Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

To wina albo sprzedawcy który nie wie co na, albo producenta który zrobił źle etui ;) ja kupiłem ipaky na 4x i pasuje idealnie. Niestety sprzedawca się ze mną kłóci że szkło, które dodaje do etui jest do tego modelu a wygląda jakby było do iphone'a 4. Wielkością i kształtem.
Szkoda że ceny szkieł na cały ekran są aż tak duże, bo trochę loteria sprawdzać, które będzie na prawdę pasować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "lajkonika", który na dniach stanie się posiadaczem Note 4X. Wcześniej miałem Redmi Pro, który w zależności od zainstalowanej wersji MIUI z xiaomi.eu miał większe lub mniejsze problemy z żywotnością akumulatora, a oficjalnej wersji Global nie było wcale. Czy w przypadku Note 4X również występują wersję softu, na których jest z tym zauważalnie lepiej bądź gorzej? Nie chodzi mi o kilka minut w jedną czy drugą stronę, ale bardziej o jakieś "drenowanie" baterii. Prędzej czy później chęć dłubania i instalacji innego ROMu niż stabilnego Globala wygra i zacznę eksperymentować, ale... czy można uznać, że czas pracy na akumulatorze w wersji global stable będzie najlepszy?
Wiem, że od tego typu pytań jest osobny poddział na forum, ale czy ktoś z Was testował na tym modelu alternatywne ROMy w rodzaju LineageOS? Oczywiście, jak można się domyślić, najważniejszą dla mnie rzeczą jest czas pracy bez dostępu do zasilania
Z góry dzięki


W zwykłej 4 na snapie. Na xiaomi.eu niestety, gdzieś ucieka bateria, na czystym świeżo zainstalowanym romie, w idle znikają procenty, pojawiają się jakieś wybudzenia. Na Globalu trzymał sztywno, w idle 1% raz na kiedyś :v To samo mam na Mi Note. Było ok, a od dwóch aktualizacji coś mi gwałci baterię. :(

Mi Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tpawel napisał:


Mam i Redmi pro i Redmi note 4x, generalnie w 4x bateria trzyma prawie 2x dłużej, przy takim działaniu nie odczujesz tego polepszenia czy pogorszenia o 10%

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Mógłbyś napisać coś więcej porównując oba te telefony? Różnica w jakości obrazu (OLED vs IPS), min i max poziom jasności, min poziom dźwięku (w Redmi Pro był dla mnie zbyt głośny przy odsłuchu czegokolwiek, a często słucham różnych podcastów do snu ;)) i ogólne porównanie jakości wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej porównując oba te telefony? Różnica w jakości obrazu (OLED vs IPS), min i max poziom jasności, min poziom dźwięku (w Redmi Pro był dla mnie zbyt głośny przy odsłuchu czegokolwiek, a często słucham różnych podcastów do snu ;)) i ogólne porównanie jakości wykonania.

Ekran wiadomo nie ma gadania nawet, dla mnie OLED to inna klasa wogole.
Jakosc wykonania-mam Redmi pro black, z tyłu niby szczotkowane aluminium, też na plus dla Redmi pro. Jako ciekawostkę podam że plastikowe wstawki anten w 4x nic nie dają w kwestii polepszenia zasięgu GSM czy WiFi, nawet ciut lepszy zasięg mam na Redmi pro.
Na Redmi pro mam Dolby atmos i przez to jest sporo głośniej, więc bez sensu porównywać do 4x w którym nie mam DA.
Generalnie odczucia mam takie że Redmi pro jest jednak klasę wyżej. Za to Note 4x ma mega zarządzanie energią-tego brakuje w Redmi pro, ale i tak te 5-7h SOT w jeden dzień zrobi (dla mnie za malo) no i wersje z lte800, potrzebuję tego pasma, ale jak ktoś tyłka z miasta nie rusza to zdecydowanie da się żyć.
W sumie ciężko porównać te telefony skoro czarny Redmi pro kosztuje 220$, a czarny Note 4x 160$. To jest jedna czwarta ceny, więc jakoś tam tłumaczy pewne kompromisy

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dragonfail napisał:


Nie. Dziś przyszło do mnie z allegro etui. Miało być ok. Jednak mikrofon u góry oraz ir jest zakryte przez etui no nie ma dziury wytłoczonej. Oraz jack jest przesunięty lekko w prawo

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

NOTE 4 -NOTE 4X(1).jpg

2 godziny temu, GoldSnickers napisał:

@exwindows , dzięki za fotki. Fajnie to wygląda. Poczekam jeszcze z tydzień czy gdzieś u siebie w mieście na miejscu się nie pojawi i chyba to zamówię.

Wytapatalkowane z Nołta Cztery Glołbal
 

Ja polecam szkła firmy Mocolo na Allegro są po 40 złotych a aliexpress idzie kupić już za 15 zł.

https://pl.aliexpress.com/item/Mocolo-Luxury-Full-Cover-Redmi-Note-4-4X-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi-Redmi/32800974431.html?spm=2114.13010608.0.0.Xa5jHF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamawiałem etui MSVII i doszło do mnie w 11 dni zwykła przesyłka nierejestrowana.

 

Zamawiałeś dla Redmi Nota 4?

I jak wrażenia bo również zastanawiam się nad tym etui. Można prosić link do zaufanego sprzedawcy ew jakieś zdjęcia po założeniu.

 

 

Bardzo dobra cena na Redmi Note 4.

https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-dual-sim-32gb-czarny-redmi-note-4-ds-black-p495868

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AdWolf napisał:

 

Zamawiałeś dla Redmi Nota 4?

I jak wrażenia bo również zastanawiam się nad tym etui. Można prosić link do zaufanego sprzedawcy ew jakieś zdjęcia po założeniu.

 

 

Bardzo dobra cena na Redmi Note 4.

https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-dual-sim-32gb-czarny-redmi-note-4-ds-black-p495868

 

 

Tak zamawiałem na redmi nota 4 global, akcesoria pasują od 4x.

https://pl.aliexpress.com/item/MSVII-Brand-Ultra-Thin-Luxury-For-Xiaomi-Redmi-Note-4-Case-Hard-Coque-Back-Cover-Slim/32784792402.html?spm=2114.13010608.0.0.ODMvzR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałeś wersję gładką czy szorstką (Frosted) ? Zastanawiam się nad tą szorstką żeby trochę polepszyć trzymanie telefonu w jednej rece :-).

Ogólnie te etui są elastyczne czy raczej twardy sztywny plastik ?

Na zdjęciach wszystkie kolory wyglądają bardzo ładnie.

Edytowane przez AdWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AdWolf napisał:

No nawet nawet! Ja swojego zamawiałem tydzień temu to wyszedł 730zł z Chin :P A to bez ewentualnego VAT. Faktycznie dobra okazja za globala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

zamówiłem stąd własnie telefon: https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-dual-sim-32gb-czarny-redmi-note-4-ds-black-p495868 poinformuje jak się sprawuję.

Mam również pytanie. Czy do tego modelu zamawiać etui i szkło na Note 4 czy Note 4X ? Bo z tego co pisaliście wcześniej to różnie może z tym być. 

Edytowane przez k2lon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2017 o 10:14, Heisenberg napisał:

[mention=28191]Beardozer[/mention] zaraz sprawdzę na oficjalnej stronie czy to GLOBAL czy China

 @pianta_d Oki masz syfMIUI. W Opcjach programistycznych znajdź MiUnlock i tam zobaczysz czy masz odblokowany telefon

Skąd wiesz że ten rom to syfmiui? jest to wersja stąd http://en.miui.com/download-321.html po kliknięciu older versions, czyli z:

  Version: V8.1.10.0.MCFMIDI 1.4G --->  Version: V8.1.15.0.MCFMIDI (MIUI8) Size: 1.4G

czy może ja czegoś nie rozumiem ...

 

Edytowane przez Tompson
źle wszedł cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tompson napisał:

Skąd wiesz że ten rom to syfmiui? jest to wersja stąd http://en.miui.com/download-321.html po kliknięciu older versions, czyli z:

  Version: V8.1.10.0.MCFMIDI 1.4G --->  Version: V8.1.15.0.MCFMIDI (MIUI8) Size: 1.4G

czy może ja czegoś nie rozumiem ...

 

Przypatrz się na screen użytkwonika pianta_d Tam jest soft 8.1.10.0.0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podesłać link do etui do 4X bo na wszystkich polskich stronach pod nazwą note 4X widnieją etui do note 4 i nie wiem czy to jest kwestia lenistwa sprzedawców i błędu ze zdjęciem czy też rzeczywiście doszło to pomyłki

To jest pomyłka. Teraz gościu mi pieniądze zwraca bo nie wiedział że to nie to samo..

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k2lon123 napisał:

może ktoś podesłać link do etui do 4X bo na wszystkich polskich stronach pod nazwą note 4X widnieją etui do note 4 i nie wiem czy to jest kwestia lenistwa sprzedawców i błędu ze zdjęciem czy też rzeczywiście doszło to pomyłki

Nie wiem czy o te Ci chodzi ale jest do Redmi Note 4X 

http://allegro.pl/oryginalne-etui-lux-msvii-xiaomi-redmi-note-4x-i6791940598.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 20:06, rad_pst napisał:

Te szkła Mocolo są naprawdę dobrej jakości i idealnie pasują do RN4x ? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi szkłami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki z góry za może głupie pytanie...Jak to jest z tą jakością internetu?Czytałem że bez B20 lipna sprawa z LTE ale jak ma się to do HSPA?Pytam bo telefon mnie bardzo interesuje a na LTE mi aż tak nie zależy.Wystarczy HSPA gdzie na obecnym fonie mam ok 5Mbps.Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję z b20 wprawdzie, ale jak siedzę w domu to mam pełny zasięg play i z tego co mi pokazuje LTE Discovery to jestem podłączony po B3. Wcześniej na SGS4, nie wiem na jakim bandzie się łaczył, ale miałem jedną kreskę czasami skaczącą na roaming t-mobile. Co mnie bardzo cieszy, to Mi nie lubi się z roamingiem, więc jak tylko może to trzyma sztywno play. Na razie nie zdarzyło mi się widzieć w apce, żeby się łączył nawet po b20, jak się pogoda poprawi to wyjadę za miasto na rowerze to sprawdzę wtedy jak będzie zasięg trzymał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lionel napisał:

Te szkła Mocolo są naprawdę dobrej jakości i idealnie pasują do RN4x ? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi szkłami ?

Znajomy ma i naprawdę idealnie pasują, jeżeli chodzi o doświadczenie to narazie tel mu nie upadł. Na szkle po 3 tyg żadnych rys. Sam zamówiłem z tego linku co podałem. Powinno przyjść w przyszłym tyg to podeśle jakieś zdjęcia.

22 godziny temu, k2lon123 napisał:

a co do szkła to można zamawiać te na note 4 ?

Nie można,

4x/4 global mają diodę powiadomień po lewej stronie,

4 mediatek dioda po prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...