Skocz do zawartości

Problemy z czytnikiem linii papilarnych


weronikax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Temat podobny już był, ale nie znalazłam w nim odpowiedzi. Od początku męczę się z czytnikiem. Jest to mój pierwszy telefon z taką funkcją, ale wydaje mi się, że bardzo słabo ona działa. Czasami w ogóle ekran się nie podświetla, jakby nie czuł palca. Czasami się podświetla, ale nie odblokowuje. No i raz na jakiś czas zdarzy mu się odblokować, jak powinien. Mam global. Jedni piszą, że lepiej mieć kilka skanów jednego palca, natomiast inni twierdzą, że powinno się mieć tylko jeden. Co z tym zrobić? Tylko serwis czy zmieniać miui? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Temat podobny już był, ale nie znalazłam w nim odpowiedzi. Od początku męczę się z czytnikiem. Jest to mój pierwszy telefon z taką funkcją, ale wydaje mi się, że bardzo słabo ona działa. Czasami w ogóle ekran się nie podświetla, jakby nie czuł palca. Czasami się podświetla, ale nie odblokowuje. No i raz na jakiś czas zdarzy mu się odblokować, jak powinien. Mam global. Jedni piszą, że lepiej mieć kilka skanów jednego palca, natomiast inni twierdzą, że powinno się mieć tylko jeden. Co z tym zrobić? Tylko serwis czy zmieniać miui? 


Po wprowadzeniu więcej niż jednego skanu palca czytnik działa *trochę* lepiej, ale ogólnie z tego co czytam "ten typ tak ma" i dla mnie jest to największe rozczarowanie w Mi5s (też mam oficjalny Global). Niby ten czytnik miał być super-och-ach, a w rzeczywistości w budżetowym Redmi 3S czytnik działa znacznie lepiej, tam mam skuteczność praktycznie 100% i błyskawiczne odblokowanie.

Może w MIUI 8.2 Global to jakoś poprawią, choć obawiam się, że to kwestia hardware.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czyste łapy i poprawnie skonfigurowany czytnik to odblokowuje poprawnie od razu.

Wszystko zależy także od położenia palca pod odpowiednim kątem, takim jak przy konfiguracji.

W MI 5S masz czytnik z przodu i bardzo łatwo jest położyć palec pod złym kątem.

Ustaw sobie rożne skany palca i będzie dobrze śmigać.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika, najlepsza metoda to wyłączyć czytnik. W tym modelu działa, lekko mówiąc, nieszczegolnie. To pierwszy ultradźwiękowy u xiaomi i nie wyszło to na dobre. Myli się, jest powolny. Ogólnie nie nadaje się do użytku. Wyłącz i zapomnij o problemie. Nic nie pomoże zmiana oprogramowania i zapamiętywanie tego samego palca kilkukrotnie. Wtedy kiedy przestaniesz testować i trzeba będzie szybko odblokować - nie zadziała.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej aktualizacji czytałam, że już powinna być dla mi5s, ale coś jej nie widzę. Szkoda, że ta funkcja nie działa, ale doszłam do pewnego wręcz absurdalnego wniosku. Jestem kasjerką i mam bardzo zniszczone dłonie od pieniędzy. Sprawdziłam czytnik na palcu mojej mamy i działa, jak należy. Wydaje mi się to nieprawdopodobne, ale jednak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zeskanowalem 3x palec, mniej wiecej na srodku, u gory i pod katem i czytnik w zdecydowanej wiekszosci przypadkow dziala poprawnie po dodaniu dodatkowych skanow.


Problem w tym, że ilość możliwych skanów jest ograniczona do chyba max 5, więc ten patent jest spoko, jak używasz 1-2 palców do odblokowania telefonu. :-(

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja teoretycznie używam 2 palców, z czego głownie kciuka i tu mam 3 skany pod różnymi kątami i wskazujący na prosto, bo używam go kiedy telefon leży np na biurku. Oczywiście zdarza się, że nie odblokuje, ale w zdecydowanej większości działa to poprawnie. Nie mam porównania do innych czytników, bo nie miałem takich telefonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik w Mi5s? Działa rewelacyjnie - pod warunkiem odpowiedniego zapisania odcisków. Ważne - nie naciskać za mocno, polecam też mieć lekko wilgotne (lub pokremowane ;) ) palce. Ponadto podczas zapisywania najlepiej ułożyć palec pod kątem, tak jak poleca jeden z użytkowników tutaj: https://xiaomi.eu/community/threads/tip-mi-5s-fingerprint-configuration-repost-from-xiaomi-forum.36767/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzymam telefon w jednej dłoni i przykładam kciuk naturalnie, tak jak zawsze to robię. Zmieniam jedynie lekko kąt i fragmenty odcisku. Mam zeskanowne oba kciuki po dwa razy i działa mi w 95% za pierwszym razem. Jedynie mam problem ze skanowaniem odcisku gdy skóra jest bardzo sucha - np. na mrozie. W normalnych warunkach działa praktycznie zawsze.

Bez sensu jest zabawa w różne położenia palca - pionowo, poziomo, dookoła podczas gdy telefon zwykle odblokowuje się trzymając go w dłoni więc lepiej zeskanować odcisk zawsze w tej pozycji a jedynie lekko poruszać palcem w płaszczyźnie. Wtedy system zapamięta dokładnie nasz odcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po instalacji najnowszego dostępnego MIUI Polska dla MI5s tj MIUI 7.5.11 z 11/5/2017  , czytnik linii papilarnych zwariował . Raz działa odrazu a raz przez 5 min jest bezużyteczny i nie da sie z niego korzystać , błąd występuje również po factory resecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam mi5s od kilku dni i dla mnie ten czytnik linii papilarnych jest lekko mówiąc nieporozumieniem... Przed kupnem telefonu oglądałem różne recenzje wideo i niektóre osoby faktycznie mówiły, że czasami czytnik ma problemy, ale u mnie średnio 2/3 prób odblokowania kończy się niepowodzeniem. Dodawałem po kilka profili tego samego palca, naprawdę na różne sposoby, pod różnym kątem przykładałem palce, pod mniejszym i większym naciskiem, ale nadal czytnik działa jak mu się podoba. Moja dziewczyna ma Redmi Note 3 i tam czytnik działa bezbłędnie i błyskawicznie.
Mam nadzieję, że aktualizacja global romu (o ile się pojawi) poprawi ten błąd, bo to na 90% wina softu. Czytałem na zagranicznych forach opinie ludzi, którzy używają innych romów niż global i czytnik działa znacznie lepiej.

Inną sprawą jest czujnik światła, który też nie działa najlepiej. Czasem po wyjęciu telefonu z kieszeni ekran się nie rozjaśnia. Wieczorem, kiedy w pokoju mam zapaloną tylko lampkę, to ekran świeci zdecydowanie za mocno i muszę ręcznie regulować poziom jasności...

Oba problemy sprawiają, że telefon bardziej mnie frustruje niż cieszy. Przesiadłem się z Moto G3 i odnoszę wrażenie jakbym zrobił downgrade, zamiast upgrade sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, uki85 napisał:

Posiadam mi5s od kilku dni i dla mnie ten czytnik linii papilarnych jest lekko mówiąc nieporozumieniem... Przed kupnem telefonu oglądałem różne recenzje wideo i niektóre osoby faktycznie mówiły, że czasami czytnik ma problemy, ale u mnie średnio 2/3 prób odblokowania kończy się niepowodzeniem. Dodawałem po kilka profili tego samego palca, naprawdę na różne sposoby, pod różnym kątem przykładałem palce, pod mniejszym i większym naciskiem, ale nadal czytnik działa jak mu się podoba. Moja dziewczyna ma Redmi Note 3 i tam czytnik działa bezbłędnie i błyskawicznie.
Mam nadzieję, że aktualizacja global romu (o ile się pojawi) poprawi ten błąd, bo to na 90% wina softu. Czytałem na zagranicznych forach opinie ludzi, którzy używają innych romów niż global i czytnik działa znacznie lepiej.

Inną sprawą jest czujnik światła, który też nie działa najlepiej. Czasem po wyjęciu telefonu z kieszeni ekran się nie rozjaśnia. Wieczorem, kiedy w pokoju mam zapaloną tylko lampkę, to ekran świeci zdecydowanie za mocno i muszę ręcznie regulować poziom jasności...

Oba problemy sprawiają, że telefon bardziej mnie frustruje niż cieszy. Przesiadłem się z Moto G3 i odnoszę wrażenie jakbym zrobił downgrade, zamiast upgrade sprzętu.

zainstaluj global dev przez aktualizator. Albo xiaomi.eu jeśli odblokujesz bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Faktycznie nie za dużo info dałem o telefonie.. Zarzucam screenem.

20 godzin temu, galakty napisał:

Czy Ty masz folię ochronną na telefonie? Czy jestem ślepy? Nie nachodzi na czytnik czasem?

Ślepy nie jesteś, folia jest, bo telefon kupiony kilka dni temu :D ale nie nachodzi na czytnik, on jest cały odsłoniętyreceived_1522671194443133.thumb.png.de661a7f2fcf4e9b39ed3f1b7a0c8e54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rradek napisał:

Weź połóż palec na czytniku i dopiero jak poczujesz wibracje to zdejmujesz palec z czytnika podczas konfigura

Niestety trzymam palec na czytniku bez ruchu cały czas (wiem, na filmie tego nie widać), po około 40 sekundach wywala komunikat "nie udało się dodać odcisku" i wraca do menu wyżej. Próbowałem kilkanaście razy i na różnych palcach, czytnik jakby w ogóle nie widział mojego palucha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poradziła sobie kolego bo mam to Samo do tej pory miałem wgrany global i czytnik działam poprawnie po wgraniu miui polska zwariował tak jak u ciebie. Wgrałem z powrotem global ale problem pozostał. I nie wiem czy się gdzieś coś nadpisalo odnośnie czytnika czy co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...