Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wadliwe urządzenia i błędów brak tylko nie używacie tej funkcji. To samo jest z RN3 Kenzo. W oficjalnych buildach jest padaka. W AOSP developerzy już dawno poprawili. Nie mają interesu w poprawieniu tego, bo 99% użytkowników z tego nie korzysta. Wolą kilka motywów dodać. Nie mniej jednak jest to jedyny poważny błąd w przypadku RN4X. Nawet GPS niezwykle przyzwoicie działa. Aż dziw jak Xiaomi.

Pisałem o ogóle przypadków poruszanych w postach na tym forum, choć w większości są to błędy z winy i niewiedzy użytkownika.


Wytapano z RN4X

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zdzislaw422 napisał:

Ja jeszcze nie kupiłem, mam zamiar kupić kilka, dla siebie i rodziny, ale jak mają się wszyscy męczyć to chyba się wycofam. Myślałem,że jak kupię wersję globalną to spoko. Wyjmujesz z pudełka wkładasz kartę i nic cię nie obchodzi. A tu widzę na forum same problemy z fonami. Wgrywania, przerabiania, "romy ,customy, roty". Ten nie ma głosu, tego nie słychać, inny traci sieć, znów ktoś ma inny problem i tak w kółko. Co zajrzę na forum to nowe problemy. Co z nimi do cholery  jest, działają  w końcu normalnie jak  Samsungi,LG-iki i temu podobne? Czy to telefony dla experymentatorów i przerabiaczy - pasjonatów, a nie dla normalnego użytkownika?

P.S.

Mam od 5 lat S3. Pięć lat temu włożyłem do niego dwie karty - sim i msd 32g. Od tego dnia telefon śmiga bez żadnej mojej ingerencji. Tylko ładowanie. Robię zdjęcia, filmiki, przeglądam net, używam sygic gps, wathsapp i tym podobne.Nie żebym reklamował samsunga ale chciałbym mieć telefon i święty spokój. Czy RN4 Global Version mi to gwarantuje?

U mnie w domu są 2 Xiaomi, żona ma Mi5 z globalem . ja Redmi 3S z miuipolska. Żona nie ma najmniejszych problemów z telefonem, włożyła, ustawiła i wszystko super działa. Ja miałem kilka problemów z własnej winy, bo wiadomo bootloader, twrp i inne, ale wszystko zostało ogarnięte dzięki forum i działa jak należy.Wszystkie fora są pełne ludzi narzekających,tych którzy mają jakieś problemy (tak było, jest i będzie), ktoś zadowolony rzadko o tym pisze, chyba ,że zostanie wywołany do odpowiedzi. Xiaomi to moja pierwsza chińska firma i muszę stwierdzić,że jestem bardzo miło zaskoczony i bardzo zadowolony z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz. Z biegu mogę powiedzieć, że w Mi5 GPS jest mega słaby i np. do Endomondo się kompletnie nie nadaje bo się gubi, rwie i potem jak oglądasz ścieżkę to jest dramat. W każdym Mi5;p Ale widzisz. Każdy używa telefonu inaczej. Teraz robią głównie smartfony i każdy ma smarta choć nie używa jego potencjału. Twoja żona jest zadowolona z takiego urządzenia, a dla mnie odpadł w przedbiegach ;p Odwołania do tak dużej marki na podstawie dwóch egzemplarzy w tak szerokiej gamie produktów przemilczę. A temat nie o Mi5 tylko RN4X. I w RN4X generalnie wszystko stabilnie działa po za słaba jakością rozmów(już poprawili 8.2.7.0) i tym tragicznym BT. Nawet GPS bardzo ładnie trzyma. W tej cenie super produkt.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu są 3 Działki i nikt nie narzeka, nawet młody który ma 4A zadowolony, gierki chodzą, żona non stop net, a ja drugi RN, wcześniej 2 teraz 4X i nie mam zamiaru zmieniać. Bateria na DUŻY plus, co do BT nie będę się wypowiadał bo używam tylko do głośnika i nie zauważyłem problemów. GPS non stop bo dużo jeżdżę autem, czasem muzyka na słuchawkach jak kosze trawę na działce. Miałem syf dom , ale zainstalowałem miui pl i jest spoko. Nawet mój szwagier, który używał tylko Samsungów, kupi mi5 i chwali. Jest trochę gadżeciarzem, zostawił globala. Siostra i teściu również używają xiaomi. Moim zdanie, nie kupisz lepszego sprzętu za takie pieniądze.
Mojej 4 nie zmienię, chyba że wyjdzie nowszy telefon z rodziny RN

Tap RN4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ho, ho, ale rozbujałem dyskusję :). Ale oto mi chodziło, bo tylko narzekania i problemy a jak komuś śmiga super i jest zadowolony to się nie chwali... a ja niezdecydowany potrzebowałem opinii dwóch stron. Teraz już wiem, że je kupię i rozglądam się na Ali. Tylko jak zwykle nie może być łatwo.

są trzy wersje  RN4X: 3/16, 3/32, 4/64 wszystkie na SD 625, mają rozmach s.... i co tu wybrać?

Edytowane przez zdzislaw422
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

No nie było właśnie kiedyś. Ja jak swojego Chin dostałem to następnego dnia pojawił się 4/64 i to tylko 20$ drożej...

Wysłano z Redmi Note 4x
 

A ja tam nie żałuję. Nie wiem czy kiedykolwiek użyłbym ten 1 dodatkowy GB ram-u. Podobnie z pamięcią: mam 32 GB wewnętrznej + 32 GB zewnętrznej pamięci co również jest dla mnie wystarczające. Jak za 2 czy 3 lata będą nowe generację androida to pewnie 4 GB ram-u będzie potrzebne, ale raczej  RN4X nie będzie już supportowany :D Wtedy zmienię na inny model. Poza tym jestem mega zadowolony z telefonu, poza tym nieszczęsnym bluetooth. Jest to jeden minus przy całej masie plusów na czele z baterią. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się rozwiązanie, któro jest teoretycznie "proste" - sciszyć o 10% głośność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarza że ubije mi tą czwartą apke w tle, giga Ramu by się przydało, wiadomo jest kłódka i wtedy wybranej apki nie ubije ale to trochę taki połśrodek. Też jestem zadowolony, generalnie działa wszystko. Apart mógłby być lepszy ale w sumie za te 150$ to nie ma alternatywy. Na zimę chyba zmienię na mi maxa 2. Wtedy nie przeszkadza rozmiar. Tam już aparat powinien być spoko. Jakość dźwięku też tyłka nie urywa, ale to tylko Snap 625, MTK lepiej gra. Ale wrzuciłem Dolby atmos i jest zdecydowanie lepiej. Tak to Bateria wynagradza wszystko, tydzień miałem Huawei p10 Lite, wykonanie top, aparat w porównaniu do Mido przepaść, ale na dual sim tylko 5h SOT, jak go mocno przycisnąłem to o 14 musiałem ładowarki szukać. Za bardzo mnie rozpiescił Redmi Note 4x :D

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 27.05.2017 at 10:53 AM, painball said:

I widzisz. Z biegu mogę powiedzieć, że w Mi5 GPS jest mega słaby i np. do Endomondo się kompletnie nie nadaje bo się gubi, rwie i potem jak oglądasz ścieżkę to jest dramat.

Akurat na Endomondo, to narzeka sporo ludzi, niezależnie od marki słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strava lepiej filtruje dane to prawda. Na endomondo nie raz mi pokazywało że jechałem na rowerze 70, czy nawet 130 kmh. Niestety żadna apka nie przetworzy ruch danych idealnie. Ja się cieszę że tutaj nie gubi zasięgu bez możliwości znalezienia i dokładność jest na tyle dobra, że nie jeżdżę po jeziorach i polach wg. niego.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tpawel said:

Tak sobie patrzę teraz na mapki i generalnie faktycznie GPS trochę ucieka w endomondo. Jak na jazdę po jednej stronie ulicy cały czas to widać że ślad nie jest zbyt precyzyjny9a2fc734888a0586360a996edb1f1033.jpg

A możesz zrobić podobną trasę z aplikacją Runtastic i wrzucić porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo opinii jest w necie na temat aparatu i nie są one zbyt pozytywne dla RN4. Oczywiście opinie jak opinie, każdy szuka czegoś innego, jednemu nie pasuje to drugiemu coś innego. Dla mnie aparat nie jest najważniejszą funkcją telefonu ale... gdyby był dobry to by było fajnie,nieraz kożystam :). Czy ma ktoś porównanie z S3? Czy w RN4 jest aparat lepszy, gorszy lub porównywalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w sieci pierdylion recenzji z samplami zdjec wyciag z nich jakies wnioski, możesz tez wogooglowac jakies zdjecia z s3 i porownac xD aparat jest dobbry nawet samsunga, a w tym przedziale cenowy to moze nawet kapke lepiej niz dobry o ile liczymy nowe urzadzenia a nie jakies pobijane uzywki markowych flagowcow.

Przed note 4x mialem op3 i lg g5 aparat w note zdecydowanie odstaje nie ma sie co czarowac ale cenowo tez op i lg odstaja od nota.

Wniosek?  Chcesz lepszy aparat to bul czajs a nie krec nosem.

Edytowane przez Lamcza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lamcza napisał:

Masz w sieci pierdylion recenzji z samplami zdjec wyciag z nich jakies wnioski, możesz tez wogooglowac jakies zdjecia z s3 i porownac xD aparat jest dobbry nawet samsunga, a w tym przedziale cenowy to moze nawet kapke lepiej niz dobry o ile liczymy nowe urzadzenia a nie jakies pobijane uzywki markowych flagowcow.

Przed note 4x mialem op3 i lg g5 aparat w note zdecydowanie odstaje nie ma sie co czarowac ale cenowo tez op i lg odstaja od nota.

Wniosek?  Chcesz lepszy aparat to bul czajs a nie krec nosem.

W sieci mało jest naturszczyków, wszystko photoshop lub inne oprogramowanie.To samo z filmami na youtube, kompresja itp. Szczególnie niby testy i recenzje "niby" bezstronnych testerów :). Dlatego wolę zapytać użytkowników.

P.S. Nie pisałem, że chcę lepszy aparat i nie oto pytałem. Nie pytałem tez, czy jest dobry czy zły bo oceny są zawsze subiektywne. Pytałem użytkowników S3 i RN4 - bo tylko oni mają prawdziwe porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, zdzislaw422 said:

W sieci mało jest naturszczyków, wszystko photoshop lub inne oprogramowanie.To samo z filmami na youtube, kompresja itp. Szczególnie niby testy i recenzje "niby" bezstronnych testerów :). Dlatego wolę zapytać użytkowników.

P.S. Nie pisałem, że chcę lepszy aparat i nie oto pytałem. Nie pytałem tez, czy jest dobry czy zły bo oceny są zawsze subiektywne. Pytałem użytkowników S3 i RN4 - bo tylko oni mają prawdziwe porównanie.

Ustawiania domyślne, zero majstrowania przy fotkach:

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są ustawienia lokalizacji w tym xiaomi? Mam wyłączony GPS ikonkę a i tak mi ją wyświetla wkurzające to jest

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Przytrzymaj ikonę GPS aż do momentu kiedy pokaże Ci się okno z lokalizacją.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...