Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoją sztukę RN4X otrzymałem zafoliowaną i bootloader był zablokowany. 

@slik pogrzeb na forum, może ktoś zamawiał w tym sklepie i znajdziesz coś na jego temat. Możesz też go "wygoglować" , sklep ma tysiące opinii więc na pewno znajdziesz coś na zagranicznych forach. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz napisać zapytanie dotyczące danego telefonu bezpośrednio do sklepu, ale z tego co widzę zarówno w aukcji jest zaznaczone, że pudełka posiadają oznaczenia CE jak i na zdjęciach w opiniach widać, że jest to wersja z europejską wtyczką i naklejką CE na pleckach.

 

Edit.

@Zeork

Jednak miałem rację. Nie było to na naszym forum, tylko na grupie na facebooku i osoba zamawiająca wybrała przesyłke DHL'em ;)

Obrazek

a tutaj tracking przesyłki :)
http://www.dhl.com.pl/pl/express/sprawdz_przesylke.html?AWB=2262265902

dzięki @slik , bo znalazłem to w Twoim linku ;)

 

Edytowane przez friquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cie rozumiem, dlatego ja zdecydowałem się na zakup w PL. Może i drożej, ale raz, że nie denerwuję się, czy przesyłka w ogóle do mnie dotrze ze względu na problemy z CE, a dwa nigdy nie wiadomo jak z tym VAT'em - loteria. Owszem, jak nie będzie vatu to zostaje nam w kieszeni nawet 300zł, ale raczej trzeba się z nim liczyć, a wtedy cena nie jest już taka okazyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slik napisał:

w x-kom ten telefon 1 299 zł, to jest dopiero nieopłacalne, mimo że masz w tym serwis / gwarancje 2 lata.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6777926036 polecam zakup tutaj tym co decydują się na kupno w kraju. Szybka dostawa 1 dzień roboczy kurierem ja swojego dostałem nie całe 24 h po złożeniu zamówienia. Myślę że cena również nie wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... wrzuciłem najnowszy xiaomi.eu dzisiaj rano i teraz patrzę, że zniknęły wszystkie pliki pamięci telefonu. Jeszcze ze 2 godziny temu były, bo zapisywałem jakiś głupawy obrazek ze strony internetowej i podglądałem go w galerii. Zniknął nawet backup robiony w TWRP. Po podłączeniu telefonu do komputera też nic nie ma - są puste folder Android, MIUI, PICTURES, TWRP oraz pliki dctp i did. Tak samo z poziomu TWRP (Advanced, File Manager, /sdcard). Co się odje...?

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przypadek ciekawy, zaiste.

Aplikacje działają bez zarzutu, wszystkie pamiętają swoje ustawienia itp. Zrobiłem ich kopię w Titanium i zaraz trzepnę factory reset i... no i będę żył w strachu nie wiedząc, czy sytuacja się powtórzy :P

Wrzucałem aktualizację na 7.4.13 (przez aplikację Aktualizacje, po aktualizacji wipe dalvik i cache + wrzucenie supersu). Ostatnie rzeczy, które robiłem przed wystąpieniem problemu, to:
- aktualizacja kilku aplikacji przez sklep play, chrome beta, onenote i coś tam jeszcze
- zabawa widgetami, różne skórki zegarka, google keep

Chciałbym, aby nie był to jakiś problem sprzętowy :P

edit: jak zrobić porządny wipe, tak, żeby system naprawdę był przekonany, że jest na nowiutkim, nigdy nie używanym telefonie? :P

edit 2: jak sprawić, aby po zalogowaniu do konta Xiaomi nie przywróciło mi kopii aplikacji oraz ustawień? Chcę zacząć na czysto zupełnie, ale jednocześnie... chciałbym zachować kopię sms-ów i nagrań audio. Jak to zrobić bez usuwania telefonu z konta na https://i.mi.com?

Edytowane przez paralemptor
dodatkowe trywialne pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 20:06, rad_pst napisał:

i jak pasuje to szkło Mocolo? (mówimy o wersji ze snapdragon, czyli 4x ?)

Bardzo widać, że jest ono wogóle założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, slik napisał:

i jak pasuje to szkło Mocolo? (mówimy o wersji ze snapdragon, czyli 4x ?)

Bardzo widać, że jest ono wogóle założone?

Szkło jeszcze nie dotarło, jak będę je już posiadał to wrzucę kilka fotek. Z telefonem kolegi jak miałem pierwsza styczność w ogóle nie rzuciło mi się w oczy że ma szkło założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zeork napisał:

No to jak nie masz telefonu i tego szkła to jak mozesz polecac?

Bo moj koleg ma :-) ?.....

I jakbys kolego chciał wiedziec te szkła także potrafią źle przylegać, widać też często niedoklejone krawedzie szkła itp. Wcale tak świetne nie są tej firmy szkła... Miałem na swoim telefonie i żałowałem, że kupiłem, zwykły no name aliexpress przebił jakością więc?

 

Telefon mam, szkło zamówione, jakbyś nie wiedział to przesyłka trwa trochę dłużej niż alledrogo.

A co do przylegania on nie ma problemów z nie doklejonymi krawędziami.

Więc albo trafiłeś na lipny egzemplarz, albo Ty źle przykleiłes szkło.

A z drugiej strony jakbym nie widział tego szkła to nie zamowilbym go w ślepo.

Edytowane przez rad_pst
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zdecydowany na przesiadkę z LG G3 na Note 4x...... tylko ta kwestia aparatu. Rozumiem, że przed zakupem nie ma opcji sprawdzenia, która matryca jest w danym fonie. Mam zamiar kupić go w Polsce w jakimś sprawdzonym sklepie internetowym. Nawet chciałem wysłać do nich zapytanie w tej kwestii, ale pewnie oni też nie mają o tym pojęcia. Ktoś może ma jakieś informacje w tym temacie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadzilbym ze specjalnie ktos ci bedzie rozpakowywal sprzet i sprawdzal ale kamera samsunga jak dla mnie daje rade. Wczoraj zainstalwalem jakis mod z en miui i chyba nawet nagrywa w 4k xD aczkowiek g3  robila dosyc dobre zdjecia wiec redmi note moze wypadac ciut gorzej nawet na tej waszej sony matrycy :P. Generalnie jedyna szansa to zlokalizowac jakies komisy z tymi telefonami w okolicy oni prawie na pewno beda mieli otwarty sprzet mzoesz isc poprosic do oglaniecia 2 wersje kolorystyczne :D i rozkminic xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lamcza napisał:

nie sadzilbym ze specjalnie ktos ci bedzie rozpakowywal sprzet i sprawdzal ale kamera samsunga jak dla mnie daje rade. Wczoraj zainstalwalem jakis mod z en miui i chyba nawet nagrywa w 4k xD aczkowiek g3  robila dosyc dobre zdjecia wiec redmi note moze wypadac ciut gorzej nawet na tej waszej sony matrycy :P. Generalnie jedyna szansa to zlokalizowac jakies komisy z tymi telefonami w okolicy oni prawie na pewno beda mieli otwarty sprzet mzoesz isc poprosic do oglaniecia 2 wersje kolorystyczne :D i rozkminic xD

Czyli wiem wszystko, no może prawie..... :) Tak więc w czwartek po weekendzie kupuję szarą wersję 3/32. Tak szczerze to wolałbym 4/64,no ale jest na mediateku.:-(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rad_pst napisał:

Redmi Note 4 global version B20, dobra cena niecałe 150 $ dostępna w 3 kolorach

https://m.aliexpress.com/item/32795263337.html#autostay

Tam kupowalem, z vat mnie wyszlo 823 zl  ;P przyszedl zapakowany w folijke ze global rom normalnym :P  wtedy chwilowo nie mieli dostepnej czarnej wersji wiec zamowilem srebrna a kilka godzin potem byla czarnawiec  napisalem do nich i bez zadnej doplaty mi wyslali czarna :P ogolnie chyba moge polecic xD jak komus jak mnie nie zalezy na polskich przewaznie nic nie wartych gw :D

Edytowane przez Lamcza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lamcza napisał:

Tam kupowalem, z vat mnie wyszlo 823 zl  ;P przyszedl zapakowany w folijke ze global rom normalnym :P  wtedy chwilowo nie mieli dostepnej czarnej wersji wiec zamowilem srebrna a kilka godzin potem byla czarna napisalem do nich i bez zadnej doplaty mi wyslali czarna :P ogolnie chyba moge polecic xD jak komus jak mnie nie zalezy na polskich przewaznie nic nie wartych gw :D

Ja też od nich zamawiałem wersje złotą, łącznie z VAT zapłaciłem niecałe 800 zł. Podlegam pod WER Zabrze czytając fora to wyłapują 95% przesyłek. Gwarancji też nie wykupiłem, ale zależy kto co woli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zeork napisał:

I 11$ wyrzuconych w bloto, ta dodatkowa gwara w PL na ali to tylko tak naprawde na papierze. Spytaj się zarówno kupujących jak i sprzedawców. Firma która to u nas obsluguje ma mega negatywne opinie. Nie liczyłbym na pozytywne rozstrzygnięcie w razie gwarancji.

I do tej gwary tak naprawde nic nie ma sprzedawca. Gwarancje u sprzedawcy masz ale w chinach nie w PL, a ta w PL osbluguje oddzielna firma i jest ona niezalezna od sprzedawcy.

Wolę 6-12msc w chinach niż tą niby w PL.

Jak chciałbym prawdziwą w PL, to zakupiłbym z Polskiej dystrybucji lub ew ibuygou.

 

Mam wrażenie że czytasz posty które chcesz, popatrz kilka postów niżej że napisałem lepiej dopytać sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zeork napisał:


No to dopisalem, ze sprzedawxa nie ma nic wspolnego z tym dodatkowym wykupowaniem, jego to nie interesuje.

Albo humor nie dopisuje albo lubisz czepiać się szczegółów, lubisz słowne przepychanki? Jak tak to odpuść sobie moją osobę. Forum jest po to żeby sobie pomagac, podpowiadać. Nikt nie chce dla nikogo źle, a sądząc z twojego tonu wypowiedzi to ..... Wrzuć na luz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rad_pst napisał:

Wybór należy do ciebie, ja tylko chciałem pokazać że idzie kupić taniej. Z VAT em raz się uda a raz nie, loteria. Gwarancje w Polsce też można dokupić za jakieś 11 $.

Jednak zdecyduję się na zakup w Polsce. Potrzebuję go za 10 dni, a z Chin to raczej nie będzie możliwe. Po dwóch dniach poszukiwań, dalej nic nie wybrałem. :( Prosiłbym osoby, które kupiły telefon w kraju o podanie linku od jakiegoś pewnego sprzedawcy. Chodzi mi o model RN4X, 3/32, kolor czarny, lub szary, ewentualnie srebrny, na globalu z b20. Gwarancja może być roczna. :)

Na Proline i Sferis brak.

Edytowane przez Jaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...