Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4X - opinie


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny dylemat, ale po premierze Note 4x i recenzji zrobionej przez jakiegoś indusa, zdecydowałem się na "zwykłego" Note 4.

Note 4x ma wolniejszy procek (choć bardziej oszczędny) i plastikową pokrywę baterii, co, choć zabrzmi śmiesznie, przelało czarę rozczarowania :)

A wersje kolorystyczne typu czarna i granatowa masz też w zwykłym Note 4. Chyba, że interesuje Cię kolor różowy lub turkusowy.

Ja zdecydowałem się na czarno-szarą i telefon prezentuje się świetnie.

Edytowane przez kemp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze doczytaj ale z tego co zdążyłem odejrzec to pokrywa jest metalowa, a górne części są z plastiku, tak jak w redmi note 3. W note 4 na mtk czy redmi pro plastikowe są tylko paseczki.
Jeśli dzięki temu jest no lepszy zasięg to dla mnie jest ok, ale to już trzeba byłoby porównać.

Redmi PRO by TT

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że mam słaby. Ale gdyby przez te plastiki był jeszcze lepszy to takie wstawki są dla mnie akceptowalne. Bierz na Ali+ DHL i przyjdzie szybko. Zapłacisz najwyżej kilkanaście $ VAT i już. Sprawdź tylko czy w Remote area nie jestes

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo wreszcie watek dla 4x, ja mam problem poniewaz wgralem miui z tej stronki i jak odblokowywuje telefon czy to przyciskiem czy tez odciskiem, to on czasem zalacza czarny ekran i po tak 4 sekunach np sie odblokowywuje, tak samo np jak skoncze rozmowe i chce szybko zakonczyc polaczenie to jak wezme telefon od ucha to jest tak 8 secunkd czarny ekran i dopiero mozna rozlaczyc. czego to moze byc wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flakers napisz coś więcej o tym telefonie

chyba 4X ma juz nougata

Dobra bo widzę ze nic się nie dowiem zamówiłem w koncu sam -.-


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 

Edytowane przez data17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ma juz andka 7.0

sorki ale ja w weekend srednio dostępny jestem, wgl to tez zauwazylem ze czasem usuwaja sie uprawnienia do niektorych funkcji np w messendzerze trzeba co kilka dni pozwalac na wyswietlanie dymkow... co jest dosc irytujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.03.2017 o 13:53, kemp napisał:

Miałem podobny dylemat, ale po premierze Note 4x i recenzji zrobionej przez jakiegoś indusa, zdecydowałem się na "zwykłego" Note 4.

Note 4x ma wolniejszy procek (choć bardziej oszczędny) i plastikową pokrywę baterii, co, choć zabrzmi śmiesznie, przelało czarę rozczarowania :)

A wersje kolorystyczne typu czarna i granatowa masz też w zwykłym Note 4. Chyba, że interesuje Cię kolor różowy lub turkusowy.

Ja zdecydowałem się na czarno-szarą i telefon prezentuje się świetnie.

Jeśli masz pisać bzdury o czymś o czym nie masz pojęcia, to nie pisz wcale...

https://gizchina.com.pl/2017/03/15/recenzja-xiaomi-redmi-note-4x/

Począwszy od Redmi Note 3, cała seria ma aluminiowe obudowy. Jedynie paski u dołu i u góry wykonano z tworzywa sztucznego, żeby nie blokowały sygnału. Tak jest w większości telefonów na rynku (również innych marek), bo w tych miejscach są mocowane anteny.

Poza tym, według większości testów w sieci, Snapdragon 625 jest mniej wydajny od Helio X20 w AnTuTu o około 20%, ale już w GeekBench jest wydajniejszy od niego o 20%. W rzeczywistym działaniu Snapdragon jest szybszy: szybciej uruchamia aplikacje, etc. Poza tym od zawsze procesory Qualcomma były mniej problematyczne pod kątem aktualizacji sterowników i oprogramowania w ogóle.

Jedyną wadą Redmi Note 4X na tę chwilę jest jedyny system dostępny na niego - Global. Póki co niezbyt poprawnie działa MIUI Polska?eu dla tego modelu. To jednak niestety wady wieku niemowlęcego . Telefon jest niespełna miesiąc w sprzedaży, więc to całkowicie normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Redmi Note 4 jest lepszy od Redmi Note 4x - mialem w reku oba i co do wydajnosci to mi to obojetne bo w obu jest na takim poziomie, ze roznicy nie zauwazysz ale jednak te dwie plastikowe wstawki w RN4X, ktore sie jeszcze roznia delikatnie kolorem od pleckow wygladaja tandetnie - ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :P Jak napisałem recenzję, to kilka osób odezwało się do mnie, że obudowa jest plastikowa. Jest metalowa, albo Xiaomi jest mistrzem w obróbce plastiku tak, by wyglądał i dało się go wyczuć jak metal. Jedynymi elementami plastikowymi są wstawki na górze i na dole, na które i tak nie zwracałem uwagi - trzymam telefon wyświetlaczem do siebie, więc na tył patrzę niezbyt często ;)

Jeśli chodzi o wydajność procka, to byłem pod ogromnym wrażeniem (chociaż bateria bardziej mi się spodobała). Jeśli ktoś szuka telefonu do aplikacji, to nie będzie żadnych problemów. Jeśli do gier, to jedyną rzeczą jaką zauważyłem (porównując do Meizu Pro 6 Plus - 4GB RAMu i Exynos 8890) to wolniejsze wczytywanie (ekran ładowania). Żadnych lagów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też testowałem gry i chodzi dobrze, miałem sprzedać i kupić Mi5 ale dawać 1000zł za telefon, który krócej trzyma na baterii to dla mnie żaden interes. Wolę uzywać spokojnie 2dni a nie martwić się o poziom baterii wieczorem -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić dziewczynie Xiaomi Redmi Note 4 lub 4x

Czy może ktoś mi łopatologicznie wyjaśnić jaki jest w ogóle sens modelu 4x oprócz dodatkowej palety kolorów?

za  Kimovil  to są dwa identyczne telefony, dodatkową przewagą zwykłej 4 jest dostępna wersja global czyli nasze LTE 800 MHz.

W 4X zachwalana jest mocno bateria i dzięki niej skłaniam się właśnie ku tej wersji Note'a. Czy jakieś wiarygodne źródło mówi o wersji global 4x? Softem na razie się nie przejmuję, zanim tel dotrze wyjdzie kilka piątkowych wydań, poradzę sobie i z unlockiem i updatem. Co zatem polecacie? Temat na razie krótki - w zasadzie też wiele nieścisłości typu metal plastik itp dlatego pytam raz jeszcze (żeby nie było że było ;) )

Edytowane przez Tompson
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tpawel napisał:

Eternal team na Ali ma Black z b20
179$+ 6,2 DHL+ bardzo możliwy VAT, ale z deklaracji na paczce czyli ok 100zl.


Redmi PRO by TT
 

niestety nie mogę znaleźć tej aukcji o której pisałeś. wszystkie telefony które znalazłem nie mają b20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...