Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wczoraj odebrałem ten telefon i się zastanawiam czy mam B20,

generalnie na pudełu jest Global Version, sprawdzałem imei na stronie MI i pokazało że jest na rynek brytyjski (ale to chyba nie przeszkadza?) Z tyłu pudełka wszystko po angielsku 2016102 ten napis na końcu product name nie wiem czy ma znaczenie,

Z pasm w info guru mogłem wybrać takie: b1/3/4/5/7/8/B20/b38/b40

Właczyłem samo b20, czasami telefon się potrafił wyłączyć jak jakieś bandy poklikałem ;)

czy to oznacza że mam international z b20?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, UltiMet said:

Okej więc jest ok,

Druga sprawa to taka, że jak telefon przyszedł miał miui global 8 i była napisana nazwa urządzenia redmi 4

Teraz jest redmi 4x pytanie czy tak musi być? Pobrałem miuipolska i się właśnie na taką nazwę zmieniło?

Czy, po wgraniu miuipolska też możesz wybrać B20?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś sposób żeby zmienić w globalu pogodę na tą z xiaomi.eu, ewentualnie na jakąś inną? Ta oryginalna można o kant d*py potłuc, zero informacji do tego te co są chyba są ze stacji 200 km dalej. Szkoda bo fajnie przemyślana pogoda jeśli chodzi o umiejscowienie, niestety bezużyteczna. Znowu instalowanie innej nie ma sensu żeby się dwie na raz wyświetlały :/

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, GoldSnickers napisał:

Ma ktoś jakiś sposób żeby zmienić w globalu pogodę na tą z xiaomi.eu, ewentualnie na jakąś inną? Ta oryginalna można o kant d*py potłuc, zero informacji do tego te co są chyba są ze stacji 200 km dalej. Szkoda bo fajnie przemyślana pogoda jeśli chodzi o umiejscowienie, niestety bezużyteczna. Znowu instalowanie innej nie ma sensu żeby się dwie na raz wyświetlały :/

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal
 

Tą spróbuj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pro.burgerz.miweather8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Wpisałeś w cytat i nawet nie zauważyłem odpowiedzi
Używałem w
Na poprzednim telefonie tej pogody. Oczywiście jest fajna, ale... Nie chcę po wciśnięciu belki widzieć dwie różne pogody, bo niestety systemowej się nie da wyłączyć, albo na nie umiem. Estetyka by kulała jeśli bym miał i to i to. Poza tym wm8 niestety ma problemy z baterią i nawet na tym telefonie widać, że trochę za dużo jej ciągnie.
Interesuje mnie tylko i wyłącznie wymiana systemowej pogody na tą z xiaomi.eu. Chyba że jest jakiś sposób na zmianę aplikacji pogody, ale wątpię w to.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej weather m8 jest dostawca (nie pamiętam już nazwy), na którym dokładność pogody była taka sama jak na meteo. Ogólnie w tej pogodzie ani opcji za wiele nie ma ani nic. Nie wiem tylko skąd wytrzasnąć paczkę *.zip z pogodą z miuipolska, którego nie chcę instalować jak czytam ile w nim błędów jest na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, GoldSnickers napisał:

Ma ktoś jakiś sposób żeby zmienić w globalu pogodę na tą z xiaomi.eu, ewentualnie na jakąś inną? Ta oryginalna można o kant d*py potłuc, zero informacji do tego te co są chyba są ze stacji 200 km dalej. Szkoda bo fajnie przemyślana pogoda jeśli chodzi o umiejscowienie, niestety bezużyteczna. Znowu instalowanie innej nie ma sensu żeby się dwie na raz wyświetlały :/

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal
 

To są jakieś inne aplikacje pogody? Wydawało mi się, ze to taka sama pogoda. Niczym się nie różni. Ewentualnie jeśli to zrób zrzuty i pokaż te różnice. Zmiana na drugą jest banalnie prosta ale ciekawi mnie czym się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GoldSnickers napisał:

W tej weather m8 jest dostawca (nie pamiętam już nazwy), na którym dokładność pogody była taka sama jak na meteo. Ogólnie w tej pogodzie ani opcji za wiele nie ma ani nic. Nie wiem tylko skąd wytrzasnąć paczkę *.zip z pogodą z miuipolska, którego nie chcę instalować jak czytam ile w nim błędów jest na razie.

A jakie ma błędy miuipolska? Zainstalowałem parę dni temu i nie zauważyłem problemów w stosunku do stable 8.2.7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw, mówisz, że apka pogody z miuipolska jest identyczna jak z global stable ? Widziałem screeny chociażby tutaj na stronie i wydawała się przynajmniej wyglądać inaczej i mieć więcej funkcji. Może to była jakaś stara wersja o czym nie wiem.

@Feanaro Poczytaj forum, co raz ktoś pisze o różnych niedoróbkach. Na pewno to kwestia czasu i za miesiąc może dwa i sam to zmienię, ale na razie czekać aż to wszystko będzie stabilne. Sam tego nie miałem u siebie to nie piszę o niczym konkretnym, bo z własnego doświadczenia nie widziałem żadnych błędów. Na razie opieram się na opiniach innych. Wystarczy mi to, biorąc pod uwagę, że telefon w chwili obecnej działa mi zadowalająco i nie czuję potrzeby niczego zmieniać... no niczego poza pogodą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja na pewno jest trochę inna, ale ciężko mi powiedzieć co się zmieniło bo nie używałem dużo. Chyba nie było pogody na 3 kolejne dni na ekranie głównym tej aplikacji tylko trzeba było się jakoś wklikać, ale poza tym podobnie to wygląda

No właśnie już któryś raz widzę jak ktoś pisze że "miuipolska podobno ma błędy", ale jakoś nie widziałem konkretów a tysiąca postów mi się nie chce przekopywać xd

Edytowane przez Feanaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, GoldSnickers napisał:

Tak. To zmiana z androida 6 na 7.

Jeśli update robisz przez miflash to musisz mieć odblokowany bootloader, a jeśli chcesz w telefonie to musisz najpierw i tak wrzucić najnowszą wersję global dev na androidzie 6

 

a skad wziac ten najnowszy global dev na androidzie 6?? nie widze nigdzie a na stronie ostatni dostepny to Version: 7.4.20 -..

Edytowane przez data17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem ten telefon i zaraz po włączeniu pokazała się aktualizacja do 8.2.5.0. Zainstalowałem aktualizacje, ale teraz pokazuje, że telefon jest aktualny, to skąd macie aktualizacje do 8.2.7.0 ? Wysłałem obrazu prośbę o odblokowanie, jak długo czekaliście na sms-a ze zgodą?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Seweryn.f napisał:

Dzisiaj kupiłem ten telefon i zaraz po włączeniu pokazała się aktualizacja do 8.2.5.0. Zainstalowałem aktualizacje, ale teraz pokazuje, że telefon jest aktualny, to skąd macie aktualizacje do 8.2.7.0 ? Wysłałem obrazu prośbę o odblokowanie, jak długo czekaliście na sms-a ze zgodą?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Ja czekałem, w którąś z niedzieli kilka godzin. Prośba o odblokowanie koło 19, a w nocy przyszedł sms koło godziny 1:00 (może chwilę wcześniej) :)

O ile pamiętam później masz odczekać chyba 2 dni. Ale można to obejść korzystając ze starszego programu o odblokowywania. Poczytaj o tym....

Edytowane przez xernes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Seweryn.f napisał:

Dzisiaj kupiłem ten telefon i zaraz po włączeniu pokazała się aktualizacja do 8.2.5.0. Zainstalowałem aktualizacje, ale teraz pokazuje, że telefon jest aktualny, to skąd macie aktualizacje do 8.2.7.0 ? Wysłałem obrazu prośbę o odblokowanie, jak długo czekaliście na sms-a ze zgodą?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Wysłałem wniosek i po paru godzinach ściągnąłem MiUnlock, po zalogowaniu do programu pozwoliło mi na ściągnięcie blokady, ale zatrzymywało się na 50%, pokazywało że za minęło za mało czasu od złożenia wniosku, czy coś tam, więc za radą w tutorialu na forum, ściągnąłem starszą wersję i poszło bez problemu. Chodzą słuchy, że teraz idzie praktycznie od razu, tylko lepiej użyć MiUnlock w wersji 1.cośtam.

Pytanie z innej beczki:

Mam wgrane ostatnie xiaomi.eu i mam problem ze zmianą zegarka na ekranie głównym, tzn. nie mogę wybrać go z motywu DFM (link http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=417631&highlight=dfm), wybieram go w edycji, ale wraca mi stockowy. Czy ktoś miał takie problemy? Sam motyw mi nie leży, ale ma fajny ekran blokady i widgety pogody, z których dotychczas korzystałem na Redmi Note 2 z romami z tego roku.

EDT: Jednak po kilku restartach systemu, zmiana motywu zegarka działa. :)

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, GoldSnickers said:

W tej weather m8 jest dostawca (nie pamiętam już nazwy), na którym dokładność pogody była taka sama jak na meteo.

Sprawdziłem w weather m8 też jest logo AccuWeather (tak jak w systemowej), więc chyba jakieś uprzedzenia :)

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, data17 napisał:
a skad wziac ten najnowszy global dev na androidzie 6?? nie widze nigdzie a na stronie ostatni dostepny to Version: 7.4.20 -..

http://en.miui.com/thread-577565-1-1.html tutaj powinieneś znaleźć wszystkie informacje. Żeby nie było, niezależnie czy masz 4x czy 4 global to soft jest ten sam. Także nie przejmuj się że masz 4x w nazwie. Sam w ten sposób przeszedłem na dev. Potem żeby ewentualnie wrócić musisz już odblokować bootloader.

@Tryhp3, wejdź w opcje m8. Powinieneś mieć chyba 6 dostawców pogody ;) przypomniałem sobie że w moim regionie najdokładniejszy był weather underground.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

 

 

 

Edytowane przez GoldSnickers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy w xiaomi.eu 7.5.25 można ustawić gdzieś na stałe rodzaj połączenia USB na przesył plików? Głupio tak ciągle wybierać jak ma się używać połączenia. Ciul z tym, że kilka lat temu zniknął tryb pamięci masowej, ale klikanie w kółko tego samego to przesada. :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...