Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy nasz Xiaomi jest oryginalny.


Lalo

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym zapytać jak sprawdzić power bank xaomi 16000 mah ponieważ wchodząc na stronę http://www.mi.com/verify/#secur_en

wpisując kod ze zdrapki wyskakuje mi ze byl sprawdzany ponad 36 tys. razy dodatkowo jak nim trochę poruszam to tak jak by w nim latało oraz jak podłączyłem kabel do gniazda usb i mini usb to świeci się dioda (lecz po podłączeniu powerbanka do np. laptopa 1 świeci 2 mruga) dodam ze zaladowalem go do pełna i już nic się nie świeci jak podłączam 2 końcówki tylko martwi mnie te 36 tys razy ze był sprawdzany  i nie wiem czy jest to podróbka czy oryginał kupiłem go na allegro dodam ze usb są białe a napisy z tylu są przejrzyste

czyżby byłaby to jakaś dobra podróbka? czy raczej oryginał

Edytowane przez kefir001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez jd.mi.com wysypuje się download 404 Not Found.

Zdrapki są już nieaktualne.

Natomiast ten recovery mi się pojawia ale chciałbym w jeszcze jakiś sposób upewnić się, że nie mam podróbki, jakieś porady? Czy poczekać z tą stronką bo to może chwilowe?

Cytat
  • Code: NoSuchKey
  • Message: The specified key does not exist.
  • Key: antifake/antifake_10302_00.apk
  • RequestId: 2933C9037037204A
  • HostId: Os+ukV8yIhCDq9hr3l3OiTf8+e+PbzFh7ysqgu0NRMS1cx9iqqWdZbAHKUG87HJxfzQPsOgRj8s=

 

Edytowane przez Foxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

wczoraj odebrałam mojego Xiaomi Redmi 3 i chciałabym się upewnić, że nie jest podrobiony. Jak już udało mi się u Was wyczytać naklejki z kodem na tym modelu nie znajdę, a inne metody to dla mnie czarna magia :( Dosłownie jakbyście po chińsku pisali ;)

Czy znalazłby się ktoś uczynny, kto wytłumaczyłby babie jak to zrobić krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@miszaaMasz kod 20cyfrowy na opakowaniu? Jak tak to na stronie mi.com/verify możesz sprawdzić. 

Czy do redmi 3 dodaje się te 20cyfrowe kody? Bo ja na swoim nie mam, telefon kupiłem na allegro od www_PL-GSM_pl, teoretycznie mam wgrane xiaomi.eu 7.1.3 ale jak chcę wejsć w recovery to pokazuje mi obrazek podłączania komórki kablem USB. Z tego co wyczytałem znaczy to, że może być bootloader zablokowany, a bez tego nie da się wgrać żadnego romu. Więc w jaki sposób mam xiaomi.eu na komórce z zablokowanym bootloaderem? Czy ktoś wie czy to może być podróbka?

Edytowane przez Windwalker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdecydowalem sie na sprawdzenie mojego urzadzenia pod wzgledem oryginalnosci. Mam dwa numery imei i one sie zgadzaja jak wpisze *#06# oraz na kartoniku bezowym. Jednak po wpisaniu kodow na mi.com verify to ukazuje sie komunikat ze podany nr imei nie istnieje...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanując kod QR na stronie jd mi com wyskakuje blad 404 not found. Nie wiem czy olac temat bo numery IMEI w tel. i na kartoniku mogly zostac sfalszowane... Czytalem troche na ten temat i ogolnie jest to mozliwe... Glownie chodzi o bezpieczenstwo... bo jezeli ma sie nieoryginalny ezgemplarz to jest sie bardziej narazonym na atak...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta aplikacja antifake z tlumaczeniem pl z innego watku nie dziala bo wymaga aktualizacji ze strony miui.com/jianding ktora nie dziala. proba sciagniecia aplikacji z jdmicom rowniez wywala 404 not found.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
dzisiaj dotarł do mnie Xiaomi Redmi Note 3 Pro z Wersja MIUI Global 7.3.6.0.0(LHOCNDD) kupiony na banggood.com. Chciałem sprawdzić czy jest oryginalny. Wbiłem na strone http://www.mi.com/verify/#secur_en 
IMEI z pudełka zgadza sie z tym na naklejce telefonu oraz z tym w systemie. Natomiast S/N na pudełku jest w formie 12345/12345678 natomiast w telefonie w Ustawienia> Informacje o telefonie>Numer seryjny jest w formie 1abc234d. Na podanej wyżej stronie wpisałem IMEI i S/N z pudełka i wyskoczyło mi dziwna informacja - brak info ile razy sprawdzany numer

2.png
Próbowałem tą aplikacje do sprawdzania pobrać ale nie udalo mi sie :/

Edytowane przez chytruseq89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
dzisiaj dotarł do mnie Xiaomi Redmi Note 3 Pro z Wersja MIUI Global 7.3.6.0.0(LHOCNDD) kupiony na banggood.com. Chciałem sprawdzić czy jest oryginalny. Wbiłem na strone http://www.mi.com/verify/#secur_en 
IMEI z pudełka zgadza sie z tym na naklejce telefonu oraz z tym w systemie. Natomiast S/N na pudełku jest w formie 12345/12345678 natomiast w telefonie w Ustawienia> Informacje o telefonie>Numer seryjny jest w formie 1abc234d. Na podanej wyżej stronie wpisałem IMEI i S/N z pudełka i wyskoczyło mi dziwna informacja - brak info ile razy sprawdzany numer
2.png
Próbowałem tą aplikacje do sprawdzania pobrać ale nie udalo mi sie :/

Opanuj się. Jest z banggood. Nic nie sprawdzaj - jest oryginalny. Telefon z ibg też byś sprawdzał czy jest oryginalny?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.
Ponieważ ja również miałem problem ze sprawdzeniem autentyczności zakupionego telefonu,
a większość powyższych metod już nie działa, proponuję aplikację Antutu Officer do pobrania z Google Play.
Instalujemy, następnie wchodzimy na stronę http://y.antutu.com i z poziomu aplikacji skanujemy kod z monitora.
Kilka sekund i otrzymujemy informację czy telefon jest oryginalny.
Może to komuś pomoże... :-) a Antutu wydaje się być zaufany...

Dodatkowo telefon przyszedł mi z wersją softu V8.0.1.0.0 LHOMIDG
nie było dostępnej żadnej aktualizacji z pozycji telefonu, dlatego
wszedłem na stronę: http://en.miui.com/download-301.html
Pobrałem najnowszy soft V8.0.5.0.LHOMIDG (MIUI8)  i go zainstalowałem.
Myślę, że gdyby mój telefon był podróbką to to oprogramowanie nie zainstalowało by się..
Jeśli się mylę, proszę niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

Edytowane przez Fe22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2016 o 16:28, Redmi2 napisał:

 

Weryfikacje sprzetu mozna sprawdzic za pomoca 2 stron. Jedna to sam wpisujesz imei i serial number lub kod jak wspomnial kolega wyzej(tyle ze nowe nir maja kodu zdrapki)

 

A drugie to za pomoca apki zainstalowanej na telefonie.

1. Na tej stronie za pomoca kodu zdrapki albo imei i s/n

b3e5f5748b13e7a91720e3d304dbcd90.jpg

2. A tu za pomoca apki verifity

b533e36af3756b7cfb3327dd4cb83a39.jpg

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ten obrazek nie oznacza ze jest btl zablokowany a jedynie brak recovery( mi recovery lub twrp)

Pokaz ustawienia info o tel to powiem czy syfiaste miui czy oryginalne xiaomi.eu

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

Screenshot_2016-10-31-18-25-26_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 minut temu, Redmi2 napisał:


S/N to numer seryjny i masz go na pudelku, tam tez masz podany imei i meid

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Możesz podesłać foto ? to nr.pod zdrapką ?

Sprawdziłem Imei tutaj: http://www.imei.info/

i pokazało że Xiaomi,to chyba dobrze ?

Edytowane przez Przemass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, zakupiłam redmi note 3 pro od użytkowanika pl-gsm-pl. Chciałam się upewnić, czy jest oryginalny, wykorzystałam takie metody:

1. Test antutu wykazał ~76000pkt, specyfikacja techniczna się zgadza.
2. Nie za bardzo wierzę w wiarygodność, ale antutu officer przeszedł pozytywnie
3. Na chińskiej stronie do weryfikacji wg imei i sn wyszło tak, jak w załączniku  [brak zdrapki]
4. Na stronie anglojęzyczniej to co w drugim załączniku
5. Mi verification - tu miałam problem, aplikacja nie skanowała kodu qr i nic się dalej nie działo
6. Mam zainstalowany miui 8.0 global wersja stable wszystko w języku polskim [8,0,1,0,0(LHOMIDG)]
7. Udało mi się włączyć fastboot i wyskoczył obrazek serwisowanego robocika (o ile to ma znaczenie), kiedy uruchamiam w trybie recovery wyświetla się tylko czeny ekran z rysunkiem telefonu i kabla, nie wiem co dalej. Nie odblokowałam bootloadera jeszcze.

PS.  Sklep play działa i wszystko jest po polsku

 

Co więcej mogę zrobić zanim odblokuję bootloader i czy radzicie wgrać MIUI Polska mimo, że 8.0 global wydaje się ok i nie widzę jeszcze nic w łąmanej polszczyznie?

Pozdrawiam

xiaomi screen.png

xiaomi screen 2.png

Edytowane przez Gos91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:


 Radze wgrac stable lub dev miflashem z flash all w trybie edl. Do tego nie musisz odoblokowywac btl.
I wtedy mi verifity pokaze Ci wynik..

 

PRzepraszam, ale póki co jest to dla mnie nie do ogarnięcia, czy jest gdzieś poradnik jak to zrobić? Najleszy byłby taki, jak instrukcja w ikei, której nie da się nie skumać :P

 

Ogólnie chodzi o ten proces?

 

Edytowane przez Gos91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, który link działa?

Może od początku.

Kupiłem MI4c niestety w dodatku na fakturę od sprzedawcy z tego wątku:

ale w chwili obecnej, ma pozdejmowane z oferty. Ciągle natomiast przy innych słuchawkach powołuje się na gwarancję Micenter Wrocław.

Apka , którą wgrałem celem weryfikacji przy uruchamianiu próbuje bezskutecznie, się aktualizować. Imei w systemie, na opakowaniu i zweryfikowany metoda 1 -niby ok.

Martwi mnie kiepska (trochę jak z kibelka) jakość rozmów i metalicznie podzwaniająca słuchawka podczas rozmowy oraz -moim zdaniem - fatalna jakość odtwarzania muzyki na głośniku głównym. Słuchawek nie przetestowałem.

Narzędzia->aktualizacje->uruchom recovery otrzymuję to:

DSC_0086.JPG

I w niczym, to nie przypomina obrazka z metody 3. od Lalo

Po 2-3 sekundach pojawia się ta kłudeczka i tel. się zawiesza. Długo power powoduje jakieś optymalizację i aktualizację.

Koledzy co robię źle, bardzo proszę o pomoc. Chciałem dołączyć do grona wyznawców, ale to chyba  mnie przerasta.

Jak zweryfikować oryginalność urządzenia.

Pomoże ktoś "przejść niewidomemu przez ulicę"

Edit.

Słuchawki przetestowałem...raczej lichutko, ale może słuchawki kiepskie.

Edytowane przez umretu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2017 o 21:08, umretu napisał:

a, który link działa?

Może od początku.

Kupiłem MI4c niestety w dodatku na fakturę od sprzedawcy z tego wątku:

ale w chwili obecnej, ma pozdejmowane z oferty. Ciągle natomiast przy innych słuchawkach powołuje się na gwarancję Micenter Wrocław.

Apka , którą wgrałem celem weryfikacji przy uruchamianiu próbuje bezskutecznie, się aktualizować. Imei w systemie, na opakowaniu i zweryfikowany metoda 1 -niby ok.

Martwi mnie kiepska (trochę jak z kibelka) jakość rozmów i metalicznie podzwaniająca słuchawka podczas rozmowy oraz -moim zdaniem - fatalna jakość odtwarzania muzyki na głośniku głównym. Słuchawek nie przetestowałem.

Narzędzia->aktualizacje->uruchom recovery otrzymuję to:

DSC_0086.JPG

I w niczym, to nie przypomina obrazka z metody 3. od Lalo

Po 2-3 sekundach pojawia się ta kłudeczka i tel. się zawiesza. Długo power powoduje jakieś optymalizację i aktualizację.

Koledzy co robię źle, bardzo proszę o pomoc. Chciałem dołączyć do grona wyznawców, ale to chyba  mnie przerasta.

Jak zweryfikować oryginalność urządzenia.

Pomoże ktoś "przejść niewidomemu przez ulicę"

Edit.

Słuchawki przetestowałem...raczej lichutko, ale może słuchawki kiepskie.

Pierwsza sprawa, kazdy mi4c ma na pleckach naklejke z s/n i imie czy bylo tam cos takiego? Jesli nie czy gdziekolwiek na pudelku byly te informacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

posiadam Redmi 4 PRO , udało mi się zrobić w końcu sprawdzanie MiVerification app, wynik jak na zdjęciu poniżej. Chciałem upewnić się u bardziej doświadczonych userów, że jest to oryginał- jedyne co mnie martwi to napis Redmi 4 a nie Redmi 4 Pro/Prime- ale dopuszczam możliwość, że oprogramowanie widzi go po prostu jako Redmi 4- tak jak w ustawieniach fonu?

Brakło mi tej informacji w wątku, więc uzupełniam- jeśli ktoś chciałby zrobić weryfikację z użyciem apki MiVerification to niestety download ze strony https://jd.mi.com/
nie działa (wyskakuje 404 not found) - trzeba ściągnąć sobie apkę na kompa z innego miejsca w formie pliku .apk np. http://xiaomitips.com/download/mi-verification-app-apk/   a następnie wgrać ją na telefon i zainstalować- instrukcja tutaj: https://artykuly.softonic.pl/jak-zainstalowac-aplikacje-na-android-z-pliku-apk

Za podany link do ściągnięcia .apki nie odpowiadam- lecz mój antywirus (360 total security) niczego nie wykrył.

VERIFY.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...