Skocz do zawartości

Jak wyłączyć. lub odinstalować preinstalowane aplikacje Googla w oficjalnych romach global


FromWP

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, mrosi napisał:

Jest tylko problem z odinstalowaniem Kalendarza Google.

Kalendarz Googla powinien się dać odinstalować nawet bez korzystania z adb shell. Wstawili w twoim romie jako systemowy? Może sama nazwa app jest inna, jak pisał @Orjon, W sumie nigdy nie miałem takiej sytuacji, żeby nie można było czegoś odinstalować. Co najwyżej po odinstalowaniu czegoś bardzo powiązanego z systemem pojawiają się problemy ze stabilnością.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon i @FromWP

Chyba fałszywy alarm. Faktycznie może nie być już samej appki. Na liścia aplikacji "com." nie ma kalendarza. A ja zasugerowałem się dodatkowymi pozycjami w ustawieniach samego Kalendarza. Bo tam opcja wyboru kalendarza Google nie znika. Pewnie jest, ale jako nieaktywna (po prostu pozycja w menu).

Wychodzi więc na to, że wszystko jest OK... :)

BTW, czy odinstalowując Mi Video nie stracę możliwości odtwarzania plików wideo? Rozumiem, że można je będzie wybierać przez Galerię...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
38 minut temu, Marzzz napisał:

Witam, podczas próby wywalenia Przeglądarki MIUI skrypt automatycznie zamyka się 

Rzeczywiście tak się dzieje. Przejrzałem skrypt kolegi i błędu nie znalazłem. Wpisanie ręcznie komendy "adb shell pm uninstall -k --user 0 com.android.browser" działa i wywala przeglądarkę. Może kolega @Orjon odkryje o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 11.10.2018 o 20:50, Orjon napisał:

Dodane. :)

Kolego Orjon, możesz mi proszę powiedzieć jak zacząć by Twój skrypt zadziałał ? Znaczy jestem kompletnie zielony, to moja pierwsza modyfikacja w nowym telefonie. Zrobiłem wszystkie kroki z punktu 4. z pierwszego posta i aplikacje się odinstalowywały wpisując komendy ręcznie (te, których nazwy znalazłem w tym wątku), następnie wrzuciłem na kompa Twoją paczkę by odinstalować więcej, ale jak to odpalić? Kliknąłem dwa razy na gapps.bat i programik ruszył, ale nie odinstalowywuje, tylko wyrzuca błąd device not connected czy coś takiego (a przed chwilą ręczne odinstalowanie działało, więc tel podłączony i rozpoznany w innym oknie adb-cmd był, może to tu był problem ?, że nie mogą być dwa na raz uruchomione ?). Trzeba odpalić z prawami admina, a może w jakiejś specjalnej ścieżce(katalogu) ? czy jakoś inaczej ? :) Pytanie zostawiam już z czystej ciekawości, zawsze się czegoś dowiem :)

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ostatecznie skopiowałem ręcznie odpowiednie komendy z edytora Twojego skryptu z nazwami progsów, które chciałem wywalić :).

Tu pojawia się kolejne pytanie. Wyrzuciłem MiWideo adb potwierdziło success, ale ikona nadal jest w narzędziach, tak samo google zdj\ecia, coś zrobiłem źle ? Cała reszta zniknęła, łacznie z Chrome.

 

Jeszcze propozycja do dodania do listy choć pewnie nie zajmuje za dużo to: KOMPAS (osobiście nigdy tego nie odpalałem).

 

z góry dzięki za oświecenie ;)

Edytowane przez Lupus288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Być może tak, trzeba mieć może odpalone tylko jedno adb. Cała reszta nie powinna mieć znaczenia.

Co do ikon - a to dziwne, ostatnio odinstalowywałem i nie miałem takiego kłopotu, może restart telefonu by pomógł... Kompas dodam w weekend :)

Zamieszczę swoje spostrzeżenia po wczorajszej operacji. Otóż odinstalowałem każdą aplikację z Twojego skryptu ręcznie kopiując odpowiednie komendy oprócz kalendarza google i gmaila, gdy wieczorem zasiadłem do telefonu okazało się, że wraz z którąś z usuniętych odinstalowało mi też klawiaturę standardową . Gdy chciałem pisać wyskakiwało tylko "pisanie głosowe", na szczęście miałem kopię w pliku apk, wypróbowanej klawiatury z poprzedniego telefonu :), to zainstalowałem i śmiga.

Co do adb, musi być w jakimś specjalnym katalogu ? Ściągnąłem 3 instalki z różnych poradników i jedna instaluje się do katalogu użytkownika na C:\User\adb, druga ma możliwość wyboru, ale nazywa się minimal ADB, a trzecia to Twoja "przenośna" spakowana ze skryptem, czy katalog /miejsce w którym uruchamiam adb ma znaczenie ?

 

Dziękuję za odpowiedź, spróbuję z restartem :).

EDIT: restart nie pomógł, miWideo i zdjęcia / galeria nadal jest :) trudno :)

Edytowane przez Lupus288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Skasowałem poprzez polecenie aplikację systemową pogoda i tak jest zupełnie nic nie warta, pokazuje

totalne bzdury a na accuwether mam autentycznie awersję.

Mam nadzieję że telefon będzie działał poprawnie, na razie wszystko działa dobrze.

Redmi 5 z softem xiaomi.eu 10.2.3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Orjon Pytanie mam, a raczej problem. Włączyłem debugowanie USB w Redmi Note 7 ale skrypt za nic sobie to ma i widnieje komunikat, że telefon nie jest podłączony. Co może być przyczyną? Albo może co należy jeszcze zrobić, spróbować aby zadziałało?

Na Redmi 4A bez problemu widzi, na Mi4C tak samo. A tutaj lipa . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Orjon skrypt działa elegancko, usunąłem sobie jeszcze quick apps i MiCredit. Poszło bez problemu.

@virusek90 w opcjach programistycznych masz "wybierz konfigurację USB" i zmień na MIDI. Wtedy ci zobaczy podłączony telefon.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie pytanie

Po zaktualizowaniu do MIUI 11 pojawiły sie dawniej usunięte aplikacje. Standardowo usuwałem wszystko przez skrypt lecz pozostała jedna aplikacja, która się zwie Usługi i opinie - nie moge sie tego pozbyć! w skrypcie jest usunięcie opinii lecz raczej nie jest to pokrewne i nie mozna tego usunąć.

@Orjon - jest możliwość aby zmodyfikował skrypt bądz dodać te Usługi i opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...