Skocz do zawartości

Jak wyłączyć. lub odinstalować preinstalowane aplikacje Googla w oficjalnych romach global


FromWP

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, piotrekj66 napisał:

jest jakis sposob na wylaczenie, odinsatlowanie niechcianych aplikacji bez pdpinania pod koma na systemie global 9.2.3.0?

Root.

EDIT: podobno działa też to coś kilka postów niżej.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piotrekj66 napisał:

na nowym androidzie ten activity louncher nie dziala

Żaden tego typu program na Miui z innym Androidem niż 6 nie działa, bo te programy jedynie wyszukują skrót do ukrytych opcji ustawień które są tylko w Miui z Androidem 6. Na innych można po prostu odinstalować komendą adb shell, ale tego bez komputera się nie zrobi. Tych ukrytych ustawień używają też niezależne launchery np Nova czy MS launcher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2018 o 20:52, tofic napisał:

Telefon: Redmi 3

ROM: MIUI 9 Global 8.1.18 Beta

 

Po zainstalowaniu powyższego ROMu pozbywałem się aplikacji od Googla, korzystałem z opisu przygotowanego przez @FromWP z racji posiadanego telefonu korzystałem z 4 sposobu.

Wykonane kroki:

Pobrałem minimal_adb_fastboot i zainstalowałem na komputerze,

Pobrałem App Inspectora i zainstalowałem w telefonie,

w opcjach programistycznych ustawiłem debugowanie USB,

uruchomiłem minimal_adb_fastboot,

wpisałem komendę adb devices, zaakceptowałem komunikat w telefonie,

następnie komenda adb shell,

w kolejnym kroku wpisywałem pm uninstall -k --user 0 <nazwa odinstalowywanego programu>

np. aby odinstalować Dysk Google: pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.docs

 

aplikacje których nie chciałem zostały usunięte, więc sposób na pewno jest dobry.

Żeby jakoś sobie ułatwić wklejanie komend to miałem przygotowany plik w Wordzie, jeśli dobrze pamiętam do to komendy adb shell kopiuj wklej robiłem Ctrl + C, Ctrl + V, natomiast żeby już usunąć aplikacje to z Worda kopiowałem Ctrl + C ale wklej klikałem przyciskiem myszki (prawym) i enter

Wielkie dzięki dla @FromWP, jak wcześniej na forum opisywałem jakiś problem sam napisał wiadomość prywatną i pomógł w rozwiązaniu problemu, tym razem jak czegoś nie wiedziałem też wysyłałem pytania żeby się upewnić. Myślę że jak ktoś napisze wiadomość z prośbą o pomoc do @FromWP to na pewno nie pozostanie On obojętny :)

 

Panowie można tym sposobem usunąć/wyałączyć Gmaila, którego nie używam. Czy będzie to miało wpływ na działanie systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, drk001 napisał:

Panowie można tym sposobem usunąć/wyałączyć Gmaila, którego nie używam. Czy będzie to miało wpływ na działanie systemu?

Nie będzie miało żadnego wpływu. W niektórych ROMach MIUI masz domyślnie zainstalowaną tylko wyszukiwarkę od Google, usługi Play Store i nic więcej. Tak powinno być w każdym, przecież możesz sobie gmaila doinstalować ze sklepu w każdej chwili. (nawet jak go usuniesz)

Edytowane przez wanarek
poprawka błędu
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodałem do skryptu kolegi @Orjon opcję odinstalowania systemowej aplikacji msa Xiaomi, odpowiedzialnej za reklamy w aplikacjach systemowych. Wygląda na to że można ją bezpiecznie odinstalować (tak po najmniejszej linii oporu dodałem na końcu listy opcji, ale działa). https://drive.google.com/file/d/1gr4-L0Vn813HDvMOlxqnyW7-6zY6bfK2/view?usp=sharing

Dla przypomnienia jak użyć:

1. W opcjach programistycznych trzeba aktywować debugowanie USB.

2. Podłączamy normalnie działający telefon do kompa kablem USB. 

2. Uruchamiamy (po rozpakowaniu pobranego zip-a) gapps.bat i jak pojawi się monit na ekranie telefonu o akceptację zaufanego komputera, potwierdzamy to.

3. Dalej postępujemy według instrukcji wyświetlanych na ekranie (żeby odinstalować to "msa" wpisujemy 23 i klikamy enter).

I cieszymy się (mam nadzieję) brakiem reklam w systemowych aplikacjach.

 

Edytowane przez FromWP
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, FromWP napisał:


@Orjon

 

3. Dalej postępujemy według instrukcji wyświetlanych na ekranie (żeby odinstalować to "msa" wpisujemy 22 i klikamy enter).

 

 

Chyba 23 :-) poza tym świetny skrypt. Planujecie go jeszcze rozszerzać o dodatkowe elementy, które można bez konsekwencji usunąć?

Edytowane przez drk001
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drk001 napisał:

Planujecie go jeszcze rozszerzać o dodatkowe elementy, które można bez konsekwencji usunąć?

Jak znajdą się apki - to chętnie. Mogę dodać co tylko chcecie - ale nie testuję póki co bo nie jestem na MIUI, więc na własne ryzyko... ;>

No i potrzebuję także nazwę pakietu z aplikacją żeby go dodać.

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

error: device not found
Wystapil blad przy deinstalacji aplikacji.

Aplikacja nie jest zainstalowana w telefonie, telefon nie jest podlaczony do komputera badz wystapil jakis inny, nieznany blad.
Press any key to continue . . .
 

Takie coś mi wyskoczyło. Debugowanie USB oczywiście włączone, chyba że chodzi o "Debugowanie USB (Ustawienia bezpieczeństwa)", to info wyskakuje przy każdej opcji podłączenia USB (ładowanie, przesył plików i przesył zdjęć PTP). 

Co robić, jak żyć? 

 

Edit: Co to znaczy "zaakceptować klucz RSA"...? 

Edytowane przez magyarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magyarek napisał:

pisze, że nie został zaakceptowany klucz RSA

Na ekranie telefonu po podłączeniu i uruchomieniu gapps.bat (albo po kliknięciu w skrypcie opcji sprawdzenia podłączenia telefonu) powinno pojawić się zapytanie czy zaufać temu komputerowi i trzeba kliknąć tak. Zapytanie pojawia się tylko na chwilę, jak nie klikniesz akceptacji, to się nie połączy. Tą akceptację (bądź jej brak) telefon zapamiętuje i po ponownym podłączeniu już się nie pyta. Jak nie zaakceptowałaś za pierwszym razem, to może nie chcieć się połączyć. Spróbuj wyłączyc to debugowanie w opcjach programistycznych, zrestartować telefon, ponownie włączyć i wszystko zacząć od nowa.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...