Skocz do zawartości

Konferencja z nowym produktem od Xiaomi.


NotExist

Rekomendowane odpowiedzi

Według testów jest lepszy od 625 czyli raczej osiągnęli to co zamierzali, bo to jest procesor do telefonów serii redmi ;) także jeśli dla serii mi będzie pokroju 808-810 to już bedzie niewielki sukces. Mimo że będzie to daleka droga do konkurencji ale nie oszukujmy się jak na debiut jest całkiem nieźle

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe jak to będzie wyglądało z działaniem ich procesora na Mi5c w praktyce. Wydajność na poziomie Snapa 625 i tak do większości zadań jakie ma spełniać telefon wystarcza. Co do 28nm - też mam obawy, ale dopóki nie zobaczę jak ten procesor sprawuje się na co dzień, to wolę nie krytykować, a być optymistycznie nastawionym ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Nie dla kazdego jest ważny proc, powiedz mi jak nie gram w czym zauważe różnice? W tapatalku, fb czy może gg? A może na gpsie bedzie płynniej prowadził? Czy może w fotkach zauważe wydajność proca?
A cena nie sądziłeś chyba, że będzie na poziomie redmi 3 czy 4.
 
 
 

Czlowieku mi5 jest w tej samej cenie. Roznica kolosalna. To kazdy umie przeliczyc. Oczywiscie ze wydajnosc i proces technologiczny ma znaczenie. Proponuje ci odpalic w telefonie nawigacje np google, w tle yanosika, tidala czy spotify do sluchania muzyki. Wszystko podlaczone do lafowarki i ladowane. Bardzo duzo telefonow sie nagrzeje spadnie wydajnosc i d*pa bedzie. Wiem bo korzystam z tego. Taki helio x10 ktory jest ogolnie udanym sociem i nie wiele gorszym od tego co w mi5c ma problemy bo sie nagrzewa, ale nawet taki snap 808 ma problemy. Dlatego nie gadaj glupot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nie dla każdego posiadanie najwydajniejszego procesora to podstawa. Od nowego telefonu oczekiwałbym stabilności działania systemu, dobrego aparatu, nienajgorszego czasu działania na jednym ładowaniu. Benchmarki czy specyfikacja techniczna czasami ma się nijak do rzeczywistości. Jak pierwsze osoby dostaną Mi5c, to dopiero wtedy się okaże czy ten nowy procesor to porażka czy jednak strzał w dziesiątkę 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze jest to po prostu downgrade. Przyklad mi4 i mi4c przyzwyczail nas do czego innego. 
Teraz po mi5 i mi5s dostajemy nastepce z literka C z gorszym procesorem. To ze dla ciebie nie jest to az tak wazne, nie oznacza ze dla wszystkich bedzie to pomijalna kwestia. Cena startowa tez jest spora, fakt niza od mi5 o ~70$ tyle ze minal rok od premiery mi5. Kraza pogloski o mi6 wiec tutaj powoli tez sie cos zaczyna dziac.
Mam wrazenie ze chec prezentacji swojego procesora i wrzucenia go do kolejnych telefonow przewazyla. Ten redmi 4x moze byc bardzo ciekawym urzadzeniem, ale mi5c?
Cos czuje ze to bedzie jak z mi4s ktory jest dosc niszowym (jesli nie egzotycznym) modelem.

Pozyjemy zobaczymy. Biorac pod uwage 200$ ceny bazowej mi5c, narzut posrednikow i podatek od nowosci, stawiam ze bedzie do kupienia w PL za 250$ o ile nie wyzej. Za pare dolarow nizej mozna dostac mi5 3/64 ktory bedzie jeszcze tanial i za troszke wyzej mi5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tosshi2 napisał:

To jaki piszesz ze mi4c to badziew to jak myslisz jak bedzie chodzic mi5c ktory niestety ale ma gorszy soc. Procesor to serce telefonu. Wyglad to nie wszystlo liczy sie co ma w srodku.

Z jednej strony się zgadzam a z drugiej... Starsze procesory Intel vs AMD w komputerach - niby AMD na papierze było lepsze i tańsze, a w codziennym korzystaniu, graniu w gry itd. komputer z Intelem był chłodniejszy, działał stabilniej, a AMD się grzalo, występował throttling, ostatecznie psulo... Dajmy szansę temu S1 i dopiero pogadajmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28qm nie oznacza że proc sie będzie grzał. Wystarczy spojrzeć na snapa650/652, świetnie to ogarneli, może i tutaj tak bedzie?
Niestety cena zabije ten telefon u nas, w Chinach nikt już nie chcę patrzeć na mi5 bo jest stary, tam schodzi ponad 100mln smartfonów rocznie, chłoną nowosci, stąd też te premiery co parę miesięcy.

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 3000 mAh?

Tak, dla mnie dopełnieniem tego niezbyt oszczędnego procka, byłaby duża bateria, która w części by to rekompensowala. A tak stawiam że będzie taki mi4s z SOT max 4h.
Nie ma dla mnie telefonu :) Chciałem połączenie redmi 4 pro z mi5. Nie udało się.

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:


Tak, dla mnie dopełnieniem tego niezbyt oszczędnego procka, byłaby duża bateria, która w części by to rekompensowala. A tak stawiam że będzie taki mi4s z SOT max 4h.
Nie ma dla mnie telefonu :) Chciałem połączenie redmi 4 pro z mi5. Nie udało się.

Redmi PRO by TT
 

No wiesz, na Mi4C na baterię nie narzekam, ale myślałem że jak zrobią Mi5C, to dadzą średni proc (dziwne, że nie flagowy ale mniejsza) i do tego fajną baterię... A tu będzie porażka na całego. Jeszcze się okaże, że aparat bez 4K będzie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak chcesz dobrej baterii to zostają budżetowce albo giganty :| A w przypadku Xiaomi jeśli chcesz cokolwiek z górnej półki, jak np. aparat itp itd to musisz kupić flagowca (tylko błagam, niech mi ten gościu od Redmi Pro tu nie wyjeżdża że to prawie flagowiec XD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giganty odpadają bo zaczyna się sezon rowerowy i już 5,5 mnie uwiera jak jade ;)
Mi4 kompletnie nie czułem. Gdyby był do kupienia nowy mi4c 3/32 w normalnej kasie to chyba bym się skusił, a tak to nie ma wyboru kompletnie. Miałem brać zuka Z2, ale po tygodniu z Lenovo P2 wiem że męczę się bez miui.

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...