Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, Zenderable said:

@radier

no dobra, ale ja zamawiałem dwa telefony - jeden redmi note 4x 3/16 ze snapem i drugi 4/64 z mtk

w tym mtk jest już normalnie napisane redmi note 4X:

19551682_1528746287186168_247884891_o.thumb.png.da2fd5ab6ff01b640bdea7746d1c5fdd.png

zaś w moim jest tak:

19619270_777600622418057_457949986_o.thumb.png.47e1c958e01ed5a119aecd37d0384148.png

 

Soft nie wygląda na SyfMIUI(chyba?).

Chcę jednak wiedzieć jaki posiadam telefon, jeśli będę chciał flashować soft w MiFlash albo kupował jakiś case (Note 4 i 4X różnia się lekko rozmieszczeniem np. portu IR)

RM4 ze Snapem ma ten sam soft co 4X, więc pewnie przez to wyświetla bez X.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 4 można bez najmniejszego problemu odróżnić od Redmi Note 4X po ilości otworów głośnika i mikrofonu na dole. W Redmi Note 4 otworów jest razem 12 (po 6 na głośnik i mikrofon), natomiast w 4X jest ich 10 (po 5). 

redminote4x-vs-note4_bottom_1.jpg

 

No i górne części też się różnią:

redminote4x-vs-note4_top.jpg

Edytowane przez KamQiX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, do tej pory nie rozumiałem dlaczego niektórzy tak narzekają na jakość dźwięku w trakcie rozmowy. Myślałem, że może ja miałem jakieś kiepskie telefony do tej pory i nie słyszę różnicy, albo wymyślają... aż do dzisiaj jak zachciało mi się zaktualizować soft do najnowszej wersji. Teraz jak gdzieś dzwonię to praktycznie na każdym poziomie głośności jest tak samo i okropny przester. Wprawdzie raz rozmawiałem od aktualizacji na razie, ale chyba wiem już skąd te wszystkie narzekania. Tylko skoro wcześniej nie było z tym problemu z po aktualizacji jest, to znaczy, że jest to czysto softwarowe... poza tym teście urządzenia głos jest cichy i bez przesterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję miałeś poprzednio?
Tak w ogóle jakość rozmów w tym telefonie jest kiepska, a bluetooth to już tragedia. Jakbym wiedział, że jest tak źle to nie kupiłbym go. Obecnie mam zainstalowane ostatnie xiaomi.eu i jest też byle jak. Wczoraj rozmawiałem z kolegą w standard voice i było w miarę znośnie, ale dzisiaj rozmawiałem w HD Voice i już wyraźnie było słychać przesterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałęm 8.2.5.0. Długo się opierałem przed aktualizacją bo nie chciało mi się od nowa wgrywać twrp, roota itp :D Zainstalowałem paczkę na poprawienie rozmów z forum i pomogło. Dźwięk jest już taki jak poprzednio, także trudno stwierdzić co zmienili akurat teraz. Nikt raczej się nie skarży, żeby po aktualizacji się dźwięk psuł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KamQiX napisał:

Redmi Note 4 można bez najmniejszego problemu odróżnić od Redmi Note 4X po ilości otworów głośnika i mikrofonu na dole. W Redmi Note 4 otworów jest razem 12 (po 6 na głośnik i mikrofon), natomiast w 4X jest ich 10 (po 5). 

redminote4x-vs-note4_bottom_1.jpg

 

No i górne części też się różnią:

redminote4x-vs-note4_top.jpg

Wyobraź sobie że RN4 international wygląda tak samo jak 4x na tych zdjęciach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shei Young (mistrz /podwójny czarny pas/ zmianowy lini produkcyjnej) do załogi klasztoru Xiaomi:
- OK - linia ustawiona, uruchamiamy. Pierwsze 100 tys. programować jako Redmi 4X. Następne 200 tys. programować jako Redmi 4. Potem przyjdą polecenia od Rady Mistrzów. Go ...go !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, GoldSnickers said:

Ciekawa sprawa, do tej pory nie rozumiałem dlaczego niektórzy tak narzekają na jakość dźwięku w trakcie rozmowy.

Dostałem nowy po gwarancji. Sporo osób narzeka na głośność podczas rozmowy. Na nowym to ja słyszę wszystko wyraźnie w całym pokoju na maksymalnych ustawieniach. Nowy ma też lepszy dotyk. Jakby sprawniej działał. Ale ogólnie to nie mój tel wiec więcej nie powiem.  

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Nie róbcie kolejny raz gównoburzy o tym jak rozróżnić RN4 od RN4X. ;) 

Nie ważne jak się nazywa telefon, ważne co ma w środku! 

8 rdzeni = Snapdragon 625 - mido
10 rdzeni = Helio X20 - nikel

A z zewnątrz możecie je rozróżnić tak jak na fotce, jedyny wyjątek to wersja 4/64GB z Mediatekiem, która jest w obudowie Snapdragona 625 (ostatni wybryk Xiaomi) i ten można rozpoznać tylko po sprawdzeniu wnętrzności w systemie, przy czym Mediatek nie ma obsługi B20.

Xiaomi i sprzedawcy zrobili taki syf w nazewnictwie, że najlepiej jest dokładnie czytać opis kupowanego sprzętu (co chyba jest logiczne) lub sprawdzić osobiście na miejscu co jest co. No i oczywiście etykieta z opakowania też powinna wyjaśnić co się kupuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shei Young (mistrz /podwójny czarny pas/ zmianowy lini produkcyjnej) do załogi klasztoru Xiaomi:
- OK - linia ustawiona, uruchamiamy. Pierwsze 100 tys. programować jako Redmi 4X. Następne 200 tys. programować jako Redmi 4. Potem przyjdą polecenia od Rady Mistrzów. Go ...go !!!

Snapdragon to redmi note 4x w Chinach. A że w Pl nigdy nie było oficjalnie wersji z mtk to nazywa się poprostu redmi note 4. Tak samo było z trójką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dodam opinie od siebie po tygodniu użytkowania. Telefon kupiony w kraju podobno dystrybucja na niemcy

Plusy:

Bateria trzyma dwa dni - poprzedni tel sony m5 8-10h, wyświetlacz bardzo ładnie odwzorowuje kolory, rozdzielczość ok, brak zwiech ale jak na tydzień użytkowania to może za wcześnie na tą opinie, aparat w porównaniu do Sony M5 robi ładne zdjęcia (sony 21 mega pikseli) w porównaniu do LG X Power robi idealnie piękne zdjęcia. 

Minusy:

Jak na razie to co mi się  nasuwa to menu powiadomień i ustawienia systemu po przesunięciu w prawo. Problem z działaniem Facebook 

 

Jak  cos mi się  nasunie to dopiszę uważam m ze jak na tel za ta cenę +/- 700pln to jest w porządku 

Edytowane przez Gomez405
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 4, ale nie jestem wcale pewien czy jest to Note 4, a 4X, bo ma port IrDA przesunięty w prawo i brak śrubek na dole.

Natomiast na pudełku jest napisane Redmi Note 4 (z czerwonym dopiskiem Global Version) i w Informacjach o telefonie jest również Redmi Note 4.

DSC_003.thumb.JPG.ab39e966509e7ed43d80dfefc31039ae.JPG

Jakieś pomysły co w końcu dostałem? :-D Myślicie, że obsługuje LTE 800MHz?

Edytowane przez KLU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na muszli z nazwami. Ja mam redmi note 4 global na snapie... Zobacz w info w telefonie :) 8 rdzeni snapie a 10 mediatek :) Po fotce masz to samo co ja z 4 GB ram :) Globala na snapie nazwali po prostu redmi note 4 bez x. 

Edytowane przez acidbrain
Poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, acidbrain napisał:

Na muszli z nazwami. Ja mam redmi note 4 global na snapie... Zobacz w info w telefonie :) 8 rdzeni snapie a 10 mediatek :) Po fotce masz to samo co ja z 4 GB ram :) Globala na snapie nazwali po prostu redmi note 4 bez x. 

OK, w sumie kij z nazwą. Chodzi o to teraz, że wszystkie etui/szkła hartowane trzeba brać takie jak pod 4X, chociaż to nie jest 4X?

Czy ten model obsługuje LTE 800MHz? Xiaomi naprawdę dało ciała z tym nazewnictwem, człowiek tylko skołowany... :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie ogarniam jak można nie wiedzieć co się kupuje! :D 

@KLU Masz Redmi Note 4 w wersji Snapdragon 625, Global z obsługą częstotliwości 800MHz, nazwa kodowa mido, 4GB RAM.

A to oznacza, że akcesoria kupujesz dla Redmi Note 4X, bo to w rzeczywistości to samo (w uproszczeniu).

@Gomez405 Kto jest taki mądry i sprzedaje dystrybucję na Niemcy? :D

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mgcompany napisał:

Dalej nie ogarniam jak można nie wiedzieć co się kupuje! :D 

@KLU Masz Redmi Note 4 w wersji Snapdragon 625, Global z obsługą częstotliwości 800MHz, nazwa kodowa mido, 4GB RAM.

A to oznacza, że akcesoria kupujesz dla Redmi Note 4X, bo to w rzeczywistości to samo (w uproszczeniu).

@Gomez405 Kto jest taki mądry i sprzedaje dystrybucję na Niemcy? :D

Jak kupowałem to takie info uzyskałem od sprzedawcy. A co w tym dziwnego może być. Mnie jest to obojętne  skąd ważne że lte działa. Na razie zapoznaje się  z tym telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesowało czy to jakiś sklep wymyślił, czy osoba prywatna. Bo generalnie wersja Global/International jest jedna, a w Polsce są dystrybucje ABC Data, podobno też CK Mediator (ale na ile w tym prawdy to nie wiem, podobno to oni sprowadzają wersję 4/64GB), no i import prywatny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2017 o 11:11, Androoidzik_PL napisał:

Wy też macie problem z codziennymi tapetami blokady na MIUIPolska ? Ja mam opcję włączoną zmiana co 15 minut i nic się nie dzieje, tapeta w ogóle się nie zmienia. Jest jakaś opcja żeby to naprawić czy jednak jest to spowodowane MIUIPolska ?

Ja moge tylko wybrac 10 tapet i nic nowego mi nie pobiera.. mam telefon 2 miesiace i ciagle te same 10 tapet zmienia. O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kupić?

1. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_621141.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

2. https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129991.html?rmmds=category

 

Podejrzewam że ten drugi lepszy, bo B20 i full metal. Dobrze myślę?

Poza tym, serio tak źle na tym telefonie z rozmowami? Właśnie... na tym telefonie... ale jak ich od groma jest xD Nie było pytania. 

No to numer 1. czy 2. wybrać? 

Jak z ominięciem VATU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Eragon napisał:

Podejrzewam że ten drugi lepszy, bo B20 i full metal. Dobrze myślę?

Jaki full metal? Wszystkie na Snapdragonie mają taką samą obudowę i plastikową górę oraz dół.
B20 - szukaj konkretnych informacji w opisie, bo nazwa "International" czy "Global" nie zawsze oznacza obsługę wszystkich pasm, taki syf mają w opisach, że trzeba dobrze się dopytać, czy aby na pewno jest global version.

A w ogóle to od takich pytań jest dział zakupów, gdzie podobnych tematów jest od groma. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o przeniesienie do innej kategorii :(

Witajcie serdecznie.

Przewertowałam wiele miejsc i naczytałam się sporo, ale jednak potrzebuję Waszej pomocy.

Pytanie:

Czym różni się

Xiaomi Redmi NOTE 4X (Snap)

od

Xiaomi Redmi NOTE 4 PRO (Snap)

Naprawdę starałam się znaleźć odpowiedź i nic :(

Help

Edytowane przez kolorubrak
złe oznaczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2017 o 12:19, Gomez405 napisał:

Witam. Dodam opinie od siebie po tygodniu użytkowania. Telefon kupiony w kraju podobno dystrybucja na niemcy

Plusy:

Bateria trzyma dwa dni - poprzedni tel sony m5 8-10h, wyświetlacz bardzo ładnie odwzorowuje kolory, rozdzielczość ok, brak zwiech ale jak na tydzień użytkowania to może za wcześnie na tą opinie, aparat w porównaniu do Sony M5 robi ładne zdjęcia (sony 21 mega pikseli) w porównaniu do LG X Power robi idealnie piękne zdjęcia. 

Minusy:

Jak na razie to co mi się  nasuwa to menu powiadomień i ustawienia systemu po przesunięciu w prawo. Problem z działaniem Facebook 

 

Jak  cos mi się  nasunie to dopiszę uważam m ze jak na tel za ta cenę +/- 700pln to jest w porządku 

Komunikat o karcie sd włącza się  kiedy popadnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...