Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie chodzi prawidlowo i stabilnie... poza jednym mankamentem: wysupuje mi opcje programistyczne (fullwipe robiony wczesniej)


Ustaw język angielski i spróbuj wejść do opcji programistycznych. Daj znać jakie efekty.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, GoldSnickers napisał:

A masz jakieś rooty twrp i inne na nim? Wszystko bez problemu się wygrało?


 

rooty trwp xposed... dzialaja

4 minuty temu, konsolite napisał:

Ustaw język angielski i spróbuj wejść do opcji programistycznych. Daj znać jakie efekty.

 

 

faktycznie na angielskim nie wysypuje opcji programistycznych...

Edytowane przez Mckale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj znać jeszcze czy zauważyłeś żeby coś lepiej działało w ogóle ? Czy jak we wszystkich ostatnich wersjach dodadzą jakąś kosmetyczną rzecz i tyle z aktualizacji ? Ciekawe jakie w końcu przerzucą to na androida 7.0. Mi max aktualkę do 8.5.1.0 dostał już z androidem 7.0 ;] Chociaż ja na dev swego czasu miałem sporo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie narazie 7.0 bo tam xposed nie działa puki co... Jechałem na globalu stable , a teraz na stable xiaomi.eu... nie chodzi nic ani lepiej, ani gorzej, no może GPS lepiej. A tak to wszystko według oczekiwań...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie w swoich 4x też taki problem, że ekran co jakiś czas sam się podświetla? Nie ma żadnego powiadomienia ani nic na ekranie aby się po prostu włączy ekran blokady tak jakbym kliknął przycisk zasilania. 


Może masz włączone odblokowanie podwójnym kliknięciem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2017 o 15:13, schreder napisał:

czy macie w swoich 4x też taki problem, że ekran co jakiś czas sam się podświetla? Nie ma żadnego powiadomienia ani nic na ekranie aby się po prostu włączy ekran blokady tak jakbym kliknął przycisk zasilania. 

Mój tak miał na globalu. Ale już nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, painball napisał:

Mój tak miał na globalu. Ale już nie ma :P

Ale global jest dev lub stable i numer.

Dnia 15.07.2017 o 15:13, schreder napisał:

czy macie w swoich 4x też taki problem, że ekran co jakiś czas sam się podświetla? Nie ma żadnego powiadomienia ani nic na ekranie aby się po prostu włączy ekran blokady tak jakbym kliknął przycisk zasilania. 

Więc jak masz global stable wgraj global dev(clean all) a jak to nie Pomóże to miuipolska(xiaomi.eu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Panowie opłaca się kupić ten telefon np z allegro ? czy lepiej z Chin zamówić i może taniej wyjdzie ?. Na allegro znalazłem coś takiego cena chyba nie taka zła http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-3-32gb-grey-z-polski-w-24h-i6764391025.html

proszę o doradzenie świeżakowi ;)

Edytowane przez baacik360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
jako, że noszę się z zamiarem zakupu tego modelu postanowiłem założyć konto i przewertować cały temat.

Widzę, że pojawiały się narzekania na GPS, jak to ostatecznie jest z tym Endomondo? Ja używam dość sporo i zależy mi na dokłądnym trackowaniu trasy, czy coś uległo poprawie no nowym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam specyficzny problem z kalendarzem MIUI - otóż kropki oznaczające, że mam coś wpisane na dany dzien, pokazują się nad dniem z następnego tygodnia. I tak np. dla dnia dzisiejszego pokazuje mi się kropka nad 25.07.

Co ciekawe, w następnym miesiącu jest już ok. A potem znowu lipa. Ma ktoś jakiś pomysł na to? Obecnie meeeega ciężko korzysta się z kalendarza.

Screenshot_2017-07-18-11-16-10-778_com.android.calendar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, buzol napisał:

Witam,
jako, że noszę się z zamiarem zakupu tego modelu postanowiłem założyć konto i przewertować cały temat.

Widzę, że pojawiały się narzekania na GPS, jak to ostatecznie jest z tym Endomondo? Ja używam dość sporo i zależy mi na dokłądnym trackowaniu trasy, czy coś uległo poprawie no nowym sofcie?

Ja tam na GPS nie narzekam, działa poprawnie, choć w nawigacji samochodowej i prędkościomierzu. W telefonach nigdy nie jest super dokładnie, programy i tak stosują przybliżenia i kompensacje danych z GPSu, więc nie masz co się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, mgcompany said:

Ja tam na GPS nie narzekam, działa poprawnie, choć w nawigacji samochodowej i prędkościomierzu. W telefonach nigdy nie jest super dokładnie, programy i tak stosują przybliżenia i kompensacje danych z GPSu, więc nie masz co się martwić.

Dzięki :) To jedna obawa odhaczona, teraz tylko martwi mnie jakość tych rozmów. Czy na najnowszym Global Stable działa już dobrze? Wydaje mi się, że raczej nie będzie mi się chciało bawić w rooty i miui polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, osxman napisał:

Nie wiem czy to wina telefonu czy playa ale LTE Advanced za nic nie chce działać na żadnym sofcie. Testowałem to w 3 różnych miastach w których jest LTE Advanced i w żadnym nie chce się połączyć. 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=692389&highlight=Redmi%2Bnote%2B4x%2Bcarrier

To chyba winna jednak miui nie mam pojęcia jakie masz ale takie rzeczy zawsze szukaj na en.miu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, hackmaniak said:

To nie jest jakieś specjalnie trudne, a jak raz zrobisz to później już standardowa aktualizacja z ZIPa.

Nie chodzi mi o trudność :) Nigdy nie miałem problemów z takmi rzeczami i raczej jestem dość rozgarnięty pod tym względem. Chodzi mi bardziej o opłacalność. Pare osób w wątku już wracało z miui polska do globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2017 o 21:19, Snajper napisał:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=692389&highlight=Redmi%2Bnote%2B4x%2Bcarrier

To chyba winna jednak miui nie mam pojęcia jakie masz ale takie rzeczy zawsze szukaj na en.miu 

Dzięki. Z tego co widzę to bez roota można jedynie częściowo odblokować agregację. Może w końcu to naprawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, matiasmovie napisał:

Czy komuś w tym telefonie pękł ekran? a jeżeli tak to czy przy byle uderzeniu się może to stać czy trzeba mieć na prawdę pecha?

To jest mój czwarty Xiaomi, na żadnym nie miałem szkła ochronnego, pracuję na produkcji CNC i bywa że różne detale (z różnych stopów) latają w powietrzu waląc w telefon. Ekran mam delikatnie porysowany (widać tylko pod światło) ale nigdy nie pękł, za to wszyscy koledzy z samsungami mają pajączki.

To jest właśnie zaleta że nie ma gorilla glass- zgodnie z zasadą skali Mohsa - im coś twardsze to bardziej kruche.

p.s.

Wszystkim polecam Resurrection Remix Official. Szybkość, płynność, bateria przez 7 godzin snu 2% dzięki DOZE, jakość rozmów mam jak w MI4, żadnych FC, działają wszystkie funkcje telefonu, GPS najszybszy na świecie. Na prawdę czuję się jak z flagowcem innej marki - tylko że wszystko działą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin19883 napisał:

Testuje różne romy typu LineageOS, AICP, AOSP, RR. Wszystko działa, oprócz podwójnego kliku ekranu. Raz działa dobrze, innym raze nie reaguje lub z dużym, opóżnieniem. Czy też tak macie? 

Też tak mam, ale zauważyłem że dt2w najlepiej działa w środkowej części ekranu stukając 3 razy. Szkoda że w Kernel auditor nie ma nic o tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, KANAR napisał:

Też tak mam, ale zauważyłem że dt2w najlepiej działa w środkowej części ekranu stukając 3 razy. Szkoda że w Kernel auditor nie ma nic o tej funkcji.

Jak pisze w tematach na xda danego romu, to ludzie piszą, że działa idealnie i mnie zbywają. A na Kernel adiutor nic nie ma, bo przecież pod koniec maja wyszły źródła kernela i nikt nic nie moduje jeszcze. Trzeba czekać. Może w android 0, będa opcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeh spędziłem pare ostatnich dni szukając następcy mojego wysłużonego i denerwującego P8 w rozsądnej cenie (wole zmienić częściej) i nic poza RN4 się nie wyklarowało. Nawet trochę droższe modele mają coś co mi nie pasuje (Zenfone 3 Max, Moto G5 Plus, Zenfone 3). Tak więc ryzykuję i biorę RN4 w Sferisie za 739zł (czarny). Mam 14 dni na zwrot bez podania przyczyny więc potestuję jak rozmowy i BT i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, mariusz.ur said:

@buzol masz namyśle p8 lite ? Bo jeśli p8 gra-l09 to chyba zamienił stryjek siekierkę na kijek :-)

Nie, mam na myśli P8 - flagowca. Niestety ale nie mogę zbyt wiele dobrego powiedzieć po półtorarocznej przygodzie. Wielki plus to aparat fotograficzny, a reszta to minusy: bateria nigdy nie była demonem ale teraz to już jest masakra do tego ciągłe zwiechy. Jak coś naprawią w aktualizacji to co innego zepsują, obecnie nie da się np wyłączyć i włączyć BT ponownie, trzeba restartować fona, w przeszłości nie chciał np. łapać fixa GPS bez wspomagania GSM (upierdliwe za granicą). Mógłbym tak opowiadać, a... i nie jest to wina mojego egzemplarza bo dziewczyna ma również P8 a także mam znajomoego z tym telefonem. Wszyscy byliśmy zadowoleni do pewnego momentu, potem Huawei zaczęło wypuszczać "poprawki". 

Edit: aaa i jeszcze ubijanie aplikacji w tle mimo wyłączenia agresywnego zarządznia RAMEM. Potrafi ubić nawet endomondo bez powodu na wygasoznym telefonie. 

Edytowane przez buzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz.ur napisał:

Mam p8 i żaden z tych problemów na nim nie występuje.  Więc to nie wina telefonu . No cóż ,  zakup i testuj . Sam się przekonasz.  Są użytkownicy androida,  którzy każdy telefon zamulą po paru miesiącach. 

Zaznacze, że nie jestem Januszem androida :D i już kilka smartfonów z tym systemem miałem. Generalnie P8 śmiga szybka dalej ale czasem mu coś odwali, WIPE nie pomaga. Ale jak wiemy przy dzisiejszej skali produkcji niemożliwa jest powtarzalność każdego egzemplarza i jeden trafi dobrze, inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...