Skocz do zawartości

System PL Redmi Note 4X


matias988

Rekomendowane odpowiedzi

mi przyszedł niedawno rn 4x od golwaya - wersja global stable V8.1.15.0.MCFMIDI (MIUI8)

w opcjach programistycznych pisze mi Mi unlock status: this device is unlocked

 

https://scr.hu/D7K0dl

Czyli telefon jest odblokowany ale nieoficjalna metoda? Moge wgrywac juz bezpośrednio miui polska czy odblokować oficjalna metoda?

Edytowane przez arekss16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gwarancji, że kiedyś nie będzie podobny błąd FC co na kenzo ze scrackowanym bootloaderem co jak widać ma miejsce teraz w następnym Note. Chyba lepiej by było wgrać rom MiFlash i zablokować bootloader z fastboota i odblokować ponownie oficjalną metodą.

Z Mi5

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popelnilem blad w kolejnej sztuce 4x (od goldwaya), poniewaz najpierw zablokowalem bootloader z komendy oem lock, potem cos mnie podkusilo, zeby nie wgrywac deva tylko zaktualizowalem przez wifi do global stable do 8.1.15 i tam nie idzie zdjac blokady oficjalna metoda, nie dziala oczywiscie fastboot, edl ani po komendach ani po kablach deep flash (kombinacja z bialym i czarnycm tez). Nie mozna zmienic przez updater na zaden inny soft. Mozna jeszcze sprobowac jedna metoda - http://en.miui.com/thread-536553-1-1.html. Nie podjalem sie tego, bo nie mam obecnie narzedzi do sciagania obudowy, a przy plastikach na gorze i na dole mozna podwazyc, a po bokach gdzie jest metal ciezko to idzie i nie chce wygiac metalu. Podsumowujac, aktualizacja do 8.1.15 global stable ogranicza dosc mocno dalsze kroki, chyba, ze w koncu uda sie odblokowac na tym sofcie oficjalna metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:

Zostaw. Zrób downgrade do 8.1.10 gdzie działa EDL. Potem wgrasz MiFlash z global dev na Androida 6. A potem jeszcze będzie ota do 7.0. Na tym się odblokuje. Dziś to zrobiłem.

Z Mi5


 

Moze glupie pytanie, ale jak zrobic downgrade? Po prostu przez updater?

Edytowane przez kamilegia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś przyszedł właśnie mój pierwszy Xiaomi (Redmi Note 4X) od Goldway, wersja  MIUI GLOBAL Stabilna 8.2.2.0 (MCFMIDL), więc jeżeli się nie mylę nie jest to syfmiui :).

W opcjach programistycznych widnieje informacja że "Stan odblokowania Mi - Odblokowane", ale wyżej ktoś napisał że jest to nieoficjalna metoda, czyli rozumiem że nie dobrze - można to jakoś sprawdzić?. 
Jeżeli dobrze rozumiem to muszę teraz  zrobić downgrade (czy tylko chiński PC SUITE to umożliwia? czy też może być wersja angielska), a potem Miflash i wgraćglobal dev tak?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie działa super. Ale czytałem że "global dev" i "miui polska"  lepsze. Więc chciałbym zmienić system. Dodatkowo jeżeli dobrze zrozumiałem Pana Acid'a sposób odblokowania bootloadera przez Goldwaya może powodować błąd (błąd FC który występował na kenzo) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dawideo napisał:

Dodatkowo jeżeli dobrze zrozumiałem Pana Acid'a sposób odblokowania bootloadera przez Goldwaya może powodować błąd (błąd FC który występował na kenzo) 

Ale w twoim telefonie Goldway miczego chyba nie odblokowywał, bo masz oficjalny rom którego wgranie nie wymaga odblokowania. Global dev powinien się wgrać z pliku przez aktualizacje, a miuipolska, to sam musisz oficjalnie odblokować i wgrać twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich
Czy do wersji Redmi Note 4x z pasmem LTE 800 MHz (model Global) można wgrać  miuipolska/xiaomi.eu taki sam jak do wersji Chińskiej tego telefonu?


Przyłączam się do pytania, czy wersja xiaomi eu można wgrać do egzemplarza international z obsługą nadajników B20?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam nie krzyczcie na mnie , ale już pogubiłam się . Mam Redmi note 4x . Rozumiem ,że już można wgrać "polskie Miui" ?

I moje pytanie czy bazując na tych dwóch filmach z yt zrobionych przez Mister Pirzu nie uwale telefonu??

Poradnik zamieszczony tutaj jest dla mnie trochę niezrozumiały. :(

odblokowanie  bootloadera w Xiaomi

wgranie miui polska i TWRP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 21:33, Acid napisał:
Nie. Jak masz zablokowany EDL to cokolwiek robisz przez chiński MI PC Suite.

 

Z Mi5

 

a jeśli Mi Pc Suite nie widzi telefonu?? nie łączy sie z telefonem?? mój system to win 10 .

Mi pc suite każe mi zaktualizować urządzenie przed połączeniem , tylko że ja mam już aktualne. Moja wersja oprogramowania to Miui 8.2.0, stable .

Pomocy

snip_20170330235529.thumb.png.eeb93d95420119878cbd3fc6d3740d41.png

 

Edytowane

Pozwoliłam sobie kolejny raz edytować post.

Przeczytawszy kilka razy cały wątek dotarło do mnie, że mam użyć chińskiego PC Suit. Ok ogarnęłam też że wersja sytemu ma być wcześniejsza OK

Ale to dalej nie działa (tak wiele emocji to wzbudza we mnie)

Wywala mi jakiś błąd, którego nie jestem wstanie przeczytać bo jest po chińsku.

Wcześniej z pomocą poradników zawsze udawało mi się przyjąć cała zmianę sytemu.

W wolnej chwilę wkleje zrzut z moich poczynań.

 

 

snip_20170331094044.png

snip_20170331094101.png

snip_20170331094123.png

snip_20170331093915.png

Edytowane przez Mala_Mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zexon72 mam aktualnie zainstalowany MIUI staibl 8.2.2.0 , gdzie nie działa  NIC :( edytowałam swój posta dodałam zrzuty co w danej chwili chce zrobić. Proszę pomóż mi :( 

 

tak dla czystego sumienia spróbowałam unlock  , zatrzymuje się na 50 % i błąd .

@Zexon72 czy możemy przejść na prywatne wiadomości nie chce zaśmiecać wątku :) Chyba ,że ma zostać dla innych jako wskazówka ... :)

snip_20170331095417.png

Edytowane przez Mala_Mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić reset ustawień fabrycznych, to MiPcSuite nie jest Ci do tego potrzebny, chociaż możesz to zrobić i tutaj - clear data to środkowy kafelek 清除数据

Teraz dopiero widzę nowe zrzuty - spróbuj jeszcze wczytać mu recovery plik, ale nie global stable, a global developer. Jeśli to nie pomoże - pisz na PW

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam wersję international z Global Stable 8.1.15. Warto przechodzić na Global Dev ?

Jeszcze jedno - odblokowanie bootloadera powoduje jakieś negatywne skutki ? np. blokada aktualizacji OTA itp ? Pytam, bo dostałem zgodę na odblokowanie, ale na razie nie zamierzam zmieniać softu na xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Acid napisał:

No to jak nie zamierzasz mieć xiaomi.eu to temat blokady bootloadera jest nieistotny, aczkolwiek Note 4 nie ma NFC więc nie ma korzyści z posiadania go zablokowanego. Warto odblokować w razie czego. Łatwiej wtedy postawić system na nowo.

Dziękuję za odpowiedź.

A poprzez odblokowanie bootloadera nie zablokuje sobie przyszłych aktualizacji OTA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam wersję international z Global Stable 8.1.15. Warto przechodzić na Global Dev ?
Jeszcze jedno - odblokowanie bootloadera powoduje jakieś negatywne skutki ? np. blokada aktualizacji OTA itp ? Pytam, bo dostałem zgodę na odblokowanie, ale na razie nie zamierzam zmieniać softu na xiaomi.eu.

Miałem tą samą wersję, aktualizacja się nie wyszukiwała żadna, a na en.miui.com była nowsza wersja. Ściągnąłem i zainstalowałem z pliku zip normalnie z apki. Wstępnie widać lepsze zarządzanie energią, zobaczymy jak przez noc, bo na tym 8.1.15 w nocy leciał tylko 1%

Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tpawel napisał:


Miałem tą samą wersję, aktualizacja się nie wyszukiwała żadna, a na en.miui.com była nowsza wersja. Ściągnąłem i zainstalowałem z pliku zip normalnie z apki. Wstępnie widać lepsze zarządzanie energią, zobaczymy jak przez noc, bo na tym 8.1.15 w nocy leciał tylko 1%

Znalazłem klika tematów na en.miui.com, że właśnie na tym 8.2.2.2 strasznie bateria leci...

Potestowałeś to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...