Lalo

Jak sprawdzić czy nasz Xiaomi jest oryginalny.

Recommended Posts

od razu się przyznam - kupiłem tel. w aze.com.pl na black-friday. 

no i mam za swoje ;-)

Weryfikacja na stronie: https://jd.mi.com wychodzi negatywnie. ;-( jednoznaczne info, ze telefon nie jest ich produkcji.

wg strony http://www.mi.com/verify/#imei_en wpisywałem dane z pudełka po zakupie i było ok, teraz wpisałem z telefonu i wynik: "Your IMEI doesn't exists, please verify and enter code" 

Wg CPU-Z, AnTuTu, AIDA64 BasMark OSII i X wyniki ok ...

Sprzedawca nie odniósł się do negatywnym wyników sprawdzenia, twierdzi, że tel. oryginalny i żebym sobie pisał do "chińczyków" to potwierdzą ... ale prawdę mówiąc nawet nie wiem na jaki adres miałbym pisać .

Telefon w zasadzie chodzi ok, jedyny problem to czytnik linii papilarnych, działa jak chce no i na zewnątrz przy temperaturach w okolicy zera, (chodź i paru na plusie też) nie idzie napisać maila ... tel. robi co chce 

Please enter your IMEIPlease enter the correct IMEIYour IMEI doesn't exist, please verify and enter again

dzięki za uspokojenie ;-)

tylko dlaczego oficjalne oprogramowanie do weryfikacji jednoznacznie podaje, że to nie jest oryginalny produkt ? 

("  Device Model设备型号、Product Model components do not match factory specifications. They may have been altered or manufactured by an unauthorized third-party. ")

Edited by vonda

Jeśli nie wierzysz to flashuj jakieś miui. Jeśli wejdzie to na 100% masz oryginał( i tak masz na 100%)

Wysłane z Lenovo P2

aż tak zdesperowany nie jestem ;-) 

musiałbym się dobrze wczytać żeby czegoś nie zepsuć przy zmianie oprogramowania, a z czasem słabo. No i póki działa ok to wole nie "poprawiać" ...

• Like 1

Dnia 6.02.2017 o 17:30, vonda napisał:

od razu się przyznam - kupiłem tel. w aze.com.pl na black-friday. 

no i mam za swoje ;-)

Weryfikacja na stronie: https://jd.mi.com wychodzi negatywnie. ;-( jednoznaczne info, ze telefon nie jest ich produkcji.

wg strony http://www.mi.com/verify/#imei_en wpisywałem dane z pudełka po zakupie i było ok, teraz wpisałem z telefonu i wynik: "Your IMEI doesn't exists, please verify and enter code" 

Wg CPU-Z, AnTuTu, AIDA64 BasMark OSII i X wyniki ok ...

Sprzedawca nie odniósł się do negatywnym wyników sprawdzenia, twierdzi, że tel. oryginalny i żebym sobie pisał do "chińczyków" to potwierdzą ... ale prawdę mówiąc nawet nie wiem na jaki adres miałbym pisać .

Telefon w zasadzie chodzi ok, jedyny problem to czytnik linii papilarnych, działa jak chce no i na zewnątrz przy temperaturach w okolicy zera, (chodź i paru na plusie też) nie idzie napisać maila ... tel. robi co chce 

Please enter your IMEIPlease enter the correct IMEIYour IMEI doesn't exist, please verify and enter again

mi to samo pokazuje 

a najlepsze jest to ze opakowanie to rn3 kate a telefon podobno kenzo to sa dopiero jaja ten sam sprzedawca

Czy mogą być podróbki Mi5? Jak wtedy sprawdzić? Mam kolegę, któremu też to samo się pokazuje (Your IMEI doesn't exist...). W Antutu wyniki się zgadzają, a nawet są lepsze.

Kupiłam ostatnio na allegro mi5 i weryfikujac go na stronie producenta wyplulo komunikat "imei doesn't exist". Jednoznacznie mogę założyć, ze to podróbka?

Ale skąd ta pewność, ze nie ma podróbek? I czy w związku z tym nie powinno na stronie rozpoznawać imei?

Bo komunikat, ze imei nie istnieje nie jest zbyt pozytywny.

Guest
1 godzinę temu, lavie napisał:

Ale skąd ta pewność, ze nie ma podróbek? I czy w związku z tym nie powinno na stronie rozpoznawać imei?

Bo komunikat, ze imei nie istnieje nie jest zbyt pozytywny.

Nie spotkalem sie z podrobkami i jesli podrabiaja to raczej z tego co widzialem to glownie akcesoria nie telefony.

No dobrze, to w jaki sposób można uzasadnić to, ze na stronie producenta imei nie istnieje?

Chciałabym wierzyć, ze to oryginał, bo odsylanie mnie nie bawi.

6 minut temu, lavie napisał:

No dobrze, to w jaki sposób można uzasadnić to, ze na stronie producenta imei nie istnieje?

Mechanizm sprawdzania IMEI na stronie jest bardzo zwodniczy. Potrafi podać, że IMEI nie istnieje, za drugą próbą, że wszystko OK, a czasem przy pierwszej próbie sprawdzenia wyrzucić komunikat, że kilkukrotnie sprawdzano to urządzenie. 

@Acid, jest pierwszym i jak na razie jedynym serwisantem (mam nadzieję, że się nie obrazi o ten przydomek ;)) Xiaomi w Polsce (no, może poza oficjalną siecią dystrybucji), więc śmiało możesz jego opinii zaufać. Jeśli on pisze, że nie ma podróbek Mi5, to tak właśnie jest.

1 godzinę temu, siara1899 napisał:

Co jeśli na opakowaniu telefonu nie ma tej zdrapki, tzw. "authentication label"?

Raczyłeś chociaż przejrzeć kilka postów w tym wątku? Oczywiście nie..

Gdybyś przejrzał, wiedziałbyś, że Xiaomi od dawna nie stosuje zdrapek.

Cały czas powtarzam: lenistwo i niedbalstwo są najczęstszymi przyczynami tragedii...

Skoro strona producenta telefonu pokazuje, że to ich telefon, to czemu masz wątpliwości?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Według aplikacji Mi Verification również nie jest tu urządzenie Mi. Dlatego się zastanawiam, nawet jak imei pokazuje, że to ten telefon.