Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich obserwacji co do różnic wynika
Note 4 - 3 wersje 2/3/4GB RAM 
Note 4x - 2 wersje, 3GB i 4GB

Note 4 - 3 wersje kolorystyczne + cały tył aluminiowy
Note 4X- 5 wersji kolorystycznych + plastikowe wstawki z tyłu oraz węższe "paski" z tyłu. + inne ułożenie gniazda na górze i brak śrubek przy dolnym głośniku.

Note 4X - podobno lepsza jakość wyświetlacza i aparatu ( ale tutaj loteria)
Note 4X - bluetooth 4.2 oraz w wersji global większa ilość pasm.

Jakby ktoś miał więcej potwierdzonych info niech się podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Ahmaret'owi chodziło o note 4 international i note 4x. A jeśli się nie mylę ToxXx porównuje wersje z MTK i Qualcommem . 

Jeśli dobrze myślę, to international ma ładowarkę EU, znak CE i pasmo b20. Na tym się kończą chyba różnice.

Edytowane przez GoldSnickers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FromWP napisał:

Jak będzie oficjalny global stable, to powinno się udać przez aktualizację z pliku global dev-a wgrać. Okaże się jak spróbujesz bo odstępstwa od normy się zdarzają.

Trzeba robić jeszcze jakiś wipe'y przy przesiadce ze stable na dev ?

Po drugie - ma ktoś pewnego linka do aktualnej wersji global dev ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy TEN telefon to note 4x w wersji international czyli nazwany redmi note 4 ? No i cena troche nizsza niz gdzie indziej dlatego dopytuje ?

No i jak z softem ? Global stable da sie uzywac czy raczej odrazu probowac zmienic na miuipolska ?

Nie ukrywam fajnie by bylo wyciagnac telefon z pudelka i uzywac :)

Edytowane przez Ahmaret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś dotarł do mnie RN4x international. Po weryfikacji aparat Samsunga, na to niestety nie miałem wpływu... Loteria.

Po podłączeniu wifi wykryło nową aktualizację przez OTA 8.1.15.0, wszystko poszło bez problemu. Ale drążąc temat zauważyłem, że aktualnie najnowsza jest inna wersja tj. 8.2.2.2...

Dlaczego właśnie tej mi nie wyszukało przez OTA ? Jakie Wy macie aktualne wersje zainstalowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pozwole sobie zadac pytanie w tym temacie, chyba jest najbardziej odpowiedni. Chcialbym kupic sobie Redmi Note 4x na aliexpress od Goldway-a, ale znalazlem dwie wersje, ktore nie wiem, czym sie roznia, wydaja sie takie same, ale ich cena jest inna. Chodzi mi o:

Opcja 1

Opcja 2

W obu przypadkach wybieram kolor czarny, pakiet standard i dla opcji nr 1 mam cene 169.99$, dla opcji drugiej 199.99$. Moze Wy mi podpowiecie, czy roznia sie te telefony?

I jesli roznia sie czymkolwiek, to czy warto doplacic 30 baksow za opcje nr 2?

Podrawiam,

 

Klement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaj to pytanie na telchina w oficjalnym topicu o goldway hong kong.

Ja nie widze zadnych roznic, podstawowa to byla by obsluga LTE b20 itd... No ale opis jest identyczny i obie wersje tego b20 nie maja.
Byc moze oferta za 199 jest przygotowana pod jakas promocje, bo to standardowa praktyka na ali, podniesc cene a potem zachecic 20% upustem ze wzgledu na jakies urodziny/swieta/ itd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o modele nie różnią się niczym, jest to standardowa praktyka Goldwaya, dublowanie ofert, ze zmienioną ceną, i następnie ta oferta z większą jest wystawiana, na pierwszą stronę, aby złapać "jelenia" oraz tak jak pisał kolega @PurpleHaze z tej właśnie oferty są przeceny, abyś miał świadomość że oszczędzasz, mimo że w drugiej ofercie jest jeszcze taniej. Jak widać praktyka jego działa i na większą cenę znalazł 1330 jelonków, a w drugiej ofercie 4495 osób prawidłowo czytających, nie dało się zrobić, od Ciebie teraz zależy, do której grupy chcesz się zaliczać :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak polecił mi kolega AdWolf, zamawiam rano swoją sztukę (a w zasadzie mojej dziewczyny) z pcprojekt. Cenowo wyjdzie ok bo biorę na firmę, a telefon przyjdzie gotowy do użytku. Mam do Was jeszcze jedno pytanie: czy case z allegro do NOTE 4 będzie pasował do 4x?  Te obudowy się czymś różnią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2017 o 12:29, AdWolf napisał:

Panowie! Chcę za chwile złożyć zamówienie i właśnie widzę, że ten link od AdWolf to redmi Note 4.  Literki X tu nie widzę... 

Yyy, czyli to nie jest X?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aluzjonista napisał:

Panowie! Chcę za chwile złożyć zamówienie i właśnie widzę, że ten link od AdWolf to redmi Note 4.  Literki X tu nie widzę... 

Yyy, czyli to nie jest X?

Ma snapdragona wiec to jest powdzmy ze X. Z tym note 4 jest zamieszanie bo to ma od cholery dziwnych nazw, international, global, 4x tego nie ogarniesz.
Ma snapa - ma
Ma b20 - ma 
To raczej rozwiewa watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PurpleHaze napisał:

Ma snapdragona wiec to jest powdzmy ze X. Z tym note 4 jest zamieszanie bo to ma od cholery dziwnych nazw, international, global, 4x tego nie ogarniesz.
Ma snapa - ma
Ma b20 - ma 
To raczej rozwiewa watpliwosci.

To prawda, że ma to, co wymieniłeś. Ale skoro 4 i 4X różnią się obudowami to chyba jest to do sprawdzenia? Wysłałem podobne zapytanie do samego sprzedawcy. Nie chciałbym sytuacji, że obiecałem mojej białce 4X a dostanie coś gorszego :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aluzjonista napisał:

To prawda, że ma to, co wymieniłeś. Ale skoro 4 i 4X różnią się obudowami to chyba jest to do sprawdzenia? Wysłałem podobne zapytanie do samego sprzedawcy. Nie chciałbym sytuacji, że obiecałem mojej białce 4X a dostanie coś gorszego :/

 

Ale zdajesz sobie sprawe, ze nazewnictwo u polskich posrednikow xiaomi, to jest cos co sie nawet najwiekszym specjalistom od slowotworstwa nie snilo?

Skoro telefon ma snapa to jest redmi note 4x ten ktory pojawil sie na rynku 1-2 miesiace temu. I akcesoria z niego beda identyczne z akcesoriami dla wszystkich note 4 na snapdragonie, niezaleznie czy bedzie to nazwa rn4 international, rn4 global, czy rn4 pro (bo takie bzdurne oznaczenie tez widzialem).

Szkla, obudowy itd... nie beda pasowac z telefonu na procesorze mediatek, czylo model ktory wyszedl 6 miesiecy (jak nie wczesniej) temu i ktory od poczatku nosil nazwe tylko i wylacznie redmi note 4. 

Tu nie ma co dywagowac, tym bardziej ze jak pisalem, posrednicy w PL nazywaja te telefony jak im slina na jezyk przyniesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że ma to, co wymieniłeś. Ale skoro 4 i 4X różnią się obudowami to chyba jest to do sprawdzenia? Wysłałem podobne zapytanie do samego sprzedawcy. Nie chciałbym sytuacji, że obiecałem mojej białce 4X a dostanie coś gorszego :/

 

Jeśli próbujesz powiedzieć że wersja na mtk jest gorsza to nie zgadzam się. Jest inna, ale nie gorsza. Każda ma swoje wady i zalety

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tpawel napisał:

Jeśli próbujesz powiedzieć że wersja na mtk jest gorsza to nie zgadzam się. Jest inna, ale nie gorsza. Każda ma swoje wady i zalety

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

Może źle się wyraziłem. Nie wiem czy gorsza czy lepsza ale zdecydowaliśmy się na coś co Majsterpirzu nazywa na jutubku 4X i to musi być to :)

PurpleHaze - dziękuję za podpowiedź, to mnie jak najbardziej przekonuje :) xiaomi jest dobre jeśli szanuje się ciężko zarobione pieniądze moim zdaniem i ma wiele zalet. Od teraz do wad zaliczę jednak lekki burdel w oznaczeniach. :)

Dziękuję wszystkim za pomoc! Jak dostaniemy naszą sztukę to dam znać jaką ma optykę. :) a samą wersję sprawdzę dla pewności z poziomu telefonu - tam chyba będą wszystkie informacje na temat procka, aparatu itd. 

Da się sprawdzić czy faktycznie jest w nim b20? 

Przepraszam za moje amatorskie podejście i może - głupie pytania, ale nie jestem obeznany w temacie tak jak Wy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...