Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=28191]Beardozer[/mention] zaraz sprawdzę na oficjalnej stronie czy to GLOBAL czy China

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

 

 

 

 @pianta_d Oki masz syfMIUI. W Opcjach programistycznych znajdź MiUnlock i tam zobaczysz czy masz odblokowany telefon

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28191]Beardozer[/mention] zaraz sprawdzę na oficjalnej stronie czy to GLOBAL czy China
 
Wysłane z mojego Redmi Note 4X
 
 
 
 [mention=13572]pianta_d[/mention] Oki masz syfMIUI. W Opcjach programistycznych znajdź MiUnlock i tam zobaczysz czy masz odblokowany telefon
 
Wysłane z mojego Redmi Note 4X
 
 
 
 

f9911038c9474da934a7f6f85c82a300.jpg6fe859d31b5cf5100209fb4461d6a923.jpg

Tap RN4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pianta_d extra, jest odblokowany. Teraz pytanie czy chcesz oficjalny soft tzw Global Stable (aktualizacje można powiedzieć z 'chmury' OTA On-The-Air, nie martwisz się o nic lecz mogą się zdarzać gdzieś jakieś niedociągnięcia w tłumaczeniu) czy soft xiaomi.eu (miuipolska.pl cotygodniowe aktualizacje bez OTA czyli musisz samemu ściągać odpowiedni soft i wgrywać, jest to soft rozwojowy) w skrócie GLOBAL - dla mniej zaawansowanych, XIAOMI.EU - dla troszkę bardziej zaawansowanych użytkowników

@Beardozer posiadasz soft Global Stable (tutaj masz link z oficjalnej strony http://en.miui.com/download-321.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13572]pianta_d[/mention] extra, jest odblokowany. Teraz pytanie czy chcesz oficjalny soft tzw Global Stable (aktualizacje można powiedzieć z 'chmury' OTA On-The-Air, nie martwisz się o nic lecz mogą się zdarzać gdzieś jakieś niedociągnięcia w tłumaczeniu) czy soft xiaomi.eu (miuipolska.pl cotygodniowe aktualizacje bez OTA czyli musisz samemu ściągać odpowiedni soft i wgrywać, jest to soft rozwojowy) w skrócie GLOBAL - dla mniej zaawansowanych, XIAOMI.EU - dla troszkę bardziej zaawansowanych użytkowników
[mention=28191]Beardozer[/mention] posiadasz soft Global Stable (tutaj masz link z oficjalnej strony http://en.miui.com/download-321.html )




Dzięki za odpowiedź. Chciałem zainstalować miuipolska, żeby mieć aktualizacje co tydzień, dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera, ale niestety z niewiadomych mi przyczyn mi unlock zatrzymuje się 50% i za nic w świecie nie chce ruszyć dalej. Patrzyłem różne kable, różne wejścia USB.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Beardozer napisał:

 

 

 


Dzięki za odpowiedź. Chciałem zainstalować miuipolska, żeby mieć aktualizacje co tydzień, dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera, ale niestety z niewiadomych mi przyczyn mi unlock zatrzymuje się 50% i za nic w świecie nie chce ruszyć dalej. Patrzyłem różne kable, różne wejścia USB.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

 

Miałem podobny problem. Pomogło to:

 

1. Zresetuj telefon do ustawiń fabrycznych  (wcześniej zrób sobie kopię danych wchodzisz w ustawienia > dodatkowe ustawienia > kopia i kasowanie danych).

2. Nie konfiguruj WiFi ani konta MI Account przy włączaniu.

3. Ustawiasz opcje dla programistów: klikasz 5 razy na napis MIUI version, aż pojawi się informacja na ekranie, że masz dostęp do Opcji programistycznych (Developer options), będą one dostępne w Dodatkowych ustawieniach (Aditional settings) zaznaczasz tam opcję Debugowanie USB (Debugging USB) oraz opcję: "Zdjęcie blokady OEM Zezwalaj na odblokowanie bootloadera" (OEM Unlocking Allow the bootloader to be unlocked), teraz robisz restart telefonu.

4. Teraz konfigurujesz sieć bezprzewodową.

5. Opcje programisty > MiUnlock > Dodaj konto > konfigurujesz.

6. Podłączasz fona w trybie Fastboot i próbujesz odblokować Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pianta_d pobierasz recovery TWRP  https://dl.twrp.me/mido/twrp-3.1.0-0-mido.img 

pobierasz ROM https://qc3.androidfilehost.com/dl/pIOlPBZKseJTqh8BTkEZwA/1492394846/457095661767152430/xiaomi.eu_multi_HMNote4X_7.4.6_v8-7.0.zip

Pierwsze musisz zainstalować recovery (wyżej masz link do pobrania do swojego modelu) i później postępujesz według tej instrukcji
VIDEO TUTORIAL: 

3. Instalacja recovery

      • Instalujemy Fastboot wg FAQ
      • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
      • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
      • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
      • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
      • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
      • Na koniec fastboot boot twrp.img
      • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.
      • Jeśli recovery ma chiński język to wg tego filmu zmienimy go na Polski
      • Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage

 

4. Instalacja MIUIPolska

    1. Przenosimy pobrany wcześniej rom xiaomi.eu_multi_xxx... do pamięci telefonu będąc w TWRP
    2. W TWRP z menu Install wybieramy i instalujemy rom
    3. Po zakończonym procesie urządzenie wybieramy Reboot
    4. Podczas samouczka wybieramy język Polski i cieszymy się polskim MIUI
    5. Następne aktualizacje wykonujemy już przez aplikację Aktualizacje
      •  
Edytowane przez Heisenberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 telefony 4x od goldway.

Jeden normalnie zablokowany bootloader a drugi niby odblokowany.

Normalnie moge flashowac w EDL ale jak chce przez fastboot to się wgrywa ale później system cały czas się restartuje. Rozumiem, że to jest jakiś scrackowany booloader.

I teraz nie wiem czy tak zostawić czy się bawić w jakieś blokowanie i odblokowanie normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pianta_d napisał:

 


Wszystko poszło pięknie, dzięki raz jeszcze, a dla Wszystkich zdrowych i wesołych świąt

Tap RN4X
 

 

Cieszę się, że mogłem pomóc choć jestem świeżym użytkownikiem :) I również Wesołych dla wszystkich! No i dla @Acida też podziękowania bo to jest jego robota, ja tylko to powieliłem, skopiowałem, przekazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko super. Chyba najlepszy mój telefon. Tylko jeden problem.. czy na miui 8.2.4 macie problem z uprawnieniami? Np co kilka dni muszę włączać dymki czatu w messenger bo się same wyłączają

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Hmm, u mnie wszystko działa prawidłowo. Może po aktualizacji aplikacji messengera zażądała nowych uprawnień. Ja akurat Facebooka i Messengera bardzo rzadko aktualizuje.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Po przeczytaniu wątku mam jeden problem - jestem na kupnie Xiaomi Redmi Note 4X, jednak naczytałam się też o Note 4 global version i teraz już sama nie wiem co wybrać. Posiadam linki do dwóch sklepów, gdzie byłabym skłonna zakupić telefon:

http://www.pcprojekt.pl/smartfony/1595-smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-lte-dual-sim-czarny-polska-dystrybucja-.html

http://fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-NOTE-4X-32GB-Wybor-4-Kolory-/441

Interesuje mnie wersja czarna, więc różnica w cenie telefonu wynosi 50 zł.

W związku z tym mam następujące pytania:

- Rozumiem że obydwa telefony mają Miui Global z językiem polskim, jednak nie jest to Miui Polska, czyli trzeba będzie ją wgrać ? Czy to skutkuje utratą gwarancji ? Czy w którymś z nich należy odblokować bootloader lub jakoś inaczej ingerować w system itp ?

- czy brak lte b20 w 4X jest bardzo odczuwalny ?

- czy na model Global Version będą pasowały akcesoria z 4X czy Note 4 ? (wiem, że już ktoś o to pytał, ale ponoć jest różnica w rozmieszczeniu jacka u góry, nie chciałabym zaliczyć gafy i kupić etui, które nie pasuje)

Nie jestem znawczynią w temacie, będzie to mój pierwszy telefon od Xiaomi, dlatego pytam o opinię i proszę o odpowiedź który wybór będzie korzystniejszy :)

Edytowane przez amigielska
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !
Po przeczytaniu wątku mam jeden problem - jestem na kupnie Xiaomi Redmi Note 4X, jednak naczytałam się też o Note 4 global version i teraz już sama nie wiem co wybrać. Posiadam linki do dwóch sklepów, gdzie byłabym skłonna zakupić telefon:
http://www.pcprojekt.pl/smartfony/1595-smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-lte-dual-sim-czarny-polska-dystrybucja-.html
http://fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-NOTE-4X-32GB-Wybor-4-Kolory-/441
Interesuje mnie wersja czarna, więc różnica w cenie telefonu wynosi 50 zł.
W związku z tym mam następujące pytania:
- Rozumiem że obydwa telefony mają Miui Global z językiem polskim, jednak nie jest to Miui Polska, czyli trzeba będzie ją wgrać ? Czy to skutkuje utratą gwarancji ? Czy w którymś z nich należy odblokować bootloader lub jakoś inaczej ingerować w system itp ?
- czy brak lte b20 w 4X jest bardzo odczuwalny ?
- czy na model Global Version będą pasowały akcesoria z 4X czy Note 4 ? (wiem, że już ktoś o to pytał, ale ponoć jest różnica w rozmieszczeniu jacka u góry, nie chciałabym zaliczyć gafy i kupić etui, które nie pasuje)
Nie jestem znawczynią w temacie, będzie to mój pierwszy telefon od Xiaomi, dlatego pytam o opinię i proszę o odpowiedź który wybór będzie korzystniejszy

Instalujesz rom global. Telefon jest wtedy wykrywany jako redmi note 4. Brak LTE B20 nie robi nic.. przynajmniej u mnie. Wszystko działa. Akcesoria niektóre pasują inne nie. . Kupując 4x przynajmniej w moim przypadku musiałem wgrać ROM global. Tyle

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam równolegle Redmi pro bez b20 i widzę różnice nawet w Warszawie, w głębi biura Redmi pro przerzuca na 3g, a 4x ładnie na b20.
Moim zdaniem jeśli jest jakaś wersja telefonu z b20 to warto to pasmo mieć, no chyba że tak jak np mi5 czy właśnie Redmi pro, które nie maj@ tego pasma to nic się nie dzieje, 3g jakoś tam też działa. Ale jeśli jest ten sam telefon w wersji z b20 i bez b20 to już warto nawet te kilka zł dopłacić. U ET 150$+6$DHL +150zl VAT, niecałe 800zl i w tydzień w domu

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was miał taką dziwną przypadłość, że raz na jakiś czas samo z siebie wyłącza się wifi, gps i autorotacja ekranu? Jestem na MIUI Global Stable i od kilku wersji mam tak, że raz na jakiś czas samo z siebie mi się to wyłącza. Raz miałem tak, że się obudziłem rano i było wyłączone, innym razem korzystałem z telefonu a nagle patrzę, że internet już leci z pakietu. Później znowu przez 2 dni mam spokój i znowu to samo. Powyłączane mam oszczędzania energii i inne zaplanowane zadania. Także nie mam już pomysłu czy to jakiś bug czy czegoś jeszcze w opcjach nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was miał taką dziwną przypadłość, że raz na jakiś czas samo z siebie wyłącza się wifi, gps i autorotacja ekranu? Jestem na MIUI Global Stable i od kilku wersji mam tak, że raz na jakiś czas samo z siebie mi się to wyłącza. Raz miałem tak, że się obudziłem rano i było wyłączone, innym razem korzystałem z telefonu a nagle patrzę, że internet już leci z pakietu. Później znowu przez 2 dni mam spokój i znowu to samo. Powyłączane mam oszczędzania energii i inne zaplanowane zadania. Także nie mam już pomysłu czy to jakiś bug czy czegoś jeszcze w opcjach nie znalazłem.

Nie. Ani razu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was miał taką dziwną przypadłość, że raz na jakiś czas samo z siebie wyłącza się wifi, gps i autorotacja ekranu? Jestem na MIUI Global Stable i od kilku wersji mam tak, że raz na jakiś czas samo z siebie mi się to wyłącza. Raz miałem tak, że się obudziłem rano i było wyłączone, innym razem korzystałem z telefonu a nagle patrzę, że internet już leci z pakietu. Później znowu przez 2 dni mam spokój i znowu to samo. Powyłączane mam oszczędzania energii i inne zaplanowane zadania. Także nie mam już pomysłu czy to jakiś bug czy czegoś jeszcze w opcjach nie znalazłem.

Co to za stable?

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Instalujesz rom global. Telefon jest wtedy wykrywany jako redmi note 4. Brak LTE B20 nie robi nic.. przynajmniej u mnie. Wszystko działa. Akcesoria niektóre pasują inne nie. . Kupując 4x przynajmniej w moim przypadku musiałem wgrać ROM global. Tyle

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Witam wszystkich !
Po przeczytaniu wątku mam jeden problem - jestem na kupnie Xiaomi Redmi Note 4X, jednak naczytałam się też o Note 4 global version i teraz już sama nie wiem co wybrać. Posiadam linki do dwóch sklepów, gdzie byłabym skłonna zakupić telefon:
http://www.pcprojekt.pl/smartfony/1595-smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-lte-dual-sim-czarny-polska-dystrybucja-.html
http://fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-NOTE-4X-32GB-Wybor-4-Kolory-/441
Interesuje mnie wersja czarna, więc różnica w cenie telefonu wynosi 50 zł.
W związku z tym mam następujące pytania:
- Rozumiem że obydwa telefony mają Miui Global z językiem polskim, jednak nie jest to Miui Polska, czyli trzeba będzie ją wgrać ? Czy to skutkuje utratą gwarancji ? Czy w którymś z nich należy odblokować bootloader lub jakoś inaczej ingerować w system itp ?
- czy brak lte b20 w 4X jest bardzo odczuwalny ?
- czy na model Global Version będą pasowały akcesoria z 4X czy Note 4 ? (wiem, że już ktoś o to pytał, ale ponoć jest różnica w rozmieszczeniu jacka u góry, nie chciałabym zaliczyć gafy i kupić etui, które nie pasuje)
Nie jestem znawczynią w temacie, będzie to mój pierwszy telefon od Xiaomi, dlatego pytam o opinię i proszę o odpowiedź który wybór będzie korzystniejszy


Kupiłem w PC Project wersję z B20 rom global. Wszystko działa rewelacyjnie, zasięg super. Wcześniej w miejscu gdzie pracuje na Samsungu S4 miałem dwie kreski zasięgu, teraz jest 100 procent.
Przed zakupem zamierzałem zmieniać rom na miui.eu (miui Polska) ale działa wyśmienicie i wszystko jest bardzo dobrze spolszczone.
Jeśli chodzi o modele i nazewnictwo to z tego co się orientuję to ten sam model z telefonu ze snapdragonem w Chinach i na wschodzie nosi nazwę 4X ( ponieważ wersja z mediatek miała nazwe Note 4) a w wersji poza Chiny czyli Global nosi nazwę Note 4 (ze Snapdragonem).
Polecam zakupić wersję z B20 i potestować i ew potem zmienić na miui.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "lajkonika", który na dniach stanie się posiadaczem Note 4X. Wcześniej miałem Redmi Pro, który w zależności od zainstalowanej wersji MIUI z xiaomi.eu miał większe lub mniejsze problemy z żywotnością akumulatora, a oficjalnej wersji Global nie było wcale. Czy w przypadku Note 4X również występują wersję softu, na których jest z tym zauważalnie lepiej bądź gorzej? Nie chodzi mi o kilka minut w jedną czy drugą stronę, ale bardziej o jakieś "drenowanie" baterii. Prędzej czy później chęć dłubania i instalacji innego ROMu niż stabilnego Globala wygra i zacznę eksperymentować, ale... czy można uznać, że czas pracy na akumulatorze w wersji global stable będzie najlepszy?

Wiem, że od tego typu pytań jest osobny poddział na forum, ale czy ktoś z Was testował na tym modelu alternatywne ROMy w rodzaju LineageOS? Oczywiście, jak można się domyślić, najważniejszą dla mnie rzeczą jest czas pracy bez dostępu do zasilania ;)

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "lajkonika", który na dniach stanie się posiadaczem Note 4X. Wcześniej miałem Redmi Pro, który w zależności od zainstalowanej wersji MIUI z xiaomi.eu miał większe lub mniejsze problemy z żywotnością akumulatora, a oficjalnej wersji Global nie było wcale. Czy w przypadku Note 4X również występują wersję softu, na których jest z tym zauważalnie lepiej bądź gorzej? Nie chodzi mi o kilka minut w jedną czy drugą stronę, ale bardziej o jakieś "drenowanie" baterii. Prędzej czy później chęć dłubania i instalacji innego ROMu niż stabilnego Globala wygra i zacznę eksperymentować, ale... czy można uznać, że czas pracy na akumulatorze w wersji global stable będzie najlepszy?
Wiem, że od tego typu pytań jest osobny poddział na forum, ale czy ktoś z Was testował na tym modelu alternatywne ROMy w rodzaju LineageOS? Oczywiście, jak można się domyślić, najważniejszą dla mnie rzeczą jest czas pracy bez dostępu do zasilania
Z góry dzięki

Mam i Redmi pro i Redmi note 4x, generalnie w 4x bateria trzyma prawie 2x dłużej, przy takim działaniu nie odczujesz tego polepszenia czy pogorszenia o 10%

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2017 o 14:27, amigielska napisał:

Witam wszystkich !

Po przeczytaniu wątku mam jeden problem - jestem na kupnie Xiaomi Redmi Note 4X, jednak naczytałam się też o Note 4 global version i teraz już sama nie wiem co wybrać. Posiadam linki do dwóch sklepów, gdzie byłabym skłonna zakupić telefon:

http://www.pcprojekt.pl/smartfony/1595-smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-lte-dual-sim-czarny-polska-dystrybucja-.html

http://fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-NOTE-4X-32GB-Wybor-4-Kolory-/441

Interesuje mnie wersja czarna, więc różnica w cenie telefonu wynosi 50 zł.

W związku z tym mam następujące pytania:

- Rozumiem że obydwa telefony mają Miui Global z językiem polskim, jednak nie jest to Miui Polska, czyli trzeba będzie ją wgrać ? Czy to skutkuje utratą gwarancji ? Czy w którymś z nich należy odblokować bootloader lub jakoś inaczej ingerować w system itp ?

- czy brak lte b20 w 4X jest bardzo odczuwalny ?

- czy na model Global Version będą pasowały akcesoria z 4X czy Note 4 ? (wiem, że już ktoś o to pytał, ale ponoć jest różnica w rozmieszczeniu jacka u góry, nie chciałabym zaliczyć gafy i kupić etui, które nie pasuje)

Nie jestem znawczynią w temacie, będzie to mój pierwszy telefon od Xiaomi, dlatego pytam o opinię i proszę o odpowiedź który wybór będzie korzystniejszy :)

Posiadam note 4 global version i akcesoria typu szkło i etui pasują z 4x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam note 4 global version i akcesoria typu szkło i etui pasują z 4x.

Nie. Dziś przyszło do mnie z allegro etui. Miało być ok. Jednak mikrofon u góry oraz ir jest zakryte przez etui no nie ma dziury wytłoczonej. Oraz jack jest przesunięty lekko w prawo

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...