Reche21

Problem z połączeniem z komputerem

Recommended Posts

Dnia 24.02.2017 o 22:20, Reche21 napisał:

Witam serdecznie 
Mam taki dziwny problem, że po podłączeniu telefonu do laptopa nie mam opcji MTP. 
Telefon reaguje, jakby był podpięty do ładowarki wyskakuje komunikat ładowanie i tyle.
Patrzyłem na forum troche i nie znalazłem takiego problemu. 
z góry dzięki za pomoc

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dnia 24.02.2017 o 22:20, Reche21 napisał:

probowales z roznymi portami USB? Telefon poprawnie odczytywany przez system? zadnych wykrzyknikow przy urzadzeniach?

10 minut temu, Reche21 napisał:

Na wszystkich portach to samo 
żadnego problemu w menedżerze urządzeń 

tak dla pewsnoci inny komputer patrzyles czy tez nie wykrywa?

9 minut temu, Reche21 napisał:

Na innym komputerze nie sprawdzałem na innym kablu i wszystko śmiga o_O

Więc kabel do kosza :D

@Reche21

w opcjach programistycznych nie masz możliwości wyboru mtp? Jaki ROM?

Edited by bergmen

@Reche21
w opcjach programistycznych nie masz możliwości wyboru mtp? Jaki ROM?

Powiedział że działa na innym kablu, i uwierz ze sa kable bez tych żył, którymi tylko ladujesz

Wystukane z MI 5s

6.11.10
Kupilem kabel ugreena ktory polecali ale zamowilem teraz blitzwolfa mam nadzieję że będzie okej a zamówiłem ten kabelek
http://s.aliexpress.com/qmY3eeae

Ugreen spoko firma, polecę jeszcze od siebie orico, mam od nich ładowarkę 4xqc1.0 i 2 kable, tanie i dobre sprzęty

Wystukane z MI 5s

Miui 8.6 7.6.15 
Mam problem z podłączeniem pod komputer. Nie rozpoznaje urządzenia, opcje debugowania nagle nie mogę znaleźć. Za każdym razem opcje działały same i mogłem wybrać przesyłanie plików, dzisiaj chciałem zaktualizować i nie mogę nic zrobić. Miał ktoś taki problem?
Po wgraniu nowego ROMu komputer traktuje telefon jak nowe urządzenie, zatem uruchamiasz Menadżera urządzeń -> P-Klik na urządzeniu z żółtym trójkątem (pewnie będzie to "Urządzenie USB") -> Aktualizuj sterownik -> Zainstaluj sterownik ręcznie -> Pozwól mi wybrać z listy sterowników dostępnych na moim komputerze -> wyszukaj pozycję "Urządzenia przenośne" (są dwie, więc sprawdź jedną i drugą) -> wybierz "Urządzenie MTP USB" -> Dalej. Sterownik zostanie zainstalowany. WAŻNE: wybierz "Sterownik MTP USB", a nie "Sterownik MTP".
Próbowałem tak zrobić i niestety nie mam takiej opcji jak Urządzenie MTP USB.

Edited by kuba1552

Przedwczoraj kupiłem mi 5 . Z racji ,że nie ma karty pamieci zrzuciłem wszystko na komputer ,poczym chciałem zrzucić pliki na telefon a tu komputer nie czyta telefonu... Tryb MTP ustawiony . Ten temat nie pomógł . 

EDIT : zmiana kabla pomogła.

Edited by Merlogin
rozwiązanie problemu

Mam podobny problem. Do tej pory moja MI5 śmiagała ładnie i problemów nie miałem. Nagle kilka dni temu po podłączeniu do komputera zaczyna się tylko ładować, na belce już nie pojawia się opcja do wyboru w jakim trybie ma być (ładowania, mtp itp). W mi5 włączone debugowanie i wszystko tak samo ustawione jak wcześniej, kiedy wszystko działało. Na PC Windows 10 po najnowszej aktualizacji w mi5 miui 7.7.13 wydane przez miuipl.

Ktoś pomoże? 

Miałem tak samo dostałem jakiś kabel z power bankiem działał 1 dzień potem tylko ładowanie inne kable bez problemu więc raczej to wina kabla USB

Witam

Kiedy podłączam mojego Xiaomi Mi5 do komputera to telefon automatycznie się ładuje i nie mogę wybrać opcji np przesyłania danych .

I od razu po podłączeniu telefon zaczyna się ładować a komputer wogólę nie widzi telefonu.

Mam Rom Globala.

I mam włączone debugowanie USB.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Oh biedaku. 

Przesuń od góry( w dół oczywiście), kliknij na coś tam co się wyświetla, i będziesz mieć do wyboru przesyłanie... 

Przecież to podstawa podstaw -,- 

Globala wyrzuc dobra rada ,przejdz na dev a dlaczego hmm jestes opozniony miesiac

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

51 minut temu, Eragon napisał:

Oh biedaku. 

Przesuń od góry( w dół oczywiście), kliknij na coś tam co się wyświetla, i będziesz mieć do wyboru przesyłanie... 

Przecież to podstawa podstaw -,- 

Mówię że komputer nie widzi telefonu , a telefon widzi że jest tylko ładowany.

Nie mam opcji  wyboru w telefonie , Bo komputer nie widzi telefonu a telefon nie widzi że jest podłączany do komputera tylko zachowuje się jakby był po prostu ładowany

31 minut temu, skay77 napisał:

Globala wyrzuc dobra rada ,przejdz na dev a dlaczego hmm jestes opozniony miesiac

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Chciałbym wyrzucić jakby telefon widział komputer i mógł przesyłać dane i zmienić ROM a nie mogę ;X

Edited by grlol

Podłącze się pod temat.

Podpinałem Mi5 Prime po raz pierwszy do komputera (windows 7). Wykrył urządzenie i sam zainstalował jakieś sterowniki. Urządzenie widzi i można wybrać tryb kopiowania plików, jednak kiedy kopiuje zdj do folderu na komputerze wyskakuje błąd " urządzenie przestało działać" coś mniej wiecej takiego i przerywa kopiowanie. Możecie coś doradzić?

Dnia 3.08.2017 o 13:51, Vognar napisał:

Spróbuj zmienić kabel.

sprawdzane na 3 różnych kablach (notabene zanim pojawił mi się ten problem na wszystkich 3 wcześniej działało jak należy). Moim zdaniem kabel u mnie nie jest winien, problem musi tkwić gdzieś indziej. Od razu zaznaczam że również sprawdzałem na 4 różnych komputerach (każdy na win10) i na żadnym na dało się uzyskać połączenia - mi5 tylko się ładuje.

Dnia Sat Sep 16 2017 o 16:27, Muminek_Cinek napisał:

sprawdzane na 3 różnych kablach (notabene zanim pojawił mi się ten problem na wszystkich 3 wcześniej działało jak należy). Moim zdaniem kabel u mnie nie jest winien, problem musi tkwić gdzieś indziej. Od razu zaznaczam że również sprawdzałem na 4 różnych komputerach (każdy na win10) i na żadnym na dało się uzyskać połączenia - mi5 tylko się ładuje.

Ja znalazłem rozwiązanie, może u cienie też zadziała choć wydaje sie bez sensu. Zmień port usb, spróbuj z każdym. U mnie na jednych dziala na inncych nie, nie ma reguły

Hi, kupiłem Mi5 z oficjalnej dystrybucji rok temu w grudniu. W pewnym momencie komputer przestał reagować na podłączenie telefonu. Kiedy podłącze telefon przez USB, ładuje się i świeci się dioda - nic poza tym. USTAWIONE MTP. Żadnego komunikatu ze strony Windowsa ani MIUI.

MIUI 9 Global beta

PC1/2: Windows 10/7

Próbowałem: zmiany kabla, zmiany pomiędzy każdym trybem w ustawieniach, podłączenia pod 2 różne PC(porty w na pewno sprawne).

Kabel wypada z gniazda łatwiej, niż jak telefon był nowy. Może to wina gniazda w telefonie?

Na koniec z innej beczki: telefon kupiony w Polsce z gwarancją, robiłem tylko update OTA a mam MIUI global beta. BL zablokowany od początku.

usunąłem całkowicie system, nie mam żadnych kopii zapasowych, w twrp po podłączeniu komputer nie widzi telefonu i nie mogę wgrać systemu - jest jakiś inny sposób?

14 minut temu, Wloczykij napisał:

usunąłem całkowicie system, nie mam żadnych kopii zapasowych, w twrp po podłączeniu komputer nie widzi telefonu i nie mogę wgrać systemu - jest jakiś inny sposób?

"Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage" cytat z manuala instalacji Miui https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ Zawsze możesz też wgrać rom fastboot MiFlashem w fastboot (global, albo china) i potem twrp i tak dalej. Tylko nie usuwaj systemu, sam się usunie, zostanie nadpisany nowo wgrywanym.

właśnie cały problem w tym że dalej go nie czyta, sprawdzałem na obu komputerach, wybieram mount mam listę Select Partitions to Mount: Cache, system itp... a poniżej przyciski select storage i disable mtp....Z kolei wgrywanie miflashem nic nie daje bo jak jestem w fastboot to raz że miflash nie znajduje telefonu a dwa że po paru sekundach z niego sam wychodzi...

Edited by Wloczykij

6 minut temu, Wloczykij napisał:

miflash nie znajduje telefonu a dwa że po paru sekundach z niego sam wychodzi...

Mount storage w twrp? To chyba problem sterowników że go nie widzi w fastboot. Z tym samoczynnym wychodzeniem z fastboot nie wiem jak sobie poradzić. Prawdopodobnie jakby sterownik był prawidłowy, to by w tym fastboot został. Może zainstaluj innego MiFlasha, to sterowniki ponownie się zainstalują. A w EDL daje się wprowadzić? Ostateczność do zwarcie testpointów i flash w edl.

"określone rzutowanie jest nieprawidłowe" to pokazuje mi kiedy po podłączeniu telefonu naciskam refresh w pozycji mount, w fastboot tak samo

2 minuty temu, Wloczykij napisał:

"określone rzutowanie jest nieprawidłowe" to pokazuje mi kiedy po podłączeniu telefonu naciskam refresh w pozycji mount, w fastboot tak samo

Jak podłączasz telefon w twrp, to po "mount" ekslorator plików powinien go widzieć jako pamięć, nie Miflash. Masz windows 64bit?

Guest
This topic is now closed to further replies.