Skocz do zawartości

instalacja miuipolska na mi5 prime


bastard79

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Wiem że na pewno było to już opisywane, ale zanim zrobię z mi5 przycisk do papieru wole zapytać.

Przeczytałem kilka opisów, ale mam juz mętlik co jest dev china, global dev, czy china stable, do tego doszło jakieś edl i syfmiui :D i w ogóle robi się czarna magia.

Generalnie jestem w stanie sobie wszystko zrobić, potrzebuje tylko aby ktoś podał mi odpowiednią kolejność rzeczy do zrobienia, w mi4 wszystko było łatwiejsze.

dzisiaj otrzymałem mi5 prime od goldwaya z romem miui global 8.0 stable 8.0.2.0 (MAAMIDG) i chcę wgrać najnowszy miuipolska/xiaomi.eu

1. czy robić aktualizacje do najnowszego softu przez OTA ?

2. czy do odblokowania bootloadera musze mieć global dev ? jezeli tak to czy mogę go wgrać przez updatera ?

3. https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ czy to jest najbardziej aktualny tutorial dla mi5? bo widziałem już romy z androidem 7

czy coś jeszcze powinienem wiedzieć ?

wiem ze wszystko jest na forum, ale niestety nie wszystko jest w jednym miejscu i jak się to robi pierwszy raz dla danego telefonu to na prawdę cięzko sie połapać, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Nie 
2 mi poszło odblokowanie BL na Global Stable czyli to co masz
3 nie wiem jak z tą 7 jest dokładnie ale na twoim miejscu najpierw postawił bym najnowsze TWRP potem  6.11.10 i dopiero wtedy aktualizacja do nougata. 
bo szczerze mówiąc nie wiem jak mi5 zareaguje na czystą instalację 7.0 a na początku wysypywał teefony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź, 

zastanawiam się czy ten miflash jest konieczny tak jak opisano w tutorialu, jak odblokuje bootloader to chyba wystarczy wgrać twrp a potem ostatni rom z androidem 6, a potem android 7 i kolejne odblokowanie bootloadera i juz powinno iść bez problemów.

 

na marginesie zapytam, czy wam też się tak grzeje ten telefon ? zrobiłem pierwsza konfigurację, podłączyłem do ładowania i jest wręcz nieprzyjemny w dotyku. 

Generalnie w porównaniu do mi4 to telefon wygląda raczej słabo, bardzo delikatnie, na szczęscie uzywac go bedzie kobieta, bo ja chyba bym się nie przyzwyczaił,

Edytowane przez bastard79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bastard79 napisał:

dzięki za szybką odpowiedź, 

zastanawiam się czy ten miflash jest konieczny tak jak opisano w tutorialu, jak odblokuje bootloader to chyba wystarczy wgrać twrp a potem ostatni rom z androidem 6, a potem android 7, potem odblokowanie bootloadera i juz powinno iść bez problemów.

 

na marginesie zapytam, czy wam też się tak grzeje ten telefon ? zrobiłem pierwsza konfigurację, podłączyłem do ładowania i jest wręcz nieprzyjemny w dotyku. 

Generalnie w porównaniu do mi4 to telefon wygląda raczej słabo, bardzo delikatnie, na szczęscie uzywac go bedzie kobieta, bo ja chyba bym się nie przyzwyczaił,

Na systemie który masz powinno udać się odblokować jeśli tak się nie stanie to zainstaluj przez paczkę .zip system China Developer ale jakiś starszy powiedzmy że z września 2016.

Po co chce dwa razy odblokowywać bootloader?

Dla własnego spokoju możesz zainstalować MiFlash (zaznaczony Flash All) systemChina w trybie EDL (telefon) a potem odblokować Bootloder i zainstalować TWRP.

Przy konfiguracji to normalne że telefon będzie ciepły.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majdan12 napisał:

Po co chce dwa razy odblokowywać bootloader?

Dla własnego spokoju możesz zainstalować MiFlash (zaznaczony Flash All) systemChina w trybie EDL (telefon) a potem odblokować Bootloder i zainstalować TWRP.

z tego co wyczytałem, instalacja androida 7 przynajmniej ta ostatnia blokuje bootloader, wiec trzeba ponownie odblokować - chyba

"systemChina w trybie EDL (telefon)" tego nie rozumiem - wgrać system china dev ? nie bardzo też wiem co to jest ten edl i z czym to się je, wiem tylko ze się blokuje i utrudnia instalacje custom romów :)

na razie czekam na odblokowanie bootloadera i kartę nano sim, bo nie doczytałem ze taką bede potrzebował :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bastard79 napisał:

z tego co wyczytałem, instalacja androida 7 przynajmniej ta ostatnia blokuje bootloader, wiec trzeba ponownie odblokować - chyba

"systemChina w trybie EDL (telefon)" tego nie rozumiem - wgrać system china dev ? nie bardzo też wiem co to jest ten edl i z czym to się je, wiem tylko ze się blokuje i utrudnia instalacje custom romów :)

na razie czekam na odblokowanie bootloadera i kartę nano sim, bo nie doczytałem ze taką bede potrzebował :/

w mi5 nie blokuje bootloadera
na global stable odblokujesz bootloader nie musisz na początku zmieniać zmieniać systemu. 
odblokujesz BL instalujesz TWRP i odrazu nowy system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, bastard79 napisał:

z tego co wyczytałem, instalacja androida 7 przynajmniej ta ostatnia blokuje bootloader, wiec trzeba ponownie odblokować - chyba

"systemChina w trybie EDL (telefon)" tego nie rozumiem - wgrać system china dev ? nie bardzo też wiem co to jest ten edl i z czym to się je, wiem tylko ze się blokuje i utrudnia instalacje custom romów :)

na razie czekam na odblokowanie bootloadera i kartę nano sim, bo nie doczytałem ze taką bede potrzebował :/

Bootloader zablokuje się na Mi4c/Mi4s/MiNotePro.

EDL to tryb który umożliwi ci instalacje systemu na zablokowany bootloader a Flash All zaznaczony w MiFlash to czyszczenie wszystkiego co jest wskazane.

Może pominąć MiFlash ale dla pewności warto na czysto zainstalować system a potem na nim odblokować bootloader.

Karty SIM nie potrzeba przy odblokowaniu bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wszystko jasne. czekam na odblokowanie bootloadera. kart sim nie jest potrzebna do odblokowania, ale potrzebna jest do korzystania z telefonu :P

miflasha nigdy nie używałem i wolałbym to robić "po bożemu" przez fastboot, czy miflash wyczyści/zrobi coś lepiej niż w twrp wipe all ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reche21 napisał:

Tak miflash wyczyści lepiej. Ale jak chcesz z niego skorzystać to przed odblokowaniem BL bo miflash Ci go zablokuje na nowo. a na jednym kkoncie Xiaomi odblokować BL możesz raz na 30 dni

 

MiFlash czyści i wgrywa system ale wywala ewentualne śmieci z partycji których TWRP nie obsługuje bo nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, bastard79 napisał:

skoro tak to mnie przekonaliście :)

Czy w takim razie mam pobrać latest china dev stąd http://en.miui.com/a-234.html ??? to są niby wersje fastboot, ale napisane jest ze się wgrywa przez miflash, niestety napisane też jest że musi być odblokowany bootloader ?

Pobierz 

http://bigota.d.miui.com/6.7.24/gemini_images_6.7.24_20160712.0000.26_6.0_cn_c66be0478b.tgz

MiFlash 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514

W MiFlash zaznacz Flash All

Telefon w trybie EDL włącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się zabieram do roboty, mam ostatnie pytania,

 

1. czy tym miflshem mogę uceglić urządzenie ?

2. musze mieć kabel deep flash ?

3. czysto teretycznie, dlatego mam wgrać china dev bo xiaomi.eu bazuje na china dev ? czy jest jakiś inny powód ? dlaczego akurat ta wersja 

Edytowane przez bastard79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i oglądam te tutoriale i dalej nic nie wiem. Wy podajecie żeby zainstalować china dev w wersjie 6.7.24, majster pirzu w poradniku do odblokowania bootloadera pisze na czerwono, żeby  UWAGA! PAMIĘTAJMY, ŻEBY MIEĆ ZAINSTALOWANE NAJNOWSZE OPROGRAMOWANIE DEVELOPER CHINA BĄDŹ GLOBAL (MOŻE BYĆ STABLE, LECZ TYLKO TE NAJNOWSZE) i sam juz nie wiem, czy moze wgrac przez miflasha najnowszy dev, tylko znowu jaki china czy global - ja pierdziele, co za chinski debil robi taki metlik z tymi romami. im wiecej sie czyta tym pojawia sie wiecej zmiennych i potem nie wiadomo co zrobic, czy wgrac starszy rom najpierw przez miflash czy przez updater, czy moze od razu najnowszy skoro bootloader i tak jest zablkowany. ide walnąć browara bo mnie to dzisiaj przerosło. w one plus one miałem fastboot oem unlock, fastboot flash recovery i instalacja custom romu w 5 minut, a tutaj samego czytania mam już drugi dzień i dalej nic nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Reche21 napisał:

Tak miflash wyczyści lepiej. Ale jak chcesz z niego skorzystać to przed odblokowaniem BL bo miflash Ci go zablokuje na nowo. a na jednym kkoncie Xiaomi odblokować BL możesz raz na 30 dni

 

Dementuję, mi nic nie zablokował, a wybrałem opcję flash all i metodę fastboot. Jedyne co się może stać, to nadpisanie recovery na stockowe przy instalacji globala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam podobne obawy jak kolega bastard79 wiec dla pewności zapytam.

Czy po zainstalowaniu MIUI pl/eu wg. https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/
mogę bez problemu za pomocą TWRP przejść na MIUI eu 8.2 stable z androidem 7.0? Czy przy przejściu z 6 na 7 mogą wystąpić jakieś problemy/komplikacje?

Oczywiście mowa o MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, okulowiec napisał:

@bastard79 aby mieć pewność zainstaluj najnowszego china dev przez mi flash (w trybie edl flash all) na tym  odblokuj bl potem wgraj w edl przez adb twrp i przez twrp wgraj xiaomi.eu. nie musisz mieć innego kabla jak ten który dostałeś wraz z telefonem. roboty na 15 min. dlaczego akurat china dev ???? nie wiem nigdy nie pytałem, zainstalowałem i po kłopocie.

jak ty wgrywałeś najnowszy china dev to on był na androidzie 6 czy juz 7 ?? bo to mnie boli, ktoś pisał w tym temacie że instalacja 7 uwalała wcześniej telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, okulowiec napisał:

na 6

jeśli nie zastosujesz się do wskazówek które są udzielne (powielane) przy każdej aktualizacji to możesz mieć komplikacje, jeśli postąpisz według nich to 99 % wszytko powinno się udać.

Czyli rozumiem, że nie muszę wykonywać jakiś specjalnych tricków, wystarczy zainstalować MIUI wg np.:
https://miuipolska.pl/miui-7-2-23/
- Czyli instalacja MIUI eu 8.1.3 (stable) - najwyższa wersja z andoridem 6
- TWRP do najnowszej wersji
- backup TWRP
- instalacja MIUI 8.2 (stable)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okulowiec no to powiedz mi która wskazówkę mam wybrać instalacja romu 6.7.24 czy latest china dev 7.2.24 dwa różne romu na dwóch róznych androidach,ja tu widze 50/50 ze jeden z nich może uwalić mój telefon, a nie 99% że wszystko pójdzie ok.

edit: teraz widzę że to była odpowiedź do @spray

jak widzisz w jednym moim temacie jest conajmniej kilka wskazówek, a czytając forum znajdzie się jeszcze kilka innych, gdzie kazdy bedzie mówił o instalacji innego romu przez edl albo fastboota.

Wczoraj gdy zakładałem ten temat, jedyną niewiadomą była kolejność wykonania czynności, teraz nie wiem co robić, ale raczej skłaniam się do instalacji latest china dev przy uzyciu najnowszego miflasha ze strony http://en.miui.com/a-234.html, potem odblokowanie bootloadera i instalacja twrp, a potem to juz z górki xiaomi.eu.

Edytowane przez bastard79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszą wersje China Developer można zainstalować jeśli macie w 100% pewność że na tej wersji odblokuje się bootloader,bo jak się nie odblokuje a będzie trzeba zmienić system to będzie bardzo ciekawe jeśli w najnowszej wersji zablokowali EDL,więc najlepiej jest i najbezpieczniej zainstalować jakąś starą wersje China Developer która na pewno nie blokuje EDL i na niej odblokować bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie bazuje na tym wideopradniku 

w 06:25 podana jest komenda

adb reboot edl

telefon się wyłacza tak jak na filmie, windows zaczyna instalować sterowniki, ale niestety wisi i miflash nie wykrywa. raczej problem sterowników, zaraz to opanuje. bo adb i fastboot działa bez problemu.
 

niestety nie brałem opcji zablokowania edl pod uwagę, więc podsumowując cały wątek zamierzam zrobić tak.

1. przejście do trybu edl (jak tylko uporam się ze sterownikami)

2. odpalam miflash ten co podał @majdan12, a nie ten najnowszy ze strony

3. wgrywam china dev 6.7.24 od @majdan12 , a nie ten najnowszy ze strony

4. czekam na zgodę na odblokowanie od xiaomi, ewentualnie próbuje na chama poprzez opcje programistyczne i OEM unlock i miunlock

5. po odblokowaniu bootloadera, wgrywam fastbootem twrp gemini, albo wersje od xiaomi.eu, albo official z twrp.me - nie doczytałem jeszcze czy jest jakaś różnica.

6. w twrp wgrywam ostatni xiaomi.eu z androidem 6, a następnie wersje z android 7.

7. jeżeli wszystko poszło ok, kolejne aktualizacje xiaomi.eu poprzez aktualizator/updater lub twrp.

 

mając to wszystko zaplanowane cały czas się zastanawiam nad sensem tych czynności, wgrywam miflashem china dev, zeby wyczyscic partycje z niepotrzebnych smieci, ale potem wrzucam rom z androidem 6, a nastepnie androidem 7 czyli cały zabieg oczyszczania wydaje się nie mieć sensu, bo śmieci na pewno jakieś zostaną przy upgradzie do androida 7 z wersji 6, dlatego optymalnie byłoby wgrać od razu latest china dev i tylko czekać na odblokowanie bootloadera apotem xiaomi.eu juz na androidzie 7.

 

czy mam rację ?

 

Edytowane przez bastard79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bastard79

Jeśli chcesz robisz instalacje Xiaomi.eu to musisz mieć pewność że system który posiadasz jest w 100% ok a instalując samemu przez MiFlash masz tą pewność.

Do EDL można na wiele sposobów się dostać za pomocą przycisków albo innych komend,ja muszę lecieć do swoich zajęć ale na pewno ktoś ci za chwile poda co masz zrobić.

Może być tak że klawiszami nie wprowadzisz ale już mając aktywowany tryb fastboot w telefonie, wystarczy wpisać komendę fastboot devices a następnie wpisać fastboot oem edl

Jak nie zadziała komenda wyżej podana to telefon w trybie Fastboot i włączenie pliku Reboot.bat i kliknięcie dwa razy dowolny klawisz na klawiaturze PC.

Pobierz Fastboot_edl-v2.zip i włącz Reboot.bat

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, smallhausen napisał:

A nie lepiej poczekać na zgodę i spróbować na tym stable który jest zainstalowany? Martwić się będziesz jak nie pójdzie.


Tapatalk
 

Ja tak planuje do tego podejść. Mam Mi5 od wczoraj MIUI Global 8.1 Stabilna, 8.1.2.0. Tyle że muszę czekać na odblokowanie jeszcze z 2 tygodnie (jakieś 2 tygodnie temu odblokowywałem mi4s, a niby można 1 telefon na 30dni). Szczerze jak to wszystko czytam to mam ochotę zostać na tej wersji romu, którą posiadam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, znafca napisał:

Ja tak planuje do tego podejść. Mam Mi5 od wczoraj MIUI Global 8.1 Stabilna, 8.1.2.0. Tyle że muszę czekać na odblokowanie jeszcze z 2 tygodnie (jakieś 2 tygodnie temu odblokowywałem mi4s, a niby można 1 telefon na 30dni). Szczerze jak to wszystko czytam to mam ochotę zostać na tej wersji romu, którą posiadam :D

 

Jak masz dostęp do drugiego numeru telefonu to sobie stwórz konto kolejne i na nim odblokuj i nie czekaj tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...