Skocz do zawartości

Nie działają ustawienia


Vsiok

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam ogromny problem z moim telefonem Xiaomi. 2 dni temu chciałem zaktualizować moje urządzenie. Ściągnąłem aktualizacje i wyskoczył jakis błąd. telefon nie chciał mi się włączyć (chyba zablokował się boatloder). Udało mi się go jakoś chyba odblokować (poprzed komendy na komputerze abd) i zainstalowałem od nowa system. Niby wszystko działa jak nalezy ale są 2 problemy:

1) nie mogę wejść w ustawienia - wyskakuje mi "Aplikacja Ustawienia przestała działać. Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób" No jest jest mega długa treść błędu.

2) przy logowaniu do konta xiaomi "nie można sprawdzić stanu bezpieczeństwa. Wystąpił błąd"

Próbowałem ze starym oporgramownaiem, najnowszym MIUI Polska. Zawsze to samo - te 2 błędy. Próbowałem wgrać nawet globaal (porada od sklepu Technos), robiłem wipy i ciągle to samo. W tym momencie błagam o jakąkolwiek pomoc. 2 dni walki już za mną i nic ;((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bootloadeer miałem odblokowany przez firme technos. Przy aktualizacji musiał się jakos zablokować. Telefon przestał mi się nawet włącza. Przez komupter jakos go odblokowałem komendą fastbootoem device-info. Od tego momentu telefon się włączył i to chyba oznacza, że boatloader jest odblokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh Technos. Trzeba było dać zarobić MiCenter to byś miał normalnie odblokowany bootloader. A tak masz wgrany scrackowany. To jest przyczyną problemu. Musisz go zastąpić oryginalnym i wtedy odblokować metodą oficjalną przez mi Unlock tool.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Nie zdziwiło cię że nie podałeś im danych konta Xiaomi?

To akurat mnie nie dziwi. Oczywiście nie bronię Techos'a, bo swoje za uszami mają, ale u mnie klienci nie muszą mieć swojej zgody - mam kilkadziesiąt aktywnych kont xiaomi, więc unlock nie jest żadnym problemem.

Dla pokolenia 40+ (a i dla wielu 20-latków też), którzy nie potrafią wklepać zapytania w Google, czy wysłać maila taka operacja zgłoszenia prośby o zgodę na unlock jest kosmosem nie do ogarnięcia ;)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Acid napisał:

Ok ale jak widać najszybciej wgrać scrackowany. Potem problemy właśnie takie.

Za to karałbym tzw "kręceniem wora", bo to skazywanie klienta na późniejsze problemy. Też mógłbym iść na łatwiznę i gotowego dumpa zrobionego z odblokowanego telefonu za pomocą Infinity, czy Falcona pakować w 10 minut do telefonu. Ale chyba starej daty jestem, bo mając świadomość możliwości późniejszych problemów, to uczciwość wobec klienta mi na to nie pozwala ;))

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 BVBPierwszy raz kupiłem telefon xiaomi i nie wiedziałem nawet, że trzeba. Normalnie zarejestrowałem telefon do konta xiaomi i działało do momentu aktualizacji. Mógłbym poprosić was o jakiś link do poradnika o wgraniu oryginalnego boatloadera i odblokowaniu go? Jest to trudne? Coś kosztuje? 

Oczywiście opiszę sytuację tu na forum związana ze sklepem tehnos. Zobaczymy czy i co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego doświadczenia. Aczkolwiek po 2 dniach zabawy, kombinowania z przeinstalowywaniami systemu, wipemi, trpw jest trochę lepiej.

Najchętniej to bym zlecił komuś za złotówki wgranie tego przez interbet (o ile jest możliwość) i nie byłoby to droższe niż 30-40zl.

Edytowane przez Vsiok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vsiok napisał:

wgranie tego przez interbet

Zdalnie przez internet, to można sobie gołe panie oglądać. Miałem nie jeden sprzęt na serwisie po zdalnych zabawach - ostatni 2 tygodnie temu.

Jeśli chcesz mieć to zrobione solidnie pisz do Acida, albo odezwij się do mnie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Otóż po wgraniu najnowszego MIUI 7.6.10 do RN3P przestały działać ustawienia kompletnie. Gdy klikam na nie to automatycznie wywala mi błąd: "Aplikacja Ustawienia przestała działać". Co robić z tym? Poprzednio miałem MIUI 7 ale nie pamiętam która wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam,

od dzisiaj jestem posiadaczem MIUI Polska na swoim telefonie, lecz niestety nie do końca szczęśliwym gdyż ciągle zamyka mi się aplikacja ustawienia, nawet nie mogę do niej wejść i już się zamyka. Nie mogę też się zalogować na konto xiaomi widocznie przez to :( 

Wiecie może jak to naprawić ? Zainstalowałem najnowszą wersję wg poradnika na tej stronce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Acid napisał:

Odblokowanie bootloadera kto robił?

Sam zrobiłem wg poradnika na forum metodą oficialną przez program miunlock.

Wg tego poradnika 

Dodatkowo sugerowałem się filmem i pozostałymi jego częściami które zostały nakręcone.

 

14 minut temu, Pawel978 napisał:

Wipe, ewentualnie możesz spróbować reflash romu.

 

29 minut temu, ZduneX25 napisał:

To machnij jeszcze raz wipe.

Spróbuję jeszcze raz zrobić wipe'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mi się przypomniał kabaret ,dlaczego mnie to nie nawiedza też bym chciał mieć takie klopoty chyba też przy następnym ściąganiu nie będę sprawdzał md5sum niech się dzieje co chce ,niech będzie wichura niech wreszcie nastąpi krok na moim telefonie ,marzę o tym

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mariusz.ur napisał:

A z jakiego androida przechodzisz ? Z 5 ? Nie rób wipe tylko format data po prawej na dole . Potwierdź yes i instalacja na nowo .

Dokładnie z androida 5 na 6, puściłem wipe na nowo. Dobra niech się skończy i włączę jeszcze raz twrp i puszczę format data tak jak radzisz :) 

Edit1: zrobiłem, system wstaje.

Edit2: @mariusz.ur system wstaje już ponad 30 minut, czy na pewno wszystko jest ok ?

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

podłączę się pod temat. W Redmi Note 3 Pro po update MIUI z wersji 7.4.9.0 do 7.9.14 nie działają Ustawienia. Uruchomienie kończy się komunikatem "Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób". Dostaję Java exception:

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.android.settings/com.android.settings.MiuiSettings}: java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke interface method 'java.lang.String[] android.security.IKeystoreService.list(java.lang.String, int)' on a null object reference

at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)

Mam odblokowany bootloader.

Czy coś zrobiłem nie tak podczas instalacji przez TWRP?

Robiłem wipe. Ten wątek sugeruje żeby zrobić tylko format data.

Spróbuję, Może ktoś ma inne sugestie. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciekak napisał:

Witam,

podłączę się pod temat. W Redmi Note 3 Pro po update MIUI z wersji 7.4.9.0 do 7.9.14 nie działają Ustawienia. Uruchomienie kończy się komunikatem "Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób". Dostaję Java exception:

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.android.settings/com.android.settings.MiuiSettings}: java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke interface method 'java.lang.String[] android.security.IKeystoreService.list(java.lang.String, int)' on a null object reference

at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java)

at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)

Mam odblokowany bootloader.

Czy coś zrobiłem nie tak podczas instalacji przez TWRP?

Robiłem wipe. Ten wątek sugeruje żeby zrobić tylko format data.

Spróbuję, Może ktoś ma inne sugestie. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Zrób backup i zainstaluj miflashem rom global albo china i miuipolska jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

mam ten sam problem, przy przechodzeniu ze śmieciowego oprogramowania na xiaomi.eu w redmi note pro nie mogę wejść w ustawienia i niestety podczas instalacji mi flashem wersji ROM GLOBAL wyskakuje błąd: can not found file flash_all_lock.bat

Ktoś podpowie co robić?

 

Edytowane przez migjed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam odpowiedzi w tym wątku:

http://en.miui.com/thread-305451-1-1.html

muszę chyba ściągnąć inny ROM i zobaczę co się będzie działo:)

2 minuty temu, Orjon napisał:

Zły plik sciagnales.
Musisz ściągnąć plik z rozszerzeniem .tgz, on jest pod MiFlash.

tapnięte z Redmi 4a
 

Dzięki wielkie Orjon.

Spróbuję z właściwym i dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...