Skocz do zawartości

Xiaomi Stable dla Mi4c - temat tylko dla użytkowników stable


Lokator

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowie Ktoś jaka jest najlepsza stabilna wersja xioami eu na androida 5 i skąd ją ściągnąć? Teraz mam dev 6.12.22 które coś się sypie, więc chcę wyczyścić cały telefon i wgrać coś stabilnego, ale bez aktualizacji do nougata, bo z tego co widzę, to też więcej problemów niż pożytku.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue7 ta wersja co masz jest dobra ale jak się uparłeś to masz https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337

Ta jest ostatnia z 5.1 xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.2.1.0.LXKCNDL_v8-5.1, możesz też sprawdzić wcześniejsze 8.1.3.0 lub 8.1.2.0 o tych wersjach kilka osób wspominało że są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slimdick napisał:

@blue7 ta wersja co masz jest dobra ale jak się uparłeś to masz https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337

Ta jest ostatnia z 5.1 xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.2.1.0.LXKCNDL_v8-5.1, możesz też sprawdzić wcześniejsze 8.1.3.0 lub 8.1.2.0 o tych wersjach kilka osób wspominało że są ok.

Gracias Amigo :) 6.12.22 faktycznie jest ok, od grudnia siedziałem i wszystko było cacy, aż zachciało mi się "optymalizacji baterii" w panelu sterowania.. tak mi ją zoptymalizowało, że z gps'em do ładu dojść nie mogę po tej operacji.. wszystko ustawione tak jak powinno być, a i tak często gęsto gubi sygnał.. wcześniej nigdy nie miałem z tym problemu. Przetestuje stable, będzie ok to zostawię, a jak nie to wrócę do 6.12.22. Jeszcze raz dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie najnowszej stabilnej wersji to zadawajcie : )

Nie zaobserwowałem jeszcze żadnych problemów! Czyżby pierwsza w pełni stabilna wersja na androidzie 7.x dla Mi4c? : >

Do chwili obecnej:

  • przewertowałem sporą część ustawień w telefonie,
  • udostępniałem internet przez hotspota i przez bt,
  • korzystałem z synchronizacji google,
  • używałem aparatu,
  • używałem nawigacji,
  • powiadomienia facebook, messenger chodzą bez problemu,
  • bateria dużo lepiej niż na przedostatnim devie.

Póki co, zero problemów : )

@Sephriot, ciężko mi powiedzieć. Jeszcze nie zauważyłem. W jakich momentach on najczęściej wyskakuje?

@Sephriot, raczej nie biegam po takich stronach, więc ciężko mi stwierdzić. Mnie się to nie przydazylo ani na przedostatnim devie, ani tutaj.

@zygzak, gdzie mam ich szukać?

@zygzak, są : )

Edytowane przez Lokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lokator napisał:

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie najnowszej stabilnej wersji to zadawajcie : )

Zaczynają mnie irytować błędy i niedoróbki dev-a, więc myślę o przejściu na stable.

Czy na stable jest opcja 'zaplanowane zadania'?

@Lokator Na dev to jest opcja w aplikacji 'Panel sterowania'

Edytowane przez zygzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chroma to na końcowych romach dev 5.1 automatycznie się zamykał. Po update do 7.0 dev pojawia się kurza twarz. Między innymi dlatego cofnąłem się z softem do 8.1.3.0 i potwierdzam że tam problemu nie ma i wszystko działa poprawnie + bardzo dobrze mi trzyma bateria. Nie sprawdzałem 8.2.X.X jak tam jest z chromem bo mi się nie chce - Tu mam wszystko cacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na Stable 8.2.1 i mam pytanie do osób z MIUI na androidzie 7. Czy telefon łapie wam lagi? U mnie to się dzieje w sumie dość często, co jest niesamowite patrząc na podzespoły :/ Przejście na 7 może coś poprawić w tej kwestii?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MoreSound napisał:

Obecnie jestem na Stable 8.2.1 i mam pytanie do osób z MIUI na androidzie 7. Czy telefon łapie wam lagi? U mnie to się dzieje w sumie dość często, co jest niesamowite patrząc na podzespoły :/ Przejście na 7 może coś poprawić w tej kwestii?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Na najnowszym xiaomi.eu nie mam takowych problemów, a sporo gram i to w pełnym słońcu - duże obciążenie (ciągły GPS + transfer danych) i do tego ta wysoka temperatura :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym xiaomi.eu nie mam takowych problemów, a sporo gram i to w pełnym słońcu - duże obciążenie (ciągły GPS + transfer danych) i do tego ta wysoka temperatura  

Masz na myśli najnowsze Stable? Jeżeli tak to po prostu odblokuje bootloadera i sprawdzę jak to działa.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MoreSound napisał:


Masz na myśli najnowsze Stable? Jeżeli tak to po prostu odblokuje bootloadera i sprawdzę jak to działa.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Generalnie się trochę zapędziłem i nie zauważyłem, że ten temat dotyczy stable :P Pisałem o najnowszej "niestabilnej" wersji. Niemniej warto sprawdzić i stabilną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lokator jak ogólnie sprawuje się system? Masz go już kilka dni, nie łapie jakiś dziwnych zwiech? Aplikacje nie wyrzucają? Ja mam problemy na wersji rozwojowej np. ze Spotify lub Poweramp, jeśli włącze inne aplikacje to one mi się wyłączają mimo zablokowania kłódką. Nie potrzebuje bajerów, wymagam od telefonu tylko dobrej sprawności, więc czekam na twoją odpowiedź bo szukam dla siebie idealnego romu :)

Edytowane przez siatkarz014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2017 o 01:24, Antyhaker napisał:

Wgrać na czysto przez TWRP :)

A co wg Ciebie znaczy 'wgrać na czysto'? Co dokładnie należy wyczyścić?

Używa ktoś systemowej aplikacji poczta z serwerem exchange i powiadomieniami push? Na dev mam z nią taki problem, że co jakiś czas zaczyna bardzo drenować baterię. Jeśli na stable chodziłoby bez problemów, to ostatecznie by mnie to przekonało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2017 o 12:31, siatkarz014 napisał:

@Lokator jak ogólnie sprawuje się system? Masz go już kilka dni, nie łapie jakiś dziwnych zwiech? Aplikacje nie wyrzucają? Ja mam problemy na wersji rozwojowej np. ze Spotify lub Poweramp, jeśli włącze inne aplikacje to one mi się wyłączają mimo zablokowania kłódką. Nie potrzebuje bajerów, wymagam od telefonu tylko dobrej sprawności, więc czekam na twoją odpowiedź bo szukam dla siebie idealnego romu :)

Hej Siatkarz,

dam Ci znać w przeciągu 3 dni jak z użytkowaniem, bo ostatnio bardzo niestandardowo telefonu używałem : )

Generalnie pojawiły się problemy z kurza twarz na chrome ; o Nie korzystam z Spotify, ani tej drugiej : )

Generalnie jest to chyba najlepsza wersja stable na nowym andku : )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2017 o 23:48, Lokator napisał:

Nie każdy wie, więc: wyszła nowa wersja stable (8.5.1) - https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=185354

Wrzuciłem ją i niestety, ale bateria mi wręcz sp***rza jak szalona. Wrzucam zużycie
Tak naprawdę przez większość dnia telefon leży zablokowany. Jakieś pomysły jak to zoptymalizować?

Screenshot_2017-07-11-14-12-28-737_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 18:55, Antyhaker napisał:

Wyczyścić system / cache / data i potem wgrać :) 

Wrzuciłem stable. W sumie, gdyby nie opis systemu to różnicy żadnej nie widzę. Kilka godzin konfigurowałem, instalowałem i ustawiałem, żadnych problemów póki co nie uświadczyłem ( straciłem tylko blacklistę bo okazało się że nie ma jej w chmurze ).

Działa dokładnie tak samo jak dev, nawet pogoda się tak samo nie odświeża.

Poczta, z którą miałem problem na dev ( drenaż baterii ) na razie siedzi cicho.

Bateria schodzi w tempie umiarkowanie powolnym, będę mógł więcej powiedzieć jak zacznę używać telefonu 'normalnie' - tj. bez siedzenia non stop w ustawieniach - i po pełnym cyklu ładowanie/rozładowanie.

 

EDIT1:

- jednak poczta nadal ma problem z battery drain po jakimś czasie. Tylko jak jest połączona z serwerem exchange i odbiera w trybie push. Chyba appka jest sp..na. Polecicie jakąś, która pokazuje prawidłowo ilość nieodczytanych maili?

- jednak pogoda ( zegarek i prognoza by Acid ) się odświeża :-P

Edytowane przez zygzak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 14:22, ormo napisał:

Wrzuciłem ją i niestety, ale bateria mi wręcz sp***rza jak szalona. Wrzucam zużycie
Tak naprawdę przez większość dnia telefon leży zablokowany. Jakieś pomysły jak to zoptymalizować?

 

Poczekaj 2-3 dni. Ja przeszedłem z 6.5.24 na 8.5.1.0 i miałem podobnie pierwszego dnia. Drugiego chyba usługi googla miały największe zużycie. Dzisiaj już opera na pierwszym miejscu i bateria chyba trzyma tak jak na poprzedniej wersji - teraz mam SoT 1,5h i bateria 62%.

P.S.

Na zablokowanym ekranie nie mogę już zmieniać głośności przyciskami. To z winy wersji androida czy MIUI?

Nie działa przypisanie przyciskowi "home screen" funkcji uruchomienia google now. Inne akcje pod tym przyciskiem działają.

Edytowane przez slavkoTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich użytkowników Mi4c

Uważam, że rom 8.1.2 stable jak na razie sprawdził się najlepiej ze wszystkich testowanych przeze mnie. Nie miałem okazji korzystać z wersji 8.5.1 więc na ten temat się nie wypowiem. Moim priorytetem jest stabilne działanie aplikacji. Np zestawienie google maps + yanosik. Wymieniona wersja romu zapewnia, że ten zestaw aplikacji działa bez zarzutów. Stare ale jare to w tym przypadku dobre określenie romu 8.1.2 na Mi4c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...