Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem świeżym posiadaczem Redmi Note 4x, wersja MIUI 8.1 Stable (MCFCNDI), czyli jak rozumiem chińczyk. Jestem troche zielony w temacie MIUI, stad moje pytanie, czy mogę wgrać na to Globala, ewentualnie MIUI Polska ? Oczywiście po odblokowaniu bootloadera i wgraniu TWRP. Czy przed odblokowaniem bootloadera lepiej wgrać Developer ROM, czy można pozostać na Stable ?

Z góry dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też wydaje się że na tym global dev 7.4.27 jest dosyć spory battery drain?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka




Mi trzyma dalej 3 dni. Gorzej że SOT spadł. Jak telefon leży to nie na draina. Na poprzednim dev'ie to dopiero był drain.

Wytapatalkowane z Nołta Cztery Glołbal

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem już 7.5.4 i zobaczymy jak będzie z baterią i SoT

Też wrzuciłem. Robiłeś aktualizacje czy instalowałes od nowa?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Który rom jest najlepszy pod względem baterii narazie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dragonfail napisał:


Też wrzuciłem. Robiłeś aktualizacje czy instalowałes od nowa?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Który rom jest najlepszy pod względem baterii narazie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Przez recovery TWRP instalowałem, potem wipe cache/dalvik i reboot.
Wersje 7.4.27 i 7.4.20 były jak najbardziej w porządku, do około 10h SoT. Ale pamiętam początki ( może był mniej zagracony android) to miałem wynik 12h 59min SoT. To były wersje xiaomi.eu z marca bodajże

@Dragonfail tu masz mój wynik. Jednak to było 7.4.6 http://www.wykop.pl/wpis/23245825/dla-potwierdzenia-ze-nowy-soft-miuipolska-7-4-6-ni/

Edytowane przez Heisenberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez recovery TWRP instalowałem, potem wipe cache/dalvik i reboot.

Wersje 7.4.27 i 7.4.20 były jak najbardziej w porządku, do około 10h SoT. Ale pamiętam początki ( może był mniej zagracony android) to miałem wynik 12h 59min SoT. To były wersje xiaomi.eu z marca bodajże

[mention=33783]Dragonfail[/mention] tu masz mój wynik. Jednak to było 7.4.6 http://www.wykop.pl/wpis/23245825/dla-potwierdzenia-ze-nowy-soft-miuipolska-7-4-6-ni/

Ciekawe jak tutaj... Zobaczymy. Testuję

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dragonfail napisał:

Ciekawe jak tutaj... Zobaczymy. Testuję

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Mam aktualnie 26% baterii i 6h 50min SoT. Ale wiadomo, przy 50% był zmieniany soft dopiero także póki co nie mam czego oceniać. Doładuję do 100% i zobaczymy ile będzie przy około 25% na tym nowym sofcie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Heisenberg napisał:

Mam aktualnie 26% baterii i 6h 50min SoT. Ale wiadomo, przy 50% był zmieniany soft dopiero także póki co nie mam czego oceniać. Doładuję do 100% i zobaczymy ile będzie przy około 25% na tym nowym sofcie

Co to ten SoT? Bo nie bardzo wiem o czym piszecie. Mój przy normalnym użytkowaniu neta, czyli FB/Internet trzyma jeden dzionek. Od jakiejś 9 do 22-23. Czy to dobry wynik? Mnie chyba nie zadawala, bo widzę jak ludzie piszą, że cały dzień na necie i 2 - 2.5 dnia im trzyma. 
P.S. Czy Note 4x ma QC? Jeśli tak, to które

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SayHiAndBeMy napisał:

Co to ten SoT? Bo nie bardzo wiem o czym piszecie. Mój przy normalnym użytkowaniu neta, czyli FB/Internet trzyma jeden dzionek. Od jakiejś 9 do 22-23. Czy to dobry wynik? Mnie chyba nie zadawala, bo widzę jak ludzie piszą, że cały dzień na necie i 2 - 2.5 dnia im trzyma. 
P.S. Czy Note 4x ma QC? Jeśli tak, to które

 

SoT = Screen On Time. W Bateria i wydajność dajesz Użycie, potem w Urządzenie masz Ekran i tam Ci pisze ile już godzin był ekran włączony.
Czy ma QC? Od jakiegoś czasu staram się tę zagadkę rozwikłać. Jedne źródła podają, że ma, inne, że nie ma. A oficjalnie SD 625 ma wsparcie do QC 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SayHiAndBeMy napisał:

Z tym QC to właśnie tak samo jak Ty. Jedni mowią, że tak, drudzy nie :/
A Mi pokazuje Ekran 39,4%, Gotowość 1,6%, WiFi 0,1%. Natomiast w aplikacjach zawsze dużo zjada mi "System Android"

39,4% czyli ile godzin? I jaki aktualny stan baterii? U mnie aktualnie System Android pochłania 27,9% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze ktos tak opisac jak z jakoscia rozmow oraz z gps? Na moim mi4 to i to kuleje...

To masz coś nie tak.. u mnie na redmi note 4x jak pierwszy raz rozmawiałem z dziewczyną przez nowy telefon to była w szoku że aż tak dobrze mnie słychać. Podobno głośniej niż nawet na S5. Jestem zadowolony. GPS czasem coś tam zgubi ale ostatnio jadąc z Gdańska do Warszawy nie odczułem jakoś specjalnie problemów z nawigacja. Polecam :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To masz coś nie tak.. u mnie na redmi note 4x jak pierwszy raz rozmawiałem z dziewczyną przez nowy telefon to była w szoku że aż tak dobrze mnie słychać. Podobno głośniej niż nawet na S5. Jestem zadowolony. GPS czasem coś tam zgubi ale ostatnio jadąc z Gdańska do Warszawy nie odczułem jakoś specjalnie problemów z nawigacja. Polecam

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Kolega pisze o mi4, a Ty o Redmi Note 4 :D
Jakość rozmów i GPS jest spoko, GPS w porównaniu do mi4, którego miałem w zeszłym roku jest sporo lepsze. Fix praktycznie od razu.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tpawel napisał:


Kolega pisze o mi4, a Ty o Redmi Note 4 :D
Jakość rozmów i GPS jest spoko, GPS w porównaniu do mi4, którego miałem w zeszłym roku jest sporo lepsze. Fix praktycznie od razu.

Wysłano z Redmi Note 4x
 

I o to kolego mi chodzi ;) czyli jakosc rozmow ok, gps ok, a jak na glosnomowiacym i jaka dokladnosc gps?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham nieraz muzyki przez transmiter bluetooth i działa bez problemu, dokładność do Navi jest spoko, nie błądzi po rondzie( pewnie masz to w mi4), endomondo też jakoś nie gubi. Poprostu działa. Z jaką dokładnością to nie wiem, ale jest na tyle dobra ze apki nie glupieją

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dragonfail napisał:

Czy wam też wydaje się że na tym global dev 7.4.27 jest dosyć spory battery drain?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Na xiaomi.eu 7.4.27 takie odnoszę wrażenie. Sam SoT jest w porządku, do uzyskania jest przekroczenie 10h, ale kiedy telefon leży i nic nie robi, wykres użycia akumulatora to dość ostra krecha w dół. Przez noc spada 5%+. Pamiętam, że na którejś wersji MIUI na Redmi Pro przez noc w najgorszym wypadku spadał 1% :| Nie jest to jakaś potworna sprawa, ale jeśli mogłoby być lepiej, to... mogłoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na global dev spada góra 1% przez noc. 

Takie pytanie do także użytkujących dev... moglibyście sprawdzić w jakimś programie jak gps test po jakim czasie łapie Wam fix'a ? Na stable były to sekundy, a odkąd mam dev to zauważyłem, że jak odpalam stravę to mogę przy okazji nasmarować łańcuch w rowerze i wyregulować przerzutki zanim złapie fix'a, co się staje z dnia na dzień coraz bardziej irytujące. Jak miałem Samsunga Galaxy S1 to jak połączył się z 9 satelitami to już miał fix'a (pomijam, że trwało to i tak chwilę dopóki się nie podgięło odpowiedniej blaszki od anteny)... tutaj widzi 32 satelity, połączył się z 19 i dalej twierdzi, że nie ma fix'a. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tej oferty dodam że wolałbym kupić na miejscu w moim mieście i dokładnie obejrzeć przed zakupem niż sprowadzać z chin. 
Pozdrawiam 

https://www.olx.pl/oferta/xiomi-redmi-note-4x-snapdragon-wersja-3-32-3-kolory-CID99-IDjYl7d.html#07c997947d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat :D
Teoretycznie mam to LG G3 już 3 lata i znam swój egzemplarz na wylot :D Ale 3h sot to max a i nie działa za szybko. 
A redmi 4x sot ponad 10h i działa podobno całkiem sprawnie a i MIUI zawsze mi się podobało. 
Prosiłbym użytkowników o jakieś za i przeciw tego telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...