Skocz do zawartości

Xiaomi Stable dla Mi4c - temat tylko dla użytkowników stable


Lokator

Rekomendowane odpowiedzi

@wes_n nie , przy przejściu z 5.1 na 7.0 zmienia się bootloader i dla tego trzeba zmienić twrp. Te co masz twrp działa pod tym bootloaderem z 5.1 i nie zadziała pod tym z 7.0 i to samo w drugą stronę nowe twrp nie załaduje się na starym bootloaderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Teraz rozumiem - aktualizacja systemu, odblokowanie bootloadera, zmiana TWRP i wszystko zadziała. Niemniej jednak chyba z aktualizacją się wstrzymam bo piszą o problemach z aktualizacją aplikacji w Google Play i oczekiwaniem na WiFi. Jak dobrze pamiętam w cotygodniowych aktualizacjach też był taki problem ale już sobie z nim poradzili więc chyba i ja poczekam na dopracowaną wersje stable z Androidem 7.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę na 7.3.23 i bateria u mnie to raczej kwestia kilku godzin. Telefon ładuje gdzieś tak 2-3 razy dziennie, mam go od sierpnia. Martwi mnie to no ale cóż..... druga kwestia to czasami pogram w poksy, używam snapa i messengera, rzadziej youtuba. Może to też wina tych apek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze jedna sprawa bo nie mogę znaleźć albo kiepsko szukam. Czym tak naprawde różnią się romy stable i te cotygodniowe oprócz tego, że są wypuszczane w różnych odstępach czasu ? Wydawało mi się do tej pory, że stable powinny mieć dopracowane błędy, które zostaną wykryte w wersjach cotygodniowych a tu w romie stable 8.2.3.0 ten sam problem co był w pierwszych romach na androidzie 7 czyli problem z WiFi i aktualizacją aplikacji w sklepie google. Czy ktoś ma wiedzę albo może mnie skierować bezpośrednio do jakichś informacji już napisanych ? Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

Przy poksach 2,5h to takie maksymalne maksimum jakie udało mi się osiągnąć :P

Na początku mój tel dawał rade około 3h+. Teraz to już kwestia 1-2h max :P Możliwe, że zajechałem baterie ciągłym ładowaniem i graniem na powerbanku. Bądź coś z softem nie tak. Bo te aktualizację zrobiłem bez czyszczenia telefonu. Może gdybym cały telefon do ustawień fabrycznych dał czy coś i wtedy zainstalował aktualizację, było by lepiej.

Ogólnie jak poksy mam włączone i ktoś napisze na messengerze i pojawi sie dymek to wszystko mi sie wiesza praktycznie.

Edytowane przez Volv3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, siedzę ja obecnie na wersji rozwojowej 7.5.4, ale lagi i zwiechy których do tej pory nie było, a ostatnio telefon łapie coraz więcej już przyprawiają mnie o białą gorączkę. Chciałbym przejść na wersję stable i teraz pytanie, którą wersję polecacie i czy będę musiał się bawić w miflash czy obejdzie się bez tego. Jeżeli obejdzie to czy moglibyście napisać mi co mam dokładnie zrobić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=12899]virusek90[/mention] na wersji V8.2.3.0.NXKCNEC oficjalnej china podobno jest znany problem ze sklepem play a nie wiem czy na tej wersji xiaomi.eu to naprawili tak jak w wersji dev, poza tym są stare wersje aplikacji.

Dobra. Przekonałeś mnie, by jednak nie instalować

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, zainstalowałem sobie wersję stabilną V8.2.3.0 dosłownie godzinę temu i mogę opisać wstępne bugi. A więc tak

[Instalacja] : z wersji 7.5.4(rozwojowa) na wersję V8.2.3.0(stabilna).
[Problemy przed aktualizacją] : Bardzo szybki ubytek baterii (wręcz jej drenaż. I to bez względu na to czy z telefonu korzystałem czy nie), częste spadki wydajności, zawieszanie się, czasami brak reakcji na wydawane polecania (np. naciskanie przycisku Home)
[Problemy po aktualizacji] : Tak jak w poprzednich wersjach stable nieprzetłumaczone jest menu na pulpicie, ale od siebie dodam, że problem z tłumaczeniem jest także w kalendarzu. Edytując jedno z wydarzeń zauważyłem, że część jest po polsku, część po angielsku (przykład: "W ten sam dzień" jest przetłumaczone dobrze, ale już "1 day ago" raczej w polskim nie występuje :P Generalnie przetłumaczone jest tylko "W ten sam dzień". Oczywiście mówię o przypomnieniu), to samo w zegarze ("Alarm włączy się za 8 hours i 8 minutes" ). Wstępnie sprawdziłem także udostępnianie internetu (hotspot) łącząc swój laptop z udostępnionym netem i wszystko działało w porządku. Także wejście w Ustawienia programistyczne nie sprawia już wyrzucenia błędu ani nic takiego. Nie wiem czy jest to wina samego androida 7.0 czy może to się stało już wcześniej (nigdy z tego nie korzystałem więc mogłem przeoczyć) ale w ustawieniach nie ma w ogóle zakładki "Aktywne krawędzie". Nie jest to tylko w stable bo w rozwojowej też tak było. Żeby było zabawniej aparat czasami wykrywa dotyk na krawędziach i robi zdjęcie :P Jak tylko coś się nowego pojawi co rzuci mi się w oczy to będę dopisywał. Wszak pora zacząć się udzielać na forum. I tak na koniec dodam, że po przejściu z rozwojowej 7.5.4 na V8.2.3.0 stabilną zgodnie za tym co powiedział @Antyhaker, czyli normalnie przez TWRP, wszystko przy instalacji poszło dobrze, nie wywaliło żadnego błędu. Problem zaczął się po uruchomieniu systemu, gdy to po odblokowaniu ekranu z częstotliwością minigun'a zaczęło mi wyrzucać błędy o niepoprawnym zatrzymaniu Notatek/Menadżera uprawnień/Messengera/Dialera/Panelu Sterowania. Nawet nie było możliwości reakcji (czy zgłosić błąd czy anulować) bo mogłem tylko podziwiać co chwila wysuwające się okienka błędu i tylko szybko czytać która to tym razem aplikacja została zatrzymana. Problem ten został rozwiązany poprzez wipe wszystkiego poza partycją "system". 

Aaa... I zapomniałem dodać... Jako że zrobiłem całkowity wipe to musiałem od nowa instalować wszystkie apki ze Sklepu Play. Błąd znany mi z wersji rozwojowej (tj. ciągłe i nieskończone "Oczekiwanie na Wi-Fi") nie wstąpił i wszystko działa w porządku :D 

Edytowane przez Enetm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick masz rację, źle popatrzyłem i nie zauważyłem, że tam jest jeszcze 8 na początku. Mój błąd i już poprawione. Przyzwyczajenie do formatu wersji rozwojowej :D 

Tak mam zainstalowaną wersję o której mówisz i jak wspomniałem u mnie błąd nie występuje ;)

Edytowane przez Enetm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=26565]slimdick[/mention] masz rację, źle popatrzyłem i nie zauważyłem, że tam jest jeszcze 8 na początku. Mój błąd i już poprawione. Przyzwyczajenie do formatu wersji rozwojowej  

Tak mam zainstalowaną wersję o której mówisz i jak wspomniałem u mnie błąd nie występuje

A jak ogólnie działa? Instalowałeś na czysto czy update wcześniejszej wersji? Zauważyłeś jakieś problemy?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@virusek90 trzy posty wyżej masz dokładnie napisane z której wersji przeszedłem na stable, co się działo i co pomogło ;)

Niestety nie mogę w tym momencie pomóc jeżeli chodzi o błędy jakieś większe gdyż jak wspomniałem mam to dopiero od dzisiaj, a kilka godzin to stanowczo za mało żeby zauważyć coś rażącego. W tamtym poście masz wypisane co mi się rzuciło w oczy w tym momencie. Daj mi kilka dni to ocenię i napiszę.  Na razie wszystko chodzi mi płynniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że DEVa nie musisz aktualizować co tydzień? :D 

Na stabilnej jak macie jakiś błąd, to czekacie tygodniami. Ja DEV aktualizuję co miesiąc-dwa, nie co tydzień i jest idealnie. A jak zdarzy się błąd, to cofam albo czekam na kolejną wersję. Co kto lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczesniej miałem cały czas dev chyba 5.11.5 przez ponad rok, teraz zrobiłem akutalizacje do stable 8.1.2 i pewnie tez z rok tak bede miał chyba ze wyjdzie jakies naprawde stabilne na androidzie 7 to wtedy zmienię. Ogolnie nie lubię zmian :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ryszard Grzech napisał:

Mpdecision ? A cóż to takiego i o ile wydłuża pracę na baterii? Jakiś link?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Natywny governor snapdragona, wyłącza rdzenie, które nie są potrzebne. Czyli np. zamiast chodzić:

- 4 słabe + 2 mocne

Chodzą:

- 0 słabych + 2 mocne.

O ile wydłuża? Serio? 30%... Nie wiem kto to liczy... Wydłuża i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Natywny governor snapdragona, wyłącza rdzenie, które nie są potrzebne. Czyli np. zamiast chodzić:

- 4 słabe + 2 mocne

Chodzą:

- 0 słabych + 2 mocne.

O ile wydłuża? Serio? 30%... Nie wiem kto to liczy... Wydłuża i tyle.

Jak to zrobiłeś, że tobie działa? W komentarzach, u nikogo nie działa wyłączanie "małych" rdzeni. U mnie też tylko duże się wyłączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, galakty napisał:

?? Przecież od początku to działa. A skąd wiesz jakie rdzenie się wyłączają? Z cpu-z?

Telefon jest chłodniejszy + bateria dłużej trzyma, więc działa. A kiedy co się wyłącza to mnie nie obchodzi.

A mnie obchodzi. Napisałeś o czymś co nie działa w ten sposób jak ty to ująłeś, myślałem, że się coś zmieniło. Wyłączanie dwóch "dużych" rdzeni od zawsze działało na czystym miui, bez instalacji Mpdecision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, senq napisał:

A mnie obchodzi. Napisałeś o czymś co nie działa w ten sposób jak ty to ująłeś, myślałem, że się coś zmieniło. Wyłączanie dwóch "dużych" rdzeni od zawsze działało na czystym miui, bez instalacji Mpdecision

Włącz sobie pokazywanie użycia procesora to zobaczysz, że mniejsze rdzenie tracą taktowanie a duże jadą na maxa. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć inaczej... Działa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...