wam, że ja mam etui(MSVII) i jakąś folię(3MK Shield), ale goły Redmi Note 4X to jest to. Jednak obawiam się jak bardzo się rysuje przy normalnym użytkowaniu.

Czekam aż 3MK wypuści tego NaturalCase na RN4X. Żonie kupiłem na Mi5 i jest rewelacja!

Pozdrawiam gorąco :)

Mam telefon od kilku miesięcy i prawie od początku siedzi w tanim "armorze" MSVII chropowatym. Rozwiązuje problem śliskiej obudowy telefonu ;-)

Ekranu udało mi się nie porysować, choć w silnym świetle da się na wyłączonym ekranie dostrzec bardzo delikatne ryski, ale to niemal z lupą. Jak na niezbyt szanowany telefon bez żadnej folii ani szkła na ekranie uważam, że jest świetnie.

Pomimo MSVII obudowa zyskała kilka rys, podejrzewam, że jakieś paprochy się dostały i tarły obudowę...

Ponadto, ostatnio wsadziłem telefon w tylną kieszeń spodni i wsiadłem na rower... Nacisk spowodował lekkie wybrzuszenie metalowej obudowy w sąsiedztwie przycisków power/vol. Mój błąd, a i tak dobrze, że nic nie pękło :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To się właśnie często zdarza, że coś się dostaje pod obudowę i rysuje telefon. Najgorzej jest przy tych silikonowych etui. Ten MSVII wydaje się dobrze spasowany, aż dziw bierze że coś tam się jednak dostało. Dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na MIUI EU dla R4x występuje (dość dobrze znany wśród użytkowników różnych modeli Xiaomi) problem jakości dźwięku w video? Bo na Global Stable tak – właśnie sprawdziłem. Nie chodzi i bitrate, ale o redukcję szumów tła, która powinna być włączona tylko dla rozmów telefonicznych, a nie dla nagrywania dźwięku czy filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już szukaj na Allegro, ale jak patrzyłem kilka miesięcy temu, to metalowy był chyba tylko jeden i kosztował 40zł, drewniane też ok. 30-40zł, więc warto poczekać, a w tym roku miałem kilka przesyłek z Ali, które przyszły w dwa tygodnie, oczywiście darmowa dostawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, koala napisał:

Witam,mam kilka pytań

-jak z rootem

-czy są kolorowe diody powiadomień

-czy jest automatyczne nagrywanie rozmów

-czy jest sens przejść z redmi note 2 na redmi note 4X, tel.używam głównie do; internet,rozmowy,sms

- Na forum jest poradnik.

- Jest 7 kolorów do wyboru.

- Nie widziałem takiej opcji a sam używam ACR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, koala napisał:

Witam,mam kilka pytań

-jak z rootem

-czy są kolorowe diody powiadomień

-czy jest automatyczne nagrywanie rozmów

-czy jest sens przejść z redmi note 2 na redmi note 4X, tel.używam głównie do; internet,rozmowy,sms

Root polega na wgraniu SuperSU przez TWRP i to wszystko.
Kolorki są.
Nagrywanie jest, to podstawowa funkcja MIUI od lat.
Tak, jest sens, nie zawiedziesz się. Pod każdym względem jest lepszy od tego awaryjnego gniota RN2, nawet jeśli cyferki w benchmarkach tego nie pokazują, to jest dużo lepiej, lepiej wykonany, lepszy procesor, stabilniejszy, nie grzeje się, nie ma  problemów z łącznością, bateria jest dużo wydajniejsza, rozmowy są sporo czystsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się pięknie wszystkim,

Mam zamiar popełnić zakup Xiaomi Redmi Note 4/4x. Przesiąść się z samsunga S3neo. :)

Od tygodnia się doktoryzuję w temacie na necie. Jest jeszcze tylko jedna kwestia, która nie daje mi spokoju i z tego co widzę to to forum jest chyba jednym miejscem, gdzie otrzymam jednoznaczną odpowiedź :) Chodzi o różnice w wyświetlaczu między note 4 global a note 4x. Skoro wszystko w nich jest takie samo oprócz b20 a aparat (wiadomo sprawa losowa), to dlaczego spotkałem na youtube filmiki pokazujące różnice w wyświetlaczach. Czy są to także marginalne przypadki wadliwych wyświetlaczy, czy rzeczywiście 4x ma większą jasność od 4 global? (na tabletowo.pl gość w recenzji porównawczej też to wypunktował). A jeśli jest różnica to czy lepiej brać jaśniejszy wyświetlacz z 4x nawet kosztem b20?

Edytowane przez q_ral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TomoS napisał:

Ja mam 4X kupiony w Polsce i nie narzekam, nie potrzebuje jakiegoś pasma B20. Kwestia gustu

Nie potrzebujesz bo w Kępnie wg UKE tylko PLAY ma nadajniki LTE 800MHz. 

@koala Potwierdzam co kolega @k3lt pisze. Sam posiadam telefon bez obsługi LTE 800 i często poza centrami gdzie są postawione nadajniki to ja nie mam LTE a inne osoby z tej samej sieci łapią LTE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, k3lt napisał:

Wyswietlacze w Note 4 i 4x niczym sie nie roznia, w obu masz loterie - BoE lub Tianma. Zakup 4x jest bez sensowny. Gdzie ty czytasz takie bzdury?

Dzięki za odpowiedź. No zobacz tutaj - porównanie ekranów 4/4x (poniżej filmiku youtube są zdjęcia):

https://www.tabletowo.pl/2017/04/25/test-recenzja-xiaomi-redmi-note-4/

Widać wyraźnie różnicę... No chyba, że to ściema albo trafił na wadliwy. Albo jest tak jak piszesz tylko BoE różni się od Tianma.

Tu są jeszcze dwa filmiki na których widać różnicę:

https://www.youtube.com/watch?v=GPN6sViq6pg

https://www.youtube.com/watch?v=YJFG8gMl5h4

Bardzo jestem ciekaw Twojej opinii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

null

5 godzin temu, k3lt napisał:

Bo Note 4 Global kosztuje tyle samo i posiada pasmo B20, pozatym maja identyczna specyfikacje wiec jaki jest sens? Dodatkowo sprowadzajac z Chin ryzykujesz zatrzymaniem telefonu w UC bo 4x nie ma certyfikatu CE.

Zaraz, zaraz. Bo już się gubię. Z dość dokładnego wpisu popełnionego przez @mgcompany, wynika mi że RN4X to właśnie ten w wersji "global". Coś poknociłem?

Edytowane przez rysib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...