Skocz do zawartości

System PL Redmi Note 4X


matias988

Rekomendowane odpowiedzi

tpawel dzięki za pomoc. Pobrałem wersje 2.2. Puściło, tylko pojawił się komunikat o 72 godzinach tak jak wspomniałeś w swoim poście. Nie ma wyjścia, trzeba czekać 3 dni:). Jeszcze raz dziękuje :)

 

 

Edytowane przez HWKZMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie o fixie na zamulające łącze na ogrzanym urządzeniu. Zawołał mi o aktualizację do 8.2.10.0 dziś. Stwierdziłem - a co mi tam. Po aktualizacji chciałem zrobić fix i moim oczom okazało się to:

Cytat
# File empty by default.
# Replace contents of this file with custom configuration.
[MODEM_PA_MITIGATION]
#algo_type monitor
sampling 10000
sensor case_therm
thresholds 70000 70000
thresholds_clr 69000 69000
actions modem modem
action_info 2 3
 
[MODEM_PROC_TEMP_MITIGATION]
#algo_type monitor
sampling 10000
sensor case_therm
thresholds 70000 70000
thresholds_clr 69000 69000
actions modem_proc modem_proc
action_info 1 3

Czyli zmienili minimalny parametr o 30 a maksymalny o 20*. A Ja się martwiłem, że zwiększając minimalną o 10* mogę w perspektywie dłuższego użytkowania nabroić. A Oni na sztywno ustawili 70*C. Bez żadnej próby studzenia. Jest górny parametr i ch:D 

Mnie to wygląda na grubą partyzantkę. Smycz wcześniej zrobili z jakiegoś powodu. Ludzie zauważyli, że generuje to problemy więc jest takie rozwiązanie.

Takiego cuda nie widziałem od czasów LG G3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze musi czekać, bo jeśli by nie dostał pozwolenia, to program nie przechodziłby do procedury odblokowania bootloadera. W nowej wersji programu jest po prostu zabezpieczenie, żeby nie robić tego masowo, od razu. Z początku ściągnąłem wersję, która była na oficjalnej stronie (2.xx), ale miałem czekać 72 godziny, a uprawnienia już miałem (po zalogowaniu). Radą z wątku o odblokowaniu ściągnąłem starszą wersję (daję w załączniku) i poszło od razu. Odblokowałem po 4 godzinach od wysłania wniosku. Dziwi mnie też różnica w wielkości programu, 1.xx ma 2MB, a 2.xx ma 30MB. :)

MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam Redmi Note 4 3/32 z takim softem:

Mam chęć zagłębić się w kwestie zmiany softu, ale nie wiem od czego zacząć ;/

Nie chcę wiedzieć "wszystkiego" tak jak wielu tu z Was, a jedynie poznać różnice między softami i samodzielnie go zmienić.

Ktoś, coś, gdzieś?

19415961_677552025766600_1221345035_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo ogólników. Czego oczekujesz? Czego chcesz od systemu? Oficjalnego MIUI, stabilnego global, wersji deweloperskiej, czy może czegoś opartego o AOSP/Lineage (kiedyś CM)?

Chcesz wiedzieć czym jest xiaomi.eu/miuipolska, to wejdź na stronę główną: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Chcesz wiedzieć jak się wgrywa soft? To przejdź do instrukcji https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ Będziesz potrzebować odblokowanego bootloadera i TWRP.

A dalej wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zaje...cie, ale to zaje...cie ważne pytanie – co lubię w życiu robić... Ups... Pomyłka. Czego oczekuję od smartphona i zacznij go zmieniać. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Feanaro napisał:

Oficjalny global stable

Jeśli global statble to masz aktualizację OTA, wystarczy wejść w aktualizator, nacisnąć na 3 kropki w prawym górnym rogu i wybrać sprawdź aktualizacje.

 

Inną drogą nie polecam root-a na stable ponieważ może się wysypać po aktualizacji, a i taka rada jak będziesz chciał wgrać twrp to po jego wgraniu nie wolno uruchomić stockowego systemu bo zbrickujesz telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli global statble to masz aktualizację OTA, wystarczy wejść w aktualizator, nacisnąć na 3 kropki w prawym górnym rogu i wybrać sprawdź aktualizacje.
 
Inną drogą nie polecam root-a na stable ponieważ może się wysypać po aktualizacji, a i taka rada jak będziesz chciał wgrać twrp to po jego wgraniu nie wolno uruchomić stockowego systemu bo zbrickujesz telefon.

Mhmm to ja miałem takie szczęście czy jak. Mam globala i twrp i roota... I działa wszystko.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszystko działa. Jedyne co to nawet jeśli mieliśmy roota i twrp to po aktualizacji trzeba wgrać TWRP / no encryption / roota od nowa i wszystko działa. Od 8.1.10.0 do 8.2.10.0 bez problemów z wyjątkiem 8.2.5.0 w górę gdzie trzeba no ecryption veritycośtam wgrywać przed bootowaniem systemu po instalacji TWRP, a przed bootem systemu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam parę pytań, jako nowicjusz korzystający z Xiaomi.

Mianowicie, posiadam Redmi Note 4 ze snapdragonem. Zastanawiałem się nad wgraniem miui polska, ale mam do tego kilka pytań:

1. Powinienem wgrać Rom od Redmi Note 4x? Bo ten od Redmi Note 4 z MTKiem chyba odpada ze względu na procesor

2. Czy warto zmienić stocka na miui polska? Obecny Rom wydaje się w porządku.

3. Rozumiem, że przed odblokowaniem bootloadera powinienem napisać do Xiaomi, żeby nie stracić gwarancji?

 

Załączam screena wersji systemu, ale z tego co się orientuję to chyba nie jest syfmiui.

8f37c7e96452eaac67bde26be8116308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odblokowałem bootloadera w Redmi Note 4, chciałem wgrać ROM Miui i pojawia się problem, system nie widzi telefonu ani na MTP (brak sterownika, ręczna aktualizacja nie dochodzi do skutku), ani w trybie przesyłania zdjęć. Poratujcie Panowie radą co zrobić aby Windows 10 wykrył telefon. Męczę się już od 6 rano i już mmnie nerwy biorą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fastboot mi wykrywa poprawnie telefon. Rom udało mi się zgrać na kartę pamięci za pomocą aplikacji MTP alternative. Teraz się męczę z cmd, a mianowicie w folderze gdzie mam twrp robię kombinację prawy Shift i PPM i zamiast "Otwórz okno poleceń tutaj" to w Windows 10 jest "Otwórz okno programu PowerShell" gdzie przy komendzie fastboot devices wywala błąd. Nadmienie tylko że w cmd komenda fastboot devices poprawinie wykrywa telefon. Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, trochę nie umiesz się posługoiwać windows. Stąd Twoje problemy. Na kartę pamięci wystarczyło zgrać czytnikiem po co się męczyć z niedziałającym MTP. Skoro w fastboot łączy się prawidłowo to tylko wpisz fastboot flash recovery nazwa_towjego_recovery.img i naciśnij enter. Potem ręcznie przytrzymaj klawisz podgłaśniania i trzymaj power aż pojawi się logo MI i puść power, włączy się twrp i dalej prosto.

A jak chcesz uruchomić wiersz poleceń, czyli konsolę to możesz to zrobić jakkolwiek, nawet lupa i wpisz cmd. Jak przechodzić między folderami to już z google sie dowiesz :) chyba, że znasz DOSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 nie wykrywa mi telefonu w TWRP, dlatego mam pytanie czy mogę system zainstalować z karty SD. Pilna odpowiedź. 

Panowie pomóżcie, coś źle zrobiłem i teraz mam czrne tło i ikonę mi.com, tak jak by systemu nie było na telefonie żadnego. Co zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...