Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, marcin19883 napisał:

Hd voice jest i ma się dobrze. Zarówno na 2G i 3G. Nie mylicie VoLTE z Hd voice. To zupełnie inne technologie.

W note4 global nie działa HD Voice i tyle... Nie ma co mylić - wystarczy zadzwonić i po pierwszych słowach wiadomo - w każdym razie dla mnie temat zamknięty Note 4 właśnie sprzedany a u mnie zostaje Mi5S.

Co odkopuję jakieś tematy o HDVoice to ktoś komuś próbuje wytłumaczyć, że tamten ktoś jest w błędzie i pewnie ma HDVoice, jeżeli ktoś ma wątpliwości niech zadzwoni głosowo do kogoś po messengerze lub whatsup'ie i porówna z tym co słyszy przez połączenie telefoniczne, niestety od kiedy wszedłem w kręgi chińskich telefonów HDVoice nie jest oczywistością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, waldi26 napisał:

W note4 global nie działa HD Voice i tyle.

Wszystko zależy od twojej sieci i rozmówcy. Nie ma jeszcze hd voice pomiędzy różnymi sieciami, oprócz ORANGE I PLUSa. Ja mogę potwierdzić hd voice odsłuchem i informacją na appce network signal guru. Testy na Lineageos, aosp ex, RR, Miui8. Globala nie testowałem, bo nie używam.

Play 3G - Orange 2G/3G

Play3G - Plus 2G/3G

Orange 2G/3G - Plus 2G/3G


T-mobile nie testowałem, bo to droga sieć i nie opłaca mi się kupować startera. Reszta starterów to miałem za free

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcin19883 napisał:

 

Wszystko zależy od twojej sieci i rozmówcy. Nie ma jeszcze hd voice pomiędzy różnymi sieciami, oprócz ORANGE I PLUSa. Ja mogę potwierdzić hd voice odsłuchem i informacją na appce network signal guru. 

Play 3G - Orange 2G/3G

Play3G - Plus 2G/3G

Orange 2G/3G - Plus 2G/3G


T-mobile nie testowałem, bo to droga sieć i nie opłaca mi się kupować startera. Reszta starterów to miałem za free

Ja używam PLAY obydwa testowane w tym samym miejscu z tymi samymi rozmówcami, jak i wcześniejsze liczne  telefony i ogólnie można przyjąć , że ponad ok 90% rozmów mam W HDVoice, W Xiaomi  nawet jak działa to jest dość cicho, efekt wow najczęściej jak dla mnie występuje z wysokimi modelami Sony i LG gdzie oprócz szerokiego pasma jest przeważnie dość wysoki maks poziom głośności, Samsungi jakoś różnie - najlepiej wypadł jak dla mnie leciwy Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, waldi26 napisał:

W Xiaomi  nawet jak działa to jest dość cicho, efekt wow najczęściej jak dla mnie występuje z wysokimi modelami Sony i LG gdzie oprócz szerokiego pasma jest przeważnie dość wysoki maks poziom głośności, Samsungi jakoś różnie - najlepiej wypadł jak dla mnie leciwy Note 3

Ja mam Redmi Note 4X, redmi 2 i lumie 520. W każdym telefonie tak samo słychać. Chociaż wyjątkiem był note 4X, który w wczesnych wersjach softu, miał gorszą jakość. Teraz się już od jakiegoś czasu polepszyło, gdy ktoś na xda naprawił kiepską jakość dźwięku :) tylko pamiętaj, jak mówiłem nie siedzę na Miui. Używam romy z xda. Aktualnie na AICP siedze.

 

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marcin19883 napisał:

:) tylko pamiętaj, jak mówiłem nie siedzę na Miui. Używam romy z xda. Aktualnie na AICP siedze.

 

Dlatego właśnie mam podejrzenie, że Xiaomi blokuje to w MIUI - sprzętowo obsługa kodeków AMR-WB pewnie jest. Miałem to na przykładzie RedmiPro - wyraźnie się poprawiło przy przejściu na MIUI Polska. Zawsze to jakaś motywacja żeby kupić sprzęt z wyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, waldi26 napisał:

Dlatego właśnie mam podejrzenie, że Xiaomi blokuje to w MIUI - sprzętowo obsługa kodeków AMR-WB pewnie jest. Miałem to na przykładzie RedmiPro - wyraźnie się poprawiło przy przejściu na MIUI Polska. Zawsze to jakaś motywacja żeby kupić sprzęt z wyższej półki

Ja czekam na VoLTE w każdym telefonie. W tej chwili redmi note 4x zostanie ze mną na jakieś 2lata. Pewnie jeszcze tyle będzie wspierany, bo ma 3GB Romu, a system Miui zajmuje chyba ok 1.5GB, więc jest duży zapas. Na moim starym redmi 2 było max 1GB Rom i nie wystarczyło to dla Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgłębiam ostatnio, jak różne telefony Xiaomi radzą sobie z temperaturą, a konkretnie - jak temperatura wpływa na wydajność CPU. Czyli throttling i takie tam.

Chciałbym prosić kogoś z Redmi Note 4/x (na Snapie)  o zrobienie testu tą apką: https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest&hl=pl

przy ustawieniach: 50 threads, 10 minut. Ważne, aby zacząć test, gdy telefon jest wychłodzony, np. przez godzinę spokojnie sobie leżał. Ważne, aby podczas testu nie wychodzić z apki (dramatycznie wpływa to na wykres) i aby w tle nie działało nic, co konkretnie obciąża.

W opcji minimalnej zadowolę się tylko takiem screenem (ten jest z Mi5): https://pasteboard.co/GIaOZDQ.png

ale bardzo cenna będzie też informacja o temperaturze otoczenia, rodzaju futerału/case'a, a przede wszystkim o temperaturze, jaką osiągnął CPU w czasie testu, czyli o max. temperaturze na jaką pozwolił throttling przy danej temp. otoczenia. Np. taki wykres:  https://pasteboard.co/GIaOjEW1.png (ważne jest na dole obrazka, na górę nie patrzcie)

Dodatkowo fajna byłaby też informacja o tym, jak się podczas testu zmieniała temp. baterii, np. taki screen: https://pasteboard.co/GIaOMGq.png

Ciekawi mnie, czy wyniki będą równie rewelacyjne, jak osiąga MiMax2, mający ten sam CPU → tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/26694-xiaomi-mi-max-2-pytania-ogólne-wątek-zbiorczy/?do=findComment&comment=380080

Throttling praktycznie go w ogóle nie dotyczy.

Wielkie dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Ja wszystko mam co potrzeba ale temperatury otoczenia nie mam jak sprawdzić :( 

Na 99,9% jestem pewien że RN4/X jest tak samo chłodny bo gdy po zainstalowaniu systemu jest pierwszy uruchomienie gdzie wszystko się wgrywa telefon jest zimny gdzie Snapdragon 820 z Mi 5 - 3/64 GB był wyraźnie ciepły. Snapdragon 650 podczas pierwszego startu był lekko ciepły. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majdan12 napisał:

@latet

 

Na 99,9% jestem pewien że RN4/X jest tak samo chłodny bo gdy po zainstalowaniu systemu jest pierwszy uruchomienie gdzie wszystko się wgrywa telefon jest zimny gdzie Snapdragon 820 z Mi 5 - 3/64 GB był wyraźnie ciepły. Snapdragon 650 podczas pierwszego startu był lekko ciepły. 

OK, ale to, że jest chłodny, to samo w sobie niewiele mówi. Chłodny może być dlatego, że się mało nagrzewa mimo dużego obciążenia, albo dlatego, że throttling nie pozwala na duże obciążenie już przy niewielkim wzroście temp. Dlatego właśnie wymyślono ten test https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest&hl=pl

i bardzo bym Cię prosił, abyś go zapuścił, jeśli to nie kłopot :)

Mniejsza o temp. otoczenia. Ogólnie tylko napisz, czy jest "pokojowa", czy rozgrzany samochód, czy pracujesz i testujesz w magazynie mrożonego mięsa :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, k3lt napisał:

Przedewszystkim to ten test jest kompletnie bez sensu, nie ma zadnej gry ani programu ktory by w 100% obciazal procesor non stop przez tak dlugi okres czasu, wiec wyniki wlasciwie niczego nie reprezentuja.

Mylisz się. Właśnie dlatego ten test ma sens, bo obciąża w 100% przez dłuższy czas, równe 100% obciążenia. To, że obciążenie jest stałe, pozwala badać wpływ i znaczenie innych (zmiennych) czynników, takich jak temp. otoczenia.

Wykres pokazuje, jak zmienia się wydajność CPU w funkcji czasu przy pełnym obciążeniu. Test można  powtarzać w różnych temperaturach otoczenia. Można, co ważne, powtarzać go przy różnych początkowych temp. telefonu (jako całości - co najelpiej odzwierciedla temp. baterii). Można też użyć go to porównywania różnych futerałów - tzn. ich wpływu na wydajność chłodzenia się sprzętu. Można łatwo sprawdzić w jakim stopniu wydajność jest upośledzona w trakcie ładowania baterii..

Ja się tym testem zainteresowałem po tym, jak zauważyłem problemy z FPS w nagrywanych filmach 4K. W cieple dni tylko pierwszy z serii minutowych filmików trzymał FPS, kolejne już nie, każdy następny gorzej. Jest to zbieżne z wykresem uzyskanym z tej apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Uri0550 napisał:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie dość iż próbowałeś w słaby sposób rzucić ironię to jeszcze na oficjlanym kanale MIUI są bzdury
Od 11 sierpnia Redmi Note 4 i Redmi note 4X powinny mieć w wersji China / Global MIUI 9 - nie mają. Posiadam Redmi Note 4x bez B20 (ale jest global rom) i nie ma żadnego OTA.
OD 25/26 sierpnia też nic chociaż już te modele podobno dostały MIUI.
Także zamiast głupio śmieszkować przydaj się lub po prostu nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba, czy ktoś kto ma B20 mógłby podać CMIIT ID? Ustawienia>>Informacje o telefonie>>Weryfikacja. 
Co do prośby Latet o test throttlingu cpu to nie jest on taki od czapy, wystarczy podpiąć telefon do ładowarki i zrobić sobie kilkunastominutową sesję w RR3 czy WR żeby na niektórych telefonach uświadczyć slideshow...
Ew jak ktoś ma wątpliwości jak wygląda zbicie zegarów to może jeszcze potraktować tel https://play.google.com/store/apps/details?id=com.into.stability&hl=pl obserwując rosnącą temperaturę i malejący zegar z czasem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomoS- Używasz może Xposed Framework? U mnie właśnie przez to miałem z tym problem. Musiałem usunąć przez TWRP.

Przetestowałem w ostatnim czasie kilka romów i mnie najbardziej do gustu przypadł RR. Działa bez problemów (żadnych FC), szybko, duże możliwości personalizacji.

Edytowane przez Alex76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...