Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Accro napisał:

No teoretycznie jest gwarancja w Chinach :P

Ponawiam pytanie, czy redmi note 4 global to to samo co redmi note 4x? 

Wiele razy już tu było to wałkowane...

Redmi Note 4 Global to wersja z b20, ze snapdragonem 625, ekran 5,5 cala.  Generalnie przy XIAOMI nie sugeruj się oznaczeniami modelu, tylko patrz na specyfikację. Sprzedawcy, szczególnie w Polsce, nazywają modele w cały świat..

Edytowane przez CuoreRosso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Inny temat. Kwestia nieodebranych połączeń. Mam stabilnego po ostatniej aktualizacji. W przypadku nieodebranego połączenia, na liście połączeń mam informację, że np. "Mama" dzwonił o 11:55 23 razy. Sugeruje to, że mama próbowała się do mnie dodzwonić podejmując 23 próby połączenia. A stan faktyczny jest taki, że owszem mama dzwoniła 23 razy, ale na przestrzeni całej historii połączeń dostępnych w telefonie (powiedzmy że w okresie 3 miesięcy). Naprawdę to mama dzwoniła o tej 11:55 tylko jeden raz :-)

Da radę to jakoś na stabilu zmienić? Czy na miuipolska też tak to działa? Bo to trochę bez sensu...

Edytowane przez CuoreRosso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dochodzą Wam powiadomienia z Gmail?? Bo mi niestety nie :( Mam ustawioną synchronizacje, apke dodaną do autostartu, bez blokowania w tle, ale wiadomości nie dochodzą. W przypadku innych aplikacji, ten problem nie występuje. Mam najnowszy MiuiPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mike87 wylacz jeszcze oszczedzanie energi albo dodaj ja do wyjatkow panel sterowania/zasilanie/aplikacja oszczedzania energi

 

Mam panowie tutaj pytanko związane z ram. Wiec mam pootwierane aplikacje jest ich sporo i wolne jeszcze jakies 400 mb ram... jest spoko aplikacje i się nie zabijają :P ale jak zgaszę ekran to i tak mi niektóre aplikacje uśmierci po jakimś czasie pomimo, iż mam powyłączane oszczędzania energii i zamykanie aplikacji po określonym czasie :P mam nawet wyłączoną optymalizacje pamięci w programistycznych i nadal lipa -.- dawno nie korzystałem z miui macie jakiś trick zeby ten system ustawić z tym ram do pionu :P?

system 8.2.5.0 global stable :P

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko - Redmi Note 4X i Note 4 Global różnią się czymkolwiek w kwestii wykonania i wymiarów? Czy jest to ten sam model z różnym nazewnictwem różniący się jedynie dostępnym dodatkowym pasmem 800mhz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, CuoreRosso napisał:

PODBIJAM - czy też tak macie na dev? Jeśli tak, to może zgłosić to do naszych developerów...

 

Inny temat. Kwestia nieodebranych połączeń. Mam stabilnego po ostatniej aktualizacji. W przypadku nieodebranego połączenia, na liście połączeń mam informację, że np. "Mama" dzwonił o 11:55 23 razy. Sugeruje to, że mama próbowała się do mnie dodzwonić podejmując 23 próby połączenia. A stan faktyczny jest taki, że owszem mama dzwoniła 23 razy, ale na przestrzeni całej historii połączeń dostępnych w telefonie (powiedzmy że w okresie 3 miesięcy). Naprawdę to mama dzwoniła o tej 11:55 tylko jeden raz :-)

Da radę to jakoś na stabilu zmienić? Czy na miuipolska też tak to działa? Bo to trochę bez sensu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, CuoreRosso napisał:

 

 

Inny temat. Kwestia nieodebranych połączeń. Mam stabilnego po ostatniej aktualizacji. W przypadku nieodebranego połączenia, na liście połączeń mam informację, że np. "Mama" dzwonił o 11:55 23 razy. Sugeruje to, że mama próbowała się do mnie dodzwonić podejmując 23 próby połączenia. A stan faktyczny jest taki, że owszem mama dzwoniła 23 razy, ale na przestrzeni całej historii połączeń dostępnych w telefonie (powiedzmy że w okresie 3 miesięcy). Naprawdę to mama dzwoniła o tej 11:55 tylko jeden raz :-)

Da radę to jakoś na stabilu zmienić? Czy na miuipolska też tak to działa? Bo to trochę bez sensu...

Na miuipolska też tak jest.Liczba 23 wskazuje nie ilość połączeń od danej osoby lecz sumę sygnałów (dzwonków) od danej osoby.Tak sobie to wymyślili programiści Xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zdzislaw422 napisał:

Co myślicie o wersji 3/16, czy jeśli dołożę swoja kartę np. 32gb lub 64gb to będzie dobry pomysł i na to samo wychodzi? Czy jednak jest niezbędne wbudowane przez producenta w tym fonie 32gb?

Jeżeli nie będziesz instalował wielu aplikacji (przede wszystkim gier), a kartę SD będziesz traktował jako magazyn dla zdjęć i ewentualnie filmów to będzie OK. Ja zdecydowanie wolałbym dołożyć i mieć wersję 32GB (Posiadam 3/32 + SD 32GB class 10)

Edytowane przez xernes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, redmati2 napisał:

Na Globalu 8.2.5.0 nie macie problemu z automatycznym przełączaniem zasięgu między sieciami?

Mam Play-a i co jakiś czas gubi zasięg - komunikat "brak sieci" a następnie zmienia na inną.

Pewnie zależy gdzie mieszkasz. U mnie z Play nie ma problemów. Nic nie przerywa, nic się nie dzieje w roamingu krajowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie kupiłem, mam zamiar kupić kilka, dla siebie i rodziny, ale jak mają się wszyscy męczyć to chyba się wycofam. Myślałem,że jak kupię wersję globalną to spoko. Wyjmujesz z pudełka wkładasz kartę i nic cię nie obchodzi. A tu widzę na forum same problemy z fonami. Wgrywania, przerabiania, "romy ,customy, roty". Ten nie ma głosu, tego nie słychać, inny traci sieć, znów ktoś ma inny problem i tak w kółko. Co zajrzę na forum to nowe problemy. Co z nimi do cholery  jest, działają  w końcu normalnie jak  Samsungi,LG-iki i temu podobne? Czy to telefony dla experymentatorów i przerabiaczy - pasjonatów, a nie dla normalnego użytkownika?

P.S.

Mam od 5 lat S3. Pięć lat temu włożyłem do niego dwie karty - sim i msd 32g. Od tego dnia telefon śmiga bez żadnej mojej ingerencji. Tylko ładowanie. Robię zdjęcia, filmiki, przeglądam net, używam sygic gps, wathsapp i tym podobne.Nie żebym reklamował samsunga ale chciałbym mieć telefon i święty spokój. Czy RN4 Global Version mi to gwarantuje?

Edytowane przez zdzislaw422
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam że bez żadnych modyfikacji można używać bez problemu telefonu. Od kiedy tel przyszedł do mnie włożyłem SIM i kartę pamięci i używam bez problemu już chyba prawie miesiąc. Mam wersję global 8.2.5 z 3 GB /32 ROM.
Początkowo myślałem o zmianie na Miui polska ale jednak jestem zadowolony z globalna i nawet nie myślę o zmianie (jak na razie). Polecam jak najbardziej ten telefon

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam od 5 lat S3. Pięć lat temu włożyłem do niego dwie karty - sim i msd 32g. Od tego dnia telefon śmiga bez żadnej mojej ingerencji. Tylko ładowanie.

Dokładnie to samo. Kupiłem RN4X po śmierci mojego prywatnego S3 który sprawował się idealnie;p W Xiaomi zawsze coś nie tak. To jakość rozmów. To GPS. To aparat. W RN4x ewidentnie bluetooth jest do niczego. Prędzej bym się spodziewał poprawy w custom romach. Ale tak to jakiś poważnych wad brak w tym segmencie cenowym. ACZKOLWIEK dla mnie BT jest podstawą więc będę zmieniał słuchawkę. Tylko pytanie na co. Jak widzę służbowe S8 żony to mnie telepie. Też nie to samo co dawniej. Mam jeszcze Note 5 służbowe i to ostatni Shamesung. Tym bardziej ceny dzisiejszych flagowców są okropne.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@painball to może zenfone ? Jeśli ktoś nie szuka najwyższych osiągów, a z 4x też tego nie znajdziemy to myślę, że to dosyć dobra opcja :)

@zdzislaw422  Ja też potwierdzam, że jeśli nie chcesz kręcić w telefonie to 4x działa bardzo stabilnie. Podziwiam, że wytrzymałeś 5 lat na S3, Ja miałem S3 przez prawie 2 lata, przesiadłem się na S4 to prawie nie widać różnicy, poza może ekranem, bo nawet więcej ramu tutaj nic nie daje. Przesiadka na 4x to ogromny skok w prędkości działania i ogólnych wrażeń używania telefonu... a przede wszystkim bateria teraz w końcu działa jak powinna. Ja na S3 dość szybko wrzuciłem CM, oryginalny soft szajsunga kulał i to mocno nawet po wyczyszczeniu go z syfu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoldSnickersDla mnie prywatne urządzenie musi mieć wsparcie na XDA. Z Zenfonem jest padaka. Nowy OnePlus w czerwcu tylko będzie rozrywany jak cholera. Cena też nie znana. No i nie wiadomo co będzie z jakością. Się zacznę rozglądać w poniedziałek za czymś. Myślałem o Honor 8. Zakup S7E cenowo bardzo podobnie do S8 na rynku wtórnym(zaczyna się wysyp S8, a coraz mniej S7E nowych na gwarancji producenta). S8 mi się nie podoba. S7E nie warto dawać teraz 2,5 tyś.

No nic. Będę myśleć. Może w założę temat na forum tutaj w odpowiednim dziale:P Offtop kończę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dragonfail napisał:

Ja nie rozumiem was.. u mnie wszystko działa jak należy od 2 miesięcy.. może jakieś wadliwe egzemplarze...

 

1 godzinę temu, exwindows napisał:

U mnie to samo, telefon nudny pod kątem błędów (brak).

Nie wadliwe urządzenia i błędów brak tylko nie używacie tej funkcji. To samo jest z RN3 Kenzo. W oficjalnych buildach jest padaka. W AOSP developerzy już dawno poprawili. Nie mają interesu w poprawieniu tego, bo 99% użytkowników z tego nie korzysta. Wolą kilka motywów dodać. Nie mniej jednak jest to jedyny poważny błąd w przypadku RN4X. Nawet GPS niezwykle przyzwoicie działa. Aż dziw jak Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...