Jump to content

redmi 3s bootloop


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym prosić o poradę co mogę uczynić z moim telefonem, gdyż przewertowałem i spróbowałem chyba wszelkich sposobów.

Dzisiaj dostałem redmi 3s, zakupiony od goldwaya, wersja 2/16 snapdragon.

Oczywiście wg poradnika na stronie, pobrałem china developer rom z oficjalnej strony xiaomi celem odblokowania bootloadera, przy próbie aktualizacji programem updater, niestety jak zawsze wyskoczył błąd 'nie można zweryfikować pliku instalacji'.

Niezrażony pobrałem miflash oraz fastboot china developer rom. Telefon włączyłem w trybie fastboot. Wyskoczył błąd (nie pamiętam już jaki).

Próbowałem wejść w edl, jednak nie było to możliwe, przy ekranie recovery (?), wybierałem download i telefon zamiast przejść w edl, restartował się.

Następnie chciałem pobrać zwyczajnie aktualizację poprzez updater (miałem nadzieję że może to coś zmieni i miflash pójdzie), i po chwili zatrzymałem pobieranie gdyż miałem lepszy pomysł. (Chyba jeszcze długo będę go żałował...)
Wgrałem recovery na pamięć telefonu, jednak zamiast zainstalować rom recovery, przypadkiem wybrałem ten plik którego pobieranie zatrzymałem chwilę wcześniej. Telefon zrestartował się i od tego czasu wyświetla się najpierw logo mi, potem pod spodem 'Trwa aktualizacja miui, nie wyłączaj urządzenia.'
Pasek dochodzi do może 5%, trwa to jakieś 10 sekund i telefon się restartuje. I tak w kółko. 

Od tego momentu próbowałem wgrać z 2 różne romy, na 3 różnych wersjach miflash na 2 różnych komputerach ( win10 x64 i win10 x32). Wyłączona funkcja wymuszania podpisywania sterowników.
Niestety i to nie odniosło skutku.

Trafiłem w końcu na poradnik dotyczący deep flash usb, skonstruowałem takowy kabel i poprzez kombinację: odpalenie telefonu w trybie fastboot -> zrobienie zwarcia na kablu -> podłączeniu go do telefonu -> restarcie telefonu -> zaprzestaniu 'zwierania', telefon odpala się w edl. Taka kombinacja, ponieważ nie jestem tak naprawdę w stanie wyłączyć telefonu, albo bootloop albo fastboot.

Mimo wszystko, przy miflash,  trybie edl i romie fastboot dalej są przeróżne błędy, od 'Określone rzutowanie nie jest prawidłowe', przez 'Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna.' po 'Can not read from port COM 4.'. (Zależne od wersji miflash...)

Ogółem już jestem bliski poddania się i dania telefonu do serwisu we Wrocławiu (dobrze będzie jak chociaż tam się uda go odratować) , ale może jednak ktoś coś doradzi?

Dodam że:

** adb devices nie pokazuje mi urządzenia, zarówno w edl jak i fastboot (za to na starym romie jak jeszcze go nie schrzaniłem to pokazywał urządzenie)
** w menadżerze urządzeń przy podłączonym telefonie w trybie edl widać 
Porty (COM i LPT)
  - Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM4) %% Pojawił się oczywiście dopiero po podłączeniu telefonu w trybie edl.  Najpierw spróbowałem parę razy przez miflash na różnych romach, następnie wydaje mi się, że zaktualizowałem sterownik plikami ogólnopolecanymi na wszelkich forach i niestety dalej to samo.
- miflash zazwyczaj odpalany jako administrator, w trybie zgodności z WIN7, choć instalatora jako takiego nie odpalałem jako administrator.
- telefon generalnie był włączony w trybie debuggowania usb.


Jeżeli się nie mylę swój telefon Xiaomi Redmi Note 3 Pro (3/32, snap 650) udało mi się odblokować, dzięki sp flash tool, co dziwne, bo z tego co widzę, jest ona skierowana ku procesorom Mediatek(?).

Będę niezwykle wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, choć wyobrażam sobie, że po takiej pomyłce i tak perfidnym ucegleniu może być ciężko.

Edited by bojo240
Link to post
Share on other sites

Odpal telefon w EDL i użyj MiFlash 2016.04, bo wydaje mi się, że korzystasz z tego nowszego, a on czasem nie działa poprawnie. 

Jeśli i on nie ruszy to mogę Ci odratować ten sprzęt - jakby co, to odezwij się na PW 

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...