Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Uri0550 napisał:

Jeden z największych sklepów pokroju mediamarkt (tylko mniej sklepów stacjonarnych).
Nic nie musisz wgrywać. Odpalasz i ściągasz najnowszą wersję przez ota

Okej w takim razie mam jeszcze kilka pytań ;)

1 ) Widzę że istnieją wersję Redmi Note 4 i Redmi Note 4X, oba mają tą samą nazwę kodową (mido) i są ze Snapdragonem 625

Na XDA praktycznie wszystkie romy i modyfikacje są na 4X mido 

Czy będzie to działać również na tym co podesłałeś, nie będzie żadnych problemów ze względu na to że to wersja z B20 ?

2) Czy kupując ten telefon to w celu odblokowania bootloadera muszę wgrywać to oprogramowanie (Redmi Note 4X (3GB+32GB) Latest China Stable Version Fastboot File Download) czy mogę mieć tego globala i to na nim odblokować ?

3) Jak Sferis odnosi się do oficjalnego odblokowania bootloadera (uzyskanie zgody od Xiaomi), nie robią potem problemów że bootloader odblokowany jak będę oddawał na gwarancję ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyka nie zależy od sklepu, bo oni dostają zapakowane w folii i nic z tym nie robią, tylko wysyłają dalej do klienta. Możesz trafić na Sony, Samsunga i Omnivision.

Irda, a raczej podczerwień do wykorzystania jako pilot jest, to że w ich opisie nie ma, to nie znaczy, że nagle zniknęła z telefonu.

Jeśli chcesz korzystać z oficjalnego systemu i korzystać tylko z aktualizacji OTA, to nie zawracaj sobie głowy bootloaderem. Po otwarciu paczki masz Global ROM (taki wymóg do dystrybucji na terenie Polski), aktualizujesz do ostatniej wersji (jeśli jeszcze nie jest zaktualizowany) i korzystasz. Za kilka miesięcy będzie aktualizacja do MIUI9 i też zrobisz ją przez OTA. Nie zawracaj sobie głowy wgrywaniem ROMu, skoro tego nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, chciałem odblokować bootloader żeby wgrać TWRP a potem magiska tylko nie wiem jak on się będzie zachowywał przy aktualizacji przez OTA 

Będzie usuwany i trzeba go będzie na nowo instalować czy jak ?

Nie ma problemu żeby zainstalować na ostatnim stabilnym wydaniu MIUI Magiska i żeby działał SafetyNet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Norbix029 napisał:

Pobrałem je oba ale pierwszy waży 1,41 GB a drugi 1,63 GB (niby w nazwie mają praktycznie to samo lecz różnią się rozmiarem)

Pobrałeś dwie różne wersje tego samego romu, jedna to fastboot, druga recovery. 

 

22 minuty temu, Norbix029 napisał:

Nie ma problemu żeby zainstalować na ostatnim stabilnym wydaniu MIUI Magiska i żeby działał SafetyNet ?

Rozumiem, że pytasz o rom eu. Nie powinno być problemu, ale trzeba pokombinować. Na ostatniej wersji dev eu SafetyNet chyba przechodzi bez dodatkowych kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Norbix029 napisał:

Polecasz zostać na najnowszym MIUI.

To zależy tylko od indywidualnych preferencji. Ja wolę Miui. Musisz sam potestować.

16 minut temu, michlacz231 napisał:

i ma menu główne 

Może mieć co najwyżej historię otwieranych aplikacji, to można ustawić, żeby się uruchamiało home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep Sferis odpowiedział mi tak : 

Cytat

Dzień dobry,
Gwarancja realizowana jest pod Warszawą w serwisie SFERIS.
Naszym dystrybutorem jest magazyn Action.

Natomiast PC-Projekt tak :

Cytat

witam

24 miesiące - dostarcza się do nas.

My wysyłamy do serwisu Xiaomi w Polsce.
 
 
Zatem gdzie najlepiej i najbezpieczniej będzie kupić ten telefon aby posiadał gwarancję i żeby nie było problemów ?
Różnica w cenie w obu sklepach nie jest jakaś znacząco duża 
Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aktualnie dla Note 4/4X na Snapdragonie dla wersji stable nie ma aktualizacji do Nougata? Warto instalować wersję dev? Jeżeli tak, to jak? Czy może powinienem zainstalować MIUIPolska? Sorry za te wszystkie pytania, ale od dzisiaj jestem posiadaczem Redmi Note'a 4 i próbuje ogarnąć to wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, matrix_ napisał:

Czyli aktualnie dla Note 4/4X na Snapdragonie dla wersji stable nie ma aktualizacji do Nougata? Warto instalować wersję dev? Jeżeli tak, to jak? Czy może powinienem zainstalować MIUIPolska? Sorry za te wszystkie pytania, ale od dzisiaj jestem posiadaczem Redmi Note'a 4 i próbuje ogarnąć to wszystko :P

Na razie siedź na czym siedzisz. Jak ochłoniesz i dokształcisz się to się baw :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, radier napisał:

Bzdury.

Bardzo wyczerpująca odpowiedź. Widzę kolega bardzo wysilił się intelektualnie żeby to napisać.
Może jednak jeszcze na coś się zdobędziesz i rozwiniesz swą wypowiedź i chociaż jednym zdaniem napiszesz co uważasz za bzdury?
A może jedno zdanie to jednak za dużo dla kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...