Skocz do zawartości

Jak wyłączyć. lub odinstalować preinstalowane aplikacje Googla w oficjalnych romach global


FromWP

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Orjon napisał:

Usługi i opinie to inna apka i nazwa pakietu z starych opinii do niej nie pasuje. Można to usunąć, jak znajdę chwilę to zaktualizuję.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Dołączam się do prośby, właśnie używałem skryptu na miui11 i faktycznie zostaję tylko ta jedna aplikacja do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,  nie mogę odinstalować klawiatury facemoji dla xiaomi. Wszedłem na region Rosja i zainstalowały się apki Usunełem część a pozostała klawiatura com.facemoji.lite.xiaomi

Udało się wyłączyć. Niestety odinstalować nie można. Może cos się zmieni z czasem. 

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Po aktualizacji do miui 11 pojawiło się / odnowiły kilka nowych śmieci. Postanowiłem odkopać wątek i uruchomiłem nową wersję programiku Kolegi Orjon, chciałem zaproponować dodanie do listy "filmów play", ale zniknęły gdy usuwałem jakieś inne badziewie, więc chyba odrębna komenda dla samych filmów nie będzie potrzebna :). Dzięki jeszcze raz za pomoc w utrzymaniu czystości tela :). Pozdrowienia

 

EDIT: Kolego Orjon, bardzo proszę o dodanie w tym pliczku "przeczytaj.txt" linijki o tym włączeniu usb w trybie MIDI:

"opcje programistyczne/wybierz konfiguracje usb i trzeba ustawic na MIDI ".

Gdyż bez tego skrypt nie zadziała, mimo, że wcześniej kiedyś tam już miałem zaakceptowany swój komputer w telefonie, a i tak był dziś niewidoczny. A mnie zwykle jest ustawione na ładowanie lub przesył plików dla wygody (w MIDI komp nie widzi dysków telefonu) i uruchamiając odświeżoną wersję skryptu za x czasu nie będę pamiętał o tym MIDI i znów będę czytał cały wątek od początku :). Z góry dziękuję

Edytowane przez Lupus288
dodanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • mrosi przypiął/eła ten temat

@Orjon

Mam pytanie, czy da rade zrobić cos w MIUI 11 z reklamami, głownie w chrome ?albo pozycja wiadomości w panelu informacyjnym - nie da rady tego w ogóle wyłączyć a jest to bardzo irytujące (chodzi mi o te wszystkie pozycje pod skrótami po lewej stronie od ekranu głownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 16:19, Marchelius napisał:

Z innych usuniętych rzeczy to np. kalendarz, który zawsze zastępuję innym

Hmm, odinstalowałem kalendarz ale np. kalendarz google nie chce się mnie uruchomić :( Pobrałem z apkmirror instalkę oryginalnej apki od kalendarza i też się nie uruchamia. Ciągle tylko komunikat o zgłoszeniu błędu. Miałeś coś takiego? 

Nie będzie to przez brak: "com.android.providers.calendar"?

Zostaje przywrócenie ustawień fabrycznych? Czy jest jakiś inny sposób?

Edytowane przez virusek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

Najłatwiej niestety pójdzie resetem do fabrycznych.

Tak myślałem. Nawet jak znalazłem apk to nic nie dało (nie dało się zainstalować). Myślę, że w tym wcześniejszym poście należy to uwzględnić (by raczej nie odinstalowywać tej aplikacji). Bo jednak kalendarz to kalendarz, a bez bazy nie odpali się :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, virusek90 napisał:

Tak myślałem.

Spróbuj tym programem. Nie wiem jak jest w przypadku ręcznego odinstalowania komendami, ale przy odinstalowaniu za jego pomocą jest opcja przywracania. Bo samo apk zostaje w systemie, tylko niewidoczne dla danego użytkownika.  https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Nie wiem jak jest w przypadku ręcznego odinstalowania komendami, ale przy odinstalowaniu za jego pomocą jest opcja przywracania

Główne aplikacje są, ale "com.android.providers.calendar" nie pojawia się na liście :) zostaje factory reset 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 6.09.2020 o 17:43, redmitomka napisał:

Nie mogę odinstalować Mi Video za pomocą programu od autora Orjon.
Inne udało się odinstalować.
Tel to Redmi 7A

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
 

Nie usuwaj Mi Video bo nie będziesz mógł odtworzyć filmów z galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Panowie czyżby Xiaomi coś poblokowało?

Jak usunąć przez ADB domyślną przeglądarkę xiaomi z MIUI12? Do tej pory elegancko działała komenda  adb shell pm uninstall -k --user 0 com.mi.globalbrowser teraz nic się nie dzieje i przeglądarka dalej jest na pulpicie i działa.

Soft to najnowszy MIUI12 na Redmi Note5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...