Skocz do zawartości

Xiaomi Stable dla Mi4c - temat tylko dla użytkowników stable


Lokator

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest rozwiązanie twojego problemu z SafetyNet : https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/xiaomi-safetynet-fix-t3600431

Nie wiem czy pamiętasz, ale pisałem o tym i nie działa :) Znaczy wtedy nie działało, w wolnej chwili sprawdzę znów

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie laika. Kupiłem mi4c i aktualnie ma system w wersji 8.2.1.0(LXKCNDL) wersja stabilna. TWRP v2.8.7.3 TS. Ogolnie nie wiem czy kazdy ma problemy ale w moim telefonie co jest dla mnie bardzo wkurzające nie działa obracanie ekranu oraz czujnik wygaszania ekranu przy rozmowie, nie wiem jak to dokladnie okreslic ale podczas rozmowy telefon sie nie wygasza i policzkiem przyciskam przyciski. Nie wiem czy jest to spowodowane ta wersja systemu, ale wyczytalem ze wersja 8.1.2 jest bardziej "stabilna" bez bledow i chcialbym ja zainstalowac. Sciagnalem wersje xiaomi.eu_multi_HM2XTDPro_V8.1.2.0.LHJCNDI_v8-5.1.zip, wchodze do TWRP, zrobilem wipe, daje instaluj i podczas instalacji wywala error: This package is for wt86047 devices; this is a "libra" i cos tam dalej na czerwono. 

I teraz moje pytanie czy robie cos zle czy w jakis inny sposob musze to zrobic. Albo moze jakas inna rada co zrobic zeby te wyzej opisane mankamenty dzialaly w sposob jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siatkarz014 najmocniej Cię przepraszam, że dopiero teraz, ale przez ostatnie kilka dni miałem dużo na głowie i nie wchodziłem na forum :/

Generalnie z telefonem jest o wiele lepiej. Nie zwiesza się ani nie ucieka już tak bateria. Jeżeli chodzi o płynność działania i przyjemność korzystania to jest lepiej bo się nie wkurzam o te zwiechy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowaną wersję 8.2.3.0 już od tygodnia, zaznaczę że jestem nowym użytkownikiem xiaomi. Ale wracając do systemu, pomijając teksty nieprzetłumaczone to muszę powiedzieć że telefon dość często potrafi się przyciąć nawet jesli nie mam zbyt wielu aplikacji otwartych, widać to nawet przy zwykłym przeglądaniu facebooka. Chrome raz na jakiś czas się wyłączy, grzeje się mocno przy używaniu google maps, jeżeli chodzi o baterie to w porównaniu do wersji rozwojowej chyba 7.5.18 to na stable jest dużo lepiej. A i mam pytanie odnośnie internetu, mam w Virginmobile i jak przełącza mi się między sieciami to czasem rozłącza internet i muszę sam recznie wybrac jakąś inną sieć i dopiero łączy, zazwyczaj tak się dzieje w t-mobile, dodam że mam włączony w ustawieniach roaming danych. Co może być przyczyną?

Edytowane przez taurus887
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Część, słuchajcie jak najprościej wrócić z nougata na 5.1? Od aktualizacji na 7 czy to na stable czy na rozwojowej nie działa mi GPS... Znajduje 1,2 satelity i tyle, a mnie już szlag trafia bo sporo jeżdżę i jest mi to potrzebne... Wystarczy że wrzucę 8.1 przez twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MichalSP napisał:

Część, słuchajcie jak najprościej wrócić z nougata na 5.1? Od aktualizacji na 7 czy to na stable czy na rozwojowej nie działa mi GPS... Znajduje 1,2 satelity i tyle, a mnie już szlag trafia bo sporo jeżdżę i jest mi to potrzebne... Wystarczy że wrzucę 8.1 przez twrp?

Uruchom diagnostykę GPS, może tam złapie Fixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty ja się nie dziwię, w modelach Moto są diody powiadomień które nie działają, jest fizycznie ale w oficjalnym sofcie EU wyłączyli. Miałem kilka modeli i w każdym to samo, dopiero po wgraniu alternatywnego RR zaczęły świecić. Ostatni model jaki miałem w ręku Moto G5 plus to samo dioda wyłączona i jeszcze wyłączony kompas :) Mnie już żadne zabiegi producentów nie zdziwią. Co do tego co napisałeś o S8 to normalne że tak robią, na każdy region jest inna partia produkowana.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mam teraz najnowszą wersję deweloperską i jest w porządku, chodzi bardzo sprawnie bez bugów, jedyny mankament to czas pracy na baterii.
Problem w tym, że prawdopodobnie będę ten telefon sprzedawał w ciągu najbliższego miesiąca.
Pomyślałem, że głupio przyszłego nabywcę zostawiać na wersji dev i najlepiej wgrać stable'a. Naczytałem się jednak na angielskim forum sporo niepochlebnych opinii na jej temat.
Myślicie, że jest sens downgrade'u? Jest dużo problemów? I czy nie zablokuje mi to bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker temat już był poruszany na forum wielokrotnie, kwestia błędów. Weź ostatnią wersję gdzie jest znany błąd sklepu google który już dawno został poprawiony na dev. Czyli jak będzie jakiś błąd to będzie czekać do następnej wersji stabilnej która ukazuje się co ile ? Ja osobiście bym był bardziej zadowolony gdybym dostał taki telefon z najnowszym FW :) 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 7.5.4.0 zainstalowałem 8.2.3.0. Chcę teraz przywrócić ustawienia fabryczne ale standardowy sposób (kopia i kasowanie danych itd.) nie przynosi efektu. Telefon niby się restartuje, włącza się logo Mi i po kilkunastu sekundach gaśnie i cisza...

Czy ta "drobna niedogodność" ma związek z blokadą bootloadera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slimdick napisał:

@Antyhaker temat już był poruszany na forum wielokrotnie, kwestia błędów. Weź ostatnią wersję gdzie jest znany błąd sklepu google który już dawno został poprawiony na dev. Czyli jak będzie jakiś błąd to będzie czekać do następnej wersji stabilnej która ukazuje się co ile ? Ja osobiście bym był bardziej zadowolony gdybym dostał taki telefon z najnowszym FW :) 

Gadka szmatka :) Wolę osobiste doświadczenia, a nie deklaracje nieznajomych, losowych osób (bez urazy). Na podstawie mojego doświadczenia mogę śmiało stwierdzić, że warto wrzucić STABLE i mieć spokój. 

Co do problemy z GP - przecież został on wyeliminowany o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...