Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, skay77 napisał:

Norbix029 zainstaluj sobie lineage bedziesz mial xposed a bateria moze troche lepiej niz na miui https://framapic.org/PcvwpEAjlrLt/SNAt6Xyspl4m.
https://framapic.org/KJxgL8hV6RO7/maQbbvrxHKf6
Nie sugeruj sie a kie bo mam inny fon

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Jednak zostaję przy Miui Polska ponieważ tu nie mam problemów z mikrofonem (nagrywa normalnie a nie jak przez metalową rurę)

Miałem tak na globalu , testowałem przez chwilę niedawno LineageOS 14.1 i ResurrectionRemix i dalej to samo

Zastanawia mnie jednak czy instalować roota (przez magiska) czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skay77 napisał:

Tak mialem kiedys na globalu ,a w zawansowanych ,wybierz pamiec

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Dalej nie działa 

Po prostu tak jak by jej w ogóle nie wykrywało

Mam TWRP 3.1.1-0 wgrane stąd : Xda Developer TWRP 3.1.1-0 MIDO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, skay77 napisał:

https://twrp.me/devices/xiaomiredminote4.html a te z oficjalnej strony

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Ty nie masz roota ,prawda wrzyc supersu na pamiec systemu i flash odrazu ,wtedy pokaze moze karte

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Wgrałem to TWRP ale dalej to samo

Zauważyłem że karta SD wczytuje się tylko gdy wydam przez fastboot polecenie fastboot boot recovery.img

Karta SD nie działa jak odpalę kombinacją przycisków czy w terminal emulator wpiszę reboot recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skay77 napisał:

To juz zgupialem (: wipow ci bede kazal robic (:

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Nie zgadniesz co pomogło ;)

Zrobiłem format karty w ustawieniach telefonu i zadziałało 

O dziwo jak robiłem format przez PC to nie chciało działać, więc musi być za pomocą telefonu tylko nie wiem dlaczego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

HSPA+(Evolved High-Speed Packet Access)
HSPA+ is an evolution HSPA(HSDPA&HSUPA). It is a 4G technology that allows download at a rate of up to 168Mbps.

- HSDPA+ is generally present where 3G is present - many mid range to high end devices support these speeds.

Także tego :P

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach użytkowania:

*Dźwięk na głośniku jest płaski i nijaki nie nadaje się do słuchania muzyki. Na słuchawkach jest lepiej ale dalej płasko i basu zero, pomaga korektor ale tylko trochę za to jest bardzo głośno, nie dałem rady na słuchawkach ustawić 100% głośności bo bębenki rozrywa.

*Jakość rozmów jest na średnim poziomie, nie jest źle ale też nie jest dobrze.

*Aparat robi słabe zdjęcia o niskiej rozdzielczości a filmy są takie sobie za to automatyka reaguje błyskawicznie. HDR minimalnie pomaga ale bez szału.
*Zasięg jest świetny, zawsze mam 100% z włączonym LTE.

*Ekran jest przyzwoity, nie odczuwam dyskomfortu po przesiadce z Super AMOLED.

*Czytnik linii papilarnych reaguje 9/10 choć jego umiejscowienie nie jest idealne, szczególnie gdy telefon leży to trzeba go odwracać lub wpisywać PIN.

*Jakość wykonania to wysoki poziom, zaoblone szkło sprawia że telefon przyjemnie leży w ręku. Co prawda jak się ściśnie u góry czy na dole to coś tam skrzypi ale normalnie się tak nie ściska telefonu. Samo szkło sprawia wrażenie masywnego i za grubego a zaoblone narożniki sprawiają że światło pada przez nie odbija się na obudowie pod spodem i wygląda to nieestetycznie. Metalowe plecki + szkło na froncie jest moim zdaniem lepsze od oklejania kruchym całości szkłem jak to robi konkurencja.

*Nie podoba mi się w nakładce MIUI że ikony aplikacji są w takich kwadratach, druga sprawa to wybierając inny motyw zmieniają się ikony przydała by się możliwość zostawienia aktualnych.

*Złącze USB jest luźne a czasami wtyczka wchodzi bokiem.

*Pad od Xbox One S nie chce się sparować po bluetooth wyskakuje ''zły PIN'' LOL, po podłączeniu po kablu telefon się restartuje LOL2!

*Telefon się nie grzeje nawet podczas obciążenia.

*To ma nawet radio FM o_0

*O baterii za wiele nie mogę powiedzieć po tak krótkim czasie.

*Snapdragon 625 to równowaga pomiędzy wydajnością a poborem prądu/grzaniem się, mój 5 letni telefon ma snapa 600 jednak wykonanie 625 w  14nm technologi zmienia wszytko.

Ogólnie 7.5/10, gdyby nie słabe audio dałbym nawet 9/10. Pomimo wielu wad to w tej cenie ~1000zł konkurencji jest niewiele: Huawei P9 Lite który ma tylko 3GB RAM czy Lenovo zuk z2... H nigdy nie lubiłem a o L pewnie za chwile wszyscy zapomną.

Telefon mam na Android 6.x.x i MIUI 8.x.x, na razie nie robię aktualizacji. Wersja 4/64 LTE800

Słuchawkę porównywałem do ~5 letniego Galaxy S4. Najbardziej chyba wkurza popieprzone nazewnictwo i mnogość konfiguracji.

 

PS. Telefon po podłączeniu do PC pomimo instalacji sterowników i wyboru tryb plików nie pokazuje się w mój komputer, po zmianie na tryb zdjęcia już tak ale do dyspozycji jest tylko jedne folder Pictures wiec słabo. 

Edytowane przez Słony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"*Nie podoba mi się w nakładce MIUI że ikony aplikacji są w takich kwadratach, druga sprawa to wybierając inny motyw zmieniają się ikony przydała by się możliwość zostawienia aktualnych.

*Złącze USB jest luźne a czasami wtyczka wchodzi bokiem."

1. Możesz to zrobić z poziomu aplikacji do motywów - zakładka własne.

2. Jesteś pewny, że to nie jest defekt w Twoim modelu? U mnie czegoś takiego nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo mogę dostać się do equalizera - dopiero jak włączę te durne ulepszanie dźwięku Mi, wtedy mogę go użyć, jedno z drugim się wyklucza. RN4 global, android 7. Macie to samo? Na 6 tego nie sprawdziłem bo pociągnąłem od razu update, ale w końcu to miui :-D Nie ma jak wrócić i na samym początku bugi  :) No chyba, że dla skośnookich tak to ma działać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Antyhaker napisał:

Mi tam się nigdy nie udało, choć w L950XL bez problemu łapało - oczywiście ta sama karta, Orange.

Speedtestem robiłem test i bez lte+ dało wynik 25Mbps a z LTE+ dało prędkość 37Mbps. A potem bez + też dało 45Mbps. Więc czy jest czy nie ma plusika, to i tak prędkości skaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcin19883 napisał:

Speedtestem robiłem test i bez lte+ dało wynik 25Mbps a z LTE+ dało prędkość 37Mbps. A potem bez + też dało 45Mbps. Więc czy jest czy nie ma plusika, to i tak prędkości skaczą.

przecież prędkość zależy od obciążenia sieci i może być tak że na wymuszonym wcdma będzie wam net działać szybciej niż na lte+

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcin19883 napisał:

Chodzi mi o to, że nie ma znacznych różnic kiedy występuje lte+ i bez niego.

ok, po prostu dla mnie B20 to marketing a ludzie codziennie rozkminiają czy ma czy nie, czasami coś we mnie pęka i muszę przypomnieć mimo że wszyscy wiedzą, dla mnie może być wcdma na którym osiągałem w MI4 25MB/s a za to mogliby dodać moduł NFC, no i nurtuje mnie czemu nasz snapowy GPS nie łapie satelit Galileo.

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KANAR napisał:

ok, po prostu dla mnie B20 to marketing a ludzie codziennie rozkminiają czy ma czy nie, czasami coś we mnie pęka i muszę przypomnieć mimo że wszyscy wiedzą, dla mnie może być wcdma na którym osiągałem w MI4 25MB/s a za to mogliby dodać moduł NFC, no i nurtuje mnie czemu nasz snapowy GPS nie łapie satelit Galileo.

Mnie własnie b20 wkurza, bo nie można przez lte800 dzwonić. Do niczego to się nie nadaje. Net słaby. LTE1800 jest dużo lepsze w połączeniach internetowych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zacny telefon w wersji Global z LTE20, mam pyatnie czy na MIUI POlska jest HDVoice? na oficjalnym Global nie ma - nie mówię oczywiście tylko o ikonce HD - tylko faktycznej poprawie jakości rozmów. Mam też obecnie Mi5s z oficjlanym MIUI Global i w tym jest HD prosto z pudełka.

A sytuację, ze na miui polska było HD a na oficjalnym nie miałem z Redmi Pro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darson008 napisał:


W googleplay jest pełno apek HdVoice.


 

A co mają dać? sądzę że sprzętowo mają obsługę ale oprogramowanie nie obsługuje - byc może celowo w budżetowych telefonach. Mam obecnie obydwa nowe note4 global i mi5s, chciałem zostawić sobie Note4 ze względu na baterię ale jakość rozmów jest dla mnie jednym z podstawowych parametrów, dlatego pewenie zostawię mi5s. Kurczę żałuję ze sprzedałem RedmiPro - chyba najlepszy model jaki używałem od Xiaomi 

Edytowane przez waldi26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, michlacz231 napisał:

Co jakiś czas słysze że warto zmienić system w xiaomi na jakis global polska coś tam , gdzie to mogę pobrać i czy warto ?

Nie warto - generalnie to i tak jest to samo. MIUIPolska ma tylko kilka dodatków, występujących wyłącznie w wydaniu China (choćby globalna wyszukiwarka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...