Skocz do zawartości

Problem z wgraniem Xiaomi.eu


bojo240

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien dziwny problem.

Na telefon wgrałem china developer kenzo (deep flash usb i miflash), odblokowałem bootloader, wgrałem twrp (od kenzo), wgrałem na kartę sd xiaomi.eu, odpaliłem twrp, zrobiłem wipe->format data i dałem instalację z pliku zip. O dziwo ta cała instalacja trwała około 5, może 10 sekund i zgłosiło że gotowe. Dałem reboot, i cały czas widnieje logo mi, pod spodem powered by android, mrygające 3 kropki i co jakiś czas przechodzi na ekran z ładującym się paskiem (czyli tak jak powinno być) ale z chińskimi znaczkami nad tym paskiem, po załadowaniu się paska (ok 10 sekund)  ponownie przechodzi na logo mi i 'powered by android'.
Dodam że próbowałem na oficjalnym twrp i nieoficjalnym z jakiegoś forum, to samo. Romy spróbowałem zarówno 'domyślny' jak i wersję stabilną.
Nie wiem co teraz w sumie zrobić, bawić się z romem kenzo podmieniając paczkę z modemem? Ktoś może dać do takiej opcji poradnik?
Dodam że nie zależy mi nie wiadomo jak na częstych aktualizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bojo240 napisał:

Witam, mam pewien dziwny problem.

Na telefon wgrałem china developer kenzo (deep flash usb i miflash), odblokowałem bootloader, wgrałem twrp (od kenzo), wgrałem na kartę sd xiaomi.eu, odpaliłem twrp, zrobiłem wipe->format data i dałem instalację z pliku zip. O dziwo ta cała instalacja trwała około 5, może 10 sekund i zgłosiło że gotowe. Dałem reboot, i cały czas widnieje logo mi, pod spodem powered by android, mrygające 3 kropki i co jakiś czas przechodzi na ekran z ładującym się paskiem (czyli tak jak powinno być) ale z chińskimi znaczkami nad tym paskiem, po załadowaniu się paska (ok 10 sekund)  ponownie przechodzi na logo mi i 'powered by android'.
Dodam że próbowałem na oficjalnym twrp i nieoficjalnym z jakiegoś forum, to samo. Romy spróbowałem zarówno 'domyślny' jak i wersję stabilną.
Nie wiem co teraz w sumie zrobić, bawić się z romem kenzo podmieniając paczkę z modemem? Ktoś może dać do takiej opcji poradnik?
Dodam że nie zależy mi nie wiadomo jak na częstych aktualizacjach.

Zadajesz sobię sprawę z tego że wygrywając bez odblokowania bootloadera ROM Kenzo na Kate china sam sobie sprawiłeś problem.(nieraz całkowity brak ota tylko mifleshem można zaktualizować, możliwa utrata folderu EFS (imei)) głupotę trzeba nazywać po imieniu.

Ja ci teraz radzę zrób tak mifleshem wygraj global developer dla Kate następnie wygraj twrp i dopiero miuipolska.

Zaznacz clean all(nie pomyl się i nie zaznacz clean all and lock bo zablokujesz bootloader)

I wbij sobie do głowy że ROM Kenzo na Kate możesz wgrać do Kate dopiero po odblokowaniu bootloadera i wygraniu twrp zrobieniu kopi EFS na wszelki wypadek.Wszelakie zabawy bez odblokowania bootloadera i wgranie romu Kenzo bardzo źle może się skończyć.

 

6 punkt ratowanie telefonu mifleshem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...