Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy nasz Xiaomi jest oryginalny.


Lalo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić czy nasz Xiaomi jest oryginalny?

Najlepiej użyć przeglądarki Chrome oraz za każdym razem użyć tłumacza strony.



1. Sprawdzenie oryginalności telefonu za pomocą S/N oraz nr IMEI:

http://order.xiaomi.com/service/imei


2
2. Sprawdzenie oryginalności telefonu za pomocą kodu spod zdrapki:

http://order.xiaomi.com/service/scode


2
3. Sprawdzenie oryginalności wchodząc w recovery poprzez (aktualizacje, uruchom w recovery) powinno być widoczne MiRecovery.

zy438smnn6vc_t.jpg

xk8swgr7513k_t.jpg

 

Wiecej info: http://en.miui.com/thread-19798-1-1.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wtam

 

Kilka dni temu przyszedł mój długo oczekiwany NOWY mi2s 32GB zakupiony od jednego ze sprzedawców allegro. Telefon miał już zinstalowaną wersję pl - nie aktualną. Mam wątpliwości co do jego oryginalności, a mianowicie:

 

- 20 cyfrowy kod nie potwierdza jego oryginalności tzn. taki kod był wcześniej wpisywany 110 razy :/

- kabelek usb posiada logo MI

- aplikacja antifake wskazuje inny procesor

 

Na plus tzn. za oryginalnością przemawia w mojej opini to, że wchodzi w Mi-Recovery z wyłączonego telefonu.

Z pulpitu poprzez Aktualizacje zainstalowałem bez najmniejszego problemu Rom 4.12.5 (pl). W antutu benchmark miał nieco ponad 30 000, w 3Demark nieco ponad 9000

 

Po Nr IMEI i SN -rozpoznało niby ok, że to mi2s 32 GB proso

 

Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Mogę napisac więcej informacji

 

POZDRAWIAM

Edytowane przez Walther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, tak czytam forum bo planuje jakiś telefon zakupić. Jakiś czas temu zakupiłem powerbanka i tam była strona do wpisania kodu: chaxun.mi.com

w tym wątku znów jest całkiem inna, na allegro z telefonu który obserwuję jest: www.mi.com/veryfi, która z tych stron jest prawidłowa, a może wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, znajoma kupiła power bank 10400. Nie mogę go sprawdzić po kodzie że zdrapki, a mianowicie jak wpisuje wynik działania to nic się nie dzieje tylko wyskakuje nowe dzialamie w okinku z captcha. 

Jakieś sugestie?

mam pewne wątpliwości co do oryginalnosci, a wygląda to tak, zacjowuje się jak oryginał, ale mapisy 10400 i cała reszta są wyraźne, przycisk włączenia jest krzywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oba linki z pierwszego posta nie działają (przekroczono limit czasu oczekiwania). Natomiast w przypadku trzeciego sposobu pokazuje się TWRP w wersji 2.8.7.1 - co to oznacza?

Dodam jeszcze że telefon kupiony od polskiego sprzedawcy na allegro, z wgranym MIUI Polska. Mam co prawda Google Play apkę, ale po wejściu do niej wywala mi błąd podczas wpisywania frazy w wyszukiwarce

EDIT:

z tego linku wynika że instalacja TWRP jest konieczna w przypadku modeli z fabrycznym Andkiem 5, więc sposób trzeci nie zadziała w przypadku telefonów kupionych od pośredników z wgranym już MIUI Polska (a czy innymi tu już brak mi wiedzy)

Edytowane przez madstorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem MI4 od polskiego sprzedawcy. Kod ze zdrapki wpisany na mi.com/verify dał wynik, że sprawdzam Mi Mobile Phone, oraz, że kod był sprawdzany 105 razy. Zdrapka była nie naruszona. Co o tym sądzić? 

Polski soft mam już wgrany przez sprzedawcę, piszecie wyżej, że wgranie polskiego softu od muimui Polska weryfikuje oryginalność telefonu. Jak poznać czy to właśnie ten soft mam wgrany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisanie w Ustawienia > Informacje o telefonie > Wersja miui > Powinno być by miuipolska.pl ja akurat mam xiaomi.eu Acid nie zmienił w ostatniej wersji na mój tel. 58b390687044aba6371073ee23b1a2b8.jpg

Z naklejka dziwne u mnie pierwszy raz sprawdzałem ale kupiłem na ibuygou.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MI4 od polskiego sprzedawcy. Kod ze zdrapki wpisany na mi.com/verify dał wynik, że sprawdzam Mi Mobile Phone, oraz, że kod był sprawdzany 105 razy. Zdrapka była nie naruszona. Co o tym sądzić? 

Polski soft mam już wgrany przez sprzedawcę, piszecie wyżej, że wgranie polskiego softu od muimui Polska weryfikuje oryginalność telefonu. Jak poznać czy to właśnie ten soft mam wgrany?

Wrzuć Miuipolska na kartę i spróbuj zaktualizować przez aplikacje aktualizacje. Polski język to niekoniecznie Miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

security code kod z opakowania sprawdzany przeze mnie na srtonie www.mi.com/verify/ sprawdzany 1345 razy 

MIUI 7 by xiaomi.eu 55.11.19(rozwojowa)

słabo działa głośnik rozmów (bardzo cichy pomimo ustawienia na maxa) 

Wg mnie podróba. Co sądzicie ? 

oddaję go w poniedziałek sprzedawcy 

Veryfikacja1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze sprawdzeniem swojego telefonu. Dziś do mnie dotarł mój R3, zamówiony był z allegro. Na opakowaniu, w środku ani nigdzie nie moge znaleźć 20-to cyfrowego ciągu liczb. Wszystki ciągi mają od 13 do 16 cyfr. W opakowaniu nie mam żadnej zrapki ani nic takiego na czym jest zapisane jakiś kod. W instrkucji tez nic nie ma.

Wersja to MIUI Global 7.1 (stabilna) 7.1.91.99(LHPCNCK)

(Gdy wchodze w aktualizacje wyskakuje "Sprawdź dostępność aktualizacji na MIUIPolska.PL)

IMEI sie zgadza, sprawdziłem go też na numberingplans.com. Pokazało, że wygląda spoko, ale nie mają danych o tym telefonie...

Ktoś coś? ;/

Edytowane przez Menntu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...