Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie gdzie w global ROM 8.2 stable mogę znaleźć opcje "wyszukaj" Chcę przeszukać aplikacje np znaleźć kalkulator. Nie mam jej w pasku rozwijanym, ani po przeciągnięciu palcem z dołu ekranu do góry (tak miałem w note 2 z miui polska). W necie brak info. Podpowie ktoś?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie gdzie w global ROM 8.2 stable mogę znaleźć opcje "wyszukaj" Chcę przeszukać aplikacje np znaleźć kalkulator. Nie mam jej w pasku rozwijanym, ani po przeciągnięciu palcem z dołu ekranu do góry (tak miałem w note 2 z miui polska). W necie brak info. Podpowie ktoś?
 
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
 Dodam też, że nie mam aplikacji systemowej "szukaj" w ustawieniach-aplikacje
 
 



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kolorubrak napisał:

Prosze o przeniesienie do innej kategorii :(

Witajcie serdecznie.

Przewertowałam wiele miejsc i naczytałam się sporo, ale jednak potrzebuję Waszej pomocy.

Pytanie:

Czym różni się

Xiaomi Redmi NOTE 4X (Snap)

od

Xiaomi Redmi NOTE 4 PRO (Snap)

Naprawdę starałam się znaleźć odpowiedź i nic :(

Help

A skąd mamy wiedzieć? Każdy sprzedawca oznacza to jak chce i pisze coraz dziwniejsze nazwy.
Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, to daj linka do sklepów/ogłoszeń.
Bo generalnie to wersje na Snapdragonie różnią się tylko obsługą większej lub mniejszej ilości częstotliwości (china lub global version), a tym samym rodzajem ładowarki oraz wariantami pamięci RAM i ROM.

1 godzinę temu, Puchaty napisał:

Witam. Panowie gdzie w global ROM 8.2 stable mogę znaleźć opcje "wyszukaj" Chcę przeszukać aplikacje np znaleźć kalkulator. Nie mam jej w pasku rozwijanym, ani po przeciągnięciu palcem z dołu ekranu do góry (tak miałem w note 2 z miui polska). W necie brak info. Podpowie ktoś?

Sprawdź czy nie jest gdzieś pod innym przyciskiem, czasem jest pod menu lub jego dłuższym przytrzymaniu, a najlepiej zaktualizuj system do nowszej wersji. Na xiaomi.eu (dev nougat) jest szukajka po wykonaniu gestu od dołu, tyle że np. u mnie raz czy dwa zadziała, potem wyskakują błędy i po wyczyszczeniu danych apki znów raz lub dwa zadziała.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kolorubrak napisał:

Mam tutaj na myśli:

Z pierwszego linku to chiński Redmi Note 4X z romem global, bez pasma b20. Drugi to globalna wersja Redmi Note 4  z romem global i pasmem b20. W obydwu takie same snapdragony, romy, obudowy i akcesoria. Druga opcja lepsza i o dziwo tańsza (pomijając kolory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie ta zadziwiająca twórczość sprzedawców, bo ten pierwszy, jak kolega FromWP dobrze stwierdził, to chińska wersja Redmi Note 4X, ale polski sprzedawca, błędnie napisał, że jest to oficjalna wersja Global, co oczywiście jest kłamstwem. Nie ma B20, nie ma CE, nie ma europejskiej ładowarki. Niby niewielkie różnice, ale dla wielu znaczące.

Ten drugi natomiast jest wersją Global taką jak powinna być. Cena w Polsce waha się ciągle, ale był od ok. 750-760zł do trochę ponad 800, więc jeśli chcesz kupić w Polsce, to jest to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/5/2017 at 0:04 AM, Eragon said:

1. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_621141.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

2. https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129991.html?rmmds=category

Podejrzewam że ten drugi lepszy, bo B20 i full metal. Dobrze myślę?

Poza tym, serio tak źle na tym telefonie z rozmowami? Właśnie... na tym telefonie... ale jak ich od groma jest xD Nie było pytania. 

4X na Snapie nie jest cały aluminiowy.

4 Global na Snapie jest cały aluminiowy i ma B20, np. taki:

https://www.ibuygou.com/p-official-global-version-xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-625-octa-core-2-0ghz-miui-8-4g-lte-3gb-ram-32gb-rom-8879.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tryhp3 napisał:

4X na Snapie nie jest cały aluminiowy.

4 Global na Snapie jest cały aluminiowy i ma B20, np. taki:

https://www.ibuygou.com/p-official-global-version-xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-625-octa-core-2-0ghz-miui-8-4g-lte-3gb-ram-32gb-rom-8879.html

Mam Globala i nie jest cały aluminiowy. RN4 z MTK jest alu, ale nie Snap. Na górze i na dole są plastiki, przypomina to aluminum, bo jest twardy, tyle że gdy aluminium jest chłodne i zostają na nim ślady palców, to góra i dół mają normalną temperaturę i nie ma na nich śladów.

@ArturPie Nie umiesz się doczytać, bo ta oferta z linku jest do wersji chińskiej 4X z systemem Global, a to nie to samo co urządzenie w wersji Global/International. Taki u Goldwaya jest trochę droższy i znajdziesz go tu: https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-Special-Edition-Mobile-Phone-3GB-RAM-32GB-ROM-MTK-Helio-X20/311331_32766122092.html

A jeśli chcesz szukać u innych sprzedawców to szukaj pod nazwą "Redmi Note 4 625 global", ale sprawdź czy w opisie czy jest ładowarka EU, czy ma certyfikat CE i B20. Wtedy będzie prawdziwy global.

Różnic wielkich nie ma, ale jest kilka "ale".
1. Częstotliwość 800MHz jest już wykorzystywana przez operatorów i może się przydać.
2. Ładowarka jest europejska.
3. Jeśli kupujesz w Chinach, to wersja 4X może nie przejść przez granicę ze względu na brak certyfikatu CE, który posiada wersja Global. A zdarzają się takie przypadki, że sprzęt bez niego albo wraca do nadawcy i wtedy musisz się starać o zwrot kasy, albo może iść do zniszczenia i wtedy jest klops.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ArturPie napisał:

W nazwie jest niby Note 4, ale obudowa od 4X.. trochę nie rozumiem.

Ten sam tel na rynek chiński nazywa się Note 4x, a na globalny Note 4. Redmi Note 4 na rynek chiński to inny tel z MTK i inną obudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, osxman napisał:

Jak u was z wytrzymałością tylnej klapki? Czy łatwo się rysuje?

@osxman tyle co zdążyłem się zorientować metalowa klapka to raczej jedynie wygoda w trzymaniu. glowy nie dam bo moja sie jeszcze nie zarysowała ale prawdopodobnie nie jest specjalnie wytrzymała
WAŻNE! miejsca pasków oddzielających metalowe plecki od wstawek antenowych w wersji z tymi chudszymi paseczkami posiadają lekkie zagłębienia wiec jeśli przejedziesz czymś przez te paski to prawdopodobnie już do gołego metalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ArturPie napisał:

@tpawel Ryzyko z vatem zawsze jest, ale i tak wyjdzie dużo taniej niż w polskim sklepie. 

Jeśli kupiłeś złoty model za 140$, to zapłacisz 140zł opłat celnych. Więc średni interes, no chyba że miałeś bardzo ograniczony budżet i możesz sobie poczekać. :) Aktualnie bardziej opłaca się ściągnąć wersję 4/64GB, bo różnica jest ok. 250zł razem z opłatami celnymi względem sklepowej, a jeśli przeszło by bez, to jest różnica jest jeszcze większa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2017 o 18:57, mgcompany napisał:

Wszystkie to Redmi Note 4 Global Version, takie jak w sklepach w Polsce. Wszystkie są takie same i wszystkie mają Snapdragona 625.

Dlatego też zamówiłam z PCProjekt Redmi Note 4 PRO (czy to bardziej  4 czy 4X czy jeszcze jakaś hybryda - myślę że rzeczywiście nie ma znaczenia).
Bardzo wszystkim dziękuję za wszelkie informacje :)

DZIĘKI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji xiaomi.eu 7.7.6 mam małe problemy ze stabilnością telefonu. Od piątku już kilka razy mi się zawiesił w tym dwa razy podczas rozmowy. Wcześniej przez miesiąc używania nie było takich problemów. Ktoś ma coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe poprzez przesunięcie suwaka czyli Data, Cache, Dalvik.

Do tego podczas rozmów wszyscy skarżą się na jakość dźwięku. Podobno kiepsko mnie słychać, występują szumy i trzaski.
Mam nadzieję, że po następnej aktualizacji te problemy znikną a jak nie to będę musiał kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Kopii zapasowej oczywiscie nie chcialo sie robic ? ;) taki urok miui. Nie zawsze aktualizacje są na +

Mam kopię ale robiłem ją chyba miesiąc temu więc jest trochę nie aktualna ;-) Najbardziej mnie ciekawi czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem. 
Dziwne, że jedna aktualizacja tak namieszała w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GoldSnickers napisał:

Testował ktoś już rom 8.5.1.0? Widziałem jakieś magiczne linki w internecie, ale jakoś nie ufam zbytnio tym źródłom. Jakieś wrażenia po przejściu ?

u mnie chodzi prawidlowo i stabilnie... poza jednym mankamentem: wysupuje mi opcje programistyczne (fullwipe robiony wczesniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...