Skocz do zawartości

System PL Redmi Note 4X


matias988

Rekomendowane odpowiedzi

1.Ustawienia /informacje i naparzasz w wersję miui aż do odblokowania ustawień programistycznych potem dodatkowe ustawienia /opcje programistyczne i status blokady 

2. Wchodzisz w fastboot (wyłączony telefon i vol- +pwr) i w konsoli fastboota piszesz fastboot oem device-info 

 

 

Btw. Jak już tutaj jestem, ktoś ogrywa najnowszą wersję Roma? Jak tam wydajność baterii? Poprawiła się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zablokować bootloader. Jak wcześniej wspominałem telefon kupiony od Goldway. Wersja systemu 8.2.2.0 (MCFMIDL), czyli oficjalny global (prawdopodobnie). Niestety telefon przyszedł z odblokowanym bootloaderm ( Status odblokowania Mi - odblokowane) - a wątpie aby Goldway robił to oficjalną metodą. Aby uniknąć ewentualnych przyszłych problemów z scrackowanym bootloaderem chciałbym go zablokować. Pytanie czy wystarczy jak zaktualizuje go do wersji DEV (pobiorę ROM i zrobię aktualizację z STABLE na DEV), i potem za pomocą fastboot zablokuje bootloader, czy też muszę przejść na DEV inną metodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Note 4 x z b20 rom  MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.15.0 (MCFMIDI)  - czekam z resetem, pojawił się 8.2.4.0.MCFMIDL, a chciałbym przejść na MIUI Polska.

Minimal ADB pokazuje wszystko na false. Konta zaktualizowałem (100%), na stronie muiu jak klikam link do unlock to zamiast formularza otwiera się trona jak na screenie. Czy macie tak samo?

mi.jpg

 

edit: poczytałem trochę i wygląda na to, że mam syfiasty soft.

Czy kolejność będzie dobra?:

1. Przez Miflash wgrywam mido_global_images_7.4.13_20170413.0000.00_7.0_global_3849d2b57d

2. Na stronie zgłaszam chęć odblokowania bootloadera (zakładam, że z w/w romem dostanę się do formularza).

3. Mi unlock

4. TWR 

5. rom MIUIPolska

 

Edytowane przez airjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, airjack napisał:

 

 

Miałem przed chwilą taki sam problem z odblokowaniem.
http://www.miui.com/unlock/index_en.html -na tej stronie na samym dole z rozwijanej listy wybierz język angielski.
Po wyborze języka u góry strony przejdź na forum i się na nim zaloguj używając danych konta Mi.
Po zalogowaniu przejdź jeszcze raz na tę stronę do odblokowywania i już powinno działać :)
Z tym, że jeśli robisz wg. tego poradnika:

 to w moim przypadku do odblokowania musiałem wpisać tylko imię, bez nazwiska, bo inaczej mnie nie chciało puścić dalej...

Korzystając z okazji, że piszę swój pierwszy post... Dziś dostałem swojego note 4X, kupiony w Polsce (w PCprojekt, jak ktoś polecał na forum), przyszedł w oryginalnej foli, raczej bez syfiastego MiUi.
Postanowiłem, że na początku poużywam globala i sprawdzę, czy serio potrzebuję MiUi Polska, ale wyskoczyła mi informacja o aktualizacji MiUi i teraz nie wiem czy ją pobierać, bo gdzieś czytałem, że później będę musiał robić downgrade żeby zainstalować MiUi Polska.
Instalować czy nie? Bo raczej będę chciał w końcu sprawdzić MiUi Polska, ale na razie czekam na odblokowanie bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, poszło. Po godzinie dostałem zgodę na odblokowanie :) 

Odblokowałem i już z nowym systemem. Najnowsze MIFlashunlock kazało mi czekać na odblokowanie, uruchomiłem wcześniejsze i poszło bez problemu. 

Edytowane przez airjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewne pytanie bo zauwazylem takie cos na pewnej grupie.

Pierwszy zalacznik to moj telefon, jak widzicie nazwa Redmi Note 4 chociaz kupilem u goldwaya Redmi Note 4X, Android 6.

A na innej grupie zobaczylem ze jakis posiadacz Redmi Note 4X ma Androida 7 - jak to mozliwe ?

Czy cos z moim telefonem jest nie tak ?

18052086_1506038676113129_1600985000_o.png

17966894_1515393915198539_5111221739345009350_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2017 o 12:19, Dawideo napisał:

Chciałbym zablokować bootloader. Jak wcześniej wspominałem telefon kupiony od Goldway. Wersja systemu 8.2.2.0 (MCFMIDL), czyli oficjalny global (prawdopodobnie). Niestety telefon przyszedł z odblokowanym bootloaderm ( Status odblokowania Mi - odblokowane) - a wątpie aby Goldway robił to oficjalną metodą. Aby uniknąć ewentualnych przyszłych problemów z scrackowanym bootloaderem chciałbym go zablokować. Pytanie czy wystarczy jak zaktualizuje go do wersji DEV (pobiorę ROM i zrobię aktualizację z STABLE na DEV), i potem za pomocą fastboot zablokuje bootloader, czy też muszę przejść na DEV inną metodą?

czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć Dawideo? Stoję przed podobnym problemem, telefon z gearbest bez pasma b20, wersja miui 8.1.10.0.0 , Mi Unlock status - This device is unlocked więc nie dość że syf miui to jeszcze pewnie odblokowany nie oficjalnie. Nie będę ukrywał, oficjalny global stable na telefonie mi wystarczy, nie muszę mieć miui polska ale może mimo wszystko pomożecie mi. czy ktoś może ogólnikowo napisać w punktach co mam zrobić? Nie wiem czy mam użyć MiFlash czy Mi PC Suite, czy i kiedy blokować bootloader, i czy odblokować potem go bo na przyszłość łatwiej wgrać cokolwiek? Nie jestem pewny też skąd pobrać właściwy rom. Wydaje mi się że ten po którym device name zmienia się na Redmi Note 4 bez X na końcu to chyba nie jest właściwy rom. Czy ktoś pomoże? nie chciał bym zrobić drogiego przycisku do papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AdWolf napisał:

Ja mam telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji z najnowszym softem GLOBAL i jest rozpoznawany jako Note 4.
I tak już zostanie. Nie będzie nazwy Note 4X na wersji Global.

Może i tak będzie w przypadku 4X z b20, choć wątpię. Natomiast wyjaśnij proszę jak kupiłeś telefon Note 4X z oficjalnej polskiej dystrybucji skoro prześledziłem ofertę ABC Data, oficjalnego dystrybutora i nie ma w ofercie 4X tylko zwykły Note 4.

Edit

Nie wiedziałem, przepraszam.

Edytowane przez control
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskiej dystrybucji jest sprzedawany redmi note 4 global version z obsługą pasma B20, jakbyś chciał dokupić akcesoria do niego to pasują tylko z 4x. Poprostu w Chinach jest używana nazwa 4x a w Polsce 4.

Poniżej zdjęcie note 4 mediatek i note 4x/4global

 

NOTE 4 -NOTE 4X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediatek - Chiny = Note 4

Snapdragon - Chiny = Note 4x

Snapdragon - global = Note 4

Mediatek - global = niedostępny

 

Global - wersja międzynarodowa

Redmi Note 4 z Mediatek został wprowadzony tylko na rynek Chiński.

Koniec kropka.

Note 4x chiny = Note 4 global (b20)

B20 - nowe nadajniki LTE wprowadzane min. w Polsce. Warto zakupić właśnie taką wersję.

 

Czy tak trudno to ogarnąć?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem więcej. Właśnie, co do kwestii Note 4x chiny = Note 4 global (b20) to tylko jeżeli chodzi o kwestię romu? Bo różni je na pewno obsługa pasma B20. Jako ciekawostka, rom może być na tyle uniwersalny że ten sam będzie obsługiwał B20 lub nie jeżeli go nie ma w telefonie?

Pobrałem rom: Redmi Note 4X Latest Global Stable Version Fastboot File Download czyli mido_global_images_V8.1.15.0.MCFMIDI_20170216.0000.00_6.0_global , wrzuciłem na mój 4x, poszło bez problemów. Faktycznie teraz w opisie mam Note 4 bez X. System już dobry tylko dalej mam odblokowane urządzenie, obstawiam że jest to dalej to odblokowanie nieoficjalne. Ktoś powie jakie to może mieć skutki negatywne i co z tym robić? Zablokować go komendą fastboot oem lock czy olać i zostawić?

Edytowane przez control
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tpawel napisał:

Note 4x Chiny to nie to samo co Note 4 global. Note 4x Chiny jest na snapie ale nie ma b20

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Mogę się założyć o dobrą flaszkę że to ten sam procesor. Co niby, inna linia produkcyjna dla global i china ze snapem? Dobre sobie. Wszystko kwestia softu i jestem przekonany że docelowo na xiaomi.eu / Miui Polska B20 będzie banglać. Tak samo było z RN3ProSnap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty piłes dzisiaj? ;) że niby na miuipolska było b20 na Kenzo???
Redmi Note 3 pro były 2 wersję kate z b20 i Kenzo bez B20. Redmi 3s były też china i global, miuipolska nie odblokuje częstotliwości. Modem jest jest inny, to że procek wspiera pracę na danej częstotliwości nic nie oznacza.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Redmi Note 4x z B20 i ta bez różnią się układem receivera (chip zawierający odbiornik radiowy, modulator i multiplexer) i układem anten.

Także @kufciak mogę już na wstępie rozwiać twoje przekonania. 

Jak trafi mi się na serwisie uwalone 'mido' z B20 zrobię foty do porównania różnic. 

W przypadku kenzo/kate różnica była jeszcze większa - rozmiar sprzętu, a w środku wygląda to tak. 

https://goo.gl/photos/LKaRkj84Vj7oPfcLA

 

 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 19:17, Acid napisał:

Zostaw. Zrób downgrade do 8.1.10 gdzie działa EDL. Potem wgrasz MiFlash z global dev na Androida 6. A potem jeszcze będzie ota do 7.0. Na tym się odblokuje. Dziś to zrobiłem.

Z Mi5
 

@Acid

Zrobiłem wg Twojej sugestii ale dostaje komunikat że już nie trzeba odblokowywać bo jest unlocked. Telefon od kolegi Goldiego z Ali więc pewnie grzebane było jak wczesniej z moim RN3Snap.

Jakieś sugestie? Zostawić jak jest i wrzuć MiuiPolska czy grzebać żeby uniknąć ewentualnego bałaganu w przyszłości?

Z góry dzięki za sugestie!

 

2017-04-22_15h49_42.png

Edytowane przez kufciak
Grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie Ty odblokowałeś to ktoś na pewno. Najwyraźniej scrackowany bootloader. Sugeruję wgrać teraz rom Global z MiFlash z trybu fastboot a potem zablokować bootloadera komendą oem lock, zalogować się swoim kontem na telefonie i odblokować ponownie oficjalną metodą.

Albo wgraj MIUIPolska i korzystaj. Gdyby kiedyś były błędy np w ustawieniach to będzie oznaczało że masz scrackowany bootloader i trzeba będzie zrobić jak piszę. Błędy mogą być albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...