Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wprowadziłem celowo koleżanki w błąd więc skończ wac panie o moderacji. Twój post został zgłoszony i to własnie Twój post zasługuje na moderacje. U mnie zawiodła niewiedza a u Ciebie głupota jaką było cytuje "Czy ktos moze zbanowac tego ułoma wyzej?

Następnym razem oczywiście się doinformuje bo przyznam, że dopiero od kilku dni mam styczność z xiaomi i ciąglę dowiaduje się czegoś nowego ale to nie powód żeby obrażać kogokolwiek. Trochę grzeczniej bo widzę że brakuje tutaj kultury wypowiedzi.

 

//Nezu: Ten post był niepotrzebny...

^Owszem potrzebny. Nie pozwole sobie aby ktoś mnie obrażał.

Edytowane przez TomoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, monilla13886 napisał:

dzieki wielkie. biore ten z  tego drugiego linka. :) 

Kupiłem u tego sprzedawcy 2 sztuki 4/64 z LTE B20 i dostałem na następny dzień. W zestawie były silikonowe etui oraz szkła hartowane. Widać trochę ceny podskoczyły, bo w czerwcu kupowałem po 920 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te noty z b20 oprócz jednego pasma więcej i ładowarki na eu niczym się nie różnią od tych chińskich na snapie. W sieci stworzyła się legenda o tym b20 i ludzie głupoty piszą że net nie będzie działał. Mam ten telefon bez b20 i muszę powiedzieć że internet Lte chodzi wzorowo wszędzie tak jak na poprzednich samsungach s2 i s4.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TomoS napisał:

Jeśli zależy mi tylko na wywaleniu preinstalowanych apek i korzystania z apek, które wymagają roota to opłaca się flashować Magiska czy wystarczy sam SuperSU?

Rób jak uważasz - ja już dawno przeskoczyłem na Magisk i każdemu polecam :)

2 godziny temu, delsol11 napisał:

Te noty z b20 oprócz jednego pasma więcej i ładowarki na eu niczym się nie różnią od tych chińskich na snapie. W sieci stworzyła się legenda o tym b20 i ludzie głupoty piszą że net nie będzie działał. Mam ten telefon bez b20 i muszę powiedzieć że internet Lte chodzi wzorowo wszędzie tak jak na poprzednich samsungach s2 i s4.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Będziesz tak pisać dopóki nie trafi Ci się sytuacji, że Ci tego LTE zabraknie - wtedy zmienisz zdanie. Wiadomo, że nie dostrzega się problemu, gdy nie jest on widoczny na pierwszy rzut oka. Potem jest już za późno :)

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dodam niczego odkrywczego w temacie, ale kiedy miałem model 4X bez B20 - nie narzekałem zbytnio na brak B20, bo mieszkam w mieście, które pięknie pokryte jest częstotliwością 1800 MHz (B3?). Kiedy jednak znalazłem się poza miastem, były momenty, że jak złapałem 3G to był sukces. Po zmianie telefonu na wersję globalną z B20 łączność LTE praktycznie nie znika, co najwyżej w "czarnych dziurach", w których... w ogóle zasięgu sieci nie ma. W tych miejscach, w których wcześniej miałem problemy, by wysłać krótką wiadomość fejsbukowym messengerem (lite) teraz mogę oglądać filmiki ze śmiesznymi kotami w 1080p ;) 

Wniosek: B20 to nie jest jakiś mit rozsiewany przez polskiego dystrybutora, czy jakieś wyimaginowane widzimisię forumowiczów - uważam, że przy zakupie lepiej dorzucić te parę groszy do wersji globalnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest prosta, jeśli jest ten sam telefon z B20 i bez B20 to bez sensu kupować tego bez jeśli cena jest podobna. Ale jeśli masz jakiś model który nie ma B20 to da się żyć bez niego od biedy bo jest umts900 . Tyle że np o oglądaniu YT w dobrej jakości można zapomnieć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wymadrzanie sie, tylko o wprowadzanie w blad ludzi pytajacych o opinie przy zakupie. Co jakby kupila 4x a mieszka poza duza aglomeracja i nie miala by lacznosci LTE, zwrocilbys jej kase? Zastanow sie 2x zanim cos napiszesz.
Nic by się nie stało, bo widzę że słabo znasz ten telefon. Bo jak wytłumaczysz mi, że w informacji o telefonie mam napisane, że to jest model Redmi note 4 X? Mam wersję global. Na pudełku tego nie napisali, a w info o telefonie jest jak byk tak napisane. Poza tym, czy telefon bez tego, niby lepszego pasma, nie łapie LTE? To jak wytłumaczysz, że przez rok czasu miałem Redmi 3 i on nie miał tego pasma, a LTE miałem cały czas. Napiszesz pewnie zaraz, że mieszkam w wielkim mieście a na prowincji bym narzekał na zasięg. Otóż tu też od razu odpowiem z wyprzedzeniem, że testowałem oba telefony w różnych miejscach i tam gdzie był dobry zasięg to oba super go łapały, a tam gdzie zasięg jest słaby, albo go nie ma to żadne cuda nie pomogą i zasięg był kiepski tak, czy tak. Jednak zgodzę się z Tobą w 100%, że i tak lepiej kupić telefon w wersji global, bo kosztuje tyle samo, a na pewno warto mieć to lepsze pasmo LTE, tak na wszelki wypadek. Dodatkowo normalna ładowarka i gwarancja w Polsce , jak się kupi w normalnym sklepie. Xiaomi produkuje tyle podobnych modeli, że momentami nawet ja się gubię na forum i nie raz czytam, niby o swoim telefonie, a okazuje się, że ten wątek dotyczy innego Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wersji global tylko kupiłeś 4x z global rom. B20 jest ważne w miejscach gdzie nie ma innych pasm LTE, widocznie byłeś tam gdzie było B3 bo i nic dziwnego, kazdy z operatorow na dziś jakieś 3/4 populacji pokryte B3,w plusie nawet więcej bo cały zeszły rok montowali to nawet w najmniejszych miejscowosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję global z pasmem B20. W info o telefonie mam Redmi 4 X. Jak wgrałem custom rom, to ta informacja się zmieniła na Note 4. Mieszkam w Małopolsce na południu i tutaj zasięg jest marny. W Rabce Zdroju, to są miejsca gdzie nie ma żadnego zasięgu, ani Play z którego łączy korzystam, ani T-Mobile, z którego korzysta żona. SMS - dochodzą, o ile w ogóle dojdą, po kilkunastu minutach, o do dzwonienie się gdziekolwiek nie ma mowy. Byłem też blisko trzy tygodnie za granicą i wcale nie miałem rewelacyjnego zasięgu dzięki częstotliwości B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasznowak napisał:

Bo jak wytłumaczysz mi, że w informacji o telefonie mam napisane, że to jest model Redmi note 4 X?

Akurat to łatwo wytłumaczyć. To zależy od tego jaki rom wgrałeś, jak eu to zgłasza się jako 4x bo rom jest przeróbką chińskiego romu dla 4x. Przy globalu masz dwa warianty romów, dla note4 i 4x (obydwa snapdragon), różniące się tylko tym jak telefon będzie się przedstawiał. To dokładnie takie same romy i telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko łatwo tłumaczyć, ale piszę jak mam u siebie i od razu są teksty typu, nie znasz się, nie masz takiego telefonu itp. Wytłumacz to potencjalnemu kupcowi mojego telefonu, że na pudełku ma napisane tak, a w telefonie inaczej. Potem są pretensje, że kupił co innego niż sprzedawałem. Ech, strasznie namotane jest z nazwami wersji telefonów Xiaomi. Tak samo jest przy wgrywaniu romów, tyle oznaczeń że sam ostatnio się pogubiłem i wgrałem inny niż powinienem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica przy b20 jest spora. Miałem wcześniej Note 2. I bardzo często przerzucalo z lte na 3g chociaż mieszkam w Trójmieście a nie gdzieś na obrzeżach. Teraz nie ważne gdzie jestem praktycznie w 95% non stop lte.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mateuszmagiera12 napisał:

Czyli mogę pobrać paczkę z aktualizacją z en.miui.com i wgrać ja przez aplikację Aktualizacje w telefonie? Nic się nie stanie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

To TWRP nie posiadasz? W takim razie nie bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem przed chwlią Miui Poska 7.8.17 MIUI 9

Wszystko działa ok i nawet rozmowy i nagrywanie dźwięku się poprawiło 

Jednak zastanawia mnie czy zostać na tym sofcie czy porozglądać się za jakimiś custom romami ?

Co polecacie zostać czy szukać ?

Zależy mi na wydajności, baterii i stabilności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...