Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mgcompany napisał:

A jaki macie problem z bluetooth?

Dźwięk jest przesterowany (zbyt głośny) Chodzi głównie o zestaw głośnomówiący w samochodzie.

Cytat

w poprzednim Redmi Note 2 było tragiczne szczególnie pod względem samego połączenia, bo o ile z początku było nieźle, to przez ostatnie pół roku co chwile się rozłączało i parowało

W RN2 na wersji rozwojowej nie było tego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam fora, to z zestawami w samochodach, to chyba każde Xiaomi ma problemy. :)

Mój egzemplarz RN2 miał już takie schizy, że szło normalnie używać. A czy mu zapakowałem globala, czy xiaomi.eu, to było bez zmian. Ktoś tam się mnie pytał w domu, czy będę go sprzedawał, ale stwierdziłem, że nie, bo po prostu jest za bardzo zajechany i bym miał czyjeś nerwy na sumieniu. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mgcompany napisał:

Jak czytam fora, to z zestawami w samochodach, to chyba każde Xiaomi ma problemy. :)

Mój egzemplarz RN2 miał już takie schizy, że szło normalnie używać. A czy mu zapakowałem globala, czy xiaomi.eu, to było bez zmian. Ktoś tam się mnie pytał w domu, czy będę go sprzedawał, ale stwierdziłem, że nie, bo po prostu jest za bardzo zajechany i bym miał czyjeś nerwy na sumieniu. :D 

Ja właśnie stałem się posiadaczem RN2 ze względu na problemy poprzednika z zestawem głośnomówiącym (zrywał połączenie i trzeba było od nowa parować). Po full wipe i instalacji global dev przez pół roku nie zerwał połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xernes napisał:

Ja właśnie stałem się posiadaczem RN2 ze względu na problemy poprzednika z zestawem głośnomówiącym (zrywał połączenie i trzeba było od nowa parować). Po full wipe i instalacji global dev przez pół roku nie zerwał połączenia.

Bo to taka loteria właśnie jest z tymi telefonami i wiadomo to nie od dziś. :D Biorąc pod uwagę to, że dzisiaj jeden model telefonu jest składany z części od różnych wykonawców, to nie można być pewnym, że obydwa będą działać tak samo. Podobnie jest z innymi markami, jeśli model sprzedaje z setkach tysięcy, bądź milionach sztuk, to jedna część może być produkowana nawet przez 4-5 firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bluetooth w tym telefonie to jest porażka, potrafi gubić połączenie nawet leżąc 20 cm od drugiego nadajnika. Jest to zastanawiające, zwłaszcza jeśli jak mówicie w innych telefonach producenta jest ok - ewidentnie skopane jest w sofcie, chyba że postanowili że wszystkie uszkodzone snapdragony z popsutym bluetooth będą montowali właśnie w RN4x xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to że nie wszyscy to mają. Nie gadałem przez bluetooth ale streamowalem yt to radia samochodowego przez bluetooth i nie miałem sytuacji żeby mi się rozłączyl. Może jakoś mega dużych odcinków nie robiłem ale nieraz tą godzine, półtorej jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to że nie wszyscy to mają. Nie gadałem przez bluetooth ale streamowalem yt to radia samochodowego przez bluetooth i nie miałem sytuacji żeby mi się rozłączyl. Może jakoś mega dużych odcinków nie robiłem ale nieraz tą godzine, półtorej jechałem.

Nic bardziej mylnego. Rn4 jeżeli chodzi o stabilność jest ok. Ostatnio jechałem 4h i bez problemów z połączeniem. Natomiast jeżeli chodzi o jakośc to z tym jest gorzej. Po prostu nie każdy zwraca uwagę na jakość....

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Feanaro napisał:

Akurat bluetooth w tym telefonie to jest porażka, potrafi gubić połączenie nawet leżąc 20 cm od drugiego nadajnika. Jest to zastanawiające, zwłaszcza jeśli jak mówicie w innych telefonach producenta jest ok - ewidentnie skopane jest w sofcie, chyba że postanowili że wszystkie uszkodzone snapdragony z popsutym bluetooth będą montowali właśnie w RN4x xD

Przesyłałem ostatnio sporo plików z jednego telefonu na drugi i działało dobrze (paczki do kilkuset MB). Jedynie do przenoszenia katalogów z muzyką wykorzystałem WiFi Direct, bo przerzucanie kilku GB trwało by wieczność, a tak poszło w kilkanaście minut bez używania kart pamięci czy komputera.

Generalnie jest tak, że przez pierwsze kilka miesięcy sprzedaży nowego modelu to jest różnie z działaniem sprzętu, ale później jest już ok. Note 4X trafił na rynek w lutym, a kolejna wersja w kwietniu, więc do premiery MIUI9 latem powinni już większość bubli naprawić.

No i pytanie kto z jakiej wersji systemu korzysta, bo stable jest na Androidzie 6, a ja korzystam z xiaomi.eu, które jest na Androidzie 7. Może tu jest jakaś różnica? :)

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziś przyszedł rn4 mojej dziewczyny i na najnowszym globalu jakość dźwięku rozmowy i w sumie głośnika od rozmów jest średnia ogólnie. Gdzieś czytałem, że to poprawili ludzie xiaomi w sofcie ale czy to już jest w tym globalu czy w jakimś dev?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że mój wysłużony RN2 doczekał się w końcu emerytury od dziś jestem posiadaczem RN4x Kupiłem od Goldiego, opcja z DHL przyszedł z Anglii.

Mam oficjalnego Globala, będę obowiązkowo rootował fona, więc mam parę pytań. Nie było mnie sporo czasu na forum i nie śledziłem co się dzieje, więc mam zaległości.

Z tego co wyczytałem to może tak być ze bootloader mogę mięć odblokowany lecz takiego ponoć lepiej nie ruszać.

1. Gdzie mam sprawdzić czy jest odblokowany?

2. Jak zgłosić, jaka jest procedura zgłaszania do Xiaomi o odblokowanie bootloadera?

3. Jaki teraz, w tej chwili jest najlepszy, mało prądożerny, stabilny ROM?

Poprosiłbym o linki do wszystkich etapów, czyli począwszy od bootloadera, roota, wgranie ROMu jak i samego ROMu

Wiem że to wszystko jest gdzieś na forum ale długo pracuje i nie mam czasu się przekopywać przez wszystkie posty i informacje.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radier napisał:

 


Czyli przeklejone tematy to za mało? Nie ośmieszaj się. Nie ty jeden pracujesz.

 

Jest tu ktoś mi napisze dlaczego nie mogę uruchomić telefonu w recovery? Pokazuje mi się w recovery na ekranie zarys telefonu i kabelek. Jak uruchamiam przez kombinacje przycisków to wyskakuje mi maskotka od Xiaomi.

Poza tym komp (win7) nie widzi telefonu po wyłączeniu. Nie wszystkie sterowniki się zainstalowały. Jak jest włączony to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny użytkownik RN2. :D

Kolega @radier ma trochę racji. Instrukcję wgrywania znajdziesz na stronie głównej dla najnowszych modeli 2016/17, gdzie pobierzesz również ROM dla modelu mido. W samej instrukcji jest również link do tematu na forum jak odblokować bootloader. Żeby zrootować RN4X wystarczy wgrać paczkę SuperSU przez TWRP, link również w instrukcji. Instrukcja jest według mnie przejrzysta i wystarczy podążać krok po kroku. 

Jedyna wskazówka odnośnie odblokowania bootloadera (którą znajdziesz w temacie, ale byś musiał przeczytać parę stron), to taka, że pozwolenie otrzymuje się szybko w parę godzin, nie dostaje się SMSa z pozwoleniem, tylko ściągasz MiUnlock w wersji 1.1, logujesz się i odblokowujesz. MiUnlock w wersji 2.0 ma jakieś ograniczenie, że musisz czekać ciul wie ile dni, mimo posiadanego pozwolenia.

Co do ROMów i baterii, to nie ma różnic w działaniu. Najlepiej ściągnij ostanie xiaomi.eu i co parę tygodni rób aktualizacje, bo w tym modelu poprawki są całkiem rzeczywiste.

Recovery jest poblokowane, służy tylko do wgrywania aktualizacji z poziomu systemu, jedyne w co możesz wejść to fastboot (a nawet musisz do odblokowania). Dopiero po instalacji TWRP masz w pełni funkcjonalne recovery.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje według tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera sprawdzić bootloader. Niestety Minimal ADB and fastboot nie widzi telefonu. Nie wiem co może być powodem. Stawiam że komp (win7) nie zainstalował wszystkich sterowników. Widzi tylko włączony telefon.

Dopóki tego nie rozwiąże nie chce iśc dalej z bootloaderem bo nie chcę czegoś uwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, xernes said:

Nic istotnego :(

134703avbuvadd5auu2bxb.png

Po tej aktualizacji wisi telefon na logu MI.

Pytanie czy ten opis z pierwszego posta o MiFlash jest aktualny dla Redmi Note 4:?

Spoiler

Z listy romów pobieramy ten oznaczony jako Latest Developer Version Fastboot File Download.

Mam Redmi Note 4 Global (SnapDragon).

Czy ROM ze strony http://en.miui.com/a-234.html o nazwie Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download 
jest tym którego szukam do programu MiFlash?

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 Tak, jest aktualny. Note 4 Qualcomm i Note 4X mają te same ROMy, oba mają w nazwie "mido", czyli nazwę kodową tego telefonu.

@gwalberg Przejdź od razu do odblokowania, szkoda czasu na sprawdzanie. Przed rozpoczęciem czegokolwiek podłącz telefon do komputera normalnie (pamiętaj, że trzeba wybrać na smartphonie opcję połączenia z PC na przesył plików, po każdym resecie systemu trzeba wybierać to na nowo), a potem w trybie fastboot, żeby zainstalował sobie wszystkie sterowniki.

Miałeś telefon zafoliowany fabrycznie? Jeśli tak, to z pewnością jest zablokowany.

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany no właśnie że pudełko nie było zafoliowane, trochę podejrzana sprawa. Goldway raczej nic nie kombinuje, zawsze kupuje u sprawdzonych sprzedawców. Poza tym jak włączę telefon w trybie fastboot to maskotka Xiaomi pokazuje się na chwilę i telefon restartuje, więc nawet nic specjalnie nie mogę zrobić.

Raczej chciałbym wszystko posprawdzać przed odblokowaniem żeby później uniknąć jakichś problemów.

Co do sterowników to zrobiłem dwa zrzuty:

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Debugowanie USB mam włączone, wyłączyłem także podpisywanie sterownikow

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldway ostatnio nie jest sobą i już czytałem o egzemplarzach z syfem. Najlepiej zrób factory reset, zobacz czy idzie normalnie włączyć fastboot i wgraj przez MiFlash Globala, potem odblokowanie i reszta.

A i sprawdź czy masz wszystkie sterowniki w komputerze. Powinny być w paczkach np. z MiFlash lub MiUnlock.

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :D wszystkim ;) będzie tu mój 3 wpis na tym forum, naszedł czas zmiany urządzenia i wybór padł na Xiaomi a konkretnie na Note 4 ze Snapdragonem. Intryguje mnie jedna rzecz, jeśli będę chciał wgrać wersję stabilną MIUI Polska (xiaomi.eu) z tego linku to ROM z oznaczeniem - xiaomi.eu_multi_HMNote4_V8.2.2.0.MBFCNDL_v8-6.0 będzie pasował do telefonu w wersji Global czy jest to wersja na Helio x20 ??

Dzięki z góry za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Jest tylko tygodniowa. Albo zostań na tym co jest oryginalnie (czyli Global stable, aktualizacje wychodzą co kilka tygodni), albo zainstaluj sobie tygodniówkę xiaomi.eu.

Pamiętaj o jednym - Note 4 Snap to jest to samo co Note 4X (obydwa mają nazwę kodową mido) i ROMy są oznaczone jako: "Redmi Note 4 Qualcomm", "Redmi Note 4 Snapdragon", "Redmi Note 4 SD625", "Redmi Note 4X" i wszelkie skróty od tych nazw. Jak wgrasz ROM od Mediateka, to na 99% możesz iść do sklepu po nowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany przechodzi do trybu fastboot i po paru sekundach telefon się wyłącza, więc to  chyba nie jest normalne. 

Wyczyściłem na kompie wszystkie sterowniki od Xiaomi poprzez USBDeview. Telefon włączony zainstalował sterownik "Redmi Note 4", widzi go komputer. ADB interfejs błąd instalacji, nie może znależć sterownika. Na wyłączonym telefonie poprzez recovery błąd instalcji "Redmi Note 4" nie może znaleźć sterownika. Poprzez Fastboot błąd instalacji sterownika "android", nie znaleziono sterownika. Nie wiem już co mam robić i  juz powoli tracę cierpliwość do tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was - czy wasz Redmi Note 4 ma HD Voice? Kupiłem parę dni temu egzemplarz w wersji global, zafoliowany, w sklepie. Po wyjęciu z pudełka i zainstalowaniu karty sim wykonałem kilka połączeń - jakość świetna, do tego info HD na ekranie, nawet w 2G! Nie robiłem aktualizacji i HD Voice znikło w niedługo po tych kilku połączeniach. Potem już zacząłem robić aktualizacje, powrót do poprzedniej wersji itp na tyle na ile pozwala telefon (nie jest odblokowany). Co można z tym zrobić? Dodam tylko, że przekładałem karty między slotami, karty od orange i play, połączenia między orange i play oraz orange-orange oraz z kilkoma telefonami obsługującymi HD Voice. Diagnoza jest prosta - winny jest xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokładnie to samo co Ty z Globalem. Na początku działało, a po zmianie kart przestało działać HD Voice. Przy nawiązywaniu połączenia znaczek HD pojawiał się tylko na chwilę i znikał. Zainstalowałem Xiaomi.eu i tam HD Voice działał, ale nie działał asystent głosowy Google. Zainstalowałem ponownie Global 8.2.5.0 i teraz HD Voice działa cały czas, o ile to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zainstalowałem xiaomi.eu 7.5.18, bo byłem ciekawy co tam jest. Nawet zostałbym z tym systemem, ale asystent głosowy nie wymawiał komend. Postanowiłem zainstalować ponownie Global i na razie przy nim zostałem.

Wszystko robiłem przez TWRP. Jest na forum opis jak to zainstalować. Musisz mieć odblokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mgcompany napisał:

Goldway ostatnio nie jest sobą i już czytałem o egzemplarzach z syfem. Najlepiej zrób factory reset, zobacz czy idzie normalnie włączyć fastboot i wgraj przez MiFlash Globala, potem odblokowanie i reszta.

A i sprawdź czy masz wszystkie sterowniki w komputerze. Powinny być w paczkach np. z MiFlash lub MiUnlock.

Mój błąd był taki że nie zainstalowałem od razu MiFlasha, po instalacji mam potrzebne sterowniki. Mam jednak odblokowany bootloader, chcę go zablokować i oficjalnie odblokować. Jak mam go zablokować?

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...