Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloader, tryb EDL, instalacja romu Dev


mcichy10

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Problem powszechnie znany - odblokowywanie oficjalne utyka na 50% - z komunikatem, że jestem zalogowany na inne konto w program do odblokowywania i na telefonie co oczywiście nie prawda.

Ale po kolei:
skorzystałem z poradnika Majstra Pirzu. Miałem spory problem by wejść w tryb EDL - telefon się uruchamiał ponownie zamiast pozostać w trybie download. Za którąś próbą po prostu się udało i nie mam pojęcia co zmieniłem. Ok, przystąpiłem do flasowania za pomocą MiFlash. Poszło. Znów nie idzie odblokowywanie, ten sam komunikat, 50 % i stoi. I znalazłem prawdopodobnego winowajce - wgrałem przypadkiem Stable Global zamiast China Dev. Chciałem wykonać flashowanie ponownie ale niestety nie udało mi się już odpalić tryb EDL. Próbowałem się do niego dostać korzystając z wiersza poleceń "adb reboot edl", wchodziłem również poprzez kombinację VOL+ i power i wybierając Download. Telefon po prostu uruchamia się do systemu.

Znalazłem poradniki. Radzą by pobrać stable global, zmienić nazwę na update.zip i wgrać w telefon i instalować za pomocą aplikacji Update. Zainstalowałem, nie pomogło. Nadal nie mogę wejść w EDL. 

Próbowałem skorzystać z programu Mi Suite PC, nie wykrywa telefonu w ogóle i z tego co wyczytałem, nie obsługiwany jest Redmi 4 Prime.

Sterowniki do ADB niby mam, ale w sumie nie wiem nawet jak sprawdzić czy telefon jest dobrze rozpoznawany przez komputer.

Czy jest jakieś 'ludzkie' rozwiązanie tego problemu i najważniejsze - czy ktoś się z tym już mierzył?
Zablokowany bootloader nie pozwala wejść w recovery i zainstalować ROMu z jego poziomu. Chciałem zainstalować wersję deweloperską korzystając z wyżej opisanej metody "update.zip" itd. to otrzymuję komunikat, że nie mogę instalować starszej wersji systemu niż jest obecnie.

Co z tym robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...