Skocz do zawartości

Brak wibracji przy odblokowaniu ekranu.


ricfour

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie tak dawno stałem się szczęśliwym posiadaczem redmi 4 pro. Zamówiłem z ali od goldway, kurier po 2 tygodniach zapukał do drzwi. Gratis jeszcze folia na ekran i silikonowy case. Dostałem go z oryginalnym globalem. Odblokowałem od razu bl i wgrałem nowy soft od miui polska. Wszystko niby działa. Wgrałem dokładnie MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.2.24 (rozwojowa). Wersja androida to 6.0.1 MMB29M. Do tego od razu root i wgrane dodatki od miui polska. I teraz pytanie. Na globalu przy odblokowywaniu telefonu odciskiem palca była krótka wibracja, że telefon jest odblokowany. Jeśli czytnik nie odczytał odcisku pojawiała się dłuższa wibracja. Czy da się też tą opcję włączyć w tym romie od miui polska, ponieważ wibracja pojawia mi się tylko gdy czytnik nie odczyta palca a jeśli odczyta to odblokowuje, ale bez żadnego sygnału zwrotnego co było fajne w globalu. No i czy da się też zmienić animację przy odblokowywaniu i blokowaniu ekranu? Głównie chodzi o usunięcie tego efektu "wygaszania" ekranu.

Druga sprawa to jak się nazywa w systemie ta klawiatura Xperia, która miała się zainstalować z dodatkami? Bo u siebie widzę albo klawiaturę od google, albo klawiatura miui. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ricfour napisał:

Druga sprawa to jak się nazywa w systemie ta klawiatura Xperia, która miała się zainstalować z dodatkami? Bo u siebie widzę albo klawiaturę od google, albo klawiatura miui. Tak ma być?

Co do włącznika wibracji przy odblokowaniu palcem - nie wypowiem się, aczkolwiek w MIUI Polska/EU - z tego co kojarzę, był. Robiłeś wipe cache i Dalvik/ART w TWRP? Może pomóc. Jeśli nie, to pokusiłbym się o wipe all (bez "system") w TWRP,. Zgraj sobie tylko wcześniej dane z telefonu, bo zostaną w trakcie operacji wykasowane,

Co do klawiatury, to tak. Dotychczasowa klawiatura Xperia to klawiatura MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon jak na razie jest jako drugi nie używany ze względu właśnie na to, że chce w nim wszystko zrobić tak jak chce więc żadnych ważnych danych tam nie ma i mogę robić wszystko łącznie z wgraniem od nowa wszystkiego. Z tego co pamiętam po instalacji romu i dodatków i roota nie robiłem wipe cache. Jedynie zrobiłem naprawę uprawnień w TWRP tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...