Skocz do zawartości

Xiaomi Stable dla Mi4c - temat tylko dla użytkowników stable


Lokator

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Radkowski napisał:

Chcę mieć po prostu nowszą wersje ;)

To zainstaluj sobie 8.2.1. 

12 godzin temu, Radkowski napisał:

jest oparta na Androidzie 6.0 czy 5.1.1 ?

5.1.1

12 godzin temu, Radkowski napisał:

Coś z nią jest nie tak ?

Szczerze to nie używam i nie wiem, ja zatrzymałem sie na 8.1.2 bo jest dla mnie mega bezproblemowa i bardzo stabilna, nowsze nie zawsze znaczy lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Radkowski napisał:

Możesz mi podesłać link do tej wersji ? Nie mogę go znaleźć nigdzie na forum ;) mogę go zainstalować normalnie przez Aktualizacje, czy TWRP ?

Tu masz wszystkie stabilne wersje

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337

znajdź tylko właściwy plik dla tego modelu  xiaomi.eu_multi_MI4c_

Jeśli masz faktycznie zainstalowane xiaomi.eu to możesz instalować przez aktualizacje jak i twrp nie ma znaczenia.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Radkowski napisał:

Przy próbie wybrania wciskania "zainstaluj aktualizacje z pliku ZIP" wyskakuje "zainstaluj menadżer plików". Zainstalowałem już kilka i dalej to samo:/ Ktoś wie jak to rozwiązać ?

17273970_1293431450745578_1324468119_o.png

Po prostu zamiast tej opcji wybierz "uruchom w recovery" i zainstaluj z TWRP, opis masz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, slimdick napisał:

Po prostu zamiast tej opcji wybierz "uruchom w recovery" i zainstaluj z TWRP, opis masz na forum.

Problem w tym,że nie mam TWRP, a jedynie MI recovery. Też jest tam opcja instal update from zip, da się za pomocą tego zainstalować aktualizacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko wg poradnika którego link daję poniżej, i zatrzymałem sie w punkcie 6 przy instalacji TWRP. Tzn jest juz koniec, bootloader jest odblokowany, wchodzę w „instaluj_recovery_windows.bat” wciskam dowolny klawisz. Po wszystkim jak telefon powinien przejść do TWRP u mnie nic się nie dzieje(dalej jest w fastboot). Podczas ręcznej próby uruchomienia poprzez wpisanie "fastboot boot recovery" wyskakuje mi błąd który wysyłam w załączniku.

link do poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radkowski złe twrp, pod stary bootloader jest inne i pod nowy inne.

Dnia 11.03.2017 o 12:13, slimdick napisał:

Nowe TWRP v3.1.0 z twrp.me jest ciągle pod stary bootloader 5.1.1. nie zadziała na tym z 7.0

https://dl.twrp.me/libra/twrp-3.1.0-0-libra.img.html

C:\adb>fastboot boot twrp-3.1.0-0-libra.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 1.668s]
booting...
FAILED (remote: dtb not found)
finished. total time: 1.734s

Natomiast to TWRP v3.1.0 od AndropaX jest już pod ten 7.0 ;) Szkoda że nie jest to zaznaczone w nazwie pliku.

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298937346

C:\adb>fastboot boot TWRP-3.1.0-0-libra.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [  0.584s]
booting...
OKAY [  0.619s]
finished. total time: 1.216s

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wszędzie jest opisane jak przejść bezpośrednio z 6.12.22 na Androida 7.0 w najnowszej wersji rozwojowej. Ja chciałbym przejść z 5.11.5 rozwojowej na stabilną 8.1.2/.8.1.3, ale na niej jest chyba dalej android 5.1, więc muszę robić jakieś kombinacje czy po prostu na 5.11.5 wgrać z TWRP stabilną 8.1.x? Pytam bo kiedyś była mowa o jakimś łączeniu partycji i nie wiem czy mogę bezpośrednio. A mój temat z tym pytaniem poszedł do kosza bez żadnej odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, mam takie pytanie. Wgrałem miesiąc temu wersje MIUI 8.2 (8.2.1.0), jednak mam wrażenie że przez to telefon zaczął się bardzo grzać oraz strasznie wolno łapie GPS'a

Chcąc wrócić na MIUI 8.1 (8.1.2.0) musze po prostu wgrać przez aplikacje z ZIPa tą wersje i następnie zrobić powrót do ustawień fabrycznych ?( ew. wipe cache/dalvik w TWRP ?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, slimdick napisał:

@Antyhaker wielkie dzięki na to czekałem od dawna.

EDIT: Tylko mały problem cytat z xiaomi.eu

 

Jak wgrywacie china stable to potem wgrywacie gappsy w jaki sposób? Oraz czy jak już wgracie to potem dostępne jest OTA normalnie? Nie trzeba tych gappsów instalować po każdym OTA o ile takie jest dostępne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slimdick napisał:

@Antyhaker wielkie dzięki na to czekałem od dawna.

EDIT: Tylko mały problem cytat z xiaomi.eu

 

Wiem, widziałem - niemniej i tak zostaję na tym. Co mi trzeba mogę wrzucić poprzez APK - jednak Android 7 mi się bardziej przyda :P

 

Ciekawi mnie tylko czy i kiedy to naprawią :)

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalował ktoś na czysto? Pytam ponieważ jak zainstalowałem na czysto najpierw: 7.4.27 i dzisiaj zaktualizowałem do 7.5.4 to dalej mam:

- starą wersję apki SMS,

- problem z widgetami (np. pobiorę jakiś styl i chcę wykorzystać w domyślnym stylu tylko widget zegara z pogodą, to nie ładuje go, tylko domyślny),

- napis 4G (a powinno być LTE),

- pewnie parę rzeczy nie zauważyłem jeszcze :)

Edytowane przez virusek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

chciałbym coś wyjaśnić bo opis aktualizacji Mi4C na stronie miuipolska.pl jest dla mnie mało szczegółowy. Zakładając, że mam zgodę od Xiaomi i chcę zaktualizować MIUI 8.2.1.0 do 8.2.3.0 to muszę:

1. Usunąć kod odblokowania ekranu

2. Zaktualizować MIUI 8.2.1.0 do 8.2.3.0 przez aplikację aktualizacje jeżeli posiadam TWRP 2.8.7.0 (z tego co wyczytałem to na takim TWRP system nie wstanie, próba wejścia do TWRP wyłączy telefon a bootloader zostanie zablokowany)

3. Odblokować bootloader za pomocą aplikacji miflash (jeżeli posiadam zgodę na to)

4. Wgrać nowe TWRP

Czy po tym wszystko będzie już działało prawidłowo ?

Czy mogę najpierw zaktualizować TWRP do najnowszego a potem zaktualizować system do wersji 8.2.3.0 i następnie odblokować bootloader ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...