Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy nasz Xiaomi jest oryginalny.


Lalo

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.03.2016o19:23, Menntu napisał:

Witam. Mam problem ze sprawdzeniem swojego telefonu. Dziś do mnie dotarł mój R3, zamówiony był z allegro. Na opakowaniu, w środku ani nigdzie nie moge znaleźć 20-to cyfrowego ciągu liczb. Wszystki ciągi mają od 13 do 16 cyfr. W opakowaniu nie mam żadnej zrapki ani nic takiego na czym jest zapisane jakiś kod. W instrkucji tez nic nie ma.

Wersja to MIUI Global 7.1 (stabilna) 7.1.91.99(LHPCNCK)

(Gdy wchodze w aktualizacje wyskakuje "Sprawdź dostępność aktualizacji na MIUIPolska.PL)

IMEI sie zgadza, sprawdziłem go też na numberingplans.com. Pokazało, że wygląda spoko, ale nie mają danych o tym telefonie...

Ktoś coś? ;/

Nie masz nigdzie na pudełku takiej nalepki:

mi-power-bank-code.jpg

Zdrap szare pole - tam powinien być kod.

Edytowane przez szczuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2016 o 13:47, andrus napisał:

witam,

security code kod z opakowania sprawdzany przeze mnie na srtonie www.mi.com/verify/ sprawdzany 1345 razy 

MIUI 7 by xiaomi.eu 55.11.19(rozwojowa)

słabo działa głośnik rozmów (bardzo cichy pomimo ustawienia na maxa) 

Wg mnie podróba. Co sądzicie ? 

oddaję go w poniedziałek sprzedawcy 

Veryfikacja1.jpg

Czy możesz już ujawnić nazwę tego użytkownika allegro i napisać, jak poszła procedura zwrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić RedMi Note 3 PRO??

Dnia 19.04.2016 o 22:15, maxblink napisał:

Czesc, dotarl do mnie RMN3 i chcialem go zweryfikowac. Mam takie info i obawy ze to podjebka. Na czerwono zamazalem kawalek imei;)

rmn3pro.png

Co to za stronka na której go próbowałeś zweryfikować??

Edytowane przez jack78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2016 o 22:15, maxblink napisał:

Czesc, dotarl do mnie RMN3 i chcialem go zweryfikowac. Mam takie info i obawy ze to podjebka. Na czerwono zamazalem kawalek imei;)

rmn3pro.png

Masz napisane jak byk że dane z telefonu które zostały sprawdzone nie pokrywaja sie z danymi fabrycznymi dla tego telefonu.

Przełączyłeś tryb baterii jak trzeba?

Gdyby był lipny miałbyś taki ekran - 175221kkfskfkgggsk3dmc.jpg

 

1 godzinę temu, jack78 napisał:

Jak sprawdzić RedMi Note 3 PRO??

Co to za stronka na której go próbowałeś zweryfikować??

http://en.miui.com/thread-98838-1-1.html

Edytowane przez newelco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2016 o 12:00, newelco napisał:

Masz napisane jak byk że dane z telefonu które zostały sprawdzone nie pokrywaja sie z danymi fabrycznymi dla tego telefonu.

Przełączyłeś tryb baterii jak trzeba?

Gdyby był lipny miałbyś taki ekran - 175221kkfskfkgggsk3dmc.jpg

 

http://en.miui.com/thread-98838-1-1.html

O co chodzi z tym trybem baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mój pierwszy wpis na forum i zaczyna się od pytania.

Wczoraj otrzymałam zamówiony Redmi 3 i nie ma tam żadnej zdrapki na opakowaniu, ale z tego co wyżej przeczytałam, w tym modelu zdrapek nie ma. Chciałam po imei sprawdzić, ale na stronę http://order.xiaomi.com/service/imei również nie mogę się dostać od wczoraj, nie wczytuje się, wiec pojawił się niepokój, jak mogę zweryfikować autentyczność telefonu?

Telefon zamawiałam na allegro i w ustawieniach wersja MIUI jest: MIUI by xiaomi.eu 7.1 (stabilna). Włączyłam język polski i wszystko śmiga. Czy działajaca wersja MIUI po polsku gwarantuje autentyczność, czy jeszcze powinnam w inny sposób potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli na smartfonie jest oprogramowanie China Stable powiedzmy w wersji V7.2.1.0.LXKCNDA a aktualizator wykrywa i instaluje:  V7.3.1.0.LXKCNDD to też można powiedzieć, że jest oryginalny?

To pytanie tak tylko z ciekawości. Wyczytać można, że wgranie MIUI Polska weryfikuje oryginalność. A jak jest ze Stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, Redmi2 napisał:

A jakie klawisze wyciskasz na fastboot?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Wchodzę do aktualizacji i uruchamiam w trybie recovery. Teraz w domu zdrapałem zdrapkę dwa razy i pokazało mi za pierwszym że pierwszy raz ktoś wklepuje kod. Za drugim że drugi. Wpisałem na stronie razem z IMEI i SN. Wyskoczyło mi to. Ktoś może pomóc stwierdzić czy oryginalny?

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Johnnatan
Więcej szczegółów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy, czy na opakowaniach Redmi Note 3 jest zdrapka z kodem? Sprzedałem właśnie na Allegro swój smartfon (kupiłem w zamian Mi5, hehe), ale Kupujący domaga się kodu spod zdrapki. A zdrapki niet :( Telefon kupiony na początku stycznia, wgrany ROM xiaomi.eu, jest fastboot, bootloader odblokowany... Jak udowodnić gostkowi autentyczność produktu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, zamówiłem redmi note 3 PRO i chciałem zapytać czy posiadaja one zdrapkę z kodem weryfikacyjnym? A jak nie to sprawdzenie z tej strony da mi 100% pewności, że mam orginał albo ścierwo? 

Dnia 26.06.2016 o 13:05, homman napisał:

Strona do sprawdzania przez IMEI

Wciaz działą :

http://www.mi.com/verify/#imei_en

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zdrapek.

Aż tak xiaomi telefonów nie podrabiają.

Stare redmi note redmi 1S. Redmi note 2 się pojawiło kilka sztuk.

Mi note np.

Ale to idzie wykryć od razu prawie. Np mi note klon ma tylko 10 tyś pkt max 18 zamiast 40 50 w antutu.

 

Akcesoria tak ale szczerze to widziałem w necie może 5szt podrobionych telefonów kiedykolwiek. Nie panikuj.

Ale jak nie kupują od sprawdzonych sprzedawców tylko 2 $ taniej to wiesz... 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...