Skocz do zawartości

Mi MIX - ROM global stable


PanPreza

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

Dostałem dzisiaj swojego Mixa od goldiego i mam zagwozdkę. Prosiłem ich by nie instalowali swojego syfiastego romu i zostawili oryginalny. Jednakże sprawdziłem, że jest w info global stable 8.0.8.0.0 (MAHCNDI). Przekonany byłem, żę na Mixa nie ma globala. Ktoś może rozwieje te wątpliwości, że to nie jest syfrom od goldiego?

Część rzeczy i tak nie jest po Polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Acid ma serwis tak? No to wypełniasz formularz, pakujesz z telefonem do paczki, wysyłasz kurierem. Acid pomaga i za pomoc wysyła Tobie fakturę na maila :) Cena pomocy jest taka, że nie warto mi sie meczyć z kombinowaniem samemu.

Edytowane przez PanPreza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem ci info na pr

19 godzin temu, PanPreza napisał:

Acid ma serwis tak? No to wypełniasz formularz, pakujesz z telefonem do paczki, wysyłasz kurierem. Acid pomaga i za pomoc wysyła Tobie fakturę na maila :) Cena pomocy jest taka, że nie warto mi sie meczyć z kombinowaniem samemu.

Wysłałem ci info na pr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak Global Beta to oficjalne. Aczkolwiek wersja będzie już trochę stara, jak chcesz to aktualizuj do najnowszego Global Beta albo instaluj sobie Global Stable bądź Xiaomi.eu, decyzja należy do ciebie ;) przy przechodzeniu z Dev na Stable musisz korzystać z Miflash, więc sprawdź czy masz odblokowany bootloader.

tapnięte z Redmi 4a

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam oryginalna appka aktualizacji potrafi zrobić update ze starego Global Dev na świeże Global Stable bez żadnego problemu (trzeba ściągnąć całą paczkę tak jak się to robi przy MIUIPolska). Na Global Stable będzie Ci hulać Android Pay bez Magiska i innych kombinacji (a ja się trochę u siebie z tym użerałem aby zaczęło działać).

Parę dni temu pojawił się Global Stable na MIUI9 dla Mi Mixa (1) - http://en.miui.com/download-317.html#471

Ja przeszedłem jakiś czas temu z poprzedniego Global Stable (MIUI8) na Stabilną wersję MIUIPolska (na MIUI9) - i niestety w MIUI9 brakuje kilku ważnych rzeczy dla MIXa:

1) wycięto opcję ręcznego wyciągania i chowania paska przycisków (jest za to beznadziejne autoukrywanie, które nie działa np. przy pisaniu smsów);

2) nie ma już opcji dodatkowego guziczka na dolnym pasku do aktywowania asystenta dotyku.

Obie rzeczy były przydatne na Mixie, pierwsza pozwalała używać czarnych motywów bez widocznego jasnoszarego paska - którego czasem nie da się ukryć, a skrót do asystenta pozwalał efektywnie używać i ukrywać asystenta dotyku... Jeżeli też używasz tych dwóch opcji to nie poważnie bym zastanowił się nad przejściem na MIUI9, bo mnie ich brak strasznie wkurza... (choć może chinole kiedyś ponownie je wprowadzą...)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dev na Stable przez aktualizacje? To musiałeś mieć chyba szczęście, bo normalnie to wymaga MiFlash ;p
Sprawdź czy masz odblokowany BL, jak tak to możesz zainstalować Stable przez MiFlash. Ewentualnie spróbować przez XiaoMiTool.

tapnięte z Redmi 4a

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon to co mam zrobić by go wgrać? Rom mam ściągnięty z linku powyżej od użytkownika kwisatzhaderach. Próbował wrzucić do tel. ale wyskakuję, że mam nie zgodną wersję androida i żebym spróbował przez fastloop. Możesz podpowiedzieć?

 

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć ROM pod fastboot. Kolega @kwisatzhaderach podał ci linka do wersji pod apkę Aktualizacje.

http://en.miui.com/a-234.html

Mi MIX Latest Global Stable Fastboot File...

Wypakowujesz go dwukrotnie najlepiej 7-zipem i wskazujesz ścieżkę w MiFlash. Telefon w fastboot, pod komputer i jechane.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wykrywane w telefonie.

Jak będziesz wgrywać przez fastboot to masz 3 opcje: clean all - czyści wszystko, save userdata - zachowuje ustawienia, aplikacje i dane z pamięci, clean all and lock - czyści wszystko i blokuje bootloader. Wszystko zależy od tego co wybierzesz ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...