Skocz do zawartości

Jak wyłączyć. lub odinstalować preinstalowane aplikacje Googla w oficjalnych romach global


FromWP

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.04.2018 o 23:03, magyarek napisał:

error: device not found
Wystapil blad przy deinstalacji aplikacji.

Aplikacja nie jest zainstalowana w telefonie, telefon nie jest podlaczony do komputera badz wystapil jakis inny, nieznany blad.
Press any key to continue . . .
 

Takie coś mi wyskoczyło. Debugowanie USB oczywiście włączone, chyba że chodzi o "Debugowanie USB (Ustawienia bezpieczeństwa)", to info wyskakuje przy każdej opcji podłączenia USB (ładowanie, przesył plików i przesył zdjęć PTP). 

Co robić, jak żyć? 

 

Edit: Co to znaczy "zaakceptować klucz RSA"...? 

Witam,

od 2 dni posiadam Xiaomi Redmi Note 5 i postanowiłem skorzystać z waszego poradnika. Napotkałem ten sam problem co zacytowany kolega. Nie wyświetla mi sie komunikat na telefonie z Tym kluczem.  Poczałkowo myślałem, ze sie sterowniki nie poinstalowały i z 3 sterowników faktycznie nie zainstalował sie sterownik adbdriver (pobrałem i zainstalowałem i niby sprzet widzi ze sterownikami).

Dodam, że wszystkie kroki wykonałem tak jak opisał to urzytkowik FromWP plus zastosowałem sie do kolejnych postów jak to rozwiazać ale efektu dalej brak

Możecie mnie pokierować gdzie mam wyszukać ten klucz RSA i jak wywołać to powiadomienie na telefonie? w paczce z gapps  jest skrót do cmd z adb ale tam nic wpisać nie można bo automatycznie skanuje i wyłącza. 

Zależy mi na usunięciu kilku aplikacji

Czy ma to znaczenie ze w opcjach programistycznych w dziale Debgowanie mam nieaktywna opcje (nie da sie aktywawac) - Poczekaj na debugera??

Edytowane przez pilchu1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pilchu1991 napisał:

Zależy mi na usunięciu kilku aplikacji

Wyłącz debugowanie usb (w opcjach programistycznych) i włącz ponownie. Komunikat pojawia się przy pierwszym połączeniu z komputerem, czy dodać go do zaufanych i wtedy tzeba zatwierdzić. Samego klucza ręcznie nigdzie się nie wpisuje. Może można to wymusić bez tego klikając w komunikat o debugowaniu, ale nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, FromWP napisał:

 Komunikat pojawia się przy pierwszym połączeniu z komputerem, czy dodać go do zaufanych i wtedy tzeba zatwierdzić. 

Nic takiego się nie pojawia a wykonałem wszystkie poprzednie kroki. Próbowałem na 2 kompach - jeden z win 7 i jeden z win 10. Oto zrzut co amm zaznaczone w opcjach programowania

Screenshot_2018-08-09-13-33-29-191_com.android.settings.png

Edytowane przez pilchu1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pilchu1991 napisał:

Nic takiego się nie pojawia a wykonałem wszystkie poprzednie kroki. Próbowałem na 2 kompach - jeden z win 7 i jeden z win 10

A info o włączonym debugowaniu na pasku statusu masz? U mnie ten komunikat pojawia się po każdym ponownym włączeniu debugowania (po wcześniejszym odwołaniu dostępu do debugowania). Niestety wyświetla się tylko przez chwilę, ale po zatwierdzeniu już klucz dla danego komputera pamięta.

1919874363_kluczRSA.thumb.JPG.d2315a56e3ea3b5811163c4cdd61a8bd.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2018 o 14:04, FromWP napisał:

A info o włączonym debugowaniu na pasku statusu masz? U mnie ten komunikat pojawia się po każdym ponownym włączeniu debugowania (po wcześniejszym odwołaniu dostępu do debugowania). Niestety wyświetla się tylko przez chwilę, ale po zatwierdzeniu już klucz dla danego komputera pamięta.

Mi sie taki komunikat w ogóle nie pojawia. Info mam (zrzut). Też tak robiłem, że wyłączyłem/ odwołanie i włączenie i nic.

Screenshot_2018-08-09-14-05-28-037_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pilchu1991 napisał:

Mi sie taki komunikat w ogóle nie pojawia.

To nie wiem dlaczego i nie pomogę. Moduł debugowania masz aktywny, czyli sterowniki raczej ok. Kwestia romu, wersji Miui, Androida (a może nawet motywu, lub uprawnień do wyświetlania powiadomień programu Ustawienia). Spróbuj jeszcze raz z poziomu opcji programistycznych z podłączonym telefonem do kompa, odwołać, wyłączyć debugowanie i ponownie włączyć debugowanie.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

Kwestia romu, wersji Miui, Androida (a może nawet motywu). 

ok zaraz bede działać. Rom global, MIUI global 9.5.19.0 Stabilna , android oreo 8.1.0 OPM1.171019.011. Powiadasz, ze moze motyw? Zaraz przywrócę fabryczny i test.

A może region ma coś do rzeczy ? Mam ustawiony na PL ale żeby zmieniać motyw musialem ustawić na Szwajcarie. Może zmienic region ?

Edytowane przez pilchu1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2018 o 14:33, Orjon napisał:

A jakbyś spróbował odznaczyć drugą opcję debugowania? (tą z ustawieniami bezpieczeństwa). Ta opcja jest tutaj raczej niepotrzebna, bez tego też działa.

Próbowałem i bez tego drugiego i dalej nic,  moytw i region zmieniony tez nic, motyw fabryczny, region pl aktualnie, za kazdym razem tylko info ogolne mi wyswietla jak wlacze debugowanie

Screenshot_2018-08-09-14-38-54-741_com.android.settings.png

Moze wina lezy gdzies indziej w usb ? Miui ? 

Screenshot_2018-08-09-14-49-47-465_com.android.settings.pngScreenshot_2018-08-09-14-50-32-111_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pilchu1991 napisał:

Moze wina lezy gdzies indziej w usb ? Miui ? 

Wina leży najprawdopodobniej w Androidzie Oreo. Sporo tematów w sieci o braku wyświetlania okna akceptacji RSA (nie tylko w Miui). Jakieś rozwiązania ale tylko z rootem znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FromWP napisał:

Wina leży najprawdopodobniej w Androidzie Oreo. Sporo tematów w sieci o braku wyświetlania okna akceptacji RSA (nie tylko w Miui). Jakieś rozwiązania ale tylko z rootem znalazłem. 

To skoro tym automatycznym sposobem nie dam rady odinstalowac to moze chociaż te pierwsze metody z pierwszej strony pierwszego posta dadza rade ukryc te ikony i wyłaczyc aplikacje ? Nie chce ingerowac z rootem, wczesniej mialem Lumie 920 wiec windows phone i nie czuje sie jeszcze na siłach grzebac w Androidzie

 

Pogrzebalem w ustawianiach USB i mam rozwiazanie - opcje programistyczne/wybierz konfiguracje usb i trzeba ustawic na MIDI - wtedy wyskakuje RSA i w cmd pokazuje ze telefon istnieje, zaraz próba czy cos odinstaluje

Edytowane przez pilchu1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

To chyba znalazłeś rozwiązanie.

Panowie - tak to jest rozwiązanie !!! Wystarczy ustawić USB na MIDI i wszystko gładko idzie. Poszczególne pozycje z listy skasowało. A tak przy okazji to da się z pola tego programu w CMD wpisac aplikacje albo dodac, te które mam ja a nie ma ich na liście ? Dokładnie zostały mi te (załacznik) aplikacje do pozbycia sie (no chyba ze którąś warto zostawić)

Screenshot_2018-08-09-15-25-08-919_com.miui.home.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pilchu1991 napisał:

Dokładnie zostały mi te (załacznik) aplikacje do pozbycia sie (no chyba ze którąś warto zostawić)

Googla nie usuwaj, bo może cię czekać przywracanie do ustawień fabrycznych. Narzędzia sim i Midropa też bym zostawił. Midrop działa nie tylko z Miui. Jak odinstalować ręcznie komendami i jak nazywają się pakiety znajdziesz na początku tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2018 o 15:30, pilchu1991 napisał:

Panowie - tak to jest rozwiązanie !!! Wystarczy ustawić USB na MIDI i wszystko gładko idzie. Poszczególne pozycje z listy skasowało. A tak przy okazji to da się z pola tego programu w CMD wpisac aplikacje albo dodac, te które mam ja a nie ma ich na liście ? Dokładnie zostały mi te (załacznik) aplikacje do pozbycia sie (no chyba ze którąś warto zostawić)

 

Na dniach będę to samo robił na moim nowym RN5 to dam znać jak poszło.

 

Dnia 9.08.2018 o 15:30, pilchu1991 napisał:

Panowie - tak to jest rozwiązanie !!! Wystarczy ustawić USB na MIDI i wszystko gładko idzie. Poszczególne pozycje z listy skasowało. A tak przy okazji to da się z pola tego programu w CMD wpisac aplikacje albo dodac, te które mam ja a nie ma ich na liście ? Dokładnie zostały mi te (załacznik) aplikacje do pozbycia sie (no chyba ze którąś warto zostawić)

 

Potwierdzam trzeba wybrać MIDI w ustawieniach USB.

Kolego a jak usuwałeś appki MIUI "Opinie", "Mi Video" i np. przeglądarka MiUI? @pilchu1991

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też skorzystać z gotowego skryptu w TWRP Delleter.zip

Należy wylogować się z konta Xiaomi , wyłączyć wyszukiwanie i wykonać kopię zapasową. 

Usunięte zostają usługi Xiaomi oraz Google, zostaje tylko minimum potrzebne do pracy.

Sprawdzone na wersji Miui Global V9.5.2.0.

Lista znajduje się w pliku META-INF\com\google\android\updater-script , jak chcecie coś zostawić to wystarczy usunąć daną linijkę.

Spoiler

/system/app/Email
/system/app/FM
/system/app/HybridAccessory
/system/app/KeyChain
/system/app/MiCloudSync
/system/app/MiDrive
/system/app/MiLinkService
/system/app/MiuiCompass
/system/app/MiuiScreenRecorder
/system/app/MiuiVpnSdkManager
/system/app/PrintRecommendationService
/system/app/PrintSpooler
/system/app/UserDictionaryProvider
/system/app/XiaomiAccount
/system/app/XiaomiServiceFramework
/system/app/XiaomiSimActivateService
/system/priv-app/CloudServiceSysbase
/system/priv-app/CloudBackup
/system/priv-app/FindDevice
/system/priv-app/FusedLocation
/system/priv-app/MiDrop
/system/priv-app/MiuiScanner
/system/priv-app/RtMiCloudSDK
/system/priv-app/SoundRecorder
/system/priv-app/VpnDialogs
/system/priv-app/GoogleBackupTransport
/system/priv-app/GoogleFeedback
/system/priv-app/GoogleOneTimeInitializer
/system/priv-app/MiGameCenterSDKService
/system/app/CloudPrint2
/system/app/CloudService
/system/app/FidoAuthen
/system/app/FidoClient
/system/app/FidoCryptoService
/system/app/GoogleCalendarSyncAdapter
/system/app/GoogleContactsSyncAdapter
/system/app/HybridPlatform
/system/app/XiaomiAuthenticator
/system/app/XMRemoteController
/system/app/BuiltInPrintService
/system/app/PaymentService
/system/app/CellBroadcastReceiver

To nie jest mój skrypt, zapożyczony z 4pda , skopiowałem opis. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność !!!

source:http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=692986&view=findpost&p=75895225

Edytowane przez SLiM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SLiM napisał:

Można też skorzystać z gotowego skryptu w TWRP Delleter.zip

 

 

  Odkryj ukrytą treść

/system/app/Email
/system/app/FM
/system/app/HybridAccessory
/system/app/KeyChain
/system/app/MiCloudSync
/system/app/MiDrive
/system/app/MiLinkService
/system/app/MiuiCompass
/system/app/MiuiScreenRecorder
/system/app/MiuiVpnSdkManager
/system/app/PrintRecommendationService
/system/app/PrintSpooler
/system/app/UserDictionaryProvider
/system/app/XiaomiAccount
/system/app/XiaomiServiceFramework
/system/app/XiaomiSimActivateService
/system/priv-app/CloudServiceSysbase
/system/priv-app/CloudBackup
/system/priv-app/FindDevice
/system/priv-app/FusedLocation
/system/priv-app/MiDrop
/system/priv-app/MiuiScanner
/system/priv-app/RtMiCloudSDK
/system/priv-app/SoundRecorder
/system/priv-app/VpnDialogs
/system/priv-app/GoogleBackupTransport
/system/priv-app/GoogleFeedback
/system/priv-app/GoogleOneTimeInitializer
/system/priv-app/MiGameCenterSDKService
/system/app/CloudPrint2
/system/app/CloudService
/system/app/FidoAuthen
/system/app/FidoClient
/system/app/FidoCryptoService
/system/app/GoogleCalendarSyncAdapter
/system/app/GoogleContactsSyncAdapter
/system/app/HybridPlatform
/system/app/XiaomiAuthenticator
/system/app/XMRemoteController
/system/app/BuiltInPrintService
/system/app/PaymentService
/system/app/CellBroadcastReceiver

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=692986&view=findpost&p=75895225

Nie chce się na początku ładować w skomplikowane dla mnie rzeczy. Przez Adb się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, drk001 napisał:

np. tak: pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.midrop (mi drop)

po byku skill

Jak Ci się chce klepać po kolei komendy. Moim zdaniem odpalenie zip w TWRP jest szybsze , możesz sobie zrobić własną listę co chcesz usunąć. Przed operacją zrobisz backup systemu jak coś nie będzie działać to zawsze możesz przywrócić. Ale co ja wiem , jest tak gorąco że wyłączyłem myślenie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2018 o 18:41, Orjon napisał:

Jak znajdą się apki - to chętnie. Mogę dodać co tylko chcecie - ale nie testuję póki co bo nie jestem na MIUI, więc na własne ryzyko... ;>

No i potrzebuję także nazwę pakietu z aplikacją żeby go dodać.

Proponuję dodanie do skryptu mozliwość usunięcia:

- MI muzyka

- Mi Video

- przeglądarka www miui

 

Edytowane przez drk001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jest możliwość np przywrócenia - zainstalowania ponownie usunietej aplikacji ? Zauważyłem, że w galerii nie chcą się odtwarzać nagrane filmy (tylko poprzez menadżer plików). Mi Wideo nie mogłem odnaleźć w sklepie ani w ustawieniach telefonu więc musiałem wgrać inny player aby działały filmy z poziomu galerii. 

Chodzi mi tylko czy jest taka opcja i jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.01.2018 o 21:14, Orjon napisał:

Wczoraj mi się trochę nudziło, więc wykombinowałem trochę bardziej automatyczny sposób na odinstalowanie aplikacji i zrobiłem stosowny skrypt .bat.

Świetna robota Orjon. :D

Zainstalowałem Global na moim Mi MIX 2s (8.8.4) i generalnie wszystko poszło ze skryptu. Jest tylko problem z odinstalowaniem Kalendarza Google. Wyrzuca błąd "Nie można odinstalować aplikacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij mi nazwę pakietu (w ustawieniach aplikacji). Może Google coś pozmieniało, ale nie wydaje mi się... Jeśli tak jest to może coś pomyliłem w nazwie pakietu choć sprawdzałem chyba u siebie jak robiłem ten skrypt ;-) jeśli jest com.google.android.calendar to powinno działać. Jeśli nie - to zobaczę co się dzieje w piątek pod wieczór, jak wrócę z internatu - nie mam laptopa teraz pod ręką, a z telefonu trochę nie za bardzo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...